Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Balantakos είπε

H βαση του patch πιστευω ειναι για τις κονσολες, για να ξανα μπει το παιχνιδι στο ps store.

Και φτιαχνει και αρκετα bugs στα quest.

Για 2 μηνες μετα το 1.22 ναι , ειναι απαραδεκτο, αλλα φανταζομαι ετοιμαζεται ηδη απο πισω ενα πολυ μεγαλο update...

Έτσι πιστεύω και εγώ. Πρώτα θέλουν να τελειώσουν με τις κονσόλες και το Store και μετά να ρίξουν όλο το βάρος στα γνωστά θέματα (μην τα ξαναγράφω γιατί γίναμε βαρετοί). Τώρα αυτά είναι που ελπίζουμε να γίνουν τι θα γίνει είναι άλλη ιστορία. Για δύο μήνες αυτό το patch είναι της "πλάκας" εκτός και αν το επόμενο και ίσως με free dlc βγει σε ένα μήνα. Αν πάει από Σεπτέμβριο άστα χέστα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης

Οι πιο screwed πάντως είναι οι κάτοχοι next gen κονσολών που εδώ και μήνες παίζουν με settings old gen και μέχρι να βγει το patch έχει ξεχαστεί ήδη το παιχνίδι από πολύ κόσμο. Τουλάχιστον στο PC αν έχεις ικανό rig παίζεις με φοβερά visuals. Τα bugs δεν είναι game breaking έτσι και αλλιώς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Οι πιο screwed πάντως είναι οι κάτοχοι next gen κονσολών που εδώ και μήνες παίζουν με settings old gen και μέχρι να βγει το patch έχει ξεχαστεί ήδη το παιχνίδι από πολύ κόσμο. Τουλάχιστον στο PC αν έχεις ικανό rig παίζεις με φοβερά visuals. Τα bugs δεν είναι game breaking έτσι και αλλιώς..

Δεν κάνουν σλας ούτε τα αμάξια στο νερό ρε συ, ακόμα για breaking bugs ψάχνετε? Και Το ΑΙ είναι πιο χαζό και απο μπουγάτσα με κρέας τι να λέμε.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, xtrmsnpr είπε

Δεν κάνουν σλας ούτε τα αμάξια στο νερό ρε συ, ακόμα γοα breaking bugs ψάχνετε? Το ΑΙ είναι πιο χαζό και απο μπουγάτσα με κρέας τι να λέμε.

Σίγουρα. Απλά όπως έχω πει και πιο πριν το χαζό AI και τα rgp στοιχεία που τελικά δεν υλοποιήθηκαν τα έχουμε ξεπεράσει πλέον, ρίξαμε το κράξιμο μας και τέλος. Ας το παίξουμε σαν ένα οποιοδήποτε game και ας πάει στην ευχή του Θεού..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Σίγουρα. Απλά όπως έχω πει και πιο πριν το χαζό AI και τα rgp στοιχεία που τελικά δεν υλοποιήθηκαν τα έχουμε ξεπεράσει πλέον, ρίξαμε το κράξιμο μας και τέλος. Ας το παίξουμε σαν ένα οποιοδήποτε game και ας πάει στην ευχή του Θεού..

Βασικά ας μη το παίξουμε ποτέ 😝 γιατί ακριβώς το ξεπεράσαμε, ήταν ξεπερασμένο απο την μέρα που βγήκε. Είδες θετικός που είμαι με το παιχνίδι?

Η τιμή στα κλειδαδικα όλο πέφτει, μόλις χτυπήσει 5€ πάρτε το παιδιά όσοι δε το έχετε πάρει. Να δείτε έστω την ιστορία που είναι κάτι.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, xtrmsnpr είπε

Βασικά ας μη το παίξουμε ποτέ 😝 γιατί ακριβώς το ξεπεράσαμε, ήταν ξεπερασμένο απο την μέρα που βγήκε. Είδες θετικός που είμαι με το παιχνίδι?

Η τιμή στα κλειδαδικα όλο πέφτει, μόλις χτυπήσει 5€ πάρτε το παιδιά όσοι δε το έχετε πάρει.

E σωστά. Εγώ το έχω αγοράσει ήδη όμως και θα το τελειώσω. Δεν είναι όλα στραβά πάντως. Η ιστορία με τραβάει να δω τι θα συμβεί στο τέλος, κάποια από τα sides quests είναι ωραία, τα γραφικά είναι top, το setting μου αρέσει πάρα πολύ. Σίγουρα περίμενα κάτι καλύτερο αλλά δεν πειράζει, δεν θα πεθάνουμε κιόλας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

E σωστά. Εγώ το έχω αγοράσει ήδη όμως και θα το τελειώσω. Δεν είναι όλα στραβά πάντως. Η ιστορία με τραβάει να δω τι θα συμβεί στο τέλος, κάποια από τα sides quests είναι ωραία, τα γραφικά είναι top, το setting μου αρέσει πάρα πολύ. Σίγουρα περίμενα κάτι καλύτερο αλλά δεν πειράζει, δεν θα πεθάνουμε κιόλας..

Να ναι καλά το vpn που δε κλαίω 60αρι και κλαίω πιο λίγα χρήματα αλλά ναι δε θα σκάσουμε κιόλας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

E σωστά. Εγώ το έχω αγοράσει ήδη όμως και θα το τελειώσω. Δεν είναι όλα στραβά πάντως. Η ιστορία με τραβάει να δω τι θα συμβεί στο τέλος, κάποια από τα sides quests είναι ωραία, τα γραφικά είναι top, το setting μου αρέσει πάρα πολύ. Σίγουρα περίμενα κάτι καλύτερο αλλά δεν πειράζει, δεν θα πεθάνουμε κιόλας..

