Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, shikabalas είπε

Καλησπερα σε ολους, να πω προκαταβολικα ενα συγνωμη γιατι ολα αυτα που θα ρωτησω εχουν σιγουρα ξαναερωτηθει πολλες φορες αλλα σε 900 σελιδες εχει χαθει δυστυχως πολυ πληροφορια και ειναι δυσκολο ακομα και με την αναζητηση να βρεις αυτο που ψαχνεις..

Στο ζουμι λοιπον, αποφασισα να παρω την Napoleon TravelQ PRO285 και να ξεκινησω ψησιματα ειτε στο μπαλκονι ειτε εκτος οταν το επιτρεπει ο καιρος. Την βρηκα σε αρκετα καλη τιμη εδω Γερμανια, 365 ευρω μαζι με τη βαση/καροτσι μεταφορας. Αυριο μεθαυριο θα ερθει λογικα και ειπα να ρωτησω για τα παρελκομενα που θα πρεπει να εχω για το ψησιμο. Μποτιλια απο το υγραεριο θα παρω απο εξειδικευμενο μαγαζι εδω. Ο ρυθμιστης/λαστιχο παρεχεται μαζι με την ψησταρια ή θα πρεπει να αγορασω ξεχωριστα? Απο λαβιδες, βουρτσες, θερμομετρα και τα συναφη ποια ειναι τα απολυτως απαραιτητα κατα τη γνωμη σας και ποια συγκεκριμενα προιοντα προτεινετε?

Επειτα στο πρωτο ψησιμο τι πρεπει να προσεξω? Ειμαι τελειως ασχετος οποτε δεν εχω ιδεα αν πρεπει να κανω κατι συγκεκριμενο ή κατευθειαν ξεκιναω να ψηνω..

 

μη ρωτας τπτ θα τα βρεις ενα ενα τι σου χρειαζετε, αρχικά μια λαβίδα να πιάνεις κ να γυρνάς τα κρεατα, βρες μια οικονομικη αρχικα μη σου πω παρε απο τη κουζινα σου κατι θαχεις. κανε 2-3 ψησιματα δες τι χρειάστηκες πραγματικά γραφτα σε ενα χαρτι κ αγορασε τα. ολα χρειαζονται αλλα κ χωρις αυτα κανεις μια χαρα δουλεια. οταν τη παρεις αστην να καψει φοul κανα μισαωρο κ μετα εισαι ετοιμος , αυτη ειναι η   γνωμη μου.

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2131

  • ilpapacha

    1962

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Ευχαριστω, ναι νομιζω αρκετες αναγκες θα τις καταλαβω και στην πορεια. Αρχικα ισως παρω μια βουρτσα μονο για να τριβω μετα το ψησιμο.

Σχετικα με την αρχη, την αφηνω να καιει στο φουλ χωρις να κανω κατι αλλο? Ειδα κατι βιντεακια στο youtube, καποιοι κανουν seasoning με ηλιελαιο ή καποιο αλλο λαδι. Επισης ειδα οτι μερικοι εβγαλαν τα παντα στην αρχη και τα ετριψαν με νερο και σαπουνι για να φυγει οτι πιθανον να εχει μεινει απο την κατασκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημείωση για το μέλλον: Ποτέ ξανά λουκάνικα πάνω από το οριζόντιο burner-connector στο βάθος της Napoleon Freestyle 365. Έσταξε λίπος πάνω και φούντωσε τόσο πολύ, που έκλεισα τους καυστήρες και ακόμα έκαιγε λίπος για αρκετά δευτερόλεπτα. Μόλις τα έφερα πιο μπροστά, όλα πήγαν μια χαρά.

Επίσης πήρα σήμερα μια πλαστική σπάτουλα να καθαρίσω το εσωτερικό της ψησταριάς, απίστευτα εύκολο να κάνω scrape όλα τα υπολείμματα! Μέσα σε 3 λεπτά είχε καθαρίσει το 90%! Θέλω να δω με τα favorizer bars τι θα κάνω, μοιάζουν λες και έχει πέσει στάχτη πάνω, και με τη σπάτουλα δεν έκανα και πολλά.

