Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ο ΑJ και ο OJ το παίξαν στο PC, ο Alex το έπαιξε στο PS από ότι είδα από τα διαφορα videos/stream. Δεν ξέρω για Xbox. Aμα κάτι θα έπρεπε να σου φαίνεται περίεργο είναι ότι παίζουν στο PC fps με gamepad.

Επίσης όπου και να το παίξεις πια η διαφορα πέρα από τα graphs/performance?

Στις εκδοσεις των κονσολων εχω διαβασει οτι ειχε και θεματα με κρασαρισματα το παιχνιδι μεταξυ αλλων.

Δεν το εχω πολυ ψαξει το θεμα γιατι προφανως δεν ειχα σκοπο να το παιξω σε αυτες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πέρα απο την πλάκα, προσωπικά δεν είμαι δυσαρεστημένος με το game στο PC. Έχω γράψει 40+ ώρες και δεν κλαίω τα λεφτά μου σε καμία περίπτωση. Και όσοι λένε για bugs και ότι πρώτη φορά βλέπουν κάτι τόσο τραγικό, μάλλον δεν έχουν παίξει witcher 1 και 3 day one όπως εγώ. Ειδικά witcher 1, ήταν μέσα στα game-breaking bugs. Το cyberpunk σίγουρα θέλει βελτιώσεις πέρα απο τα bugs... γκουχ enemy AI, balance, crafting  αλλά έχοντας κάνει ένα play-though μου έχουν μείνει χαρακτήρες στην μνήμη που άλλα παιχνίδια θα ζήλευαν και αυτό κάτι λέει. 

Απο την άλλη πλευρά, η εικόνα της εταιρείας έχει πέσει πολύ στην υπόληψή μου, όχι λόγο των bugs αλλά λόγο των shady αποφάσεων να το βγάλουν σε ps4/xbone ενώ ξέρουν σε τι κατάσταση ήταν... και κακά τα ψέματα τα μισά και βάλε preorders απο κει ήρθαν...  

Το βίντεο βοήθησε λίγο μιας και προσφέρει μια διαφάνεια προς τους gamers.. αλλά δεν αναιρεί τις παραπάνω αποφάσεις που πήραν. 

Είμαι σίγουρος ό,τι θα βελτιωθεί το game αισθητά μέσα στο 21 και γι αυτό θα περιμένω το 2ο play-through να το κάνω το 22.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, liakinen είπε

Λέει σε ένα σημείο στο βίντεο ο μάστορας ότι κατά την κυκλοφορία του παιχνιδιού η έκδοση για PC αν και δεν ήταν perfect ήταν όλοι τους περήφανοι για το αποτέλεσμα. 😂🤑🤮🤬

Προσωπικά πιστεύω ότι τα bugs, glitches, crashes μέσα στο 2021 θα λυθούν. Ίσως και όλα. Το παιχνίδι ωστόσο δεν θα γίνει ποτέ αυτό που οι περισσότεροι περιμέναμε. Στα τέσσερα παιχνίδια τους μακράν η χειρότερη εμπειρία για μένα. Τα προηγούμενα τρία είναι εμπειρίες ζωής που θα τις θυμάμαι για πάντα. Το συγκεκριμένο το άφησα μετά από ένα σημείο περιμένοντας να στρώσει και αφού διαπίστωσα ότι το έπαιζα με το ζόρι. Έχει δομικά προβλήματα πολύ σοβαρότερα από bugs κτλ.

Τέλος ο Ρυθμός με τον οποίο έχει χαθεί το ενδιαφέρον (βλέπω την κίνηση σε διάφορα φόρουμ) είναι αντίστοιχος με τον ενθουσιασμό πριν την κυκλοφορία. Απίστευτη άνοδος απίστευτη πτώση.

Λογικο γιατι οι περισσοτεροι δεν ειχατε ιδεα τι θα παιξετε. Φανηκε αυτο και στις πιο πισω σελιδες που παρα πολλοι το αντιμετωπισαν το παιχνιδι σαν gta clone.

Και για το τελευταιο που γραφεις,δεν μπορω να καταλαβω που ακριβως βλεπεις το περιεργο.

