Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε το iPhone 4S, στην Ελλάδα μέχρι τέλος του χρόνου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι βρε μου απο apple θα παμε σε lg σα να λεμε απο mercedes σε lada

 

Ε τα παραλές λίγο.

Συμφονώ ότι την ποιότητα κατασκευής του iPhone δέν θα την βρείς έυκολα σε άλα κινητά, αλλά όχι και Lada

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πω πω παλι τι διαβασαμε. πρωτα απο ολα η οθονη του iphone ειναι μια χαρα γιατι χαρη στη μεγαλυτερη αναλυση της βλεπεις πχ καλυτερα να διαβασεις ενα σιτε με μεγαλυτερη ευκρινια επισης το μονο σιγουρο ειναι οτι εχει την καλυτερη αποκριση απο ολα τα κινητα της αγορας εχω δει αλλα κινητα διπλα διπλα με το μηλοφωνο και το σκρολινκ υστερουσε αισθητα στα αλλα. επισης οσον αναφορα το σιρις η απλε δε βγαζει κατι αν δε δουλευει οποτε κατα 99 τις 100 θα δουλευει και μαλιστα αξιοπιστα να μου το θυμηθητε οσον αναφορα το υπολοιπο hardware επειδη δεν ειναι45πυρινο με 800αρα οθονη και ξερω γω η απλε παντα ηταν φιδωλη στο hardware χωρις καγκουριλικια απλα εβαζε οτι χρειαζοταν για να εργαζεται ο χρηστης ανετα με ποιοτητα

Τι λέτε ρε, έχετε τυφλωθεί τελείως; Λέτε αλλα ανταλων. Ίσως είναι η πρώτη φορα που κανείς δεν κατηγόρησε την apple για spec. Και 2πυρινο έβαλε και γραφικά ταχύτερα έβαλε. Αυτό είναι το θεμα;

Το θεμα είναι ότι αφήσεις όλα τα αλλα ολόιδια.

Παρε iPhone 4 και galaxy s2 και εσι, και οποίος άλλος θέλει, βαλτά διπλα διπλα και ξαναμπες να ποσταρεις σε ποιο βλέπεις περισσότερη πληροφορία, ποιο προσφέρει ΣΗΜΕΡΑ καλητερη ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΧΡΗΣΗΣ που λεγαμε και μια ζωη, και ξεχάστε τα spec (βλεπε pixel οθόνης στο συγκεκριμενο θεμα ), που μεχρι χτες δε δίνατε καμία σημασία και μιλαγατε για εμπειρια χρησης. Ξαναλέω ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΣΥΣΚΕΥΕΣ, δεν ειμαι apple hater, κανε μια αναζήτηση σε προηγούμενα post μου να δεις ποσο υπεράσπιζα το iphone, και ποσοι με βειζανε σαν apple funboy. Παπαριες δε μπορω να διαβάζω όμως όταν το βλέπω με τα ματια μου.

Μονο ένας κολημενος που δεν έχει δουλέψει σε sgs2 θα υποστήριζε και θα επέμεινε ότι βλέπεις περισσότερη πληροφορία (ασχέτως pixel) και έχει καλητερη εμπειρια browsing στο iphone 4 / 4s ανεξάρτητως browser. Το μονο δεκτό "θέλω μικρότερό κινητο", όλα τα αλλα είναι να μη πω τι..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο Opera το ιδιο πραγμα με το Safari κανει.

 

Δεν καταλαβες τι θελω να πω ομως. Το αυτονοητο:

α) εννοειται πως θελουμε/ειναι καλυτερο να εχουμε οσο το δυνατον μεγαλυτερη αναλυση

β) εννοειται οτι το browsing, η θεαση ταινιων , φωτογραφιων, παιχνιδιων, youtube ειναι καλυτερη στην super amoled 4.3" του galaxy s2 απο οτι στις 3.5" του iphone 4. (παρολο την μικροτερη αναλυση)

Όχι, δεν εννοούνται όλα αυτά που λες. Και αυτό γιατί τα ppi της retina μου επιτρέπουν να διαβάζω το κείμενο με το άνοιγμα της σελίδας, ενώ στο s2 πρέπει αρκετές φορές να κάνω ζουμ, είτε υπάρχουν εικονικά πλήκτρα κάτω είτε όχι. Προφανώς και στα υπόλοιπα υπερτερεί η Samoled Plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε ρε, έχετε τυφλωθεί τελείως; Λέτε αλλα ανταλων. Ίσως είναι η πρώτη φορα που κανείς δεν κατηγόρησε την apple για spec. Και 2πυρινο έβαλε και γραφικά ταχύτερα έβαλε. Αυτό είναι το θεμα;

Το θεμα είναι ότι αφήσεις όλα τα αλλα ολόιδια.