Πάντως έχω κάνει 5 ψησίματα μέχρι τώρα, και είμαι σούπερ ευχαριστημένος! Φαγητό για 4 άτομα χωράει πολύ χαλαρά, οπότε αν κάποιος το σκέφτεται για αυτή ή μεγαλύτερη, τη προτείνω σίγουρα.

Επεξ/σία από thanasis00
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, thanasis00 είπε

Θέλω να δω με τα favorizer bars τι θα κάνω, μοιάζουν λες και έχει πέσει στάχτη πάνω, και με τη σπάτουλα δεν έκανα και πολλά.

Μπορείς να τα βγάλεις να τα πλήνεις με υγρό πιάτων να τα σκουπίσεις καλά και να τα αφήσεις να στεγνώσουν και να τα ξανατοποθετήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, shikabalas είπε

Καλησπερα σε ολους, να πω προκαταβολικα ενα συγνωμη γιατι ολα αυτα που θα ρωτησω εχουν σιγουρα ξαναερωτηθει πολλες φορες αλλα σε 900 σελιδες εχει χαθει δυστυχως πολυ πληροφορια και ειναι δυσκολο ακομα και με την αναζητηση να βρεις αυτο που ψαχνεις..

Στο ζουμι λοιπον, αποφασισα να παρω την Napoleon TravelQ PRO285 και να ξεκινησω ψησιματα ειτε στο μπαλκονι ειτε εκτος οταν το επιτρεπει ο καιρος. Την βρηκα σε αρκετα καλη τιμη εδω Γερμανια, 365 ευρω μαζι με τη βαση/καροτσι μεταφορας. Αυριο μεθαυριο θα ερθει λογικα και ειπα να ρωτησω για τα παρελκομενα που θα πρεπει να εχω για το ψησιμο. Μποτιλια απο το υγραεριο θα παρω απο εξειδικευμενο μαγαζι εδω. Ο ρυθμιστης/λαστιχο παρεχεται μαζι με την ψησταρια ή θα πρεπει να αγορασω ξεχωριστα? Απο λαβιδες, βουρτσες, θερμομετρα και τα συναφη ποια ειναι τα απολυτως απαραιτητα κατα τη γνωμη σας και ποια συγκεκριμενα προιοντα προτεινετε?

Επειτα στο πρωτο ψησιμο τι πρεπει να προσεξω? Ειμαι τελειως ασχετος οποτε δεν εχω ιδεα αν πρεπει να κανω κατι συγκεκριμενο ή κατευθειαν ξεκιναω να ψηνω..

 

Καλορίζικη και καλά ψησίματα! Ανέβασε και καμία φωτό μόλις την στήσεις.

Για αξεσουάρ

1) 2-3 λαβίδες

2) Σπάτουλα 

3) Γάντια

4) Βούρτσα καθαρισμού 

5) Θερμόμετρο (μπορείς να το πάρεις σε 2ο χρόνο)

6) Μαντεμένια πλάκα (μπορείς να την πάρεις σε 2ο χρόνο)

7) Σούβλα (αν σε ενδιαφέρει να κάνεις τέτοιου είδους ψησίματα)

8) Πέτρα για πίτσα (αν σε ενδιαφέρει να κάνεις τέτοιου είδους ψησίματα)

Η Napoleon συστήνει βούρτσα με ορειχάλκινες τρίχες για τις μαντεμένιες σχάρες.

Θα ανάψεις στο μέγιστο τους διακόπτες και θα την αφήσεις να κάψει για περίπου 20 λεπτά. Έπειτα κλείνεις τους καυστήρες και πριν κρυώσουν οι σχάρες, τις περνάς με ηλιέλαιο/λαρδί, ανάβεις πάλι τους καυστήρες και καις στους 180 για 30-40 λεπτά. Εάν θέλεις το επαναλαμβάνεις 1-2 φορές για καλύτερο seasoning. 

