Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Ναι οκ οι κάτοχοι PS4 / Xbox One τη πατησαν χοντρά ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΚΑΝΟΥΜΕ PRE ORDER εκτός απο πολυ ειδικές περιπτωσεις . Αν κάποιος τη πατησει από τέτοια πολυ ειδική περιπτωση .. γίνονται αυτά κ εγώ την έχω πατησει (θυμάμαι Dragon Age 2 πχ ) . Μαθαίνουμε κ συνεχίζουμε 

Εξαπατήθηκαν συνειδητά οι κονσολάδες μέσα από επίσημες δηλώσεις όπως "runs surprisingly well on last-gen consoles" και τον εσκεμμένο αποκλεισμό των reviewers από τις εν λόγω εκδόσεις. Όταν παίζεις και βλέπεις το παιχνίδι να παγώνει κατά την οδήγηση για να φορτωθούν νέες περιοχές. Όταν έχεις τόσα crashes και gaming breaking bugs. Όταν οι NPCs μετριώνται στα δάκτυλα, εξαφανίζονται αν προχωράς προς τα πίσω και γενικότερα δεν υπάρχει καμία επαφή με τα promo.

Με λιγότερο σημαντικά παραπτώματα στις ΗΠΑ ξετινάζεις κολοσσούς δισεκατομμυρίων στις μηνύσεις.

 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Εξαπατήθηκαν συνειδητά οι κονσολάδες μέσα από επίσημες δηλώσεις όπως "runs surprisingly well on last-gen consoles" και τον εσκεμμένο αποκλεισμό των reviewers από τις εν λόγω εκδόσεις. Όταν παίζεις και βλέπεις το παιχνίδι να παγώνει κατά την οδήγηση για να φορτωθούν νέες περιοχές. Όταν έχεις τόσα crashes και gaming breaking bugs. Όταν οι NPCs μετριώνται στα δάκτυλα, εξαφανίζονται αν προχωράς προς τα πίσω και γενικότερα δεν υπάρχει καμία επαφή με τα promo.

Με λιγότερο σημαντικά παραπτώματα στις ΗΠΑ ξετινάζεις κολοσσούς δισεκατομμυρίων στις μηνύσεις.

 

Εχεις τα δικιά σου τώρα. Η κατάσταση βρωμαγε από μακριά ακόμα κ σε εμένα που δεν άκουγα δηλώσεις / έβλεπα videos. Γιατί ειχα τσεκάρει ότι κανένα video δεν ήταν από last (ειχα τις υποψιες μου ) 

 

Όσο για τον αποκλεισμό των reviewers από συγκεκριμένες εκδόσεις του παιχνιδιου είναι πανευκολο. Λίγο πολυ όλοι το κάνουνε ΑΛΛΑ η έκδοση που κρυβουν δεν είναι broken είναι απλά καπως χειρότερη 

 

Όσο για τις μηνυσεις έχω την αίσθηση (Ελλάδα μενω, δε μπορω να ξέρω τι ακριβώς παιζει στα αμερικανικα δικαστήρια, ουτε είμαι δικηγόρος) ότι οι μεγάλες δικηγορικες φίρμες άρχισαν τις μηνυσεις για να κυνηγήσουν συμβιβασμους κ να αποσπάσουν χρήματα. Κανεις δε κοιτάει το συμφέρον του καταναλωτη προφανως / οι μέτοχοι κάτι θα τσιμπήσουν σαν αποζημίωση 

Εμένα σαν gamer και μόνο (ουτε μέτοχο ουτε φανατικό υποστηρικτή μιας εταιρείας που κυνηγάει το κέρδος της, όπως όλες ) , θα με χαλάσει αν κάνουν τεράστια ζημιά στη CD projekt ή και τη κλείσουν γιατί πανε τα witcher 4 κ δε ξερω τι άλλο. Έχει σαν εταιρεία να προσφερει στο gaming 