 

Απλά το σκότωσε το hype που οι ίδιοι οι δημιουργοί διατήρησαν και διαιώνισαν. Αν δεν υπήρχε το hype ένα 7/10 το παίρνει. Αν όμως λάβεις υπόψη τις προσδοκίες και τα bugs τότε 5/10. 

Επίσης καθοριστική ήταν η αργή αντίδραση της εταιρείας. Τα patch απέχουν πολύ το ένα από το άλλο και αργούν να κυκλοφορήσουν. Υπάρχουν πολλά παραδείγματα παιχνιδιών με ακόμα πιο fail launch στα οποία όμως τα patch έπεφταν βροχή, πχ Total War: Rome II...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Απλά το σκότωσε το hype που οι ίδιοι οι δημιουργοί διατήρησαν και διαιώνισαν. Αν δεν υπήρχε το hype ένα 7/10 το παίρνει. Αν όμως λάβεις υπόψη τις προσδοκίες και τα bugs τότε 5/10. 

Επίσης καθοριστική ήταν η αργή αντίδραση της εταιρείας. Τα patch απέχουν πολύ το ένα από το άλλο και αργούν να κυκλοφορήσουν. Υπάρχουν πολλά παραδείγματα παιχνιδιών με ακόμα πιο fail launch στα οποία όμως τα patch έπεφταν βροχή, πχ Total War: Rome II...

Αν δεν ασχολούνταν με τις old gen και το έβγαζαν και ένα χρόνο αργότερα θα ήταν μια χαρά, αλλά πίεζε και ο πέτσινος να βγει για να έχει ένα RT showcase για τις Ampere..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αν δεν ασχολούνταν με τις old gen και το έβγαζαν και ένα χρόνο αργότερα θα ήταν μια χαρά, αλλά πίεζε και ο πέτσινος να βγει για να έχει ένα RT showcase για τις Ampere..

 

Καλά εδώ το παραέκαναν βέβαια, με RT και χωρίς είναι η μέρα με την νύχτα και είναι κακό αυτό και αδικία για τους υπόλοιπους. Μου θυμίζει εποχές Half Life 2, δηλαδή MS Direct 9.0c vs Direct 8.1...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Καλά εδώ το παραέκαναν βέβαια, με RT και χωρίς είναι η μέρα με την νύχτα και είναι κακό αυτό και αδικία για τους υπόλοιπους. Μου θυμίζει εποχές Half Life 2, δηλαδή MS Direct 9.0c vs Direct 8.1...

Ε ναι. Το πρόβλημα είναι ότι πιθανώς εσκεμμένα δεν έδωσαν καθόλου σημασία στα non-RT settings. Σίγουρα το RT κάνει μεγάλη διαφορά (κυρίως το GI) αλλά έχουμε ένα σωρό games χωρίς RT που έχουν πολύ καλά visuals (Gears 5, RDR2, τα 3 τελευταία Assassin's Creed, κτλ)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, liakinen είπε

https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/patch-1-23.11089625/

Βγήκε. Μην τρέχετε κιόλας για κατέβασμα μιας και είναι minor. Πλάκα πλάκα μετά από μισό χρόνο και ακόμα ουσία μηδέν. 

 

Υπάρχει άραγε κάποια λέξη αντίθετο του "Hotfix". Coldfix ή κάτι τέτοιο. Θα ταίριαζε γάντι με το πόσο underwhelming είναι τα patch notes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HellionKal είπε

 

Υπάρχει άραγε κάποια λέξη αντίθετο του "Hotfix". Coldfix ή κάτι τέτοιο. Θα ταίριαζε γάντι με το πόσο underwhelming είναι τα patch notes.

 

Μην είσαι απαιτητικός. Το πάνε αργά αργά τα παιδιά, το 2022+ μπορεί να είναι αψεγάδιαστο το παιχνίδι, έχε υπομονή...🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HellionKal είπε

 

Υπάρχει άραγε κάποια λέξη αντίθετο του "Hotfix". Coldfix ή κάτι τέτοιο. Θα ταίριαζε γάντι με το πόσο underwhelming είναι τα patch notes.

Μήπως κάνουμε το ίδιο λάθος με την κυκλοφορία του παιχνιδιού; Μήπως υπάρχει μεγάλο hype αυτήν την φορά με τα patch; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το έχω τελειώσει εδώ και καιρό, ας το ξαναγράψω μετά τα τελευταία comments. 

Αν παίξετe το παιχνίδι σαν αυτό που είναι και όχι αυτό που μας υποσχέθηκαν, είναι αριστούργημα. Ημιlinear ημιRPG με λίγες σεναριακές διακλαδώσεις , μουσικάρα , γραφικάρες και άρτια σκηνοθεσία. 

Αν πάς να το παίξεις σαν λούνα πάρκ αλα GTA V / Rdr2 / just cause / Assasins creed κλπα, ε ναί, ούτε για 5/10 δεν κάνει. Aν περιμένεις τα 19 διαφορετικά σενάρια ανάλογα με τις επιλογές σου κλπα, πάλι θα ξενερώσεις. 

Ουσιαστικά είναι ένα COD campaign σε open world setting με RPG στοιχεία και διάλογο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...