Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε το iPhone 4S, στην Ελλάδα μέχρι τέλος του χρόνου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

α, οκ...

Τι; Τι ήθελες εσύ από το νέο iPhone? Νέο σχεδιασμό εξωτερικά; Αν ναι περίμενε του χρόνου. Φέτος δεν μπορούσε να γίνει καλύτερο :)

You know?

iPhone 3G --> iPhone 3GS

 

Εσείς το έχετε δει κάπως έτσι:

iPhone 2G

iPhone 3G --> iPhone 3GS

iPhone 4

iPhone 5 --> iPhone 5S

 

Αν βγάλει και του χρόνου τον ίδιο σχεδιασμό θα αρχίζω και εγώ να την βρίζω και να ανησυχώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος έχει iPhone2, δεν βλέπω τον λόγο να μην πάρει 4S εάν σκεφτόταν για αναβάθμιση.

 

Εάν κάποιος έχει από 3GS "και πάνω", τότε θα μπορούσε να περιμένει λίγο ακόμα μιας και τα iPhone δεν είναι και τα πιο φθηνά.

 

 

Όσο για το Siris, μάλλον λίγος κόσμος μπορεί να καταλάβει τι είναι η αναγνώριση φυσικής γλώσσας σε real time.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το Siris, μάλλον λίγος κόσμος μπορεί να καταλάβει τι είναι η αναγνώριση φυσικής γλώσσας σε real time.....

Real time, και ειδικά Ελλάδα όταν το παραπάνω απαιτεί γρήγορη σύνδεσή στο ιντερνέτ, αλλα και δεν έχει ούτε πρόκειται να αποκτήσει Ελληνικά στο ορατό μέλλον, δεν παίζει..

Εγώ παντως στο sgs2 την αντίστοιχη λειτουργιά που έχει την εχω απενεργοποιησει πληρως. Αυτά είναι για να δείχνουμε σε καμία επιδείξει να εντυπωσιάσουμε μπας και τσιμπισουμε κανένα υποψήφιο αγοραστή/θυμα, και μετα δεν ξανα ασχολούμαστε με αυτό.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μπορώ να πάω σήμερα και να αγοράσω ένα από αυτά;

Κάτι τέτοιο περίμενει για iPhone 5 κάποιος που έχει το 4, ή κάτι τέτοιο http://www.insomnia.gr/topic/422125-ανακοινώθηκε-το-lg-optimus-lte-με-οθόνη-45-ιντσών/

Μη βάλω και τα χαρακτηριστικα του sgs3..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα σε λιγότερο από 18 ώρες δημιουργήθηκαν 35 σελίδες συζήτησης για μια συσκευή. Τέτοια αφιέρωση χρόνου αν δίναμε και στα πιο ουσιαστικά μέρη της ζωής μας, θα είχε ως αποτέλεσμα η χώρα και οι πολίτες της να βρίσκονται σε μια καλύτερη μοίρα. Μας βλέπω στους δρόμους με τα iPhone επαναστατώντας γιατί το ψωμί πήγε 5€ το κιλό. Επιβεβαιώνουμε εμάς και τους άλλους σε καθημερινή βάση ότι έχουμε χάσει τη μπάλα παίδες... Μπορεί να σας φαίνεται άσχετο το μήνυμά μου, αλλά σκεφτείτε πόσο σχετικό είναι το iPhone με τα προβλήματα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τεχνολογικό forum, να το κλείσουμε αν είναι όλο το forum.

Και οτι το σχολιάζουμε δε σημαίνει οτι θα το αγοράσουμε. Για κάποιους απο εμάς, η ασχολία με τα gadgets τελευταίας τεχνολογίας είναι hobby, για άλλους είναι και άμεσα σχετικό με το επάγγελμα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο περίμενει για iPhone 5 κάποιος που έχει το 4, ή κάτι τέτοιο http://www.insomnia.gr/topic/422125-ανακοινώθηκε-το-lg-optimus-lte-με-οθόνη-45-ιντσών/

Μη βάλω και τα χαρακτηριστικα του sgs3..

 

android.png

 

Ναι, αλλά τι σχέση έχει με αυτό που είπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά τι σχέση έχει με αυτό που είπα;

Σημερα όχι, δεν υπάρχει. Παντως θα υπάρχει νωρίτερα απο το "φάντασμα " iPhone 5 όπως φαίνεται. :)

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα όχι, δεν υπάρχει. Παντως θα υπάρχει νωρίτερα απο το "φάντασμα " iPhone 5 όπως φαίνεται. :)

 

Καμία αντίρρηση, Το "point" μου ήταν ότι ακόμα και σήμερα το iPhone έχει την πιο ευκρινή οθόνη σε επίπεδα dpi. Εμένα μου φαίνεται ότι αυτά τα dpi του δίνουν πλεονέκτημα σε σχέση με τον ανταγωνισμό, άλλοι έχουν άλλη γνώμη. Προφανώς και θα εμφανιστούν "πυκνότερες" οθόνες στο μέλλον, όμως αυτές οι διαρκείς "προγραμματικές δηλώσεις" των ανταγωνιστών δίνουν την εντύπωση ότι οι άλλες πλατφόρμες ΕΙΝΑΙ πολύ πιο μπροστά από την Apple, ενώ στην πραγματικότητα καταφέρνουν να βρεθούν πιο μπροστά ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ, με αποτέλεσμα το χρονικό περιθώριο που δίνεται στην Apple να τους ξαναπλησιάσει συμμαζεύοντας τη συσκευή της να μην τους φτάνει για να μεταφραστεί και σε αντίστοιχες πωλήσεις.

 

Για παράδειγμα, οι Android κατασκευαστές είχαν επιδοθεί σε ένα ανούσιο πόλεμο κατά της επιλογής της Apple να μην υποστηρίξει το Flash, λες και τα δύο πρώτα χρόνια τα Android είχαν Flash. ΟΤΑΝ κατάφεραν και το ενσωμάτωσαν, το παιχνίδι είχε χαθεί: Τα iPhone είχαν γίνει "καθεστώς" και πλέον η αγορά προσαρμόζει τα προϊόντα της ώστε να είναι iOS compatible.

 

Έτσι και τώρα: ΟΤΑΝ θα δώσουν οι υπόλοιποι μεγαλύτερες αναλύσεις και dpi από το iPhone, θα είμαστε ΠΟΛΥ πιο κοντά στην κυκλοφορία του επόμενου. Και -καλώς ή κακώς- ξέρουμε ότι όταν αρχίζει να "μυρίζει" νέα κυκλοφορία iPhone, είναι πολλοί αυτοί που παγώνουν μια επικείμενη αγορά τους μέχρι να δουν περί τίνος θα πρόκειται. Καλώς ή κακώς, το iPhone είναι σε θέση να αποτελεί ακόμα και ΕΝ ΔΥΝΑΜΕΙ εναλλακτική, ακόμα και 2-3 μήνες πριν την κυκλοφορία του, κάτι που καμία άλλη εταιρεία δεν έχει πετύχει να "επιβάλλει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...