Σε ολα τα single player παιχνιδια μονο τον πρωτο καιρο κυκλοφοριας τους ειναι που υπαρχει το μεγαλυτερο ενδιαφερον. Για να υπαρχει σε βαθος χρονου ενδιαφερον για αυτα,πρεπει να εχουν καλο Multiplayer.

Αν παλι δεν καταλαβαινεις το γιατι,ανοιξε το Twitch και δες στα πρωτα 30παιχνιδια σε κοσμο ,ποσα απο αυτα ειναι για Single Player μονο παιχνιδια.Η απαντηση?Κανενα.

Απο εκει και περα οπως και στο θεμα του Last Of Us,δεν μπορω να καταλαβω αυτο τον μονο αρνητισμο ορισμενων εδω μεσα.

Ησυχασαμε ευτυχως απο τις αναλυσεις για το performance του παιχνιδιου,ειμαστε και τυχεροι μιας και παιζουμε την καλυτερη σε αποδοση(και λιγοτερα θεματα)εκδοση του παιχνιδιου,αλλα εχουμε καθε 3 και λιγο να διαβαζουμε για την CDPR(πραγματα που εχουν γραφτει ποσες φορες),αντι να ανταλλασει γνωμες/αποψεις ο κοσμος που παιζει/τελειωσε το παιχνιδι.Εκει δηλαδη με το ζορι ορισμενοι να περασετε οτι το παιχνιδι στην παρουσα φαση του στο PC ειναι μαπα γιατι...ετσι,και η CDPR ξαφνικα εγινε χειροτερη και απο ΕΑ/Ubisoft/Activision.

Μην σου κανει εντυπωση γιατι και το θεμα αυτο(οπως του last of us)θα αρχισει σιγα σιγα να χανει κοσμο/συμμετοχη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε εγώ είμαι δυσαρεστημένος στο pc, δεν νοιώθω ότι με έκλεψε η CDPR, ε, αλλιώς το φανταζόμασταν σε σχέση με αυτά που λέγανε αλλά παραμένει ένα καλό παιχνίδι με κακό immersion.

πάντως, δεν είναι έκπληξη η στάση τους, ούτε και τρώμε το παραμύθι ότι είναι και καλά η cdpr φιλική στο gamer κλπ. είναι πιο φιλική από άλλους; ναι. παραμένη εταιρία - όποιος έχει δουλέψει σε εταιρία και είναι πάνω από 25 κατά τη γνώμη μου (θα έπρεπε να) αναγνωρίζει εύκολα το μάρκετινγκ. 

τα βίντεο όπως το παραπάνω τα θεωρώ μαλακίες, μια ανακοίνωση αρκεί και έμπρακτη υποστήριξη σε όσους θέλουν refund, και στο ίδιο το παιχνίδι. το φάουλ σημειώθηκε και δεν ξεγράφεται τώρα με "please" και μύξες.

Συμφωνώ 100% με όσους λένε ότι το πρόβλημα δεν είναι τα bugs στο pc, αυτά φτιάχνονται εν καιρώ. Πιο δομικά στοιχεία είναι προβληματικά, τα έχουμε ήδη αναφέρει.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spirit)earth)aflame είπε

 Πιο δομικά στοιχεία είναι προβληματικά, τα έχουμε ήδη αναφέρει.

Ολα τα παιχνιδια εχουν θεματα περαν απο bugs/glitches/κακο performance κλπ.

Και το Witcher 3 που το παρουσιαζουν ολοι ξαφνικα ως το ''τελειο''παιχνιδι,και αυτο ειχε θεματα του.

Και το Red Dead. Και το Horizon zero dawn. Και τα AC. Και το Ghost of tsushima. Και το Death Stranding.

Το κυριο προβλημα ειναι οτι οι περισσοτεροι(στο internet και εδω μεσα)δεν ξερουν τι θελουν και δεν ειναι ευχαριστημενοι με τιποτα.

Πολλοι δηλαδη πλεον ειναι νοοτροπιας ή κατι θα ειναι για 10/10 ή μαπα το καρπουζι.

Αλλοι δεν εχουν παιξει το Cyberpunk,και το εχουν βγαλει απο τωρα πατατα επειδη το λεει ο Χ youtuber,τι να λεμε τωρα.

Φαινεται αυτο απο το γεγονος οτι συνεχεια ορισμενοι επαναλαμβανουν τα του ΑΙ και της αστυνομιας.