Παρε iPhone 4 και galaxy s2 και εσι, και οποίος άλλος θέλει, βαλτά διπλα διπλα και ξαναμπες να ποσταρεις σε ποιο βλέπεις περισσότερη πληροφορία, ποιο προσφέρει ΣΗΜΕΡΑ καλητερη ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΧΡΗΣΗΣ που λεγαμε και μια ζωη, και ξεχάστε τα spec (βλεπε pixel οθόνης στο συγκεκριμενο θεμα ), που μεχρι χτες δε δίνατε καμία σημασία και μιλαγατε για εμπειρια χρησης. Ξαναλέω ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΣΥΣΚΕΥΕΣ, δεν ειμαι apple hater, κανε μια αναζήτηση σε προηγούμενα post μου να δεις ποσο υπεράσπιζα το iphone, και ποσοι με βειζανε σαν apple funboy. Παπαριες δε μπορω να διαβάζω όμως όταν το βλέπω με τα ματια μου.

Μονο ένας κολημενος που δεν έχει δουλέψει σε sgs2 θα υποστήριζε και θα επέμεινε ότι βλέπεις περισσότερη πληροφορία (ασχέτως pixel) και έχει καλητερη εμπειρια browsing στο iphone 4 / 4s ανεξάρτητως browser. Το μονο δεκτό "θέλω μικρότερό κινητο", όλα τα αλλα είναι να μη πω τι..

 

android.png

 

δε θα μιλησουμε τωρα για τη σαμσουνκ και το αντροιδ μπακαλιστικα πραματα. το μονο που με χαλασε στο ιφονε ηταν οτι δεν αλλαξε εξωτερικα

 

Όχι, δεν εννοούνται όλα αυτά που λες. Και αυτό γιατί τα ppi της retina μου επιτρέπουν να διαβάζω το κείμενο με το άνοιγμα της σελίδας, ενώ στο s2 πρέπει αρκετές φορές να κάνω ζουμ, είτε υπάρχουν εικονικά πλήκτρα κάτω είτε όχι. Προφανώς και στα υπόλοιπα υπερτερεί η Samoled Plus.

 

 

retina σε λεωωωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys, όποιος θέλει μεγάλη οθόνη, να πάει να πάρει μεγάλη οθόνη. Έχει και τα + και τα - της.

Εγώ θεωρώ πολλή μεγάλο το SGS2. Μέχρι 4" το πολλή θέλω εγώ σε κινητό! Άλλος θέλει 4,5 κλπ κλπ κλπ.

 

 

ΟΚ, έχουμε ένα θέμα με το μέγεθος έμεις η άντρες... Η τεχνική μετράει και η ποιότητα όμως ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσουμε την οθόνη (το μέγεθος), ρίχνει ή δε ρίχνει στα αυτιά σε οτιδήποτε κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή από άποψη επιδόσεων; Δε μιλάμε καν για την υλοποίηση του Siri που έχει αφήσει άφωνους τους πάντες.

 

Προφανως και δεν ριχνει στα αυτια του Galaxy S 2 Ακομα και τωρα... Ποσο μαλλον του Nexus Prime που ανακοινωθηκε χτες μετα την ανακοινωση του iphone. Και μην ξεχνας οτι 1Q2012 εχουμε 4πυρηνα κινητα, σε 3-4 μηνες δηλαδη. Σε τι ακριβως λοιπον ριχνει στα αυτια; Και που ξεπερναει κινητα οπως το Sensation, το Galaxy S2 κτλ κτλ. To ΜΟΝΑΔΙΚΟ σημειο που τα ξεπερναει και τους ριχνει στα αυτια ειναι η τιμη... Κανενα απο αυτα δεν εχει 700 και 800 ευρω αλλα πολυ λιγοτερο.