 

Όσοι σκεφτεστε ότι αξίζει τα χειρότερα κ ότι θα παραδειγματιστουν κ άλλοι σκεφτείτε το λίγο καλυτερα/ με μεγαλυτερο οπτικό πεδιο . Δεν είναι πρωτη φορα που έχει πεσει δουλεμα, ουτε η τελευταία. Πιο ευκολα θα ρίξουν μεγαλυτερο budget στο νομικό τμήμα παρα θα αλλάξουν πορεια σε αυτά τα θέματα 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Εξαπατήθηκαν συνειδητά οι κονσολάδες μέσα από επίσημες δηλώσεις όπως "runs surprisingly well on last-gen consoles" και τον εσκεμμένο αποκλεισμό των reviewers από τις εν λόγω εκδόσεις. Όταν παίζεις και βλέπεις το παιχνίδι να παγώνει κατά την οδήγηση για να φορτωθούν νέες περιοχές. Όταν έχεις τόσα crashes και gaming breaking bugs. Όταν οι NPCs μετριώνται στα δάκτυλα, εξαφανίζονται αν προχωράς προς τα πίσω και γενικότερα δεν υπάρχει καμία επαφή με τα promo.

Με λιγότερο σημαντικά παραπτώματα στις ΗΠΑ ξετινάζεις κολοσσούς δισεκατομμυρίων στις μηνύσεις.

 

Δεν διαφωνώ με αυτά που λέτε, ΑΛΛΑ θυμάμαι καλά οτι τα μισά σχόλια στα trailers του παιχνιδιού στο Youtube ήταν 'Τι γραφικάρες είναι αυτές, αποκλείεται να παίζει καλά στις 'παλιές' κονσόλες.' και τώρα που ανακαλύψαμε πως παίζει σε αυτές πέφτουμε από τα συννέφα. Μιλάμε για μηχανήματα του 2013 μην ξεχνιόμαστε...

Εγώ κράταγα μικρό καλάθι και δεν έχω απογοητευτεί από το παιχνίδι. Από το 1.04 παίζω με ελάχιστα προβλήματα στο παλιό ΧΒΟΧ και το έχω κατευχαριστηθεί. Παρήγγειλα και ένα μικρό ssd και θέλω να δω πως θα βοηθήσει στο streaming των assets και στα loading times αν το τρέχω από εκεί. ΔΕΝ δικαιολογώ την CDPR αλλά το παιχνίδι σε θέματα, μουσικής, world design, ιστορίας, κόσμου και μάχης (με τα θέματα της) κατά την γνώμη μου δεν έχει αντίπαλο.

DimitrC_2077_36.jpg

DimitrC_2077_33.jpg

Επεξ/σία από gr8effect
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικά από εχθές, ο χαρακτήρας μου έγινε ζόμπι, πεθαίνει με μία σφαίρα ακόμη και από random κακοποιούς στο δρόμο, και να πυροβολήσω οι σφαίρες μου δεν έχουν απολύτως κανένα αποτέλεσμα, ως εκ τούτου προφανώς και είναι uplayable...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με ανησυχεί λίγο το γεγονός οτι συνέχεια αναφέρουν οτι θα διορθώσουν τα "bugs και glitches" του παιχνιδιού και κάνουν λες και είναι το μοναδικό θέμα στο παιχνίδι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Εξαπατήθηκαν συνειδητά οι κονσολάδες μέσα από επίσημες δηλώσεις όπως "runs surprisingly well on last-gen consoles" και τον εσκεμμένο αποκλεισμό των reviewers από τις εν λόγω εκδόσεις. Όταν παίζεις και βλέπεις το παιχνίδι να παγώνει κατά την οδήγηση για να φορτωθούν νέες περιοχές. Όταν έχεις τόσα crashes και gaming breaking bugs. Όταν οι NPCs μετριώνται στα δάκτυλα, εξαφανίζονται αν προχωράς προς τα πίσω και γενικότερα δεν υπάρχει καμία επαφή με τα promo.