7 ώρες πριν, thanasis00 είπε

Σημείωση για το μέλλον: Ποτέ ξανά λουκάνικα πάνω από το οριζόντιο burner-connector στο βάθος της Napoleon Freestyle 365. Έσταξε λίπος πάνω και φούντωσε τόσο πολύ, που έκλεισα τους καυστήρες και ακόμα έκαιγε λίπος για αρκετά δευτερόλεπτα. Μόλις τα έφερα πιο μπροστά, όλα πήγαν μια χαρά.

Επίσης πήρα σήμερα μια πλαστική σπάτουλα να καθαρίσω το εσωτερικό της ψησταριάς, απίστευτα εύκολο να κάνω scrape όλα τα υπολείμματα! Μέσα σε 3 λεπτά είχε καθαρίσει το 90%! Θέλω να δω με τα favorizer bars τι θα κάνω, μοιάζουν λες και έχει πέσει στάχτη πάνω, και με τη σπάτουλα δεν έκανα και πολλά.

Πάντως έχω κάνει 5 ψησίματα μέχρι τώρα, και είμαι σούπερ ευχαριστημένος! Φαγητό για 4 άτομα χωράει πολύ χαλαρά, οπότε αν κάποιος το σκέφτεται για αυτή ή μεγαλύτερη, τη προτείνω σίγουρα.

Γενικά θα πρέπει να ψήνεις με τους διακόπτες στο ελάχιστο ή προς την μέση, ειδικά τα πιο λιπαρά κρέατα. Τα sear plates, όπως και ο κάδος δεν πρόκειται να επανέλθουν στην αρχική τους κατάσταση. Τρίψιμο με την σπάτουλα, πλύσιμο με ζεστό νερό, υγρό πιάτων, σφουγγάρι, στέγνωμα με πετσέτα/χαρτί κουζίνας και κάψιμο για λίγα λεπτά στην ψησταριά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα sear plates και εγω τα βγαζω τα βαζω στον νεροχυτη, ζεστο νερο/σαπουνι και τα τριβω με το χερι με συρμα το κλασικο/απλο που ειναι για την κουζινα , σε 30 sec εχουν γινει λεια εντελως, το κανω συχνα βεβαια οποτε δεν τα αφηνω να μαζεψουν πολυ πραμα, μετα σκουπισμα στεγνωμα και παλι πισω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για την επιλογή ψησταριάς υγραερίου. Έρχομαι από ψησταριά με κάρβουνα και λίγες φορές ψήσιμο σε (low range) υγραέρια φίλων. Θα ήθελα κάτι αξιόλογο, vfm και που θα με βγάλει για αρκετά χρόνια. Αρχικά ήθελα με Φυσικό Αέριο (λόγω παροχής στο μπαλκόνι) αλλά κατάλαβα ότι θα πρέπει να πάω πολύ ψηλά σε budget οπότε εγκατέλειψα προς το παρόν την ιδέα του ΦΑ (αν υπάρχουν προτάσεις σε ένα budget μέχρι €1,100-1,200 ευπρόσδεκτες). 

Λοιπόν οι επιλογές που έχω βρει είναι οι παρακάτω. Παρακαλώ να σημειώσω ότι θέλω να κάνω χρήση του πλαινού ματιού κυρίως για να μη μυρίζει η κουζίνα  (αν καταλήξω σε ψησταριά με μάτι), το μπαλκόνι είναι κλειστό (όχι εκτεθειμένο στον αέρα) και δεν είμαι σίγουρος αν θα χρησιμοποιήσω σούβλα (με ενθουσιάζει η ιδέα αλλά δεν ξέρω πόσο θα γίνει πραγματικότητα). Επίσης με ενδιαφέρει πολύ η ευκολία στον καθαρισμό που νομίζω ότι κερδίζει η Napoleon. 