Η που επειδη δεν εχουν καποιοι τι να πουν(μιας και δεν το εχουν παιξει το παιχνιδι),εχουν ανεβασει οτι video υπαρχει στο youtube.

Εδω μεχρι και τον οπτικο τομεα/γραφικα του παιχνιδιου καποιοι εθαψαν πιο πισω,τι να λεμε τωρα.

Καλα εκανε η CDPR και δημιουργησε hype γυρω απο το παιχνιδι,γιατι αυτο μεταφραστηκε σε χοντρες πωλησεις,οπως κανουν ολες οι μεγαλες εταιρειες.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FCastor είπε

 

16 λεπτά, δεν έριξε λίγο το φταίξιμο στα ερπετοειδή, τους τεχνονεκρομάντηδες και τους ηγεμόνες από τον Άλφα Κενταύρου!😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το Hype που δημιουργησε η CD  Projekt πολλά έχουν ειπωθεί. 

Σαν ενήλικες (όσοι είμαστε ) πρεπει να καταλάβουμε ότι αν δε πουλαγαν φουμαρα δεν υπήρχε περιπτωση να φτιάξουν αυτό το παιχνίδι. Οι Rpgαδες που κοιτάμε πρωτα διαλόγους / υπόθεση / world building κτλ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΜΕ για να χρηματοτηθει ένα CP2077 χωρίς να κλείσει μετά από χρέη η εταιρεία. 

 

Εγώ δεν είχα δει ουτε ενα video πριν το παιχνιδι , ουτε το προσφατο video με τη συγνώμη / την υπόσχεση για υποστήριξη κ δε ξερω τι άλλο έχω δει ουτε έχω  σκοπό να χάσω χρόνο με μαρκετινιστικα κόλπα. 

 

Ναι οκ οι κάτοχοι PS4 / Xbox One τη πατησαν χοντρά ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΚΑΝΟΥΜΕ PRE ORDER εκτός απο πολυ ειδικές περιπτωσεις . Αν κάποιος τη πατησει από τέτοια πολυ ειδική περιπτωση .. γίνονται αυτά κ εγώ την έχω πατησει (θυμάμαι Dragon Age 2 πχ ) . Μαθαίνουμε κ συνεχίζουμε 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ολα τα παιχνιδια εχουν θεματα περαν απο bugs/glitches/κακο performance κλπ.

Και το Witcher 3 που το παρουσιαζουν ολοι ξαφνικα ως το ''τελειο''παιχνιδι,και αυτο ειχε θεματα του.

Και το Red Dead. Και το Horizon zero dawn. Και τα AC. Και το Ghost of tsushima. Και το Death Stranding.

Το κυριο προβλημα ειναι οτι οι περισσοτεροι(στο internet και εδω μεσα)δεν ξερουν τι θελουν και δεν ειναι ευχαριστημενοι με τιποτα.

Πολλοι δηλαδη πλεον ειναι νοοτροπιας ή κατι θα ειναι για 10/10 ή μαπα το καρπουζι.

Αλλοι δεν εχουν παιξει το Cyberpunk,και το εχουν βγαλει απο τωρα πατατα επειδη το λεει ο Χ youtuber,τι να λεμε τωρα.

Φαινεται αυτο απο το γεγονος οτι συνεχεια ορισμενοι επαναλαμβανουν τα του ΑΙ και της αστυνομιας.

Η που επειδη δεν εχουν καποιοι τι να πουν(μιας και δεν το εχουν παιξει το παιχνιδι),εχουν ανεβασει οτι video υπαρχει στο youtube.

Εδω μεχρι και τον οπτικο τομεα/γραφικα του παιχνιδιου καποιοι εθαψαν πιο πισω,τι να λεμε τωρα.

Καλα εκανε η CDPR και δημιουργησε hype γυρω απο το παιχνιδι,γιατι αυτο μεταφραστηκε σε χοντρες πωλησεις,οπως κανουν ολες οι μεγαλες εταιρειες.

