Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και χρόνια πολλά παιδιά ,εγώ πάντως το κοκορέτσι το έψησα πάνω στην σχάρα την βοηθητική της Weber, γιατί το είχα πάρει έτοιμο και στην αυτοσχέδια σούβλα  που το κάρφωσα δεν μου γύρναγε σωστά και βγήκε μούρλια ,2,30 ώρες στους 200 βαθμούς με κλειστό καπάκι,ούτε γύρισμα δεν χρειαζόταν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Εχω μία απορία, αφού ξέρεις το βάρος της μπουκάλας αλλα και του περιεχομένου, δεν μπορείς να την μετρήσεις με μια ζυγαριά μπάνιου για το πότε φτάνει στο τέλος της; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, ftso είπε

Εχω μία απορία, αφού ξέρεις το βάρος της μπουκάλας αλλα και του περιεχομένου, δεν μπορείς να την μετρήσεις με μια ζυγαριά μπάνιου για το πότε φτάνει στο τέλος της; 

Αρκει να το ξέρεις στα σίγουρα το απόβαρο και να είναι κάθε φορά η ίδια. Εμένα πχ μου έχει τύχει πολλες φορές στη shell στην αλλαγή να μου δώσουν διαφορετικό σχέδιο καθως έχει πολλες εταιρείες που συγχωνεύτηκαν και πήρε τις φιάλες της και άλλες είναι κοντόχοντρες και άλλες ψηλές και πιο λεπτές με διαφορετικό βάρος ανά περίπτωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα έχει κάποιος άποψη για αυτή https://www.praktiker.gr/p/psistaria-ygraeriou-ks14047-me-3-1-kaystires-78568. Θα είναι η πρώτη μου ψησταριά και δεν θέλω να πάω σε κάτι πολύ ακριβό. Αν δω ότι μου ταιριάζει θα πάω αργότερα σε κάτι καλύτερο αλλά τώρα το max μου είναι τα 200 ευρώ. Οπότε αν έχετε κάποια άλλη πρόταση ευχαρίστως να την ακούσω αλλά να μην ξεπερνάει τα 200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ. ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΨΗΣΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ.ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΚΟΚΟΡΕΤΣΙ

λνν.jpg

ξηκ.jpg

Επεξ/σία από FCC
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, BELIAS είπε

καλησπέρα έχει κάποιος άποψη για αυτή https://www.praktiker.gr/p/psistaria-ygraeriou-ks14047-me-3-1-kaystires-78568. Θα είναι η πρώτη μου ψησταριά και δεν θέλω να πάω σε κάτι πολύ ακριβό. Αν δω ότι μου ταιριάζει θα πάω αργότερα σε κάτι καλύτερο αλλά τώρα το max μου είναι τα 200 ευρώ. Οπότε αν έχετε κάποια άλλη πρόταση ευχαρίστως να την ακούσω αλλά να μην ξεπερνάει τα 200

Δεν έχω άποψη για αυτή καθώς δεν την ξέρω οπότε γι αυτό ας μιλήσει άλλος. Μόνο ένα προβληματισμό να μοιραστώ σε αυτό που λές που είχα κι εγώ όταν ήταν να πρωτοπάρω bbq υγραερίου. Από τη μία αυτό που λες, από την άλλη, αν κάτι δεν είναι καλό και σχηματίσεις λάθος εντύπωση τότε θα πάρεις κάτι που δεν θα ευχαριστηθείς και θα μείνεις σε αυτό και τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, getty είπε

Δεν έχω άποψη για αυτή καθώς δεν την ξέρω οπότε γι αυτό ας μιλήσει άλλος. Μόνο ένα προβληματισμό να μοιραστώ σε αυτό που λές που είχα κι εγώ όταν ήταν να πρωτοπάρω bbq υγραερίου. Από τη μία αυτό που λες, από την άλλη, αν κάτι δεν είναι καλό και σχηματίσεις λάθος εντύπωση τότε θα πάρεις κάτι που δεν θα ευχαριστηθείς και θα μείνεις σε αυτό και τέλος.

Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες. Και γω πριν παρω το γκαζι επαιζα μονο με καρβουνα (εμενα Σκωτια και ειχα κηπο οποτε δεν ενοχλουσα κανενα), και οταν ηρθα Ελλαδα ηθελα να παρω gas bbq αλλα δεν ηξερα σιγουρα οτι θα μου αρεσει. Σκεφτομουν λοιπον να δωσω 300-400€ μαξ. Μετα ομως ψαχνοντας κατέληξα στο συμπερασμα οτι μπορει να δωσω αυτα τα λεφτα και ειτε να μην το ευχαριστηθω λογω κακης εμπειριας (εννοω στο πως μαγειρευει) ειτε σε 4-5 χρονια να θελω αλλο. Οποτε για μενα ηταν πιο safe να ανεβω λιγο σε μπατζετ και να εχω και πολυ καλη αποδοση στο μαγειρεμα και κατι που θα κρατησει χρονια και δεν θα χρειαστει να ξαναδωσω λεφτα σε μερικα χρονια.

