Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε βλεπω καπου να διαφωνουμε. Σοβαρες διακοπες λέω οτι δεν εχω. Τηλεφωνο δεν πολυ χρησιμοποιω, αλλα για βασική χρηση το βρισκω οκ.

 

Υ.Γ. Οταν δε σου φορτωνει το youtube δοκιμασε επανεκινηση του router και πες αν εχει διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, πρόσφατα έμαθα για τη συγκεκριμένη εταιρεία, επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι υπάρχει η δυνατότητα για σύνδεση στην περιοχή μου και μάλιστα σχετικά σύντομα. Θα ήθελα παρ' όλα αυτά να ακούσω τις εμπειρίες σας και κυρίως όσον αφορά το ζήτημα της εξυπηρέτησης, πχ αν προκύψει κάποιο πρόβλημα μπορείς να τους βρεις εύκολα? Επίσης διάβασα σε φόρουμς γενικά οτι υπάρχει περίπτωση να περάσουν και μέρες χωρίς να μπορείς να συνδεθείς ή και ότι η γραμμή πολλών δεν είναι σταθερή με τα disconnections να είναι συχνό φαινόμενο (χρησιμοποιώ το ίντερνετ για livestreams οπότε το συγκεκριμένο με αφορά αρκετά).

 

Είμαι στον ΟΤΕ αυτήν την περίοδο και οι ταχύτητες είναι για γέλια με 24αρα σύνδεση και δεν βλέπω και το VDSL να έρχεται σύντομα (αν και βλέπω νέα ΚΑΦΑΟ στο κέντρο και ανατολικά σιγά σιγά) και είμαι σε δίλημμα για το αν αξίζει να κάνω την αλλαγή ή όχι

Ειλικρινα,ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ support σε εταιρία ΔΕΝ ΕΧΩ συναντήσει ποτέ,πουθενά.

Και δεν μιλαω μονο για εταιριες ιντερνετ/τηλ,βαζω οτιδήποτε αλλο χρειάστηκα ποτε support.

Και δεν τους βρισκεις,και οταν τους βρισκεις ειναι ανίδεοι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συστηνω σε οποιον αντιμετοπιζει οποιαδηποτε προβλημα να στελνει μια λεπτομερη περιγραφη στο [email protected], με sceenshots και οτιδηποτε αλλο κρινετε εσεις απαραιτητο, βαζοντας τα στοιχεια πελατη και το κινητο σας.

2 φορες που το χρειαστικα με αυτον τον τροπο ειχα αριστη εξυπηρετηση.

Μη ζαλιζεται με αοριστα παραπονα και τεχνικες λεπτομερειες την γραμματεια-ταμειο, γιατι χανεται το χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

έχει συζητηθεί και παλιότερα, αλλά να ρωτήσω για το διαδικαστικό...

 

...θα μεταφέρω έναν σταθερό αριθμό που έχω σε κάποια voip υπηρεσία (μάλλον intertelecom) και θέλω να επαληθεύσω πως μπορώ να κάνω τις απαραίτητες ρυθμίσεις σύνδεσης με το Technicolor modem/router που δίνει η HCN...

 

...σημειώνω έχω ήδη έναν αριθμό στην HCN και θέλω να αξιοποιήσω τη δεύτερη θύρα τηλεφώνου του εξοπλισμού για να εξυπηρετείται και ένας δεύτερος voip τηλεφωνικός αριθμός, τρίτου παρόχου.

 

θέλω να βεβαιωθώ δλδ ότι:

- δεν είναι "κλειδωμένες" οι ρυθμίσεις, και μπορώ να τις ορίσω ο ίδιος για να λειτουργεί κανονικά η voip τηλεφωνία τρίτου παρόχου

- μπορώ να προσθέσω και δεύτερο voip τηλέφωνο, άλλου παρόχου, στην 2η διαθέσιμη θύρα του Technicolor

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς; υπάρχει κάποιο θέμα επ' αυτού;

 

Παίρνω τηλέφωνο την HCN να ρωτήσω αλλά μου βγαίνει συνέχεια κατειλημμένο (μετά το αρχικό μήνυμα τηλεφωνητή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει συζητηθεί και παλιότερα, αλλά να ρωτήσω για το διαδικαστικό...

