Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρομοίως και εγώ σε ryzen 2700, rx 580 8gb και 16gb ddr4 έχω το παιχνίδι σε high με σκιες πιο χαμηλά και τρέχει απροβλημάτιστα από 35-40. Σε medium θα πηγαινει 40 σταθερα. Περασμένο το 1,05 patch και ως τωρα κανενα game breaking bug. Το παιχνίδι απλά δεν είναι για last gen κονσόλες, κακώς εξ αρχής το πλάσαραν ως τέτοιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από 10 ώρες, μπήκα στο Act 2. Πολύ δυνατό game, αν δεν είχε αυτά τα bugs που λέμε θα ήταν άψογο.

Προσωπικά τα  μόνα παράπονα που αποδέχομαι είναι σχετικά με bugs και επιδόσεις. Τα άλλα περί περιορισμένων επιλογών open world και free roaming τα ακούω βερεσέ. Μάλλον κάποιοι περίμεναν νέο GTA χωρίς λόγο, ενώ είναι ξεκάθαρα story driven RPG. 

Επίσης έχω δει πολλά βιντεάκια στο YT, τα οποία μιλάνε για τα ανύπαρκτα physics και το συγκρίνουν με το GTA. Και το Deus Ex είχε ανύπαρκτη φυσική αλλά αυτό δεν το εμπόδισε από το να είναι παιχνιδάρα χάρη στο σενάριο του κλπ. 

Μακάρι να κυκλοφορούσαν συχνότερα παιχνίδια τέτοιου τύπου (Cyberpunk). Ελπίζω μέχρι το 2022 να έχουμε κάποιο νέο Deus Ex, αν και χλωμό το κόβω... :(

 

Επεξ/σία από _Theo_
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω μετά απο 23 ώρες μόλις μπηκα Act2.
O τίτλος αρχής εμφανίστηκε γύρω στις 21 ώρες.... και θα μπορουσε να εμφανιστεί και στις 40 ώρες... αναλογα το πως παιζει ο καθένας.
Το παιχνίδι ειναι πολύ fun... με ενα mod για καλυτερη οδήγηση, και ένα για να κάνω remap σε κάποια keys, ειναι κάργα addictive to gameplay.
Μιλάμε οτι μπορει να πάρει περισσότερες ώρες απ'οτι πηρε το W3 μέχρι να τελειώσει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γράψω την συμπλήρωση στην άποψη μου που την διατύπωσα αρχικά μιλώντας καθαρά υποκειμενικά μιας και είναι η προσωπική μου άποψη και προφανώς ούτε έχω δει ούτε και με ενδιαφέρει η άποψη του οποιουδήποτε είτε εδώ είτε στο youtube από την άποψη να την προσαρμόσω στα παπούτσια του οποιουδήποτε ή ότι θεωρεί αυτός λογικό.

Ο αρχικός ενθουσιασμός στα γραφικά παραμένει είναι κορυφαίο, level up χωρίς αμφιβολία το RTX σε όλο του το μεγαλείο

'Εχει κάποια bugs θα φτιάξουν, ο τελευταίος οδηγός της nvidia βελτίωσε θεαματικά την απόδοση και προσωρινά μέχρι την παραλαβή της RTX 3080με την 2080Τi το frame rate 4K πλέον ενεργό το psycho rt και DLSS performance, παίζει 32-45 φπσ smooth και είναι επαρκές

Από εκεί και πέρα και δυστυχώς το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ πρόβλημα του τίτλου είναι οτι δεν ξέρει ούτε και ο ίδιος τι ακριβώς θέλει να είναι fps, rpg, open world τύπου gta........

Σαν fps είναι αρκετά καλό κατά την γνώμη μου με ποικιλία όπλων και θεαματικές εκρήξεις ωραία γραφικά αλλά physics......

