Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκευάσιμο, με καλή γεύση, σφιχτή σχετικά τζούρα

κ εσυ εισαι κλασικη περιπτωση kayfun..50-60 ευρο βρησκεις τον kfl+ και σε αγγελιες 20-30 ευρο

μετα απο κλωνους δεν ξερω..θελει λιγο να το ψαξεις , και ισως αξιζει και με το παραπανω η αγορα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν είναι για μένα, αλλά οκ. Εγώ έχω κάνει kayfun lite plus από φίλο που έχει 2 και δεν με συγκίνησε (έναν αυθεντικό, έναν αυθεντική βάση + bell cap?..κάτι τέτοιο). Βέβαια δεν τον δοκίμασα ποτέ με βγαλμένη τη βίδα από κάτω για τέρμα (όσο μπορεί δηλαδή) περισσότερο αέρα. Ίσως να μου άρεσε χωρίς τη βίδα. Εκεί που τον είχε ρυθμισμένο τον αέρα με τη βίδα ο φίλος μου ήταν πολύ σφιχτός εμένα και σφύριζε σε δυνατές τζούρες. Εγώ θέλω να έχει μια αντίσταση στη τζούρα αλλά και να μην έχει ταυτόχρονα.

 

Από τους υπόλοιπους που πόσταρα, σου λέει κανείς κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι για μένα, αλλά οκ. Εγώ έχω κάνει kayfun lite plus από φίλο που έχει 2 και δεν με συγκίνησε (έναν αυθεντικό, έναν αυθεντική βάση + bell cap?..κάτι τέτοιο). Βέβαια δεν τον δοκίμασα ποτέ με βγαλμένη τη βίδα από κάτω για τέρμα (όσο μπορεί δηλαδή) περισσότερο αέρα. Ίσως να μου άρεσε χωρίς τη βίδα. Εκεί που τον είχε ρυθμισμένο τον αέρα με τη βίδα ο φίλος μου ήταν πολύ σφιχτός εμένα και σφύριζε σε δυνατές τζούρες. Εγώ θέλω να έχει μια αντίσταση στη τζούρα αλλά και να μην έχει ταυτόχρονα.

 

Από τους υπόλοιπους που πόσταρα, σου λέει κανείς κάτι?

μπα ..αν εξαιρεσω τον kayfun 5 που ειχα ( αυθεντικο ) που συνδυαζει τον kfl+ k4 k4s και μια εξτρα ρυθμιση για παραπανω αερα απο τους παραπανω , δεν θα μπορουσα να πω οτι γνωριζω κατι για ολους αυτους που ειπες..

 

νταξει , ο θεορεμ ειναι φουλ ντουμανι , rdta. καμια σχεση. καταπινεις υγρα και μπαταριες μ αυτον.

 

γευση και τζουρα του kfl+ δεν εχω δει σε πολλους ατμο , και αυτοι που αξιζαν ξεφευγαν αρκετα σε χρηματα.

τον χρησιμοποιω χωρις βιδακι κατω , φουλ ανοιχτο αερα , και δεν σφυριζει(εχει εναν χαρακτηριστηκο ηχο , αλλα δεν το λεω κ ενοχλητικο). η τζουρα του τοποθετητε λιγο πιο αερατη απο nautilus mini και λιγο πιο σφηχτη απο nautilus x. 

 

εγω ειμαι τις απλης σχολης. σου αρεσει? παρτο. κανει ενα καρο λεφτα? παρτο :P

βεβαια εχω φροντισει να μην κραταω στοκ ατμοποιητης και mod ,οποτε εχω 2 σετακια και καναν εξτρα ατμοποιητη και ειμαι καλυμμενος. πουλαω κατι , βαζω και κατι ακομα και περνω κατι αλλο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι γνώστες ας μου πουν μία γνώμη για αυτό το μηχανάκι, ως 1η επαφή με το ΄΄αθλημα΄΄

 

http://www.atmosworld.gr/category-1/special-kit/joyetech-evic-vt-kit/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι γνώστες ας μου πουν μία γνώμη για αυτό το μηχανάκι, ως 1η επαφή με το ΄΄αθλημα΄΄

 

http://www.atmosworld.gr/category-1/special-kit/joyetech-evic-vt-kit/

στα 100 ευρο κανεις ενα δικο σου καλυτερο σετακι ;)

αυτο ειναι παλιο , ειχε προβληματα , δεν ξερω αν τα ελυσαν , παρ ολ αυτα ομως , με 100 ευρο παιρνεις mod , 2 μπαταριες και εναν πιο κυριλε ατμοποιητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαστηκα ποτε , οποτε δεν γνωριζω απο πρωτο χερι.

