Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχως δεν ισχύει αυτό που λες την έχω 10 μήνες την κονσόλα με το Kinect και ποτέ δεν έκανε τον παραμικρό θόρυβο.

Anamenos ( και οποιος αλλος εχει xbox one μεkinect) μπορεις να κανεις μια δοκιμη να δουλεψει η κονσολα διχως το kinect για να δουμε αν ειναι απο εκει το προβλημα ή αν ειναι τελικα hardware θεμα;

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλή ιδέα! αν κάνει και σε εσάς τότε απλά είναι θέμα λογισμικού. αλλά αν ήταν έτσι δεν θα το είχανε δει απο ms? δεν θα μας έλεγαν να τις στείλουμε πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα είμαι μάλλον τυχερός που παρήγγειλα το bundle με το Kinect... Απίστευτες τραγικότητες.

 

Πάντως απ' ότι κατάλαβα το πρόβλημα δεν προϋπήρχε αλλά εμφανίστηκε μετά το update του Ιουνίου (ή κάτι τέτοιο). Άρα δεν βλέπω γιατί δεν θα μπορεί να λυθεί με ένα μελλοντικό update. (edit: μπορεί να λέω και βλακείες, αφού άλλοι λένε ότι παρόμοια προβλήματα έχουν αναφερθεί από πέρσι).

 

Ορίστε ένα δείγμα:

 

 

ps: ομολογώ ότι δεν γνώριζα το feature με τα διπλά gamertags και τα digital downloads. Τώρα που έμαθα ότι γίνεται και στο PS4, ίσως επισπεύσω την αγορά κι αυτής της κονσόλας. Να φανταστώ φυσικά ότι μόνο δύο χρήστες μπορούν να μοιραστούν ένα παιχνίδι και όχι ολόκληρη παρέα.

Και στις δύο περιπτώσεις, (Χ1 και PS4) στην κονσόλα που δηλώνεις ως κύρια μπορούν όλοι οι χρήστες να παίξουν το παιχνίδι. Στο PS4 σε άλλη κονσόλα μπορεί μόνο το προφίλ σου, αρκεί να είναι online. Για το Χ1 ας επιβεβαιώσει κάποιος άλλος τι ακριβώς παίζει, μην πω καμιά ανακρίβεια, μιας και δεν το έχω. Το "κόλπο" είναι πως δηλώνεις ως κύρια την κονσόλα του άλλου ατόμου και το άλλο άτομο τη δική σου, και ό,τι αγοράζει ο ένας το παίζει κι ο άλλος. Ο περιορισμός λοιπόν δεν είναι τόσο στους 2 χρήστες, όσο στις 2 κονσόλες. Αλλά μην ξεφεύγουμε, για το PS4 τα έχω γράψει αρκετές φορές στο topic του, για το X1 δεν τα ξέρω τόσο λεπτομερώς.

 

Anamenos δεν καταλαβες τι λεω....το θεμα το εχει η κονσολα ΧΩΡΙΣ τον ρουφιανο.Δηλαδη οταν δεν ειναι συνδεδεμενος ο ρουφιανος....

 

Vole....οριστε μια ηχογραφηση.Οχι η καλυτερη ποιοτητα αλλα παιρνεις μια ιδεα....

 

 

https://www.mediafire.com/?bwdniu36p58ai31

Αν ήταν να κάνω μια υπόθεση θα έλεγα κι εγώ ότι κάτι παίζει με το fan. Καμιά φορά κάνει αυτό τον ήχο και το fan του 360 S μου, αλλά αυτό γίνεται όταν θέλει καθάρισμα και το έχω χρόνια. Σε νέα κονσόλα δε νομίζω να είναι θέμα καθαριότητας, οπότε μάλλον κάποια ατέλεια παίζει στο fan...; Τρέξτε την κονσόλα κάμποσες ώρες - και με παιχνίδι, για να ανεβάσει και στροφές - για μερικές μέρες, να δείτε πώς θα εξελιχθεί. Η εγγύηση δεν πάει πουθενά, οπότε δεν έχετε να φοβηθείτε τίποτα. 

 

Αν είναι κάτι τόσο κοινό ή θα είναι φυσιολογικό ή θα έχει ξεδιαλύνει η κατάσταση σε μερικές μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι μπορει κανει η MS για να ξενερωσει τον κοσμο εν οψει και του λανσαρισματος σε τοσες χωρες.. H/W ή S/W related το να αγοραζεις καινουρια κονσολα και να βλεπεις ενα τετοιο universal προβλημα.. Εγω θα ξενερωνα αφανταστα..Ακουγεται σαν να ακουμπαει καπου το ανεμιστηρακι..

Ελπιζω πραγματικα να ειναι S/W related γιατι.. Ποτε μου δεν ακουσα τον παραμικρο θορυβο στην kinect εκδοση που εχω.


