Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω να ανοίξω το ps4 μια βδομάδα για χάρη του Mario kart 7 online στο 2ds  (32 ετών μαντράχαλος) :rolleyes::rolleyes:!!

Μου θύμισε εποχές N64 mario kart τετραπλό με τα  φιλαράκια μου σε 14' crt !! :wub:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε μια κατάσταση απεξάρτησης από το καρκινoverwatch τερμάτισα με ένα φίλο το Way out. Καταπληκτικό co op παιχνίδι, ανέβασε το πήχη στα ύψη για τη συγκεκριμένη κατηγορία. Είχε εξαιρετικό σενάριο, φοβερό τέλος, σωστότατο ρυθμό και αληθοφανείς ανθρώπινους καλογραμμένους χαρακτήρες. Δε μπορώ να του βρω κάποιο αρνητικό. Η EA έδωσε πόνο.

 

Επίσης τερμάτισα το Batmal the telltale series, εντελώς κομιξάδικη ιστορία, ωραίες επιλογές, το κάθε επεισόδιο σε άφηνε σε αγωνία για το επόμενο. ήταν το πρώτο παιχνίδι της telltale που παίζω και μου άρεσε το κονσεπτ. Θα παίξω και το Game of thrones που έχει φτιάξει και μετά θα πάω καρφί για το Batman the enemy within. 

 

Και φτάνουμε στο προχτές που ξεκίνησα ένα παίγνιο που χα βάλει στο μάτι μήνες τώρα. Gravity Rush. Το όλο θέμα με το παιχνίδι είναι να συνηθίσεις λίγο το χειρισμό ως προς τις αιωρήσεις. Άπαξ και περάσει ένα 2ωρο για να εντρυφήσεις σε δαύτο καταλαβαίνεις ότι εκεί είναι και η όλη απόλαυση του παιχνιδιού. Πρωτότυπο ως προς τη κίνηση, αρτ στάιλινγκ στα δικά μου ανιμάδικα μέτρα και μια ισορροπημένη μίξη κυρίως σεναρίου με διάφορα mini games/challenges. Μου αρέσει αρκετά ως τώρα, μόνο η ιστορία μου φαίνεται λίγο generic, ελπίζω να έχω και εδώ ευχάριστες εκπλήξεις!  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και ο edel έτσι και εγώ ξεκίνησα πριν 2 μέρες το gravity rush, το οποίο το τσίμπησα προσφορά στο store στα 7 ευρώ.

Δεν έχω ξετρελαθει αλλά υπάρχουν πράγματα που μου αρέσουν μέχρι στιγμής που είναι στα μισά του παιχνιδιού. Σίγουρα είναι πολύ ωραίο και πρωτότυπο η όλη φάση με την βαρύτητα που πετάς,αλλά θέλει λίγο συνήθεια γιατί είναι λιγάκι δύσκολο. Βέβαια υπάρχει για άλλη μια φορά σε ιαπωνικό game τραγική κάμερα,ειδικά την ώρα που πετάς αν κοπανησεις σε κάνα κτήριο ή κολόνα που γυρνάει τελείως η γωνιά θέασης και σε μπερδεύει.

Το σύστημα μάχης δεν είναι κάτι τρομερό έχει λίγα πράγματα να κάνεις,αλλά είναι ωραίο όταν το συνδιαζεται με την βαρύτητα.

Το στορυ πατάει σε προβλέψιμα επίπεδα,αν και φαίνεται να υπάρχει κάποια ανατροπή και με βάση αυτά που λέει η πρωταγωνίστρια.

Εκτός του κεντρικού στορυ μπορείς να ασχοληθείς με κάποια side quest που είναι πολύ λίγα και time challenges που αρκετά από αυτά είναι πολύ δύσκολα.

Υπάρχει και η επιλογή upgrade των skill μαζεύοντας κρυστάλλους.

Ωραίο μέχρι στιγμής σαν σύνολο αλλά έχει και τα θεματακια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Edel είπε

Σε μια κατάσταση απεξάρτησης από το καρκινoverwatch τερμάτισα με ένα φίλο το Way out. Καταπληκτικό co op παιχνίδι, ανέβασε το πήχη στα ύψη για τη συγκεκριμένη κατηγορία. Είχε εξαιρετικό σενάριο, φοβερό τέλος, σωστότατο ρυθμό και αληθοφανείς ανθρώπινους καλογραμμένους χαρακτήρες. Δε μπορώ να του βρω κάποιο αρνητικό. Η EA έδωσε πόνο.

Επίσης τερμάτισα το Batmal the telltale series, εντελώς κομιξάδικη ιστορία, ωραίες επιλογές, το κάθε επεισόδιο σε άφηνε σε αγωνία για το επόμενο. ήταν το πρώτο παιχνίδι της telltale που παίζω και μου άρεσε το κονσεπτ. Θα παίξω και το Game of thrones που έχει φτιάξει και μετά θα πάω καρφί για το Batman the enemy within. 