Ως rpg είναι το δυνατό του σημείο πρωτότυπο σενάριο με ενδιαφέρον που θυμίζει ταινία

Σαν open world ούτε καν.... το ΑΙ είναι ανύπαρκτό, η διαδραστικότητα με το περιβάλλον επίσης οι χαρακτήρες αντιδρούν σαν ελέφαντες που περνάει δίπλα τους τζιπάκι σε σαφάρι με τουρίστες, π.χ. πυροβολείς random έξω από club πέφτει κάτω και ενώ φαίνεται ότι έρχεται η αστυνομία οι υπόλοιποί συνεχίζουν την συζητηση τους σαν να μην έγινε τίποτε......

ωραίος ο χάρτης μεγάλος αλλά εκτός από να γυρνάς pointless δεν έχει κάτι να κάνει κάποιος, μοιάζει όλη η πόλη νεκρή το AI πλαστικό ψεύτικο

Αντίθετα gta 5, ακόμη και το 4 οι αντιδράσεις των χαρακτήρων είναι φυσικότατες έχει μια ζωντάνια, όπως και στο κορυφαίο RDR2 τόσο το περιβάλλον όσο και οι random χαρακτήρες όσο και το σενάριο δένουν απόλυτα με τον χάρτη και φυσικά αισθάνομαι την ατμόσφαιρα του παιχνιδιού και αυτό με κερδίζει, αντίθετα το cp 2077 δεν, μοιάζει απόκομμένο και αποσπασματικό, όσο γαμάει η εισαγωγή άλλο τόσο ξενέρωτοι είναι οι random διάλογοι π.χ. μέσα στο club όπου είναι οι χαρακτήρες λες και παίζουν με κασέτα σε loop

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Οντως... για μένα το αδύνατο σημείο του παιχνιδιού ειναι οι npc χαρακτηρες που κυκλοφορούν στην πόλη.
Επειδή έπαιζα προσφατα το RDR2, και το συγκρίνω... άστα να πάνε είναι..
Aν το αποδεχτείς αυτο πάντως... μια χαρα rollarei το παιχνιδι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ιστορία στο GTA V

Μια ιστορία στο RDR2.

Χιλιάδες στο Cyberpunk.

Π.χ

Eνα απλό thievery gig σου ζητάει ένας πελάτης νυν αστυνομικός να κλέψεις απο ένα club το βιντεο παρακολούθησης.

1) Μπορείς να μπεις μέσα σαν Ραμπο και να τους σκοτώσεις όλους για να το πάρεις.

2) Μπορείς απλά να αφήσεις αναίσθητους όσους σε δουν.

3) Μπορείς να το πάρεις χωρίς να σε καταλάβει κανένας.

Με hacks, οπλα, μπουνιές, σπαθιά, stealth κτλ.

Μετά

1) Μπορείς να μην δεις το βίντεο και απλά να το κατεβάσεις.

2) Μπορείς να το δεις και να μάθεις ότι ο μπάτσος είναι βρώμικος και θέλει να το κρύψει

Μετά

1) Μπορείς να μη το αναφέρεις και απλά να ολοκληρώσεις την αποστολή

1) Μπορείς να τον σκοτώσεις γιατί είναι βρώμικος

2) Μπορείς να τον εκβιάσεις για έξτρα λεφτά

3) Μπορείς να τον αφήσεις αναίσθητο και να δώσεις το βίντεο στο fixer ώστε να τον μετατρέψει σε mole μέσα στο NCPD.

Αυτά τα βρήκα απο μόνος μου σε μια μινι αποστολή. To video το είδα καταλάθος γιατί ψάχνω σχεδόν κάθε PC για messages και files. Μπορεί να υπάρχουν και έξτρα επιλογές δεν ξέρω.

Κάθε επιλογή έχει διαφορετικά animations, voice over και διάλογο ανάλογα τον χαρακτήρα σου.

Εγώ γι αυτό παίζω τα RPG. Οχι για να παίζω arcade μινι παιχνίδια, blackjack, poker κλπ σε open world.

Επεξ/σία από psof
  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 λεπτά πριν, KilliK είπε

παντως το παιχνιδι ειναι γεματο easter eggs

aYyzjVm_700bwp.webp

Καλά, ότι η συγκεκριμένη μηχανή είναι inspired από του Kaneda το είχαν πει από πολύ καιρό πριν.
Βέβαια του Kaneda ήταν γομάρι, ενώ αυτή είναι (no pun intended) μικρή. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Sprou είπε

Ποιος δε συμφωνεί στην ανωτερω κριτική να σηκωσει το χερι..