Αν ήταν να κάνω μια υπόθεση θα έλεγα κι εγώ ότι κάτι παίζει με το fan. Καμιά φορά κάνει αυτό τον ήχο και το fan του 360 S μου, αλλά αυτό γίνεται όταν θέλει καθάρισμα και το έχω χρόνια. Σε νέα κονσόλα δε νομίζω να είναι θέμα καθαριότητας, οπότε μάλλον κάποια ατέλεια παίζει στο fan...; Τρέξτε την κονσόλα κάμποσες ώρες - και με παιχνίδι, για να ανεβάσει και στροφές - για μερικές μέρες, να δείτε πώς θα εξελιχθεί. Η εγγύηση δεν πάει πουθενά, οπότε δεν έχετε να φοβηθείτε τίποτα. 

 

Αν είναι κάτι τόσο κοινό ή θα είναι φυσιολογικό ή θα έχει ξεδιαλύνει η κατάσταση σε μερικές μέρες.

 

Και εμενα για ανεμιστηρας μου ακουγεται ελπιζω να μην εχει κανει καμια μαμακια με το SKU η MS.. Δεν πιστευω να αλλαξε διαταξη μεσα αλλωστε σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτα γίνονται. εγω σε ολα τα ps ειχα και απο κάποιο πρόβλημα στο 1 με το ματι στο 2 με το πορτακι στο 3 υπερθερμενετε για καλη μου τύχη δεν χαλασε κανενα εκτως απο το 2 που ητανε στην τελευταία μερα της εγγύησης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, χρειάζεται ψυχραιμία στα launches. Είναι λογικό το μόνο που βλέπει κανείς σε φόρα να είναι για προβλήματα. Αυτοί είναι που έχουν λόγο να ποστάρουν. Ούτε ποσοστά ξέρουμε ούτε τη σοβαρότητα του ζητήματος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, χρειάζεται ψυχραιμία στα launches. Είναι λογικό το μόνο που βλέπει κανείς σε φόρα να είναι για προβλήματα. Αυτοί είναι που έχουν λόγο να ποστάρουν. Ούτε ποσοστά ξέρουμε ούτε τη σοβαρότητα του ζητήματος. 

 

Αυτο ειναι σωστο, απλα το να περνει διαστασεις τοσο γρηγορα ενα θεμα δεν ειναι καλο. Αλλωστε καποιος απο εδω μια δυο σελιδες πισω ειπε οτι δοκιμασε και αλλη κονσολα στο mdmrkt και εβγαλε και αυτη θεμα. 2/2; Μακαρι πραγματικα να μην ειναι τιποτα σοβαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι μπορει κανει η MS για να ξενερωσει τον κοσμο εν οψει και του λανσαρισματος σε τοσες χωρες.. H/W ή S/W related το να αγοραζεις καινουρια κονσολα και να βλεπεις ενα τετοιο universal προβλημα.. Εγω θα ξενερωνα αφανταστα..Ακουγεται σαν να ακουμπαει καπου το ανεμιστηρακι..

Ελπιζω πραγματικα να ειναι S/W related γιατι.. Ποτε μου δεν ακουσα τον παραμικρο θορυβο στην kinect εκδοση που εχω.

 

Και εμενα για ανεμιστηρας μου ακουγεται ελπιζω να μην εχει κανει καμια μαμακια με το SKU η MS.. Δεν πιστευω να αλλαξε διαταξη μεσα αλλωστε σωστα;

Μπορεί να είναι απλώς κακή παρτίδα fans. Να παίζει καμιά μικρή ατέλεια στα πτερύγια, ξέρω 'γώ, και να βρίσκει κάπου και να κάνει θόρυβο.

 

Οχι, απ'όσο ξέρω, δεν έχει αλλάξει διάταξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vole αμα κλικαρες στο λινκ που εχω δωσει πιο πανω θα ειδες οτι ολοι οσοι πηρανε XBOX χωρις το kinnect εχουν το ιδιο θεμα....και μαλιστα καποιοι με κονσολες με τον ρουφιανο αναφερουν οτι οταν τον αποσυνδεουν εχουν και αυτοι τον ιδιο θορυβο.

Αμα ηταν ανεμιστηρας θα το εκανε συνεχεια και ακομα περισσοτερο οταν επαιζες καποιο παιχνιδι και αυτος δουλευε στο φουλ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την αποσύνδεση του Kinect είναι όντως πολύ περίεργο.

 

Με ΣΚ μπροστά μας εγώ θα πρότεινα να χαρείτε λίγο τη νέα σας κονσόλα, εφόσον κατά τ' άλλα λειτουργεί, αναμένοντας νέα όσον αφορά το ζήτημα. Είτε σήμερα είτε σε μια βδομάδα, την κονσόλα θα σας την αλλάξουν αν έχει πρόβλημα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η αλήθεια είναι ότι αν δεν έχεις κάποια εφαρμογή ανοιχτή ακόμα και στο background, ο ήχος ακούγεται και μόλις ξεκινήσεις κάποιο παιχνίδι για παράδειγμα, ο ήχος σταματάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η αλήθεια είναι ότι αν δεν έχεις κάποια εφαρμογή ανοιχτή ακόμα και στο background, ο ήχος ακούγεται και μόλις ξεκινήσεις κάποιο παιχνίδι για παράδειγμα, ο ήχος σταματάει.

αν κανεις download μόνο ακούγετε? γιατί εγώ το είχα απλά να κατεβάζει το φορσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...