1) Weber Spirit II Ε310 GBS στα €640

2) Broil King Monarch 390 στα €890

3) Char Broil Professional  Pro S 3 στα €900 

4) Napoleon 425 RSB περίπου στα €1,000-€1,100 (ανάλογα με τον έμπορο και την πιθανή έκπτωση)

5) Char Broil Platinum 3400 S στα €1,150

Ευχαριστώ πολύ όλους και καλά ψησίματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για πλαϊνό μάτι και αν έχεις ρεύμα κοντά, μια λύση που προτείνουν κάποια παιδιά εδώ, είναι ξεχωριστό επαγωγικό μάτι.

Εγώ πήρα πριν 2 μήνες την Napoleon 425 SB (με απλό πλαινό μάτι χωρίς σούβλα) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Υπέρυθρο πλαϊνό δεν με πολυενδιαφέρει (ακόμα), πατάτες τηγανίζω άνετα και στο απλό πλαϊνό μάτι, δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο εκει όμως. Από τις παραπάνω θα την άλλαζα μόνο για την RSB και την σούβλα της (δεν κυκλοφορούσε πριν 2 μήνες που την πηρα και ξενέρωσα όταν την είδα!)

Επεξ/σία από katbo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/3/2022 στις 9:46 ΜΜ, ilpapacha είπε

Το ταψί του φούρνου δε νομίζω ότι είναι κατάλληλο για τόσο υψηλές θερμοκρασίες. Επίσης το χαρτί θα καεί σε αυτές τις θερμοκρασίες. Καλύτερα να αγοράσεις μια πέτρα ψησίματος για την πίτσα.

https://www.skroutz.gr/c/2256/plakes_psisimatos/f/796202_796203/petrini-pitsas.html?o=πετρα+πιτσας&order_by=pricevat&order_dir=asc

Τοποθετείς την πέτρα στην μέση της ψησταριά, ανάβεις όλους τους καυστήρες στο φουλ για 30-40 λεπτά και μόλις είναι να βάλεις την πίτσα, γυρνάς τον διακόπτη που είναι κάτω από την πέτρα στο ελάχιστο.

Επίσης θα χρειαστείς κι ένα φτυάρι για την μεταφορά. Το παρακάτω είναι αρκετά καλό και βγαίνει σε διαφορά μεγέθη

https://www.skroutz.gr/s/25219173/Eppicotispai-Φτυάρι-Πίτσας-Ξύλινο-30x41-5cm-2048.html

καλησπερα φιλε μου, ψαχνομαι για να φτιαξω πιτσα και σε διαβασα εδω να γραφεις οτι τοποθετεις την πετρα και αναβεις τους καυστηρες στο τερμα για 30-40 λεπτα. Γιατι τοσο πολυ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Jimmy_B είπε

Καλησπέρα σε όλους, 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για την επιλογή ψησταριάς υγραερίου. Έρχομαι από ψησταριά με κάρβουνα και λίγες φορές ψήσιμο σε (low range) υγραέρια φίλων. Θα ήθελα κάτι αξιόλογο, vfm και που θα με βγάλει για αρκετά χρόνια. Αρχικά ήθελα με Φυσικό Αέριο (λόγω παροχής στο μπαλκόνι) αλλά κατάλαβα ότι θα πρέπει να πάω πολύ ψηλά σε budget οπότε εγκατέλειψα προς το παρόν την ιδέα του ΦΑ (αν υπάρχουν προτάσεις σε ένα budget μέχρι €1,100-1,200 ευπρόσδεκτες). 

Λοιπόν οι επιλογές που έχω βρει είναι οι παρακάτω. Παρακαλώ να σημειώσω ότι θέλω να κάνω χρήση του πλαινού ματιού κυρίως για να μη μυρίζει η κουζίνα  (αν καταλήξω σε ψησταριά με μάτι), το μπαλκόνι είναι κλειστό (όχι εκτεθειμένο στον αέρα) και δεν είμαι σίγουρος αν θα χρησιμοποιήσω σούβλα (με ενθουσιάζει η ιδέα αλλά δεν ξέρω πόσο θα γίνει πραγματικότητα). Επίσης με ενδιαφέρει πολύ η ευκολία στον καθαρισμό που νομίζω ότι κερδίζει η Napoleon. 

