Προς το περιεχόμενο

Photography thread(τεχνικές, εξοπλισμός κλπ)


akisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Tsourakis13

Θα αγανακτήσεις με το push-pull. Αν θες φωτεινό οικονομικό τηλεφακό δοκίμασε καλύτερα έναν ais 105 ή 135. Χάνεις το ζουμ αλλά κερδίζεις σε βάρος, ευκολία και οπτικά.

Επεξ/σία από VampireKiSS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

@FINN

 

Παρε την 5200, και κρατα τα χρηματα σου για φακους παρελκομενα..... ανοιγεις μεγαλη οικονομικη πληγη και δεν το ξερεις :)

 

BTW οι φωτογραφιες απο το κινητο ειναι πολυ καλες, πρεπει να περασεις σε DSLR. Το ξεζουμισες το κινητο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτάσεις για εξωτερικό φλάς στην D5100 ;

Για χρήση σε εσωτερικούς χώρους (για μάκρο κυρίως). Δεν έχω απαιτήσεις, κάτι να φωτίζει λίγο μιας και το "βαρέλι" του φακού δημιουργεί σκιά στο ενσωματωμένο και το αχρηστεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν ειδικα φλας για μακρο, που ειναι σαν δαχτυλιδι γυρω απο τον φακο, αλλα δε γνωριζω περισσοτερα να σου πω μπορεις ομως να το ψαξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω υπόψην αλλά δεν βολεύουν γιατί ο "στόχος" είναι ζωντανός (συνήθως ζώα) και τρομάζουν με το ring flash

Αν έχεις κάτι να προτείνεις σε εξωτερικό (έστω μάρκα) να ψάξω για μέτριο budget είμαι όλος αυτιά  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω το shanny 600n!! για τις αναγκες μου (δεν χρησιμοποιω σχεδον ποτε φλας :) ) ειναι φθηνο και παρα πολυ δυνατο!!! επισης δεν ξερω τι ωρα και με τι ρυθμησεις βγαζεις μακρο αλλα η σειρες 3χχχ 5χχχ δεν υποστητιζουν high speed sync

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ψαχνω lens hood για τον Helios 58mm 44M4... οποιος εχει δουλεψει καποιος συγκεκριμενο ας προτεινει (δεν μιλαω για το οριτζιναλ hood αλλα κατι σε universall φαση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...