Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, pirmen56 είπε

Αυτό ακριβώς. Πολλές ανεκπλήρωτες υποσχέσεις/δεσμεύσεις από μεριά τους. Άσχετα με το πόσο ευχάριστο ήταν τελικά.

MENTIONED BUT MISSING FEATURES LIST

 

Σαφώς και λείπουν πράγματα από το παιχνίδι, σε επίπεδο υποσχέσεων (π.χ. σαν stealth/netrunner V που είμαι, θα ήθελα να πετάω όντως wires και να χακάρω κόσμο). Αλλά, για να είμαστε δίκαιοι (και δεν ξέρω γιατί δεν το αναφέρει κανείς), στα περισσότερα gameplay βίντεο (π.χ. deep dive του 19 ή την 48 λεπτών παρουσίαση του 18) είχαν ξεκαθάρα disclaimers (ένα στην αρχή κι ένα λίγο μετά την μέση) για work-in-progress. Προς το τέλος, όσο κορυφωνόταν το hype, έχασαν την μπάλα που ανέφεραν πράγματα (κυρίως σε συνεντεύξεις αλλά και στα τελευταία Night City Wire -πως τα λέγαν τέλοσπάντων-) που ΘΑ έχει το παιχνίδι και δεν κρατούσαν μια επιφύλαξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το παιχνίδι είναι απλά ένα "Deus Ex on steroids with many bugs" τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Εν τω μεταξύ, μου έτυχε και άλλο γελοίο bug. Εντελώς γελοίο...

 

lol.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Fulgore είπε

 

ποια ακραια αποψη; εδω μιλαμε με γεγονοτα, το παιχνιδι βγηκε με μυρια προβληματα  και ελλειψεις, και σκοπιμα η CDPR προσπαθησε να το συγκαλυψει για να καθυστερησει το αναποφευκτο backlash πριν την κυκλοφορια του, ωστε να περιοριστει η ακυρωση των preorders. το εκανε αυτο, με τους τροπους που αναφερθηκανκαι πανω σε αυτο δεν εχεις δωσει απαντηση ακομη. το αν πηρε θετικες ψηφους στο Steam (στο MC εχει πατωσει), ακομη και GOTY game award να παρει του χρονου, δεν αναιρει με κανενα τροπο την εξαπατηση που εκανε η εταιρεια εις βαρος του καταναλωτη. 

Και ο μονος λογος που ολοι αυτοι οι AAA publishers την γλυτωνουν καθε φορα με τις ανηθικες πρακτικες τους, ειναι επειδη στο τελος της ημερας μιλαμε για videogames. Κατι για να περναμε τις ελευθερες ωρες μας. Αν αυτο ομως συνεβαινε οπουδηποτε αλλου, θα υπηρχαν και οι αναλογες συνεπειες.

και αυτη ειναι η αληθεια, οσο "κουραστικη" και να ακουγεται για μερικους. αυτα απο εμενα, δεν χρειαζεται να προσθεσω κατι αλλο. cheerio.

 

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Το παιχνίδι είναι απλά ένα "Deus Ex on steroids with many bugs" τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Εν τω μεταξύ, μου έτυχε και άλλο γελοίο bug. Εντελώς γελοίο...

 

lol.jpg

Αυτό με τη μαύρη μπάρα είχε τύχει και σε κάποιον γνωστό youtuber, με αποτέλεσμα να παίξει όλο το game έτσι γιατί το είχε αφήσει και δεν είχε κρατήσει save πριν το bug...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Αυτό με τη μαύρη μπάρα είχε τύχει και σε κάποιον γνωστό youtuber, με αποτέλεσμα να παίξει όλο το game έτσι γιατί το είχε αφήσει και δεν είχε κρατήσει save πριν το bug...

 

Ευτυχώς σε εμένα λύθηκε με ένα απλό reload save.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν το παιγνιο δεν ειχε τα τεχνικά προβλήματα που έχει(βασικα στην εκδοση 1.06 παύουν τα όποια προβλήματα, θα μιλούσαμε ολοι για μια παιχνιδαρα, αντ'αυτου μιλάμε για τα προβλήματα...
Οκ, προβλήματα ή οχι, εγω το ευχαριστηθηκα, πραγματικά παιχνιδαρα.