Ολοι πιστευω με πολύ μικρες αλλαγες σε αυτην καταληγουμε.Ολοι οσοι εχουμε σχολιασει αυτα λεμε..

Αρα ως προς τι ολο το γλεντι;

 

 

Δεν ειναι ακριβως κριτικη αυτο που εγραψα,απλα καποιες πρωτες εντυπωσεις οπως ανεφερα.

Και ο λογος που τα εγραψα ειναι γιατι πολυ απλα ζητημα να εχω διαβασει πανω απο 5-10σελιδες σε σχολια απο τοτε που κυκλοφορησε το παιχνιδι,ετσι οπως το καταντησαν το θεμα.

Το παιχνιδι οπως ανεφερα πιο πισω,προσωπικα με κατα ενθουσιασει.

Ειναι ακομα καλυτερο απο οσο το περιμενα στην ''cyberpunk''φουτουριστικη θεματολογια,και απο ιστορια,διαλογους και side quests δειχνει παρα πολυ δυνατο. Και σε αντιθεση με το Witcher,εχει και καλυτερο gameplay.

Ευτυχως ουτε απο bugs/glitches/crashes εχω πετυχει κατι το game breaking.

Τωρα αν ξενερωσω αργοτερα πολυ,θα δειξει.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, psof είπε

Μια ιστορία στο GTA V

Μια ιστορία στο RDR2.

Χιλιάδες στο Cyberpunk.

Π.χ

Eνα απλό thievery gig σου ζητάει ένας πελάτης νυν αστυνομικός να κλέψεις απο ένα club το βιντεο παρακολούθησης.

1) Μπορείς να μπεις μέσα σαν Ραμπο και να τους σκοτώσεις όλους για να το πάρεις.

2) Μπορείς απλά να αφήσεις αναίσθητους όσους σε δουν.

3) Μπορείς να το πάρεις χωρίς να σε καταλάβει κανένας.

Με hacks, οπλα, μπουνιές, σπαθιά, stealth κτλ.

Μετά

1) Μπορείς να μην δεις το βίντεο και απλά να το κατεβάσεις.

2) Μπορείς να το δεις και να μάθεις ότι ο μπάτσος είναι βρώμικος και θέλει να το κρύψει

Μετά

1) Μπορείς να μη το αναφέρεις και απλά να ολοκληρώσεις την αποστολή

1) Μπορείς να τον σκοτώσεις γιατί είναι βρώμικος

2) Μπορείς να τον εκβιάσεις για έξτρα λεφτά

3) Μπορείς να τον αφήσεις αναίσθητο και να δώσεις το βίντεο στο fixer ώστε να τον μετατρέψει σε mole μέσα στο NCPD.

Αυτά τα βρήκα απο μόνος μου σε μια μινι αποστολή. To video το είδα καταλάθος γιατί ψάχνω σχεδόν κάθε PC για messages και files. Μπορεί να υπάρχουν και έξτρα επιλογές δεν ξέρω.

Κάθε επιλογή έχει διαφορετικά animations, voice over και διάλογο ανάλογα τον χαρακτήρα σου.

Εγώ γι αυτό παίζω τα RPG. Οχι για να παίζω arcade μινι παιχνίδια, blackjack, poker κλπ σε open world.

Νομίζω το έχεις πάρει πατριωτικά dude το θέμα, και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να αποδείξεις ότι σου αρέσει το game?! Enjoy it! ;)

Παρόλα αυτά, χωρίς να έχω παίξει το game, οι συγκρίσεις με το RDR2 είναι ανούσιες, αμφιβάλλω έστω να φτάνει το RDR2 σαν σύνολο παιχνιδιού, η δουλειά και λεπτομέρεια του RDR2 είναι στον Θεό. Δεν λέω και η CDPR φημίζεται για αυτά αλλα καμια σχέση. Μακάρι να κάνω λάθος φυσικά αλλα πολύ χλομό από ότι έχω διαβάσει.