Με λιγότερο σημαντικά παραπτώματα στις ΗΠΑ ξετινάζεις κολοσσούς δισεκατομμυρίων στις μηνύσεις.

 

Αυτό είναι και το βασικότερο θέμα. Εκεί που η εταιρία είχε ένα τεράστιο κεφάλαιο εμπιστοσύνης, αυτό πλέον έχει εξανεμιστεί. Ακόμα και να διορθώσει bugs κλπ, πλέον έχει στιγματιστεί και θα περάσει καιρός για να το ανακτήσει, αν το πετύχει ποτέ.

Το παιχνίδι πάντως το απολαμβάνω. Δεν ξέρω αν φταίει που είμαι φαν του cyberpunk genre και παίζω games αραιά τα τελευταία χρόνια αλλά άμα στρωθώ μπροστά στο pc λιώνω χωρίς αύριο 😅

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, KilliK είπε

η CDPR σκοπιμα απεκρυψε το ποσο σπασμενο και σχεδον unplayable ηταν το παιχνιδι σε PC και κονσολες, μεσω του review embargo, τα NDA και την απαιτηση να χρησιμοποιηθει δικο της βιντεο υλικο στα review που ειχαν παρει δωρεαν κοπια. αυτο συνεβει, ειναι γεγονος.

γνωριζανε οτι πουλαγανε ενα μισοτελειωμενο  και κακοφτιαγμενο προιον, και επειδη θελανε να εξασφαλισουν τα preorders,  δεν ειπαμε μονο οι ιδιοι ψεματα, αλλα εμποδισανε  και τους αλλους να πουν την αληθεια μεχρι την επισημη κυκλοφορια του παιχνιδιου.

αυτο ειναι απατη και κοροιδια απεναντι στον καταναλωτη, και ειλικρινα ειναι περιεργο που δεν πεσανε μαζικες μηνυσεις με αυτο που εγινε. για την ακριβεια και λιγα ακουσε η CDPR, αν ηταν καμια ΕΑ η Activision, θα την ειχαν ξεσχίσει τωρα.

Σχεδον unplayable το παιχνιδι σε κονσολες(αρα και next gen) και μαλιστα και στο PC.

Επισης μισοτελειωμενο και κακοφτιαγμενο παιχνιδι το Cyberpunk.Ε αφου το λεει ο Killik στο insomnia(που κλασσικα δεν εχει καν παιξει το παιχνιδι),ετσι θα ειναι.

Αρα προφανως ολοι εμεις οι υπολοιποι που το παιξαμε,το ολοκληρωσαμε και μεχρι και 100% το καναμε και εχουμε τελειως διαφορετικη αποψη σε αυτο(οπως και η πλειοψηφια των κριτικων στο steam),μαλλον αλλο παιχνιδι θα παιξαμε. 

Μου φαινεται οτι καπου εδω μαλλον ηρθε και μενα η ωρα μου να αποχωρησω και εγω απο το θεμα. Οι υπολοιποι ας καθησουν να γραφουν ολο το 2021 για την εξαπατηση της cdpr και οτι το παιχνιδι ειναι μαπα το καρπουζι,γιατι...ετσι.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τοτε δεν επρεπε να βγει ο ιδρυτης και CEO της CDPR  για να απολογηθει δημοσιως για τα μαυρα χαλια του παιχνιδιου που κυκλοφορησε, αφου σε εσενα επαιζε μια χαρα.  🙄

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Coppermine είπε

Ξαφνικά από εχθές, ο χαρακτήρας μου έγινε ζόμπι, πεθαίνει με μία σφαίρα ακόμη και από random κακοποιούς στο δρόμο, και να πυροβολήσω οι σφαίρες μου δεν έχουν απολύτως κανένα αποτέλεσμα, ως εκ τούτου προφανώς και είναι uplayable...