 

...θα μεταφέρω έναν σταθερό αριθμό που έχω σε κάποια voip υπηρεσία (μάλλον intertelecom) και θέλω να επαληθεύσω πως μπορώ να κάνω τις απαραίτητες ρυθμίσεις σύνδεσης με το Technicolor modem/router που δίνει η HCN...

 

...σημειώνω έχω ήδη έναν αριθμό στην HCN και θέλω να αξιοποιήσω τη δεύτερη θύρα τηλεφώνου του εξοπλισμού για να εξυπηρετείται και ένας δεύτερος voip τηλεφωνικός αριθμός, τρίτου παρόχου.

 

θέλω να βεβαιωθώ δλδ ότι:

- δεν είναι "κλειδωμένες" οι ρυθμίσεις, και μπορώ να τις ορίσω ο ίδιος για να λειτουργεί κανονικά η voip τηλεφωνία τρίτου παρόχου

- μπορώ να προσθέσω και δεύτερο voip τηλέφωνο, άλλου παρόχου, στην 2η διαθέσιμη θύρα του Technicolor

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς; υπάρχει κάποιο θέμα επ' αυτού;

 

Παίρνω τηλέφωνο την HCN να ρωτήσω αλλά μου βγαίνει συνέχεια κατειλημμένο (μετά το αρχικό μήνυμα τηλεφωνητή).

το παράξενο θα ήταν να απαντούσαν. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω οτι γινεται αυτο που ζητας, αλλα και να γινεται δε θα παρεις θετικη απαντηση απο την HCN για τον απλουστατο λογω οτι δε μπορει να παρεχει υποστηριξη. Εχει δικη της υπηρεσια τηλεφωνιας στο κατω κατω. Αν τελικα το αποφασισεις πρεπει να αγορασεις εναν voip adapter και για voip παροχο σου προτεινω τη Modulus επειδη εχει αριστη εξυπηρετηση και καλες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ την Modulus με voip αντάπτορα τη χρησιμοποιείς σε συνδυασμό με την HCN;

 

Έχεις να προτείνεις κάποια συσκευή, αν είναι; Υπάρχουν τέτοιες ασύρματες συσκευές ώστε να μην χρειάζεται να είναι δίπλα στο ρουτερ της HCN;

 

Η Modulus βγαίνει αρκετά πιο ακριβή στο αρχικό κόστος και με λιγότερα χαρακτηριστικά που με ενδιέφεραν.

 

Πχ στην intertelecom

- δεν έχω τέλη φορητότητας, πληρώνω μόνο 15€ για την ετήσια χρήση του αριθμού (15€ στη Modulus)

- δεν έχω τέλη μεταβίβασης της γραμμής σε άλλο ιδιοκτήτη (άλλα 15€ μου ζητάνε από την Μ. γι αυτό)

- έχω τη δυνατότητα να αλλάζω "on the fly" και χωρίς τέλη τη γραμμή από τηλεφωνίας σε Fax2Mail μέσα από το περιβάλλον χρήστη, αν θέλω να λάβω φαξ, και μετά να το γυρίσω πάλι άμεσα σε τηλεφωνία.

 

Και μόνο αυτά τα 15€ επιπλέον που ζητάει για φορητότητα η Modulus μπορώ να τα δώσω για χωριστή γραμμή FAX στην ιντερτελεκομ...ή να τα κάνω χρόνο ομιλίας.

 

...εκτός από την ευκολία με το fax2mail δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις, οπότε την ενδεχόμενη καλύτερη υποστήριξη της Modulus δεν νομίζω να την αξιοποιήσω.

...αν είχα τηλεφωνικό κέντρο κοκ, ασφαλώς θα ήταν θέμα ύψιστης προτεραιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά το έλυσα το πρόβλημα με το ρούτερ της HCN.

Έβαλα δικό μου.

 

Υπάρχει κάπου λίστα με τα κανάλια που δίνει η HCN; Και τι αποκωδικοποιητή χρειάζονται;

Επεξ/σία από csontheline
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πήγα σήμερα και εγώ στα γραφεία έχοντας κάνει αίτηση στις 31/8

 

Η ευγενέστατη υπάλληλος της εταιρίας μου είπε ότι οι αιτήσεις πάγωσαν λόγω ότι δεν ξέρει η διεύθυνση εάν αξίζει περαιτέρω η επένδυση στην περιοχή της Καλαμαριάς και να περάσω αρχές Νοεμβρίου να μου πει εάν έχουνε νεότερα.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...