@ilos Free θα είναι για τους κατόχους του base game και θα έχει micros. Τουλάχιστον έτσι είπαν, αλλα με όλα αυτά που έγιναν η εμπιστοσύνη προς την εταιρία έχει πάρει τον κατήφορο. Λίγο απίθανο να αποφασίσουν να το χρεώσουν αλλα ποτε δεν ξέρεις. Τι χαζές αποφάσεις...τόσα χρονια χτίσανε απίστευτη εμπιστοσύνη και οι υπόληψη και τα "μαμισαν" όλα. I'm sad...insert "you were the chosen" meme. :(

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Καλά, ότι η συγκεκριμένη μηχανή είναι inspired από του Kaneda το είχαν πει από πολύ καιρό πριν.
Βέβαια του Kaneda ήταν γομάρι, ενώ αυτή είναι (no pun intended) μικρή. :P

όχι... νομίζω κυριως θέλει να πει για το screenshot το συγκεκριμενο περισσότερο... για την μηχανη ειναι γνωστό μέσες-άκρες, όπως είπες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Coppermine είπε

Θα γράψω την συμπλήρωση στην άποψη μου που την διατύπωσα αρχικά μιλώντας καθαρά υποκειμενικά μιας και είναι η προσωπική μου άποψη και προφανώς ούτε έχω δει ούτε και με ενδιαφέρει η άποψη του οποιουδήποτε είτε εδώ είτε στο youtube από την άποψη να την προσαρμόσω στα παπούτσια του οποιουδήποτε ή ότι θεωρεί αυτός λογικό.

Ο αρχικός ενθουσιασμός στα γραφικά παραμένει είναι κορυφαίο, level up χωρίς αμφιβολία το RTX σε όλο του το μεγαλείο

'Εχει κάποια bugs θα φτιάξουν, ο τελευταίος οδηγός της nvidia βελτίωσε θεαματικά την απόδοση και προσωρινά μέχρι την παραλαβή της RTX 3080με την 2080Τi το frame rate 4K πλέον ενεργό το psycho rt και DLSS performance, παίζει 32-45 φπσ smooth και είναι επαρκές

Από εκεί και πέρα και δυστυχώς το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ πρόβλημα του τίτλου είναι οτι δεν ξέρει ούτε και ο ίδιος τι ακριβώς θέλει να είναι fps, rpg, open world τύπου gta........

Σαν fps είναι αρκετά καλό κατά την γνώμη μου με ποικιλία όπλων και θεαματικές εκρήξεις ωραία γραφικά αλλά physics......

Ως rpg είναι το δυνατό του σημείο πρωτότυπο σενάριο με ενδιαφέρον που θυμίζει ταινία

Σαν open world ούτε καν.... το ΑΙ είναι ανύπαρκτό, η διαδραστικότητα με το περιβάλλον επίσης οι χαρακτήρες αντιδρούν σαν ελέφαντες που περνάει δίπλα τους τζιπάκι σε σαφάρι με τουρίστες, π.χ. πυροβολείς random έξω από club πέφτει κάτω και ενώ φαίνεται ότι έρχεται η αστυνομία οι υπόλοιποί συνεχίζουν την συζητηση τους σαν να μην έγινε τίποτε......

ωραίος ο χάρτης μεγάλος αλλά εκτός από να γυρνάς pointless δεν έχει κάτι να κάνει κάποιος, μοιάζει όλη η πόλη νεκρή το AI πλαστικό ψεύτικο

Αντίθετα gta 5, ακόμη και το 4 οι αντιδράσεις των χαρακτήρων είναι φυσικότατες έχει μια ζωντάνια, όπως και στο κορυφαίο RDR2 τόσο το περιβάλλον όσο και οι random χαρακτήρες όσο και το σενάριο δένουν απόλυτα με τον χάρτη και φυσικά αισθάνομαι την ατμόσφαιρα του παιχνιδιού και αυτό με κερδίζει, αντίθετα το cp 2077 δεν, μοιάζει απόκομμένο και αποσπασματικό, όσο γαμάει η εισαγωγή άλλο τόσο ξενέρωτοι είναι οι random διάλογοι π.χ. μέσα στο club όπου είναι οι χαρακτήρες λες και παίζουν με κασέτα σε loop

συμφωνώ 100%

37 λεπτά πριν, psof είπε

Μια ιστορία στο GTA V

Μια ιστορία στο RDR2.

