Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπάμε υγρά The Liquid και Lamda.

Περισσότερο τα Lamda βέβαια. Πραγματικά όσοι ψάχνεστε για υγρά και δεν έχετε βρει κάτι που να σας ικανοποιεί, όλο και κάτι θα βρείτε στις άνωθι εταιρείες.

 

Για τους κατόχους Kayfun 5, μετά από καιρό κατέληξα πως ένα από τα καλύτερα στησίματα είναι

 

24G Kanthal

3mm πυρήνας

6 ή 7 σπείρες όχι micro αλλά να απέχουν ελάχιστα η μία από την άλλη

0.6 - 0.7Ω

19 - 23W

 

με την αντίσταση τοποθετημένη σχετικά κοντά στο κεντρικό πόλο εισαγωγής.

 

Γεύση TOP!

Ντουμάνια άνετα!

Έχεις να προτείνεις κάποιο καπνικό ή ημικαπνικό από τα Lamda; Από που τα προμηθεύεσαι; Για την ιστορία, το μόνο υγρό που με κράτησε συνεχόμενα για 3 εβδομάδες ήταν το Outlaw από Danlucas.. Τώρα ατμίζω EKOMS Midnight Woods, απαλό καπνικό υγρό, συνδυασμένο με μαύρο ρούμι και μαύρη ζάχαρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχεις να προτείνεις κάποιο καπνικό ή ημικαπνικό από τα Lamda; Από που τα προμηθεύεσαι; Για την ιστορία, το μόνο υγρό που με κράτησε συνεχόμενα για 3 εβδομάδες ήταν το Outlaw από Danlucas.. Τώρα ατμίζω EKOMS Midnight Woods, απαλό καπνικό υγρό, συνδυασμένο με μαύρο ρούμι και μαύρη ζάχαρη..

 

Καπνικά λατρεύω τα εξής:

 

Odin 101 - BW

Gandalf - Lamda

Yoda - Lamda

 

και γενικά δεν μου αρέσουν τα "τασάκια" σε γεύση. Θέλω αρώματα και χρώματα! :)

 

Αφού καπνίζεις Outlaw (τρελό κόλλημα όταν είχε βγει), τότε να δοκιμάζεις οπωσδήποτε lamda γιατί γενικά πρόκειται για "ζεστά" στην αίσθηση υγρά.

 

Πολύ καλό το 12 Monkeys που παρόλο που δεν είναι καπνικό όσον αφορά τα συστατικά, εμένα μου κάνει κάτι αυτή η καραμελωμένη μπανάνα σαν υπόγλυκο καπνικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μας λειπει τοτε οι εμπνευσεις τους... ειναι προφανες οτι αυτοι που τα πουλανε ετοιμα, το κανουν για 

να αυξανουν τα κερδη τους, αμα ειναι να θες ενα 20ρικο την εβδομαδα δεν συμφερει  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπάμε υγρά The Liquid και Lamda.

Περισσότερο τα Lamda βέβαια. Πραγματικά όσοι ψάχνεστε για υγρά και δεν έχετε βρει κάτι που να σας ικανοποιεί, όλο και κάτι θα βρείτε στις άνωθι εταιρείες.

 

Για τους κατόχους Kayfun 5, μετά από καιρό κατέληξα πως ένα από τα καλύτερα στησίματα είναι

 

24G Kanthal

3mm πυρήνας

6 ή 7 σπείρες όχι micro αλλά να απέχουν ελάχιστα η μία από την άλλη

0.6 - 0.7Ω

19 - 23W

 

με την αντίσταση τοποθετημένη σχετικά κοντά στο κεντρικό πόλο εισαγωγής.

 

Γεύση TOP!

Ντουμάνια άνετα!

Δε δίνεις και μία πρόταση για KL+ αδερφέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε δίνεις και μία πρόταση για KL+ αδερφέ;

 

Δεν το έχω στήσει παρά μόνο ατμίσει,

ωστόσο θεωρώ πως με 26άρι Kanthal σε 2.5mm πυρήνα με 5-6 spaced wraps περίπου στα 0.7Ω θα είσαι κυριλέ.

 

να μας λειπει τοτε οι εμπνευσεις τους... ειναι προφανες οτι αυτοι που τα πουλανε ετοιμα, το κανουν για 

να αυξανουν τα κερδη τους, αμα ειναι να θες ενα 20ρικο την εβδομαδα δεν συμφερει  :ph34r:

 

2€/10ml είναι τα πιο φθηνά έτοιμα υγρά της αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω συνηθως βρισκω 8 με 9 ευρω τα 20 ml

τωρα για 2 ευρω δεν εχω δει.

 

Τα υγρά The Liquid τόσο κοστολογούνται.

Αλλά κακά τα ψέματα, τα καλά υγρά τα πληρώνεις.