 

 Έχω την αίσθηση ότι δεν έχεις καταλάβει σχεδόν τίποτα από αυτά που έχουμε γράψει ορισμένοι και απλά κάνεις αυτό που κατηγορείς. Το τι περιμέναμε άστο να το ξέρουμε καλύτερα εμείς και αυτοί που μας το υποσχέθηκαν. Δικαίωμα σου να μην θέλεις να διαβάζεις σχόλια που έχουν να κάνουν με τα προβλήματα την εταιρεία κτλ. Μην τα διαβάζεις απλά. 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, >-Nosakos<- said:

Απο την άλλη πλευρά, η εικόνα της εταιρείας έχει πέσει πολύ στην υπόληψή μου, όχι λόγο των bugs αλλά λόγο των shady αποφάσεων να το βγάλουν σε ps4/xbone ενώ ξέρουν σε τι κατάσταση ήταν... και κακά τα ψέματα τα μισά και βάλε preorders απο κει ήρθαν...  

Τα μισά και βάλε σύμφωνα με αυτά που είπαν ήταν για PC. 

Αν βάλουμε και κάμποσα που θα έγινα από κόσμο που έχει τις καινούριες κονσόλες καθώς και άλλα από όσους έχουν Xbox One X και PS4 Pro το νούμερο για τις base πέφτει περισσότερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από αυτοκίνητα ποιο σας φαίνεται πιο πετυχημένο στην οδηγική συμπεριφορά; Έχω περασμένο ένα mod που όντως βελτίωσε λίγο τα πράγματα. Πήρα ψιλοτυχαία το Outlaw GTS και σε σχέση με το Turbo-R V-tech τα πράγματα είναι καλύτερα - πολύ θόρυβος το v-tech, γέρασα. 

Εγώ είμαι στις 66 ώρες, χαζεύω πολύ ακόμα γύρω γύρω και προσπαθώ να δω την πόλη όσο περισσότερο γίνεται - δεν πάω καρφί στα quests δηλαδή, διαβάζω και το database για να θυμάμαι ποιος είναι ποιος κλπ. Lootάρω τα πάντα, ασχολούμαι με το inventory. Έχει ειπωθεί ξανά, αλλά νομίζω το double jump perk αλλάζει το παιχνίδι ε, σου δίνει πολύ εύκολη πρόσβαση σε μέρη του παιχνιδιού που δεν πίστευα ότι μπορούμε να πάμε (και σε visual bugs που δεν πίστευα ότι μπορούμε να δούμε! χαχαχα:D). Αν και πάίζω ranged, χρησιμοποιώ τα mantis blades αρκετά συχνά. Φυσικά όταν τελειώσει το bloodbath ψελίζω "πώς τους πετσόκοψα έτσι ρε μλκ"

Η ιστορία κυλάει ωραία πάντως αν και την πάω με το σταγονόμετρο επίτηδες!

ps: α να πω και ένα μπράβο για τα posters/διαφημίσεις κλπ που έχουν φτιάξει, κάποια είναι άρρωστα.

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, spirit)earth)aflame είπε

Από αυτοκίνητα ποιο σας φαίνεται πιο πετυχημένο στην οδηγική συμπεριφορά; Έχω περασμένο ένα mod που όντως βελτίωσε λίγο τα πράγματα. Πήρα ψιλοτυχαία το Outlaw GTS και σε σχέση με το Turbo-R V-tech τα πράγματα είναι καλύτερα - πολύ θόρυβος το v-tech, γέρασα. 

Εγώ είμαι στις 66 ώρες, χαζεύω πολύ ακόμα γύρω γύρω και προσπαθώ να δω την πόλη όσο περισσότερο γίνεται - δεν πάω καρφί στα quests δηλαδή, διαβάζω και το database για να θυμάμαι ποιος είναι ποιος κλπ. Lootάρω τα πάντα, ασχολούμαι με το inventory. Έχει ειπωθεί ξανά, αλλά νομίζω το double jump perk αλλάζει το παιχνίδι ε, σου δίνει πολύ εύκολη πρόσβαση σε μέρη του παιχνιδιού που δεν πίστευα ότι μπορούμε να πάμε (και σε visual bugs που δεν πίστευα ότι μπορούμε να δούμε! χαχαχα:D). Αν και πάίζω ranged, χρησιμοποιώ τα mantis blades αρκετά συχνά. Φυσικά όταν τελειώσει το bloodbath ψελίζω "πώς τους πετσόκοψα έτσι ρε μλκ"

Η ιστορία κυλάει ωραία πάντως αν και την πάω με το σταγονόμετρο επίτηδες!

ps: α να πω και ένα μπράβο για τα posters/διαφημίσεις κλπ που έχουν φτιάξει, κάποια είναι άρρωστα.

