Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από τα μεσάνυχτα (ξυμερώματα Τρίτης) η γραμμή αντί για 10mbit κατεβάζει 4mbit.  Το upload κανονικά στα 1mbit.  Συμβαίνει και σε εσάς?

 

Σήμερα ουσιαστικά δεν έχω ίντερνετ από το πρωί.. να είναι καλά οι γείτονες... :-D

 

πήρα στην εταιρεία μου είπαν ότι έχει πρόβλημα όλο το δίκτυο λόγω προβλήματος της ΔΕΗ???? :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ουσιαστικά δεν έχω ίντερνετ από το πρωί.. να είναι καλά οι γείτονες... :-D

 

πήρα στην εταιρεία μου είπαν ότι έχει πρόβλημα όλο το δίκτυο λόγω προβλήματος της ΔΕΗ???? :blink:

Ναι, παλιά και μένα μου τα είχανε πει αυτά.  Προφανώς δεν ξέρουν τι είναι το Ups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, παλιά και μένα μου τα είχανε πει αυτά.  Προφανώς δεν ξέρουν τι είναι το Ups.

 

άσε αδερφέ περίμενα 8 μήνες + για να έχω αυτή τη σούπερ ντούπερ σύνδεση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ανακοίνωσαν και στο φουμπού, μέχρι τις 8 το βράδυ πάντως σερνόμουν σαν την χελώνα. τώρα είναι οκ.

για αύριο δεν ξέρω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υπαρχει καποιος να μας πει την εμπειρια του απο αποψη σταθεροτητας ιντερνετ και ταχυτητων, της εταιριας? Βλεπω αναμεικτα σχολια και δεν βγαζω ακρη.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος να μας πει την εμπειρια του απο αποψη σταθεροτητας ιντερνετ και ταχυτητων, της εταιριας? Βλεπω αναμεικτα σχολια και δεν βγαζω ακρη.

Ευχαριστω.

Δηλαδή θέλεις όλοι να έχουν την ίδια εμπειρία με την εταιρεία?  Όλα όσα διάβασες είναι αλήθεια.  Μπορεί να εξαρτάται από την περιοχή, από τη χρονική στιγμή κτλ.  Η εταιρεία είναι σχετικά φτηνή και έχει σταθερή ταχύτητα ΟΤΑΝ δεν έχει πρόβλημα.  Αν το πρόβλημα παρουσιαστεί Παρασκευή βράδυ ή σε αργία, απλά περιμένεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θέλεις όλοι να έχουν την ίδια εμπειρία με την εταιρεία?  Όλα όσα διάβασες είναι αλήθεια.  Μπορεί να εξαρτάται από την περιοχή, από τη χρονική στιγμή κτλ.  Η εταιρεία είναι σχετικά φτηνή και έχει σταθερή ταχύτητα ΟΤΑΝ δεν έχει πρόβλημα.  Αν το πρόβλημα παρουσιαστεί Παρασκευή βράδυ ή σε αργία, απλά περιμένεις.

Μεχρι ποσο κρατανε αυτες οι διακοπες? Το μεγιστο ποσο ηταν σε σενα? Εχεις καποιο προβλημα με το ping(Ποσο εχεις)? ή σου παρουσιαζονται συχνα disconnections μεσα στην ημερα καθως παιζεις,κατεβαζεις κτλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις προηγούμενες 72 σελίδες θα δείς όλα αυτά που ρωτάς.  Κι εγώ έχω γράψει αναλυτικά, ακόμα και στην κορυφή αυτής της σελίδας.  Ή ας σου απαντήσουνε οι άλλοι για τις πιο πρόσφατες εμπειρίες.

 

Εγώ παλιά τους διαφήμιζα αλλά με απογοήτευσαν.  Τώρα τους έχω μόνο σα 2η γραμμή backup, (πρώτη έχω μία 50αρα vdsl από OTE).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα έμαθα ότι θα γίνει upgrade, δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλα φαντάζομαι θα ανακοινωθούν σύντομα, το "σίγουρο" καλο είναι ότι το upload speed θα ανεβεί σημαντικά κάπου στα 10mbps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα. Έχω συσκευή full σήμα της cosmote η οποία όμως δεν δουλεύει. Στο τμήμα υποστήριξης της cosmote μου είπαν ότι πρέπει να ενεργοποιήσω την port 500 και 4500. Όταν επικοινωνία με την hcn μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου τους ενεργοποιήσουν αυτοί αλλά πρέπει εγώ να το κάνω από το router. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάνεις ποια βήματα θα ακολουθήσω; προσπαθήσω από τα λίγα που ξέρω αλλά δεν έβαλα άκρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

εχει καταφερει κανεις να αλλαξει DNS σε ρουτερ Thomson-TWG870UG ?

Στο network εχει τα default: 

IPv4 DNS Servers: 217.16.112.21     217.16.112.22

 

και επιλογες μονο για renew και release.

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα. Έχω συσκευή full σήμα της cosmote η οποία όμως δεν δουλεύει. Στο τμήμα υποστήριξης της cosmote μου είπαν ότι πρέπει να ενεργοποιήσω την port 500 και 4500. Όταν επικοινωνία με την hcn μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου τους ενεργοποιήσουν αυτοί αλλά πρέπει εγώ να το κάνω από το router. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάνεις ποια βήματα θα ακολουθήσω; προσπαθήσω από τα λίγα που ξέρω αλλά δεν έβαλα άκρη

 

Εγω που εχω full σήμα σε εξοπλισμο και γραμμη cosmote γιατι δεν χρειαστικε να τα ενεργοποιησω; Και μη μου πειτε οτι το 'καναν εκεινοι απομακρισμενα γιατι το ελεγξα και φαινονται closed. Κατι αλλο πρεπει να παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...