1) Weber Spirit II Ε310 GBS στα €640

2) Broil King Monarch 390 στα €890

3) Char Broil Professional  Pro S 3 στα €900 

4) Napoleon 425 RSB περίπου στα €1,000-€1,100 (ανάλογα με τον έμπορο και την πιθανή έκπτωση)

5) Char Broil Platinum 3400 S στα €1,150

Ευχαριστώ πολύ όλους και καλά ψησίματα!

Έχεις βάλει διάφορα μοντέλα που δεν είναι στην ίδια κατηγορία. Εάν θέλεις ισχυρό πλαΙνό μάτι που μπορείς να κάνεις τα πάντα και δεν είναι επιρρεπές στον αέρα, θα πρέπει να πάς σε infrared, όπως έχει η Napoleon Freestyle 425 και η Napoleon Rogue XT, με βάση το ποσό που θέλεις να διαθέσεις.

https://www.skroutz.gr/s/33684891/Napoleon-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένια-Σχάρα-με-2-Εστίες-Freestyle-425-SIB.html

https://www.skroutz.gr/s/23018923/Napoleon-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένια-Σχάρα-με-3-Εστίες-και-Πλαϊνό-Μάτι-Rogue-XT-425-SIB.html

Η Char Broil έχει την χειρότερη εγγύηση.

Η Napoleon Rogue 425 RSB έχει, σχεδόν, όλο το πακέτο. Επίσης η Napoleon διαθέτει αλουμινένια καλύμματα, όχι ακόμα για την σειρά Freestyle, για τον αφαιρούμενο πάτο/ταψί και το καθάρισμα γίνεται ακόμα πιο εύκολο.

https://www.skroutz.gr/c/2227/barbeque_accessories/m/7877/Napoleon.html?keyphrase=σκεύος+συλλογής&o=Napoleon+σκεύος+συλλογής

1 ώρα πριν, tacolla είπε

καλησπερα φιλε μου, ψαχνομαι για να φτιαξω πιτσα και σε διαβασα εδω να γραφεις οτι τοποθετεις την πετρα και αναβεις τους καυστηρες στο τερμα για 30-40 λεπτα. Γιατι τοσο πολυ? 

Αυτό γίνεται για να "απορροφήσει" όσο το δυνατόν περισσότερη θερμότητα γίνεται η πέτρα και να την "μεταδώσει" στην ζύμη. Επίσης για να θερμανθεί καλά και όλος ο θάλαμος του κεντρικού χώρου ψησίματος. Η πίτσα θέλει υψηλή θερμοκρασία και Θερμότητα/φωτιά από το πάνω μέρος, κάτι το οποίο δεν είναι εύκολο να γίνει με μια ψησταριά υγραερίου. Ο οπίσθιος καυστήρας πάντως βοηθάει πολύ σε αυτό.

Η πίτσα, με την ζύμη που φτιάχνει η σύζυγος, γίνεται σε περίπου 4 λεπτά. Σίγουρα έχει να κάνει και με την ζύμη που θα χρησιμοποιήσεις και τι αποτέλεσμα θέλεις να έχεις. Υπάρχουν μέλη που έχουν μεγάλη εξειδίκευση στις ζύμες και διαθέτουν και ειδκά φουρνάκια για να τις ψήνουν.

Εάν σε ενδιαφέρει κάτι πιο εξειδικευμένο, μπορείς να βρεις περισσότερες λεπτομέρειες στο παρακάτω θέμα

 

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2022 στις 9:28 ΠΜ, ilpapacha είπε

 

Καλορίζικη και καλά ψησίματα! Ανέβασε και καμία φωτό μόλις την στήσεις.