 

Κάπου διάβασα για ένα bug που σε ρίχνει επίπεδο...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, KilliK είπε

ε τοτε δεν επρεπε να βγει ο ιδρυτης και CEO της CDPR  για να απολογηθει δημοσιως για τα μαυρα χαλια του παιχνιδιου που κυκλοφορησε, αφου σε εσενα επαιζε μια χαρα.  🙄

 

Μα δεν απολογηθηκε ο CEO της CDPR για την εκδοση του PC οπως ψευδως ανεφερες πιο πισω,αλλα για την εκδοση των κονσολων του 2013 στις οποιες τρεχει χαλια. Ουτε επισης ο CEO βγηκε και ειπε οτι το παιχνιδι ειναι πατατα/κακο οπως παλι εγραψες πιο πισω.

Η μηπως ειδες εσυ παρα πολλους στο εδω θεμα να εγραψαν οτι το παιχνιδι ειναι κυριολεκτικα unplayable και πατατα.

Οχι αλλα ειπαμε μην χαλασουμε τις παλιες συνηθειες. 

Τωρα ειναι της ''μοδας'' το θαψιμο για την CDPR και το Cyberpunk. Το καλοκαιρι ηταν για την Naughty Dog και το last of us,πιο πριν ο Kojima και το Death Stranding και παει λεγοντας.

Απο εκει και περα αν θελετε ορισμενοι να πιστευετε οτι το παιχνιδι ειναι unplayable και μαπα το καρπουζι χωρις καν να το εχετε παιξει,συνεχιστε να το πιστευετε.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχεις απολυτο δικιο. η PC εκδοση ειναι λιγοτερο κακη απο την εκδοση της κονσολας. ημουν υπερβολικος στον χαρακτηρισμο μου οτι ειναι κακοφτιαγμενο και μισοτελειωμενο παρολο που εχει απειρα bugs, κακο optimization και του λειπουν features που ειχαν διαφημισει.

εξηγησε μου ομως τωρα, πως ακριβως αυτο αναιρει το αρχικο μου σχολιο για το γεγονος οτι η CDPR  απεκρυψε εσκεμμενα, η τουλαχιστον προσπαθησε, την κακη κατασταση του παιχνιδιου στα day1 reviews και για τις δυο πλατφορμες, προκειμενου να μην χασει τα preorders της; και πως αυτο δεν ηταν μια στεγνη απατη και κοροδια απεναντι στους πελατες της; διοτι μεχρι τωρα δεν εχεις απαντησει πανω σε αυτο που εγραψα, απλα αναλωθηκες ως συνηθως σε ανουσιες πλανες.

 

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, KilliK είπε

εχεις απολυτο δικιο. η PC εκδοση ειναι λιγοτερο κακη απο την εκδοση της κονσολας. ημουν υπερβολικος στον χαρακτηρισμο μου οτι ειναι κακοφτιαγμενο και μισοτελειωμενο παρολο που εχει απειρα bugs, κακο optimization και του λειπουν features που ειχαν διαφημισει.

Αυτό ακριβώς. Πολλές ανεκπλήρωτες υποσχέσεις/δεσμεύσεις από μεριά τους. Άσχετα με το πόσο ευχάριστο ήταν τελικά.

MENTIONED BUT MISSING FEATURES LIST

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, KilliK είπε

εξηγησε μου ομως τωρα, πως ακριβως αυτο αναιρει το αρχικο μου σχολιο για το γεγονος οτι η CDPR  απεκρυψε εσκεμμενα, η τουλαχιστον προσπαθησε, την κακη κατασταση του παιχνιδιου στα day1 reviews και για τις δυο πλατφορμες, προκειμενου να μην χασει τα preorders της; και πως αυτο δεν ηταν μια στεγνη απατη και κοροδια απεναντι στους πελατες της; διοτι μεχρι τωρα δεν εχεις απαντησει πανω σε αυτο που εγραψα, απλα αναλωθηκες ως συνηθως σε ανουσιες πλανες.

