Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε το iPhone 4S, στην Ελλάδα μέχρι τέλος του χρόνου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανεις λαθος.

Υπαρχουν κ κινητα με ιδια κουκιδα pixel, παρολο την μεγαλυτερη οθονη, γιατι φυσικα εχουν ακομα μεγαλυτερη αναλυση.

Ένα μπορώ να σκεφτώ μόνο και μάλιστα πολύ πρόσφατο. Από τον άμεσο ανταγωνισμό (βλ. WP7 ναυαρχίδες, GS2 κτλ) δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Προφανώς θα βγουν πολλά μοντέλα που θα ανεβάζουν αναλύσεις με τον καιρό, πάντως τώρα...

 

 

Το πρόβλημα όμως ξεκινάει από κάποιους που προσπαθούν να σε πείσουν όμως ότι η γη είναι τετράγωνη. Είναι σαν να έχεις αγοράσει το καινούργιο, μουράτο, ποιοτικό ΜΙΝΙ COOPER και να προσπαθήσεις να πείσεις κάποιον που έχει το PASSAT ότι το πορτπαγκαζ σου είναι μεγαλύτερο από το δικό του. Μερικά πράγματα είναι καλώς ή κακώς αντικειμενικά.

Σωστό. Αλλά είναι επίσης πρόβλημα φίλε Πάνο ότι μετά από 5 μοντέλα iPhone και 500 γενιές mac, κάποιοι δεν καταλαβαίνουν ότι το να συγκρίνεις ένα Mini Cooper με ένα Passat είναι άστοχο. Δεν μιλάω μόνο για πορτ μπαγκάζ. Μιλάω συνολικά.

 

 

 

Τι λέτε ρε, έχετε τυφλωθεί τελείως; Λέτε αλλα ανταλων. Ίσως είναι η πρώτη φορα που κανείς δεν κατηγόρησε την apple για spec. Και 2πυρινο έβαλε και γραφικά ταχύτερα έβαλε. Αυτό είναι το θεμα;

Το θεμα είναι ότι αφήσεις όλα τα αλλα ολόιδια.

Παρε iPhone 4 και galaxy s2 και εσι, και οποίος άλλος θέλει, βαλτά διπλα διπλα και ξαναμπες να ποσταρεις σε ποιο βλέπεις περισσότερη πληροφορία, ποιο προσφέρει ΣΗΜΕΡΑ καλητερη ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΧΡΗΣΗΣ που λεγαμε και μια ζωη, και ξεχάστε τα spec (βλεπε pixel οθόνης στο συγκεκριμενο θεμα ), που μεχρι χτες δε δίνατε καμία σημασία και μιλαγατε για εμπειρια χρησης. Ξαναλέω ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΣΥΣΚΕΥΕΣ, δεν ειμαι apple hater, κανε μια αναζήτηση σε προηγούμενα post μου να δεις ποσο υπεράσπιζα το iphone, και ποσοι με βειζανε σαν apple funboy. Παπαριες δε μπορω να διαβάζω όμως όταν το βλέπω με τα ματια μου.

Μονο ένας κολημενος που δεν έχει δουλέψει σε sgs2 θα υποστήριζε και θα επέμεινε ότι βλέπεις περισσότερη πληροφορία (ασχέτως pixel) και έχει καλητερη εμπειρια browsing στο iphone 4 / 4s ανεξάρτητως browser. Το μονο δεκτό "θέλω μικρότερό κινητο", όλα τα αλλα είναι να μη πω τι..

Έχεις κολλήσει με την οθόνη. Πολύ σημαντικό feature το μέγεθος, αλλά άσε ρε παιδάκι μου να ζήσει και κανας άλλος! :-D :-D Δεν είναι για όλους η οθόνη το κύριο χαρακτηριστικό της "εμπειρίας χρήσης"! Εσύ ειδικά που έχεις και τις δύο συσκευές, άρα έχεις ζήσει με iOS, θα έπρεπε να το καταλαβαίνεις καλύτερα αυτό! Εγώ ως πρώην iOS και νυν Android χρήστης (λόγω κόστους), δεν συγκρίνω καν τις δύο... εμπειρίες! :) Το iOS είναι ακόμα ΠΟΛΥ καλύτερο

(προς αποφυγή παρεξήγησης, το ύφος μου ήταν χιουμοριστικό!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οπως και να εχει γουστα ειναι αυτα, απλα βλεπω οτι οι περισσοτεροι που εχουν χρησιμοποιησει ΚΑΙ ΤΑ 2 προτιμουν το galaxy s2 και για το browsing.

Δεν το συζητω για ταινιες,φωτογραφιες,παιχνιδια, youtube.