 

ο σμασερ κόλλησε στα γραφικά και απλά τον έσφαξα :P
spacer.png

eXOUCpY.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, _Theo_ είπε

 

Ευτυχώς σε εμένα λύθηκε με ένα απλό reload save.

Ακριβώς αυτό. Και εμένα μου έτυχε ή 2 φορές ή 3. Και ένα ακόμα που έτρεμε το mini map κ όλος κόσμος μετά από ενα sidequest. Ε κ συνέχισαν τα οπτικά εφέ κ μετα το sidequest. Reload save και τελείωσε 

 

Edit : δε λεω οτι τέτοια graphical glitches έπρεπε να υπάρχουν άλλα εγώ στη θέση του youtuber που έπαιξε όλο το παιχνιδι έτσι θα αισθανόμουν πολυ χαζός. 

Πρώτη φορά του τυχαινουν graphical glitches ? Ξαφνικά νοιώθω περιεργα για την ηλικία μου (37 ) χαχαχα

6 ώρες πριν, belray είπε

Εαν το παιγνιο δεν ειχε τα τεχνικά προβλήματα που έχει(βασικα στην εκδοση 1.06 παύουν τα όποια προβλήματα, θα μιλούσαμε ολοι για μια παιχνιδαρα, αντ'αυτου μιλάμε για τα προβλήματα...
Οκ, προβλήματα ή οχι, εγω το ευχαριστηθηκα, πραγματικά παιχνιδαρα.

 

ο σμασερ κόλλησε στα γραφικά και απλά τον έσφαξα :P
spacer.png

eXOUCpY.jpeg

Αυτο παλι δε δικαιολογειται σε παιχνιδι του 2020 . Πόσα boss fights είχε, έπρεπε να προσεξουν. 

 

Επίσης στο 1.04 μου τυχαινε συνέχεια σε ένα συγκεκριμένο σημείο να κολλάνε οι εχθροί στο έδαφος, να μη μπορείς να τους σκοτώσεις κ να μη μπορείς να προχωρησεις το quest. Μετά από 3-4 reload από το τελευταίο save/checkpoint μπορεί κ παραπάνω φόρτωσα πιο πιο παλιο save κ ολα δούλεψαν μια χαρά. 

Patch 1.06 βλέπω ότι σε εντελώς αλλά σημεία του παιχνιδιού παλι κολλάνε οι εχθροί στο έδαφος ΑΛΛΑ μπορείς να τους σκοτώσεις κ να προχωρησεις. 

Δε λεω σημαντική διαφορά, πολυ σημαντική, αλλά δείγμα ότι κάποια πραγματα ΔΕ ΞΕΡΟΥΝ και ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ να τα φτιάξουν σωστά για αυτό κ κάνουν τέτοια μπαλώματα. Όποτε όσοι περιμενετε τα patch για να στρώσουν όλα δε ξερω τι ακριβώς περιμενετε   .. 

Επεξ/σία από nickk0kkav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάντε στον εαυτό σας τη χάρη και παίξτε το παιχνίδι όσοι θέλετε ένα καλο story telling rpg σε έναν imersive κόσμο και μην περιμένετε. Όσοι θέλετε απο τη άλλη να παίξετε το επόμενο gta μπορείτε να συμμετέχετε στο άρμεγμα του gta5. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, shadowlike είπε

κάντε στον εαυτό σας τη χάρη και παίξτε το παιχνίδι όσοι θέλετε ένα καλο story telling rpg σε έναν imersive κόσμο και μην περιμένετε. Όσοι θέλετε απο τη άλλη να παίξετε το επόμενο gta μπορείτε να συμμετέχετε στο άρμεγμα του gta5. 

γιατι να μη περιμένεις; Αν δεν βιάζεσαι, μονο καλύτερη θα γίνει η εμπειρια σου αν περιμένεις λιγάκι.
Γενικα ολα τα open world παιχνιδια εχουν τεραστιο οφελος για τον παιχτη αν τα δει 6-12 μηνες μετα, ειδικα τα RPGs :) 
Δε θα χασεις τιποτα με το να περιμενεις λιγο, μονο κερδος εχεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, belray είπε

(βασικα στην εκδοση 1.06 παύουν τα όποια προβλήματα, θα μιλούσαμε ολοι για μια παιχνιδαρα

Mε την 1.06 είμαι και με το bug που έχει (instakill ο χαρακτήρας μου, και οι σφαίρες του δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα σε κανένα εχθρό) είναι απλά uplayable

To ξανάρχισα από την αρχή πέρασα το training στο hard και ενώ όλα πήγαιναν ρολόι πάλι το ίδιο bug.....