Χιλιάδες στο Cyberpunk.

Π.χ

Eνα απλό thievery gig σου ζητάει ένας πελάτης νυν αστυνομικός να κλέψεις απο ένα club το βιντεο παρακολούθησης.

1) Μπορείς να μπεις μέσα σαν Ραμπο και να τους σκοτώσεις όλους για να το πάρεις.

2) Μπορείς απλά να αφήσεις αναίσθητους όσους σε δουν.

3) Μπορείς να το πάρεις χωρίς να σε καταλάβει κανένας.

Με hacks, οπλα, μπουνιές, σπαθιά, stealth κτλ.

Μετά

1) Μπορείς να μην δεις το βίντεο και απλά να το κατεβάσεις.

2) Μπορείς να το δεις και να μάθεις ότι ο μπάτσος είναι βρώμικος και θέλει να το κρύψει

Μετά

1) Μπορείς να μη το αναφέρεις και απλά να ολοκληρώσεις την αποστολή

1) Μπορείς να τον σκοτώσεις γιατί είναι βρώμικος

2) Μπορείς να τον εκβιάσεις για έξτρα λεφτά

3) Μπορείς να τον αφήσεις αναίσθητο και να δώσεις το βίντεο στο fixer ώστε να τον μετατρέψει σε mole μέσα στο NCPD.

Αυτά τα βρήκα απο μόνος μου σε μια μινι αποστολή. To video το είδα καταλάθος γιατί ψάχνω σχεδόν κάθε PC για messages και files. Μπορεί να υπάρχουν και έξτρα επιλογές δεν ξέρω.

Κάθε επιλογή έχει διαφορετικά animations, voice over και διάλογο ανάλογα τον χαρακτήρα σου.

Εγώ γι αυτό παίζω τα RPG. Οχι για να παίζω arcade μινι παιχνίδια, blackjack, poker κλπ σε open world.

ισχύει όλο αυτό αλλά στην ουσία παίζει να μην έχει καμία ουσία στο main story. συγκεκριμένα μόνο side έχουν νόημα για το end game.

Spoiler

ίσως στα videakia του κάθε χαρακτήρα στο τέλος να έχει...

Στο odyssey πχ άλλαζε πολύ το interaction στο τέλος και σου άνοιγε επιλογές

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Νομίζω το έχεις πάρει πατριωτικά dude το θέμα, και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να αποδείξεις ότι σου αρέσει το game?! Enjoy it! ;)

Παρόλα αυτά, χωρίς να έχω παίξει το game, οι συγκρίσεις με το RDR2 είναι ανούσιες, αμφιβάλλω έστω να φτάνει το RDR2 σαν σύνολο παιχνιδιού, η δουλειά και λεπτομέρεια του RDR2 είναι στον Θεό. Δεν λέω και η CDPR φημίζεται για αυτά αλλα καμια σχέση. Μακάρι να κάνω λάθος φυσικά αλλα πολύ χλομό από ότι έχω διαβάσει.

Μα γι αυτό συνεχίζω να το ποστάρω. Αν δεν το έχεις παίξεις πως έχεις άποψη; Έχω 100 ώρες στο RDR2 και άλλες 60 στο Cyberpunk. Απο βάση λεπτομέρειας κόσμου το Cyberpunk είναι απο άλλο πλανήτη. Απλά.

Το 90% του RDR2 είναι βουνά, χιονια, χορτάρι κι άμμος που τα έχουμε δει σε 10άδες άλλα παιχνίδια. Τα μόνα πολύπλοκα μέρη είναι η πόλη και 1-2 χωριά.

Για τα Physics δεν έχω αντίρρηση αλλά το ένα είναι Western simulator και το άλλο Cyberpunk RPG.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...