Για μένα το Coyote των Nomads,  όπως είπε και ένας πιο πρίν είναι απο τα καλύτερα σαν οδήγηση, (με Mod για οδήγηση).. αλλα πιο πολύ κυκλοφορούσα με μηχανή... με βόλευε πιο πολύ.. και έβλεπα και τον χαρακτήρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς mod το Caliburn (το περνεις μ τσαμπα! Ψάξτε )  μου άρεσε πολυ. Ναι στην αρχή εβριζα γενικά δε μου άρεσε ο χειρισμός των αυτοκινήτων αλλά όταν το έμαθα γουσταρα πολυ να το οδηγώ.

Και το Quadra Turbo-R V-Tech μου αρεσε πολυ αν κ το βρήκα πολυ αργά 

 

Εδώ λίστα με όλα τα τσαμπα αμάξια

https://gamerant.com/cyberpunk-2077-free-cars-guide/

 

Αν κ νόμιζα ότι έχω το παιχνιδι 100% μου λείπει τουλάχιστον ένα, μπορεί κ δυο 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakinen είπε

 Δικαίωμα σου να μην θέλεις να διαβάζεις σχόλια που έχουν να κάνουν με τα προβλήματα την εταιρεία κτλ. Μην τα διαβάζεις απλά. 

Γιατι ποιος ειπε οτι το θεμα αυτο ανοιχτηκε για να γραφονται τα της CDPR??

Το θεμα αυτο αφορα συγκεκριμενα ενα παιχνιδι αυτης της εταιρειας.

Εχεις δει εσυ ή οι υπολοιποι σε πολλα αλλα θεματα παιχνιδιων να ασχολειται ο κοσμος που γραφει σε αυτα με τα προβληματα της εταιρειας?

-ποσο επεσε ή ανεβηκε η μετοχη της εταιρειας?

-ποσες ωρες δουλευουν οι εργαζομενοι?

-τι χρηματα παιρνουν

-αν τους κανουν μηνυσεις,ποιοι και γιατι???

Ουτε ολοκληρο το gaming το καθοριζει μια εταιρεια η οποια μεσα σε 11περιπου χρονια εβγαλε 2 major παιχνιδια.

Ο φυσιολογικος κοσμος οταν δει και ενα παιχνιδι δεν τον τραβαει/του αρεσει για διαφορους λογους,το παραταει και ασχολειται με καποιο αλλο με το οποιο θα περασει καλυτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Καλα εκανε η CDPR και δημιουργησε hype γυρω απο το παιχνιδι,γιατι αυτο μεταφραστηκε σε χοντρες πωλησεις,οπως κανουν ολες οι μεγαλες εταιρειες.

μισο λεπτο. δεν ηταν μονο το hype που καλλιεργησε, η CDPR σκοπιμα απεκρυψε το ποσο σπασμενο και σχεδον unplayable ηταν το παιχνιδι σε PC και κονσολες, μεσω του review embargo, τα NDA και την απαιτηση να χρησιμοποιηθει δικο της βιντεο υλικο στα review που ειχαν παρει δωρεαν κοπια. αυτο συνεβει, ειναι γεγονος.

γνωριζανε οτι πουλαγανε ενα μισοτελειωμενο  και κακοφτιαγμενο προιον, και επειδη θελανε να εξασφαλισουν τα preorders,  δεν ειπαμε μονο οι ιδιοι ψεματα, αλλα εμποδισανε  και τους αλλους να πουν την αληθεια μεχρι την επισημη κυκλοφορια του παιχνιδιου.

αυτο ειναι απατη και κοροιδια απεναντι στον καταναλωτη, και ειλικρινα ειναι περιεργο που δεν πεσανε μαζικες μηνυσεις με αυτο που εγινε. για την ακριβεια και λιγα ακουσε η CDPR, αν ηταν καμια ΕΑ η Activision, θα την ειχαν ξεσχίσει τωρα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...