 

Απ' τη στιγμή που προσφέρει refund τελειώνει οποιαδήποτε νομική συζήτηση περί εξαπάτησης. Μένει μόνο το ηθικό μέρος, να το κρίνει ο καθένας όπως θέλει. Εσύ θεωρείς ότι σε έκλεψε, αλλά σου λέει πάρε τα λεφτά σου πίσω αν δεν είσαι ικανοποιημένος. Για οποιονδήποτε λόγο κι αν το έκαναν, είναι γεγονός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KilliK είπε

η PC εκδοση ειναι λιγοτερο κακη απο την εκδοση της κονσολας.

ημουν υπερβολικος στον χαρακτηρισμο μου οτι ειναι κακοφτιαγμενο και μισοτελειωμενο παρολο που εχει απειρα bugs, κακο optimization και του λειπουν features που ειχαν διαφημισει.

Το θεμα δεν ειναι του αν ειναι ή δεν ειναι καποιος υπερβολικος σε αυτα.

Το θεμα ειναι οτι εγραψες(και αλλοι φυσικα πιο πισω) μια ακραια αποψη για κατι χωρις να εχεις προσωπικη αποψη,την ιδια στιγμη μαλιστα που και σε αυτο το θεμα αλλα και στο steam η πλειοψηφια του κοσμου μιλαει με πολυ καλα λογια για το παιχνιδι.

Και οι αλλοι που κανανε pre order το παιχνιδι σε φυσικη κοπια,δεν πηραν ολα τα pre order bonus. Ειδες να τους ενοχλησε παρα πολυ στην τελικη,περαν της αρχικης ξενερας??

Ουτε στις next gen κονσολες το παιχνιδι ειναι unplayable και οπως βλεπεις και απο τον συμφορουμιτη πιο πανω στο Xbox One,πλεον ουτε σε αυτο ειναι unplayable. Εκτος αν λεει ψεμματα.

Το ολο θεμα λοιπον ειναι οτι τα της CDPR και τ ου τι εγινε στο launch,εχουν ηδη αναφερθει και συνεχιζουν να αναφερονται 1μηνα τωρα.

Ε κουρασε πια αυτο το πραγμα. Περασε δηλαδη 1 μηνας και παλι τα ιδια πραγματα γραφονται,λες και δεν υπαρχουν αλλα παιχνιδια να ασχοληθει ο κοσμος.

Ο αλλος ο συμφορουμιτης πιο πισω μαλλον νομιζε οτι το Cyberpunk ειναι το νεο World Of Warcraft και γιαυτο του εκανε εντυπωση που επεσε η κινηση για το παιχνιδι.

Δεν του περασε μαλλον απο το μυαλο οτι οι περισσοτεροι που τελειωσαν το παιχνιδι(κυριως την μικρη κεντρικη ιστορια),θα ασχοληθουν μετα με αλλο παιχνιδι. Η αυτοι που θελουν να το παιξουν το παιχνιδι αργοτερα,παλι θα ασχοληθουν με αλλο παιχνιδι.

 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, pirmen56 είπε

Αυτό ακριβώς. Πολλές ανεκπλήρωτες υποσχέσεις/δεσμεύσεις από μεριά τους. Άσχετα με το πόσο ευχάριστο ήταν τελικά.

MENTIONED BUT MISSING FEATURES LIST

 

Δεν θα κάτσω να δω την λίστα, αλλά ήθελα να δω αν το wallrunning και μετρό ήταν στην λίστα, που είχαν (πολύ πριν το launch) πει ότι δεν θα έμπαιναν τελικά. Και είναι μέσα, άρα δεν είναι τόσο missing όσο dropped. Αλλά οκ, το mob mentality καλά κρατεί...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...