Βρε και γω προτιμώ την οθόνη του S2. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί πατάς πάνω σε ιδιαιτερότητες εφαρμογών για να με πείσεις ότι 840x480>960x640 και 218ppi>326ppi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε και γω προτιμώ την οθόνη του S2. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί πατάς πάνω σε ιδιαιτερότητες εφαρμογών για να με πείσεις ότι 840x480>960x640 και 218ppi>326ppi.

Δεν προσπαθησα να σε πεισω για κατι τετοιο, μονο σου εβγαλες αυτο το συμπερασμα. Ακομα και στο quote που μολις μου εκανες, εγω μιλησα για το browsing και οχι για specs και ppi που ανεφερες εσυ.(δες ξανα το quote που μου εκανες)

 

Το εγραψα και χαρακτηριστικα οτι θελουμε οσο το δυνατο μεγαλυτερη αναλυση.

Δεν καταλαβες τι θελω να πω ομως. Το αυτονοητο:

α) εννοειται πως θελουμε/ειναι καλυτερο να εχουμε οσο το δυνατον μεγαλυτερη αναλυση

 

Απλα εγραψα οτι παρολο την λιγο μικροτερη αναλυση του galaxy s2, οι περισσοτεροι που εχουν χρησιμοποιησει ΚΑΙ ΤΑ 2 κινητα προτιμουν το galaxy s2 ΚΑΙ για browsing.

Δεν το συζητω φυσικα για ταινιες,φωτογραφιες,παιχνιδια, youtube ποσο καλυτερο ειναι το s2 με την οθοναρα του.

 

 

 

Υ.Γ.: Ειμαι κατοχος iPhone 4 που απεγνωσμενα θελει μεγαλυτερη οθονη για πιο ανετο browsing, θεαση ταινιων, φωτογραφιων, παιχνιδιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και να εχει γουστα ειναι αυτα, απλα βλεπω οτι οι περισσοτεροι που εχουν χρησιμοποιησει ΚΑΙ ΤΑ 2 προτιμουν το galaxy s2 και για το browsing.

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης στο browsing μεταξύ των 2 κινητών και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ακόμη συζητάμε το θέμα αυτό.

Όποιος ακόμη πιστεύει ότι η εμπειρία του browsing είναι καλύτερη στο iphone 4,αφήστε τον απλά να ζει στο μικρόκοσμό του. Ή άσχετος θα είναι ή δεν θέλει να αποδεχτεί την πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο, αλλά επί jobs δεν έπεσε ποτέ το site της apple μετά από event και επίσης δεν θα βλέπαμε ποτέ τόσο κακοφτιαγμένα γραφιστικά

 

jdrRI.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μπορώ να σκεφτώ μόνο και μάλιστα πολύ πρόσφατο. Από τον άμεσο ανταγωνισμό (βλ. WP7 ναυαρχίδες, GS2 κτλ) δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Προφανώς θα βγουν πολλά μοντέλα που θα ανεβάζουν αναλύσεις με τον καιρό, πάντως τώρα...

Nexus Prime

LG Optimus LTE

http://www.insomnia.gr/topic/421770-%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%AD%CE%BE%CF%85%CF%80%CE%BD%CE%BF-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%B2%CF%81/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα είναι το σίγουρο και απογοητεύει όλους.

Θα αγοράσουν όσοι αγοράσουν το 4s και όταν πάνε να το ανοίξουν τα μάτια τους απλά θα βλέπουν την ίδια συσκευή που είχαν εδώ και 16 μήνες, αυτό και μόνο σαν "επειρεία χρήσης" είναι για να κλαίς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα είναι το σίγουρο και απογοητεύει όλους.

Θα αγοράσουν όσοι αγοράσουν το 4s και όταν πάνε να το ανοίξουν τα μάτια τους απλά θα βλέπουν την ίδια συσκευή που είχαν εδώ και 16 μήνες, αυτό και μόνο σαν "εμπειρία χρήσης" είναι για να κλαις.

Εκεί έγκειται και η δική μου απογοήτευση. Είναι και το λειτουργικό οπτικά ίδιο, να μείνει ίδια και η συσκευή για άλλο ένα χρόνο πάει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδί μου, νέο hardware, νέο λογισμικό και ίδιο design!Δε κολλάει,πως να το κάνουμε, είναι κρίμα!

 

Εκεί έγκειται και η δική μου απογοήτευση. Είναι και το λειτουργικό οπτικά ίδιο, να μείνει ίδια και η συσκευή για άλλο ένα χρόνο πάει πολύ.

 

Ε ναί ρε παιδιά όλοι αυτό θελαμε, οπιτκά μια διαφορετική συσκευή, που είναι απόλυτα λογικό.