Και φτάνουμε στο προχτές που ξεκίνησα ένα παίγνιο που χα βάλει στο μάτι μήνες τώρα. Gravity Rush. Το όλο θέμα με το παιχνίδι είναι να συνηθίσεις λίγο το χειρισμό ως προς τις αιωρήσεις. Άπαξ και περάσει ένα 2ωρο για να εντρυφήσεις σε δαύτο καταλαβαίνεις ότι εκεί είναι και η όλη απόλαυση του παιχνιδιού. Πρωτότυπο ως προς τη κίνηση, αρτ στάιλινγκ στα δικά μου ανιμάδικα μέτρα και μια ισορροπημένη μίξη κυρίως σεναρίου με διάφορα mini games/challenges. Μου αρέσει αρκετά ως τώρα, μόνο η ιστορία μου φαίνεται λίγο generic, ελπίζω να έχω και εδώ ευχάριστες εκπλήξεις!  

To borderlands παιξε αν εχεις παιξει τη σειρα, οι περισσοτεροι το θεωρουν το καλυτερο, για μενα ειναι σιγουρα το batman:enemy within και  wolf among us. Βασικα ολα της εταιρειας ειναι καλα αν σου αρεσε το στυλ, και συνηθως ειναι πολυ φτηνα <5$. 

Ειπα να κανω ενα διαλλειμα απο το Monster hunter μετα απο 150 ωρες, και καθως ενας φιλος θελει να ξεκινησει warframe, εκανα νεο account για παρειστικο walkthrough

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια γιατι το εχω καβατζωμενο κι εγω εδω κ ενα χρονο. Βεβαια δεν με βιαζει, το ειχα αγορασει τσαμπα, ενω εχω αλλες προτεραιοτητες μεσα απο το (ευτραφες) backlog μου. 

 

Για να δουμε ποσο θα σε κρατησει γιατι λεγεται πως γινεται αρκετα επαναλαμβανομενο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, kostiger είπε

Ωραια γιατι το εχω καβατζωμενο κι εγω εδω κ ενα χρονο. Βεβαια δεν με βιαζει, το ειχα αγορασει τσαμπα, ενω εχω αλλες προτεραιοτητες μεσα απο το (ευτραφες) backlog μου. 

Για να δουμε ποσο θα σε κρατησει γιατι λεγεται πως γινεται αρκετα επαναλαμβανομενο..

Και εγω τσαμπα το πηρα απο το psn το πρωτο παιχνιδι ever που κατεβασα  τσαμπα .Καλα ναι φαινεται τερμα grinding ειναι η φαση αλλα το περιμενα να ηταν τελειως χαλια και με τραβει το setting .

Μωρε εχω αφησει και  το ghost recon  στην μεση εχω και το dlc toy dishonored 2  να περιμενει ...

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

ΝΑΙ !

Καλα δεν παιζω οτι κυκλοφορει ,ειμαι εκλεκτικος :)

Καλυτερα ισως. Κι εγω εκλεκτικος θεωρουσα πως ειμαι, αλλα αυτα που εχω μαζεψει δεν συνηγορουν σε αυτο. Βεβαια τα περισσοτερα ειναι παιχνιδαρες, κυριως οι ξεφτιλα τιμες στις οποιες τα εχω αγορασει και η ελλειψη χρονου μου βεβαιως, με εχουν οδηγησει στο να εχω δεκαδες παιχνιδια να περιμενουν. Ουτε σε τρια χρονια δεν προκειται να τα ολοκληρωσω, ακομα και να μην αγορασω αλλα που με καινε, που δεν παιζει με την καμια να κρατηθω και κλεινω και το off-topic..

 

P.S: Στα του θεματος αυτην περιοδο, περα απο διαλειμματα με τα φιφα 17-2Κ18, ασχολουμαι με το Resident Evil Revelations στο πισι και με το 7ο κεφαλαιο της σειρα ς στο Χ. Το 2ο εχει μπει ιδιαιτερα καλα θα ελεγα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω ξεκινήσει το Specs Ops: The Line και χθες ξεκίνησα και το Ashes of the Singularity Escalation.

Πολύ καλά και τα δύο. Το πρώτο είναι εντελώς κόλλημα και το δεύτερο είναι ακριβώς αυτό που ήθελα. Ένα στρατηγικής που να μοιάζει με το Tiberian Sun που έπαιζα πιτσιρικάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nier:Automata.

Πολυ καλο, επαιζα χτες το βραδυ και σε καποια φαση κοιταω εξω και ειχε ξημερωσει. Τελειωσα το Α ending και συνεχιζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...