Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορώ να ξέρω τι σε ενοχλεί προσωπικά, δεν βρίσκομαι στο μυαλό σου. 

Ρώτησες αν δουλεύει κομπλέ το DS4 στο PS3 και σου απάντησα ότι δεν δουλευει το PS button (και άρα δεν θα έχεις menu) και δεν θα έχεις motion controls (και άρα δεν θα μπορείς να παίξεις τα exclusives που τα απαιτούν). Επομένως, δεν δουλεύει κομπλέ. Αυτά σε συνδυασμό με την αστεία αυτονομία του DS4 το κάνουν downgrade για το PS3. 

Εγώ προσωπικά θα κοίταζα για 3rd-party gamepad στη θέση σου. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν μπορώ να ξέρω τι σε ενοχλεί προσωπικά, δεν βρίσκομαι στο μυαλό σου. 

Ρώτησες αν δουλεύει κομπλέ το DS4 στο PS3 και σου απάντησα ότι δεν δουλευει το PS button (και άρα δεν θα έχεις menu) και δεν θα έχεις motion controls (και άρα δεν θα μπορείς να παίξεις τα exclusives που τα απαιτούν). Επομένως, δεν δουλεύει κομπλέ. Αυτά σε συνδυασμό με την αστεία αυτονομία του DS4 το κάνουν downgrade για το PS3. 

Εγώ προσωπικά θα κοίταζα για 3rd-party gamepad στη θέση σου. 

Δεν το έγραψα με ειρωνικό ύφος, sorry αν φάνηκε έτσι. Είναι για τον ανηψιό και έχει ήδη ένα DS3 οπότε έτσι λύνεται το θέμα του PS button. Για τα άλλα είναι ένα θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, Alejandro said:

Δεν το έγραψα με ειρωνικό ύφος, sorry αν φάνηκε έτσι. Είναι για τον ανηψιό και έχει ήδη ένα DS3 οπότε έτσι λύνεται το θέμα του PS button. Για τα άλλα είναι ένα θέμα.

Τώρα ήσουν πιο σαφής. Για δεύτερο  gamepad είναι μια χαρά το DS4. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nikosof42 είπε

1)αμα παρω το ps4 το κανονικο μεσα τι κοντρολ θα εχει; v1 η v2?

2)Και εχουν μεγαλες διαφορες;

1)v1

2)Οχι δεν εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Slim λένε ότι έχει και χαμηλότερη κατανάλωση. Τώρα πόσα watt καίει δεν γνωρίζω. Αν ξέρει κάποιος ας πει. 

Επεξ/σία από Giannis_kan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Πανος999 said:

δν ξερω τι εχει μεσα αλλα η διαφορα ειναι οτι στο v2 φαινεται κ απο μπροστα το led φωτακι..Τιποτα δηλαδη...

Επίσης, μπορεί να συνδεθεί και απευθείας μέσω usb στο PS4 και καλά για μικρότερο input lag. Δεν το έχω δοκιμάσει να δω αποτέλεσμα γιατί δεν παίζω πλέον mp απλά το αναφέρω.

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 παρε οτι σου αρεσει δεν ειναι κακη επιλογη το απλο, το v2 δεν εχει καμια διαφορα σε λειτουργικοτητα, το χρησιμοποιω εδω και καποιες μερες, τα ιδια ειναι εκτος απο καλυτερο "κρατημα" και δε ξερω για ποιο λογο, παντως ειναι καλυτερο μονο σε αυτο το κομματι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ds4 v2 έχει γενικές βελτιώσεις και εσωτερικά εκτός από εμφανισιακά καθώς έχει διορθωθεί το πρόβλημα λόγο του οποίου τα r2, l2 έχαναν την επαναφορά τους ή έσπαγαν. Και εγώ έχω την εντύπωση όπως είπε ο najinblue ότι έχει καλύτερο κράτημα στο χέρι. 

Και οι δύο versions είχαν την δυνατότητα να παίζουν wired καθώς το v1 παίζει κανονικά σε pc. Το v1 όμως δεν είχε την δυνατότητα να δέχεται ήχο από την usb για αυτό το λόγο το wired mode δεν δούλευε στο ps4  γιατί δεν θα δούλευε το ηχείο στα παιχνίδια(πχ gta v). Το v2 είναι πλήρως λειτουργικό σε wired mode σε ps4 πλέον. 

 

Επεξ/σία από Rebel21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...