Προς το περιεχόμενο

Αποκαλύφθηκε το λογότυπο των Windows 8


dimitris2006

  

427 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Σας αρέσει το νέο logo των Windows ;

    • Πολύ Καλό
    • Καθόλου
    • Ούτε κρύο ούτε ζέστη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακαλώ τους γραφίστες που κάνουν logo για σουβλατζίδικα και εκδρομές στη Μύκονο να πουλήσουν μούρη στα μπαράκια.

Τι να πω για το φανάρι ?

*Μάλλον για αυτό όταν βλέπω κόκα κόλα στο περίπτερο σταματάω ... :cry:

..Για την ταχύτητα του αίματος δεν λέω τίποτα αφού δεν ξέρεις ούτε τι είναι ταχύτητα ούτε τι είναι αίμα. :-(

Πραγματικά ποιος είναι αυτός που πιστεύει ότι μπορεί να κρίνει τις γνώμες τον άλλων έτσι εύκολα ? :angry:

Και τι παραπάνω (με link) ξέρουν αυτοί ?

Το νέο logo σχεδιαστικέ για ... τον απλό καταναλωτή (για όλους εμάς δηλ.) και όχι για κριτικούς και ''διανοούμενους''

Οπότε αυτοί θα το κρίνουν.

Τα logo της MS ήταν πάντα άσχημα (του 7 λίγο καλύτερο).

Ποιος θέλει να κυκλοφορεί με μια μπλούζα με τέτοιο σχέδιο ή να έχει ένα τέτοιο αυτοκόλλητο στο PC του ή να το βλέπει κάθε φορά που ανοίγει τον Η/Υ κτλ.

Η MS χρόνια τώρα φλερτάρει στο λογισμικό της με το μπλε. Και της βγαίνει καλά.

Το χρώμα το έχουμε. Έχουμε και το metro, να το logo...

Ως τώρα δεν έχω πει την άποψη μου, η οποία είναι:

...Ένα κουβά να ξεράσω. :X :eek: :X

Οκ ήθελε πιο πολύ δουλεία.

Υ.Γ. : MS άσε το μίνιμαλ για την Apple εσένα δε σου βγένει ... (πάρτο αλλιώς, θα βρεις )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Twitter, facebook, apple, εχουν πιο πολυπλοκα logo απο αυτο; μην τρελαθουμε παιδες...Αυτος ειναι και ο σκοπος του, να ειναι μινιμαλιστικο για να αφομοιωνεται ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και η ελληνική σημαία.Μαλλον δε θα σαι έλληνας για να το λες!Συγνωμη κιόλας.

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

φιλε, η παλια ελληνικη σημαια:

 

iiiiii10.png

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι εδω μεσα μιλατε λες και ειναι για λογοτυπο σουβλατζιδικου.

1.Αν κατσεις και το παρατηρησεις για πανω απο 3 δευτερολεπτα πριν γραψεις την αποψαρα σου που τρολιζει ελληναρα συνφορουμιτη θα δεις οτι το νεο λογοτυπο εχει τα εξης χαρακτηριστηκα:Το χρωμα ειναι matte και ειναι στο χρωμα του ουρανου που αυτο τι σημενει?Οτι θα ειναι ενα ελαφρυ λειτουργικο' date='δευτερον ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ MATTE(αν ξερεις τι σημαινει)ειναι μινιμαλ σχεδιασμος οπως και το metro desing,Τριτον ειναι METRO DESING οποτε ακολουθει και το λογοτυπο αυτη την γραμμη και τεταρτον εχει μια κλιση σαν να μπενει οποτε με λιγη σκεψη "μπαινει δυναμικα στην αγορα".

2.Μερικοι μαλλον δεν ξερεται ποιο το νοημα ενος λογοτυπου οποτε το αφηνω ασχολιαστο

3.Μερικοι θεωρειτε πως η microsoft ειναι καμια εταιριουλα μικροσκοπικη,οχι οτι τοσα χρονια χαρη στα λογοτυπα της και σε ολο το brand name που πουλαει εχει καταφερει να εχει το 85-90% τις αγορας.[/quote']

 

Όχι φίλε μου λόγω brand, λόγω μονοπωλιακών τακτικών κ *ουστιων δικαστικών απέκτησε αυτα τα ποσοστα.. Ψαξε κ λίγο.. α κ δες τα records απ τα δικαστήρια που χαν σύρει τον gates κ θα καταλάβεις πολλά..

 

Αποστολή από το X8 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι εδω μεσα μιλατε λες και ειναι για λογοτυπο σουβλατζιδικου.

1.Αν κατσεις και το παρατηρησεις για πανω απο 3 δευτερολεπτα πριν γραψεις την αποψαρα σου που τρολιζει ελληναρα συνφορουμιτη θα δεις οτι το νεο λογοτυπο εχει τα εξης χαρακτηριστηκα:Το χρωμα ειναι matte και ειναι στο χρωμα του ουρανου που αυτο τι σημενει?Οτι θα ειναι ενα ελαφρυ λειτουργικο' date='δευτερον ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ MATTE(αν ξερεις τι σημαινει)ειναι μινιμαλ σχεδιασμος οπως και το metro desing,Τριτον ειναι METRO DESING οποτε ακολουθει και το λογοτυπο αυτη την γραμμη και τεταρτον εχει μια κλιση σαν να μπενει οποτε με λιγη σκεψη "μπαινει δυναμικα στην αγορα".