Για αξεσουάρ

1) 2-3 λαβίδες

2) Σπάτουλα 

3) Γάντια

4) Βούρτσα καθαρισμού 

5) Θερμόμετρο (μπορείς να το πάρεις σε 2ο χρόνο)

6) Μαντεμένια πλάκα (μπορείς να την πάρεις σε 2ο χρόνο)

7) Σούβλα (αν σε ενδιαφέρει να κάνεις τέτοιου είδους ψησίματα)

8) Πέτρα για πίτσα (αν σε ενδιαφέρει να κάνεις τέτοιου είδους ψησίματα)

Η Napoleon συστήνει βούρτσα με ορειχάλκινες τρίχες για τις μαντεμένιες σχάρες.

Θα ανάψεις στο μέγιστο τους διακόπτες και θα την αφήσεις να κάψει για περίπου 20 λεπτά. Έπειτα κλείνεις τους καυστήρες και πριν κρυώσουν οι σχάρες, τις περνάς με ηλιέλαιο/λαρδί, ανάβεις πάλι τους καυστήρες και καις στους 180 για 30-40 λεπτά. Εάν θέλεις το επαναλαμβάνεις 1-2 φορές για καλύτερο seasoning. 

Γενικά θα πρέπει να ψήνεις με τους διακόπτες στο ελάχιστο ή προς την μέση, ειδικά τα πιο λιπαρά κρέατα. Τα sear plates, όπως και ο κάδος δεν πρόκειται να επανέλθουν στην αρχική τους κατάσταση. Τρίψιμο με την σπάτουλα, πλύσιμο με ζεστό νερό, υγρό πιάτων, σφουγγάρι, στέγνωμα με πετσέτα/χαρτί κουζίνας και κάψιμο για λίγα λεπτά στην ψησταριά.

Seasoning κανουμε και στο SiB ματι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Keosen είπε

Seasoning κανουμε και στο SiB ματι?

Μπορείς να κάνεις seasoning και στην μαντεμένια σχάρα που είναι στο πλαϊνό μάτι infrared , απλά θα πρέπει να έχεις υπόψη σου ότι λόγω των υψηλών θερμοκρασιών που μπορεί να αναπτυχθούν το seasoning θα «χαλάει» πιο εύκολα. Αυτό που θα πρέπει να κάνεις, είναι να την περνάς με ελάχιστο ηλιέλαιο, μετά από κάθε χρήση για να μην «στεγνώνει».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σαββάτο εκανα και εγω το 1ο κοντουσουβλι, και στεφθηκε με απολυτη επιτυχια. Δυστυχως ξεχασα να τραβηξω φωτο (ναι ξερω τραγικος). Ακολουθει περιγραφη για οποιον θελει να δοκιμασει. 2 κιλα λαιμος, 1 κιλο πανσετα χωρις κοκκαλο. Μαρινάρισμα απο το προηγουμενο απογευμα και στο ψυγειο μεχρι την αλλη μερα το πρωι.

- Λιγο ελαιόλαδο ισα να λαδωθουν ολα τα κομματια.

- Αλάτι/σκορδο σε σκονη/ πιπέρι ανακατεμενα και πανω στο κρεας και απο τις 2 μεριες (αναλογια η κλασικη, 4 αλατι,2 σκορδο, 1 πιπερι)

- Μουστάρδα να παει σε ολα τα κομμάτια και μασαζακι

Για να εχετε περιπου ιδεα, απο τα 3 κιλα κρεας δεν μου χωρσαν στην σουβλα 3-4 κομματια μαξ,, για την 425.

ψησιμο σε χαμηλη θερμοκρασια, ~150 βαθμους με 2 ακριανους σχεδον στο τερμα χαμηλα, και οταν ειδα οτι ειμαστε σχεδον ετοιμοι απο θερμοκρασια, εβγλαα το ταψακι απο κατω και ανοιξα και μεσαιο και δυναμωσα λιγο στους 250 περιπου για κανα 10λεπτακι.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχουμε μια ψησταριά υγραερίου napoleon στο μπαλκόνι και έχει να χρησιμοποιηθεί πάνω απο 6 χρόνια . Τι εργασίες χρειάζεται να γίνουν ώστε να ξανα χρησιμοποιηθεί με ασφάλεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...