 

Εταιρείες όπως

 

Ammo

Ripe Vapes

Five Pawns

Liquid State

 

βγάζουν υγρά που για τα δικά μου γούστα, είναι εξαιρετικά και πάντα θα παίρνω παρόλο το κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2012 αρχισα το ατμισμα γιατι ξοδευα σχεδον 200 ευρω για τσιγαρα μηναιως, φαγαμε τοτε και μια μειωση μισθου και τα ειδα ολα.

Αν ειναι να επανελθω στο τοτε κοστος, καλυτερα να το κοψω τελειως.

Σαφως και η βιομηχανια θα βγαζει διαφορα περιφερειακα με αυξημενο κοστος (το GG οταν ειχε πρωτοβγει εφτανε τα 150 ευρω αν θυμαμαι καλα) αλλα ο καθενας μας πρεπει να κοιταει και την  τσεπη του και να προσαρμοζεται αναλογως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε δίνεις και μία πρόταση για KL+ αδερφέ;

2, 2,5 χιλιοστα κατσαβιδακι. το 3αρι ειναι too much και πιθανον να εχεις προβληματα.

 

σιρμα 30,31,32awg. το 32 ειναι το αγαπημενο μου.

ισως 8 σπειρες micro coil , (να βγαινει ~1.2Ω)

γενικα στον kfl+ δεν μπορεις να πας κατω απο τα 0.8Ω , 0.9Ω γιατι δεν εχεις τον απαραιτητο αερα.

1Ω μεχρι και 1.6Ω ειναι λουλουδι. εγω παιζω συνηθος στα 1.1Ω-1.2Ω 

 

επισης προσεξε , το coil να εχει 1 χιλιοστο υψος απο το deck. γιατι αλλιως θα εχεις διαρροες η μπουρμουληθρες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω στήσει παρά μόνο ατμίσει,

ωστόσο θεωρώ πως με 26άρι Kanthal σε 2.5mm πυρήνα με 5-6 spaced wraps περίπου στα 0.7Ω θα είσαι κυριλέ.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θέλω να καταλάβω και κάτι αλλο: όταν πάμε σε τσιγαρισιο ατμοποιητη οπως ο kayfun, δεν πρέπει να φτιάχνουμε και υψηλές αντιστάσεις για πιο σφιχτή τζουρα; Το 0.7Ω σε τσιγαρισιο ατμοποιητη δεν είναι οξύμωρο;

 

 

2, 2,5 χιλιοστα κατσαβιδακι. το 3αρι ειναι too much και πιθανον να εχεις προβληματα.

 

σιρμα 30,31,32awg. το 32 ειναι το αγαπημενο μου.

ισως 8 σπειρες micro coil , (να βγαινει ~1.2Ω)

γενικα στον kfl+ δεν μπορεις να πας κατω απο τα 0.8Ω , 0.9Ω γιατι δεν εχεις τον απαραιτητο αερα.

1Ω μεχρι και 1.6Ω ειναι λουλουδι. εγω παιζω συνηθος στα 1.1Ω-1.2Ω

 

επισης προσεξε , το coil να εχει 1 χιλιοστο υψος απο το deck. γιατι αλλιως θα εχεις διαρροες η μπουρμουληθρες

Ευχαριστώ πολύ! Ή απόσταση του σπειραματος από το deck πως επηρεάζει τις διαρροές; Δεν σφραγίζουν τα λστιχακια;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος εμπειρος Για Βοηθεια εχω Τον Ultimo joyetech Με MG RTA Head Και θελω να κανω αγορα  Προ-τυλιγμένες αντιστάσεις Βαμβακι και ενα συρμα απο Fasttech Αλλα Δεν εχω εμπειρια απο συρματα και βαμβακια και δεν ξερω ποια να παρω Αγορα μονο απο fasttech  Tην πολυτιμη βοηθεια σας καποιος εμπειρος ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θέλω να καταλάβω και κάτι αλλο: όταν πάμε σε τσιγαρισιο ατμοποιητη οπως ο kayfun, δεν πρέπει να φτιάχνουμε και υψηλές αντιστάσεις για πιο σφιχτή τζουρα; Το 0.7Ω σε τσιγαρισιο ατμοποιητη δεν είναι οξύμωρο;

Αναλογα.Αν παιζεις με λεπτο συρμα twisted,η nichrome το οποιο παιζει πολυ χαμηλοτερα σε watt απο το kanthal.Τοτε μπορει να εισαι και με 0,6ohm σε 15πχ watt.Την αλλη φορα που θα στησω μπορει να κανω βιντεακι για να δεις πως 0,6-0,7 στα 14 watt πυρωνει αμεσως.

Η σφιχτη τζουρα ειναι αποκλειστικα θεμα του airflow εκτος καν αν βουλωσεις εντελως το deck απο το πολυ βαμβακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...