Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, psof είπε

Μεσα στην λίστα πρέπει να βάλουν

Witcher 3 Wild Hunt 2015

Witcher 3 Hearts Of Stone 2015

Witcher 3 Blood and Wine 2016

Gwent: The Witcher Card Game 2018

Thronebreaker: The Witcher Tales 2018

Μετά το Blood and Wine άρχισαν να δουλεύουν για το Cyberpunk. To παραπάνω tease ήταν απλώς bait για να δουν αν υπάρχει ενδιαφέρον για το concerpt.

Εδώ βγήκε καινούριο Half-Life(!!!) από το πουθενά. 🤣

Πάντως, δεν νομίζω να ήταν και τόσο bait. Το είχαν ήδη ανακοινώσει όμως από τον Μάη του 12 και βγάλαν το teaser 8-9 μήνες μετά. Από ό,τι λένε, το δουλεύαν το παιχνίδι από τότε, απλώς πήρε φουλ μπρος το pre-production μετά το Blood and Wine. Πιστεύω περίμεναν να δουν τι θα γίνει τελικά με το The Witcher (που τελικά γιγάντωσε το studio) και για αυτό το ψιλοάφησαν στην άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.748cf398979169e71a86825c4b96e746.png

 

το ξαναπροτείνω. Υπάρχει ΤΟΣΟ άχρηστο μπλα μπλα στο θέμα με 188 σελίδες, γιατί να μην το κλειδώσουμε και στην κυκλοφορία του παιχνιδιού να ανοιχτεί νέο θέμα v2?
Όπως έχουμε κάνει με πολλά άλλα θέματα-τα οποιά είχαν πληροφορία έστω από παιχνίδια που ήταν σε κυκλοφορία, έγινε και με τις νέες κονσόλες..

Κρίμα είναι να μπαίνει κάποιος και να χάνεται.
Κεντρική σελίδα με τα links/screenshots/trailers του παιχνιδιού και τις απαιτήσεις του και έτοιμο

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Προσωπικά μου αρέσει πιο πολύ η θολούρα και το smoothness του PS4, δεν μου αρέσει το sharpness στην έκδοση για Pc.

Αν σου αρέσει κατέβασε τα settings ή την ανάλυση. Η θολούρα αυτή δεν είναι από depth of field για παράδειγμα αλλά από κακά textures..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αν σου αρέσει κατέβασε τα settings ή την ανάλυση. Η θολούρα αυτή δεν είναι από depth of field για παράδειγμα αλλά από κακά textures..

εγώ βλέπω και διαφορετικό φωτισμό και antialising πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

εγώ βλέπω και διαφορετικό φωτισμό και antialising πάντως.

Ε λογικό. Και οι σκιές στο PC έχουν καλύτερη ανάλυση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kosmsamo είπε

Εδώ βγήκε καινούριο Half-Life(!!!) από το πουθενά. 🤣

Πάντως, δεν νομίζω να ήταν και τόσο bait. Το είχαν ήδη ανακοινώσει όμως από τον Μάη του 12 και βγάλαν το teaser 8-9 μήνες μετά. Από ό,τι λένε, το δουλεύαν το παιχνίδι από τότε, απλώς πήρε φουλ μπρος το pre-production μετά το Blood and Wine. Πιστεύω περίμεναν να δουν τι θα γίνει τελικά με το The Witcher (που τελικά γιγάντωσε το studio) και για αυτό το ψιλοάφησαν στην άκρη.

Ήταν test κανονικό σου λέω. Το 2012-13 δεν ήταν μεγαθήριο η εταιρία(έγινε μεγαθήριο μετά το μπαμ του Witcher 3 δυο χρόνια αργότερα) και δεν μπορούσε να ρισκάρει παραγωγή σε ένα project που δεν είχε ενδιαφέρον.

To pre-production αρχισε το 2016 μετά το  Blood and Wine με μια ομάδα 50 ατόμων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, yiannis1991 said:

Εντάξει αν χαμηλώσεις γραφικά παντού παίζουν όλα τα games. Το PS4 Pro έχει gpu σαν την RX580 στο περίπου αν δεν κάνω λάθος, δεν είναι και τόοοοοσο χάλια..

Αντίστοιχη της 580 έχει το One X.