δεν νομιζω να κανουν αυτα του v4, μην πετας τζαμπα τα λεφτα σου.

 

η πανε παρε 1-2 σετακια αυθεντικα (αν εχεις αυθεντικο) η τσεκαρε μια εδω , ισως βολευτεις με κατι

 

https://www.fasttech.com/forums/4984600/t/2206831/list-of-spare-parts-for-kayfun-v5/1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαστηκα ποτε , οποτε δεν γνωριζω απο πρωτο χερι.

δεν νομιζω να κανουν αυτα του v4, μην πετας τζαμπα τα λεφτα σου.

 

η πανε παρε 1-2 σετακια αυθεντικα (αν εχεις αυθεντικο) η τσεκαρε μια εδω , ισως βολευτεις με κατι

 

https://www.fasttech.com/forums/4984600/t/2206831/list-of-spare-parts-for-kayfun-v5/1

ta 8 10  11  ειναι που θελω αλλα δεν ειδα να τα εχει στο ft  για αυτο λεω μην κανουν απο  v4 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι σε στοκ εε..δεν ξερω αν κανουν απο v4 , πρεπει να ψαξεις τις διαστασεις..τις εχει η σελιδα που σου εδωσα με τα replacement parts

εγω απο το να περιμενω παντως κανα 2μηνο να ερθουν , θα τα επερνα αυθεντικα απο ελλαδα.

 

btw , αν θες μπορεις να πας με της διαστασεις σε ενα τσιμουχαδικο ( αυτοκινητων,βιομηχανιας κλπ ) εχει αρκετα στη θεσσαλονικη που ξερω οτι εχουν (κετσετζιδης , βαγγελογλου) , εχουν οτι o-ring θες. εχουν σιγουρα ο-ring viton, food grade και o-ring σιλικονης να παρεις 20 o-ring τζαμπα (μην πας και ζητησεις 2-3 θα γελανε και οι πετρες :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι σε στοκ εε..δεν ξερω αν κανουν απο v4 , πρεπει να ψαξεις τις διαστασεις..τις εχει η σελιδα που σου εδωσα με τα replacement parts

εγω απο το να περιμενω παντως κανα 2μηνο να ερθουν , θα τα επερνα αυθεντικα απο ελλαδα.

 

btw , αν θες μπορεις να πας με της διαστασεις σε ενα τσιμουχαδικο ( αυτοκινητων,βιομηχανιας κλπ ) εχει αρκετα στη θεσσαλονικη που ξερω οτι εχουν (κετσετζιδης , βαγγελογλου) , εχουν οτι o-ring θες. εχουν σιγουρα ο-ring viton, food grade και o-ring σιλικονης να παρεις 20 o-ring τζαμπα (μην πας και ζητησεις 2-3 θα γελανε και οι πετρες :P)

εδω που ειμαι δεν εχει τετοια μαγαζια αλλιως θα επερνα με το κιλο  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω αρωμα της after 8 

http://eshop.e-foggy.gr/Smoke%20(%CE%86%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1)

απο καποιο μαγαζι πιο κοντα στο κεντρο, να μην τρεχω τοσο μακρια και δεν βρισκω,

αν ξερει καποιος που να το βρω ας μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω αρωμα της after 8 

http://eshop.e-foggy.gr/Smoke%20(%CE%86%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1)

απο καποιο μαγαζι πιο κοντα στο κεντρο, να μην τρεχω τοσο μακρια και δεν βρισκω,

αν ξερει καποιος που να το βρω ας μου πει.

θεσσαλονικη? e-smokers εχει σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπάμε υγρά The Liquid και Lamda.
Περισσότερο τα Lamda βέβαια. Πραγματικά όσοι ψάχνεστε για υγρά και δεν έχετε βρει κάτι που να σας ικανοποιεί, όλο και κάτι θα βρείτε στις άνωθι εταιρείες.

 

Για τους κατόχους Kayfun 5, μετά από καιρό κατέληξα πως ένα από τα καλύτερα στησίματα είναι

 

24G Kanthal

3mm πυρήνας

6 ή 7 σπείρες όχι micro αλλά να απέχουν ελάχιστα η μία από την άλλη

0.6 - 0.7Ω

19 - 23W

 

με την αντίσταση τοποθετημένη σχετικά κοντά στο κεντρικό πόλο εισαγωγής.

 

Γεύση TOP!
Ντουμάνια άνετα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...