Ok μπορείς να κάνεις απλά βόλτες στην night city τα γραφικά είναι over and out next gen αλλά προς το παρόν λύση δεν έχω βρει οπότε θα το αφήσω στην άκρη τουλάχιστον μέχρι να βγει κάποιο update μήπως και

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προχθες το βραδι εβαλα και ειδα για τριτη φορα το blade runner 2049.

Εχω παρει μια ηχομπαρα dolby atmos και ειπα κατσε να δω πως αλλαζει η ταινια προσθετοντας στην εξισωση καλουτσικο ηχοσυστημα..

Καθηλωτικη εμπειρια,σας το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Χθες το βραδι εκει που επαιζα valhalla λεω δεν βαζω και το cyberpunk για λιγο στην αρχη να δω πως φαινεται?

Βαζω τα settings του Digital Foundry με κατι μικρες αλλαγες δικες μου και ρυθμιζω το HDR σωστα.

Η ατμοσφαιρα της Night City το βραδι λοιπον κανει το blade runner να θυμιζει ταινια που βγηκε 15 χρονια πριν..

Μενει τωρα να ερθουν τα πατσακια να μαζευτει λιγο.. 

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, shadowlike είπε

κάντε στον εαυτό σας τη χάρη και παίξτε το παιχνίδι όσοι θέλετε ένα καλο story telling rpg σε έναν imersive κόσμο και μην περιμένετε. Όσοι θέλετε απο τη άλλη να παίξετε το επόμενο gta μπορείτε να συμμετέχετε στο άρμεγμα του gta5. 

Γιατί να παίξω ένα bug infested game με removed/cut features τώρα όταν μπορώ να το παίξω μετά από καιρό με όλα τα expansions/dlc/patches/add-ons σε χαμηλότερη τιμή?! Χωρίς καν να υπολογίζω τα άπειρα mods που θα υπάρχουν μέχρι τότε.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2021 στις 6:54 ΜΜ, kosmsamo είπε

16 λεπτά, δεν έριξε λίγο το φταίξιμο στα ερπετοειδή, τους τεχνονεκρομάντηδες και τους ηγεμόνες από τον Άλφα Κενταύρου!😆

Ε κι εσύ τι πέριμενες; The Spanish Inquisition?

Ξέρω, ξέρω, you didn't expect that.

Spoiler

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, shadowlike είπε

κάντε στον εαυτό σας τη χάρη και παίξτε το παιχνίδι όσοι θέλετε ένα καλο story telling rpg σε έναν imersive κόσμο και μην περιμένετε. Όσοι θέλετε απο τη άλλη να παίξετε το επόμενο gta μπορείτε να συμμετέχετε στο άρμεγμα του gta5. 

Το ποτε θα παιξει/αγορασει καποιος ενα παιχνιδι ειναι στην κριση του.

Και εγω δεν ειχα σκοπο να παιξω day one το cyberpunk,αλλα να που τα εφεραν ετσι τα πραγματα περυσι με τον κορονοιο(και τα delays),και τελικα το ξεκινησα με το καλημερα.

Αντιθετως το Control πχ που ξεκινησα τωρα 1.5χρονο μετα,και σε τιμη ''χωμα''το αγορασα με ολα τα dlc,και φυσικα εχει παρει και τα περισσοτερα updates/patches.

Ειναι καθαρα στον ανθρωπο αυτο το πραγμα.

Οπως και στον ανθρωπο ειναι σε ποια πλατφορμα ή σε ποιο store θα αγορασει/παιξει το cyberpunk(ελευθερια δηλαδη στο ποτε και που θα το παιξει).

Γιατι μετα απο αυτα που εγιναν με το παιχνιδι,δεν ''παλιωσε καλα''το παλιο γνωστο σχολιο(τσαμπα διαφημιση)του''αγοραστε κατευθειαν απο το GoG για να πανε ολα τα λεφτα στην τσεπη της εταιρειας''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...