Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, jusurum είπε

Τελικά μέχρι 600ευρώ

Αν τη θέλεις διαθέσιμη για αγορά, σε αυτά τα χρήματα έφυγες: 3 καυστήρες, επιφάνεια ψησίματος 60*44, 10 χρόνια εγγύηση σε όλα, αντιπροσωπεία, εγώ αυτά σκέφτηκα με τη Napoleon μη διαθέσιμη.

https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou/195915-weber-spirit-ii-e310-gbs?gclid=EAIaIQobChMI6ZHc0uqR8AIVEc93Ch190g2IEAAYASAAEgLhUvD_BwE

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2129

  • ilpapacha

    1959

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dhmhtrhsg2 είπε

Ποσο είχαν τα τηγανιά φιλε μου γιατί δεν βγάλαμε άκρη εμείς..

10€ /σετ φιλε μου. Εγω πηρα το σετ με τη βαση. Σετ 2 τεμαχιων, 1 το τηγανι + 1 η ξυλινη βαση.

Γιατι εγραφε σετ 2 τεμαχιων και οντως ειχα και γω τη απορια αν ενα ειναι σετ με 2 τηγανια πχ.

 

Αναφορά σε κείμενο

4. Εκτός από τον φακό από τα Leroy που πρότεινε κάποιος φίλος, τί άλλες λύσεις υπάρχουν για φωτισμό; Δοκίμασα να ψήσω βράδυ και χρειαζόταν συνεχώς να φωτίζω με το κινητό...

θα τσιμπησω μαζι με κατι άλλα bbqαξεσουάρ και αυτο το φακο απο amazon.de.

Επεξ/σία από mixomoras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα από Θεσσαλονίκη. Πήγα στα lidl το πρωί και μου ανέφερε ο υπάλληλος ότι η προσφορά δεν ισχύει για την πόλη μας. Ισχύει κάτι τέτοιο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Evgenios_V είπε

το θέμα που βλέπω εγω με την βάση για σουβλάκια (και για αυτό δεν ενδιαφέρθηκα να πάρω) ειναι οτι τα σουβλάκια δεν εχουν ζυγισμένο βαρος στην περιμετρο τους, εχουν μικρά μεγάλα κομμάτια ακανόνιστα τοποθετημένα (οχι οπως πχ ενας κιμας που μπορείς να τον ζυγίσεις) οπότε παντα θα στρέφονται στην βαρύτερη πλευρά... εκτος και αν ακουμπάνε στην σχαρα οποτε ισως δεν εχει νοημα να εχεις την βάση...  

Κι ομως τελικα ειναι ο σχεδιασμος τη βασης ετσι ωστε δεν γινεται να γυρνανε ακανονιστα τα σουβλακια. Για τα 5ε αποδειχθηκε εξαιρετικη επιλογη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giannislazy είπε

Κι ομως τελικα ειναι ο σχεδιασμος τη βασης ετσι ωστε δεν γινεται να γυρνανε ακανονιστα τα σουβλακια. Για τα 5ε αποδειχθηκε εξαιρετικη επιλογη

Οκ αν έχει γίνει πρόβλεψη τότε καλώς έκανες και την πήρες... Στα 5ε έτσι και αλλιώς και μόνο οι σούβλες να μείνουν καλά είσαι...

Καλά ψησιματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μια γρήγορη ερώτηση να μην ψάχνω τελευταία στιγμή όλο το φορουμ...

αξίζει η ψησταρια του lidl ή του leroymerlin πιο πολυ?

σκέφτομαι του Lidl γιατι έχει το πλαινό μάτι ενώ η ίδια του leroymerlin με πλαινο ματι είναι 100ευρώ παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

14 λεπτά πριν, supermarioarv είπε

παιδιά μια γρήγορη ερώτηση να μην ψάχνω τελευταία στιγμή όλο το φορουμ...

αξίζει η ψησταρια του lidl ή του leroymerlin πιο πολυ?

σκέφτομαι του Lidl γιατι έχει το πλαινό μάτι ενώ η ίδια του leroymerlin με πλαινο ματι είναι 100ευρώ παραπάνω

Δε θα βρείς ούτε την μία ούτε την άλλη διαθέσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, toxotis67 είπε

Καλησπέρα. Όταν ψήνετε σε μαντεμενια πλάκα ανάβετε όλους τους καυστήρες η μόνο αυτόν η αυτούς που η πλάκα βρίσκεται πάνω τους? 

Αναλόγως το τι θέλεις να κάνεις. Για direct ψήσιμο, ανάβεις αυτούς που είναι από κάτω και για indirect αυτούς που δεν είναι η πλάκα από πάνω τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilpapacha είπε

Αναλόγως το τι θέλεις να κάνεις. Για direct ψήσιμο, ανάβεις αυτούς που είναι από κάτω και για indirect αυτούς που δεν είναι η πλάκα από πάνω τους.

Pancakes όποτε direct. Σε ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Θα χρειαστεί να ακολουθήσεις, σχεδόν, την ίδια διαδικασία με το μαντέμι

https://thatothercookingblog.com/2016/05/21/make-stainless-steel-pans-nonstick/

 

καλησπερα, παρακολουθω απο περισυ το φορουμ οποτε και αποφασισα με αυτα που διαβασα να γινω κατοχος μιας Spirit II e310. Επειδη και εγω πηρα σημερα καλουδια απο το Lidl, η σελιδα για το πως ακριβως γινεται το καψιμο στα τηγανια του ειναι εδω: https://www.chg-gross.de/service/videos/ (σκαναρεις το QR code και σε στελνει εδω).

Το πιο χρησιμο εαν προσανατολιζεστε σαν εμενα να το χρησιμοποιησετε σε BBQ αεριου νομιζω οτι ειναι αυτο:

Τωρα ειμαι σε αναζητηση ανοξειδωτης σουβλας... καλα ψησιματα!


 

Επεξ/σία από Costanzo
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...