 

Μπραβο apple εβγαλες ενα κινητο που πλησιαζει αλλα δεν ξεπερναει το GalaxyS2 7 μηνες μετα το galaxy s2, τωρα που περιμενουμε το GS3...

 

Y.Γ. Δεν ειναι τυχαιο οτι χτες πεσαν κατα διαολου οι μετοχες της apple και παντου το λενε αποτυχια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Apple απογοητευσε για αλλη μια φορα. 16 μηνες για να βγαλει αυτο?

 

Προσωπικα ουτε το S2 μου αρεσει, καλη οθονη και επεξεργαστης, αλλα πλαστικιλα στο σασι. Περιμενα κατι ποιο ποιοτικο απο τη Samsung για τοσα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καντε ένα γκάλοπ ποσοι θα πάρουν το 4s ,ενώ έχουν το 4. Εκεί θα τελειώσει κάθε διαφωνία αν είναι μεγάλη η εξέλιξή. Η εξέλιξή είναι μεγάλη όταν δελεάζει το χρήστη να παρει την επομένη συσκευή.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν εννοούνται όλα αυτά που λες. Και αυτό γιατί τα ppi της retina μου επιτρέπουν να διαβάζω το κείμενο με το άνοιγμα της σελίδας, ενώ στο s2 πρέπει αρκετές φορές να κάνω ζουμ, είτε υπάρχουν εικονικά πλήκτρα κάτω είτε όχι.

Επειδή μέχρι πρόσφατα είχα ταυτόχρονα και τα 2 κινητά. Έχεις σερφάρει και στα 2 κινητά ή όλα αυτά τα λες θεωρητικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν εννοούνται όλα αυτά που λες. Και αυτό γιατί τα ppi της retina μου επιτρέπουν να διαβάζω το κείμενο με το άνοιγμα της σελίδας, ενώ στο s2 πρέπει αρκετές φορές να κάνω ζουμ, είτε υπάρχουν εικονικά πλήκτρα κάτω είτε όχι. Προφανώς και στα υπόλοιπα υπερτερεί η Samoled Plus.

Μιλας σιγουρα για το galaxy s2 και οχι πχ για οθονη τυπου 3gs που εχει πολυ μικροτερη αναλυση?

Γιατι προσωπικα εγω σχεδον δεν καταλαβαινω την διαφορα στην αναλυση μεταξυ iphone 4 και s2.

Aσε που ουσιαστικα δεν χρειαζεται να κανω ζοομ στο s2, γιατι ειναι απο μονο του zoomed σε σχεση με το iphone 4 στο browsing(μεγαλυτερη οθονη και μεγαλυτερη επιφανεια χρησης σε browsing λογω ελλειψης εικονικων πληκτρων)

Πχ δες εδω τι εννοω(πηγαινε στο 34 second και θα δεις ποιο τελικως χωραει περισσοτερη πληροφορια):

 

Οπως και να εχει γουστα ειναι αυτα, απλα βλεπω οτι οι περισσοτεροι που εχουν χρησιμοποιησει ΚΑΙ ΤΑ 2 προτιμουν το galaxy s2 και για το browsing.

Δεν το συζητω για ταινιες,φωτογραφιες,παιχνιδια, youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικοί κομπλεξικοί της Apple. Μόνο τα fanboys χαρηκαν με αυτά που ειδαν. Μια άσπρο 4αρι μια γρήγορο 4αρι S μετά θα βγάλουν παρδαλό 4άρι GTS και πάει λέγοντας. Ευχαριστώ δεν θα πάρω, μια χαρά ειναι και το HTC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καντε ένα γκάλοπ ποσοι θα πάρουν το 4s ,ενώ έχουν το 4. Εκεί θα τελειώσει κάθε διαφωνία αν είναι μεγάλη η εξέλιξή. Η εξέλιξή είναι μεγάλη όταν δελεάζει το χρήστη να παρει την επομένη συσκευή.

 

android.png

 

δεν αξιζει το ς αν εχεις το τεσσαρι. ισως μονο αν ειναι να πουλησεις το 4 να παρεις το ς και να ξαναπουλησεις το ς του χρονου που θα βγει το 5 για να μη χανεις χρηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...