Δεν περιμέναμε ούτε 3d ούτε μεγαλύτερη οθόνη ούτε τετραπύρηνα, ότι περιμέναμε σε specs το είδαμε και ξέρουμε ότι θα αξιοποιηθούν στο έπακρο γιατί στην ουσία ότι και να κυκλοφορήσει απο τον ανταγωνισμό θα είναι για λόγους εντυπωσιασμού που θα μείνει στα χαρτιά και μόνο γιατί δεν αξιοποιούνται τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε την παλεύεται όλοι; Μια χαρά είναι το 4S τι ακούω η Apple είναι για τον πούτσο και κάτι τέτοια. Είναι δυντόν; Τι θέλατε; Νέο σχεδιασμό; ΓΙατί; Πέρσι βγήκε. Δηλαδή άμα δεν έχει νέο σχεδιασμό το κινητό να εντυπωσιάσει από πέρσι, κάθομαι και βρίζω την Apple; Πραγματικά τι άλλο θέλατε από το επόμενο iPhone. Έχει και γαμώ τους επεξεργαστές, Πολύ ωραία κάμερα που τραβάει Full HD και καινοτομίες που βρίσκεις μόνο σε ακριβές φωτογραφικές με φακό, έχει την Siri, περισσότερα GB. Ράδιο θέλατε; Ήμαρτον δηλαδή, για χαλαρώστε λίγο. Δεν μπορούσε να γίνει καλύτερο το iPhone φέτος. Πιστέψτε με. Και με το iCloud και όλα αυτά θα γίνει ένας πολύ καλός καθημερινός μας φίλος.

Όσοι θέλουν νέο σχεδιασμό φέτος είναι αυτοί που θέλουν να εντυπωσιάσουν τους φίλους τους και τους γύρο. Άμα θέλεται να εντυπωσιάσεται πάρτε iPad και κρατήστε το iPhone 4 για άλλη 1 Χρονιά, κινητό είναι μια χαρά λειτουργεί ακόμα. Όσοι έχετε και iPad πείτε στους γύρο σας "Ε φέτος δεν θα σε εντυπωσιάσω, περιέμενε του χρόνου οκ; :) "

 

Εγώ προσωπικά δεν θα το πάρω το iPhone 4S.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει, σ' όσους αρέσει, για τους άλλους δεν θα μπορέσει.

 

Οπότε που το πρόβλημα;

 

Σε αυτούς που δεν αρέσει το κριτικάρουν και κάνουν πλακίτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ios είναι μια χαρά, με τα πλεονεκτηματα του και τα μειονέκτηματα του, αλλα αυτό δε σημαίνει ότι οι υπόλοιποι κάθονται με σταυρωμένα χερια. Τόσο android οσο και νεα windows είναι πολυ κοντά στο ios πλέον. Με τα δικά τους συν και πλην. Αν δεις σοβαρή συσκευή με android και ειδικά φτιαγμένο σωστά με android custom 2.3.5 και τις τελευταίες εξελίξεις σε όλα, θα ψάχνεις με το κιαλι να βρεις ένα τομεα στον οποίο το iPhone είναι καλύτερό συμπεριλαμβανομένου και του smoothnes σε λειτουργικό και browsing. Μονο σε εφαρμογές θα είσαι πίσω, αλλα όχι πολυ πλέον και όχι σε όλες.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε την παλεύεται όλοι; Μια χαρά είναι το 4S τι ακούω η Apple είναι για τον πούτσο και κάτι τέτοια. Είναι δυντόν; Τι θέλατε; Νέο σχεδιασμό; ΓΙατί; Πέρσι βγήκε. Δηλαδή άμα δεν έχει νέο σχεδιασμό το κινητό να εντυπωσιάσει από πέρσι, κάθομαι και βρίζω την Apple; Πραγματικά τι άλλο θέλατε από το επόμενο iPhone. Έχει και γαμώ τους επεξεργαστές, Πολύ ωραία κάμερα που τραβάει Full HD και καινοτομίες που βρίσκεις μόνο σε ακριβές φωτογραφικές με φακό, έχει την Siri, περισσότερα GB. Ράδιο θέλατε; Ήμαρτον δηλαδή, για χαλαρώστε λίγο. Δεν μπορούσε να γίνει καλύτερο το iPhone φέτος. Πιστέψτε με. Και με το iCloud και όλα αυτά θα γίνει ένας πολύ καλός καθημερινός μας φίλος.

Ο δικός σου καθημερινός φίλος! :P

Εγω προσωπικά περιμένω το samsung+tegra3+wp7.5(κ android δε θα με χαλούσε)! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...