Το PS4 Pro έχει χειρότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που θα το παίξουν στο minimum 1080p σε κάποια τοστιέρα να είναι χαρούμενοι που θα έχουν την ευκαιρία έστω και στα 30 fps.

Αυτοί που θέλουν να το παίξουν στο Ultra 4k με RTX(ούτε το 1% των παικτών) και θέλουν σταθερά 60 fps να κατεβάσουν λίγο τα γραφικά. Το ίδιο γίνεται και στις next gen κονσόλες.

Το 90% που θα παίξει σε high/ultra 1080p ή 1440p θα έχει target τα 60fps.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προβλέπω να πέφτει κλάμα για high/ultra 1440p60 και πάνω χωρίς DLSS, αν δεν έχει πέσει χήνα για gpu. Καλά για RT μόνο με 3080/3090 + DLSS σε τίποτα 1080p με το ζόρι. Θα πέσει πολύ γέλιο με τους competitive και τα 240hz monitors να πέφτουν κάτω από το gsync/freesync range.😁

κονσόλα και πάλι κονσόλα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτόμουν και εγώ αρκετά να περιμένω να το παρω μαζί με το ps5 αλλά δεν μπορώ καθόλου τα fps με controler προτιμώ να αράζω στο γραφείο με το 34αρι uw monitor και να το απολαύσω. Πιστεύω η τιμια 2070 με το gsync και  με το dlss ειδικά να με βγάλει ασπροπρόσωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, ilos είπε

Εγώ προβλέπω να πέφτει κλάμα για high/ultra 1440p60 και πάνω χωρίς DLSS, αν δεν έχει πέσει χήνα για gpu. Καλά για RT μόνο με 3080/3090 + DLSS σε τίποτα 1080p με το ζόρι. Θα πέσει πολύ γέλιο με τους competitive και τα 240hz monitors να πέφτουν κάτω από το gsync/freesync range.😁

κονσόλα και πάλι κονσόλα.

Γιατί η κονσόλα τι παραπάνω θα κάνει από μία κάρτα ίσης δυναμικότητας στο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, ilos είπε

Εγώ προβλέπω να πέφτει κλάμα για high/ultra 1440p60 και πάνω χωρίς DLSS, αν δεν έχει πέσει χήνα για gpu. Καλά για RT μόνο με 3080/3090 + DLSS σε τίποτα 1080p με το ζόρι. Θα πέσει πολύ γέλιο με τους competitive και τα 240hz monitors να πέφτουν κάτω από το gsync/freesync range.😁

κονσόλα και πάλι κονσόλα.

Στο Control με όλα τέρμα σε 1080p και DLSS quality μια 2080S(κάτω από 3060Ti) έχει περιθώριο για ~40% μεγαλύτερες απαιτήσεις με στόχο τα 60 καρέ. Πρακτικά παίζει και σε 1440p με 60ρι 99% εγγυημένο. Αντίστοιχα για την 2080Ti σε 4K με DLSS Balanced. Αναρωτιέμαι πραγματικά αν είναι τόσο ανίκανοι σε ένα open world με κάπως περιορισμένο view distance να μην καταφέρουν να κρατήσουν τις απαιτήσεις κάτω από αυτό το όριο και να δούμε όσα λες.

Δυστυχώς σε αυτό συνηγορεί το παλιό info για frame drops της 2080Ti μέχρι τα 30 καρέ σε 720p render με RT on. Καθώς και όσα λέει αυτός στο βίντεο πιο πάνω, μαζί με τη σιωπή τους. Δυσκολεύομαι όμως να πιστέψω ότι η 2060 το τρέχει με 30 καρέ min, DLSS on και RT medium(λογικά 2 από τα 3 RT effects) αν δεχθούμε τα 30 καρέ ως γενικό στόχο. Μεταφρασμένο σε 15 καρέ native 1080p με τα 2/3 των εφέ και πιθανόν ούτε καν ultra γενικά settings; Τόσο χάλια ρε γαμώτο; Ούτε η Ubisoft δεν τα κάνει αυτά.

Από την άλλη σκέφτομαι το Witcher 3 με τα θεόβαρα shadows που μόλις τα έριχνες λίγο έπαιρνες μεγάλο boost χωρίς σχεδόν καμία υποβάθμιση. Το μόνο ενθαρρυντικό μέχρι στιγμής είναι οι λεπτομερείς ρυθμίσεις για σκιές μπας και πάρεις τίποτα σε raster.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...