2.Μερικοι μαλλον δεν ξερεται ποιο το νοημα ενος λογοτυπου οποτε το αφηνω ασχολιαστο

3.Μερικοι θεωρειτε πως η microsoft ειναι καμια εταιριουλα μικροσκοπικη,οχι οτι τοσα χρονια χαρη στα λογοτυπα της και σε ολο το brand name που πουλαει εχει καταφερει να εχει το 85-90% τις αγορας.[/quote']

 

Όχι φίλε μου λόγω brand, λόγω μονοπωλιακών τακτικών κ *ουστιων δικαστικών απέκτησε αυτα τα ποσοστα.. Ψαξε κ λίγο.. α κ δες τα records απ τα δικαστήρια που χαν σύρει τον gates κ θα καταλάβεις πολλά..

 

Αποστολή από το X8 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω λίγη ώρα για σκότωμα, ας χωθώ και εγώ στο γλέντι.

Αφού λοιπόν το πάμε τόσο επιστημονικά το θέμα και κρύβεται τόση μελέτη πίσω από αυτό το λογότυπο, ας προσπαθήσω να αναλύσω τί δεν αρέσει σε εμένα, τον μέσο νου (ίσως και κάτω από αυτόν) στον οποίον, άλλωστε, και απευθύνεται:

Το θαλασσί είναι καλή επιλογή για χρώμα, αλλά γενικά το λογότυπο είναι στεγνό και σκληρό. Δίχρωμο, χωρίς ίχνος καμπύλης και με αυτήν την κλίση με κάνει να κουμπώνομαι απέναντί του. Το χρώμα κάνει ό,τι μπορεί για να με βοηθήσει, αλλά δεν τα καταφέρνει. Είναι όντως φρέσκο και πρωτότυπο, αλλά δεν μου αρέσει ούτε η φρεσκάδα, ούτε η πρωτοτυπία του, μου δημιουργεί γενικά αρνητικά συναισθήματα. Ποσώς με ενδιαφέρει αν από πίσω του κρύβονται χρόνια ερευνών, μελετών και ένα τεράστιο επιτελείο καλλιτεχνών, με ή χωρίς εισαγωγικά. Στα μάτια μου δεν είναι εμπνευσμένο και,κυρίως, είναι επιθετικό.

Φυσικά και δεν θα εξαρτηθεί στο ελάχιστο από το λογοτυπό τους αν θα τα πάρω ή όχι, coca cola πίνω με χαρά όσο και αν μου την δίνει το λογότυπό της. Αλλά αν η σύγκριση ανάμεσα σε δύο λειτουργικά φτάσει σε αυτό το σημείο, τότε σίγουρα δεν θα τα προτιμήσω, όπως δεν προτίμησα και κινητό με WP, όπου το interface τους με απώθησε εξαρχής.

Από την άλλη, ποιός είμαι εγώ που θα κρίνω καλλιτέχνες, μήπως είμαι κανένας σημαντικός; Ένα πελάτης είμαι.

 

ΥΓ. Αν γίνεται, επιστήμονες και μη, ας προσέξουμε λίγο και την ορθογραφία μας, χτυπάει άσχημα στο μάτι να διαβάζω βαρύγδουπες αναλύσεις τίγκα στην ανορθογραφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστροφή στις ρίζες αλλά με ένα νέο, ωραίο και διαφορετικό Windows 8 logo όπως ίσως να έπρεπε να είναι χρόνια τώρα. Μόνο και μόνο η μετάβαση στην αρχιτεκτονική ARM αλλά και το Metro UI αξίζουν το νέο Windows 8 λογότυπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχου Windows Phone (7 και πάνω) ή έχουν εγκατεστημένη τη Developer Preview των Windows 8

θα καταλάβουν ότι το νέο λογότυπο είναι ακριβώς όπως και το λειτουργικό οπτικά: λιτό και ουσιαστικό.

Θα μπορούσαν να βάλουν και χρώμα όπως στα Windows 8 DP αλλά προτίμησαν την λογική των Windows Phone 7.5

γιατί συμπερασματικά ότι θα υπάρχει σε λειτουργικό Windows 8 (tablet, xbox, phone, pc, surface) θα έχει αλληλεπίδραση και την ίδια λογική, όπως έχουν δείξει πρόθεση τόσο καιρό να κάνουν....

Λογικά θα έχει και την επιλογή να διαλέξεις τον χρωματισμό του όπως και του περιβάλλοντος, απλά αυτά τα αφήνουν στις τελευταίες εκδόσεις όπως αυτή που έρχεται (βλέπε Consumer Preview) ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...