Και μεχρι τωρα (6 μηνες μετα) λεω οτι ειναι απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει. 
Σημερα φαγαμε με ενα φιλο που τα πηραμε ταυτοχρονα, εκεινος το genesis 210 εγω το 310. Και λεγαμε αυτο το πραγμα ακριβως, ποσο καλη αγορα ηταν. Και οτι πλεον οταν μας χαλασει σιγουρα θα παρουμε κι αλλο. Καλα να ειμαστε βεβαια μεχρι τοτε :) Αν ειχα παρει καποιο αλλο και δεν μαγειρευε καλα, ισως να μην το ειχα ευχαριστηθει τοσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και γω το έψαχνα πάρα πολύ για ψησταρια τελικά κατέληξα σε μια επώνυμη την veber spirit. 

-10 χρόνια εγγύηση 

-αλλη ποιότητα στο μαγείρεμα (λογικά παίζει ρόλο η φιαλη που θα βάλεις) 

-πολύ χαμηλή τιμη για veber 

-άτοκες δόσεις 24(είναι η παραγγελία 1 φορά την εβδομάδα άμα το καλό σκεφτείς) 

-έχουν πολλά μέλη και ζήλεψα 😂😂😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, skoudinio είπε

Επειδή και γω το έψαχνα πάρα πολύ για ψησταρια τελικά κατέληξα σε μια επώνυμη την veber spirit. 

-10 χρόνια εγγύηση 

-αλλη ποιότητα στο μαγείρεμα (λογικά παίζει ρόλο η φιαλη που θα βάλεις) 

-πολύ χαμηλή τιμη για veber 

-άτοκες δόσεις 24(είναι η παραγγελία 1 φορά την εβδομάδα άμα το καλό σκεφτείς) 

-έχουν πολλά μέλη και ζήλεψα 😂😂😂

Χρονια Πολλα!!!

Απο που την πηρες??

549 την παρήγγειλα χθες 569 την εχει σημερα ο κοτσο... 

Επεξ/σία από voliotis_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, paylidis είπε

Αρκει να το ξέρεις στα σίγουρα το απόβαρο και να είναι κάθε φορά η ίδια. Εμένα πχ μου έχει τύχει πολλες φορές στη shell στην αλλαγή να μου δώσουν διαφορετικό σχέδιο καθως έχει πολλες εταιρείες που συγχωνεύτηκαν και πήρε τις φιάλες της και άλλες είναι κοντόχοντρες και άλλες ψηλές και πιο λεπτές με διαφορετικό βάρος ανά περίπτωση 

Κάποιες φιάλες είναι πλαστικές (έχω μια τέτοια της πετρογκαζ) και σε κάποια σημεία έχουν διαφανές πλαστικό οπότε με ένα απαλό κούνημα της φιάλης βλέπεις το επίπεδο του υγραερίου και έτσι ξέρεις πόσο έχει μέσα χωρίς ζυγίσματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι σε όλους σας αρέσει η φωτογραφία αλλά 9 στους 10 δεν έχει dslr γιατί? Κατά την γνώμη μου  σας αρκεί και η φωτογραφική του κινητού. Έτσι και εγώ δεν θέλω να πάω κατευθείαν σε μια ψησταριά του 1000κου θέλω να δω αν πρώτα μπορώ να κάνω την δουλειά μου με μια φθηνότερη και μετά βλέπουμε. Τελικά αυτήν του πρακτικές την  έχει χρησιμοποιήσει κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά

Παρόμοια λογική και η δική μου. 

Γαυτο αγόρασα από λερου Μέρλιν την naterial kenton 3b. 

Με 3 καυστήρες, καπάκι εσωτερικά επενδυμένο για να λειτουργεί σαν φούρνος, σχάρα μαντέμι και πλάκα μαντέμι. Η γνώμη μου αρχικά πολύ καλή και αξιοπρεπέστατη, ανεβάζει θερμοκρασία για πλάκα 300-350 στα δέκα λεπτά. Νομίζω έχει μια προσφορά στις ψησταριές το λερου. Δες το site τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ManLion είπε

Καλημέρα και χρόνια πολλά

Παρόμοια λογική και η δική μου. 

Γαυτο αγόρασα από λερου Μέρλιν την naterial kenton 3b. 

Με 3 καυστήρες, καπάκι εσωτερικά επενδυμένο για να λειτουργεί σαν φούρνος, σχάρα μαντέμι και πλάκα μαντέμι. Η γνώμη μου αρχικά πολύ καλή και αξιοπρεπέστατη, ανεβάζει θερμοκρασία για πλάκα 300-350 στα δέκα λεπτά. Νομίζω έχει μια προσφορά στις ψησταριές το λερου. Δες το site τους. 

Αυτην ακριβώς παρήγγειλα πριν λιγες μερες και την περιμένω.. 

Το καπάκι ειναι διπλού τοιχώματος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, voliotis_gr είπε

Χρονια Πολλα!!!

Απο που την πηρες??

549 την παρήγγειλα χθες 569 την εχει σημερα ο κοτσο... 

Απο το you. Gr καλημέρα και του χρόνου με υγεία πάνω από όλα και καλα ψησίματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...