Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παίδες, μόλις τελείωσα το επικό Horizon Zero Dawn (κατέβασα και το Frozen Wilds αλλά θα το παίξω αργότερα) και ξεκινάω το Nier Automata. Τσίμπησα και τη GOTY έκδοση του Overwatch σε προσφορά στο XBONE. Δεν έχω παίξει μέχρι τώρα κανένα multi player και είπα να δοκιμάσω το OW αλλά όπως το φοβόμουν τρώω πολύ ξύλο! :lol: Απογοητευτικά αρχικά αλλά όπως διαβάζω χρειάζεται αρκετές ώρες παίξιμο για να αρχίσει κανείς να το απολαμβάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Το πηρα κιολας :)

30581493_1069128429895250_7687183752585281536_o.jpg

Καλό παιχνίδι αλλά άποψη μου είναι να το κρατήσεις αφού παίξεις το 2. Δεν είναι ανάγκη να πας στο πρώτο πάλι αν και προτείνεται για λόγους ιστορίας μιας και συνεχίζεται. Με το death of the outsider δεν θα καταλάβεις Χριστό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα το Dishonored 2  κλασικη περιπτωση διαμαντιου .

Τωρα παιζω Ghost recon Wildlands μεχρι να βγει το God of War που θα  διακοψω για αυτο και θα το συνεχισω αργοτερα .

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Monster Hunter World, ηθελα να μην ξεκινησω να παιζω, αλλα δυστηχως ξεκινησα, 70 ωρες στο παρα πολυ χαλαρο, πραγματικα ιδια κατηγορια με bloodborne, αξιζει να παρεις κονσολα μονο γι αυτο, ενα τεραστιο 10 / 10, τρομερο παιχνιδι, πολυ βαθος, πολυ εθιστικο, και με παρα πολυ καλο community, και οι πωλησεις που εκανε ειναι απολυτα δικαιολογημενες

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες μέρες το έχω ρίξει στο Destiny 2. 320 light level σε Titan, ξεκίνησα και έναν Hunter. Παραδόξως, την έχω καταβρεί με το PVP και ψάχνω να βρω τα καλυτερα meta weapons μετά μανίας. Έχω γράψει ήδη 60 ώρες στο παιχνίδι και συνεχίζω ακάθεκτος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/4/2018 στις 9:09 ΠΜ, Fotis13 είπε

Τελειωσα το Dishonored 2  κλασικη περιπτωση διαμαντιου .

Τωρα παιζω Ghost recon Wildlands μεχρι να βγει το God of War που θα  διακοψω για αυτο και θα το συνεχισω αργοτερα .

Σε ps4 παίζεις φίλε?δοκίμασε το online pvp που έχει.Μιλαμε για χοντρό κάψιμο.Δεν υπάρχει απλά.

Επεξ/σία από ben3os
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ben3os είπε

Σε ps4 παίζεις φίλε?δοκίμασε το online pvp που έχει.Μιλαμε για χοντρό κάψιμο.Δεν υπάρχει απλά.

Se ps4 pro ναι .

Το ξερω πως εχει πολυ καλο multi  το παζει ο κολητος μου σε pc  αλλα δεν εχω χρονο να  αφιερωσω  και εκει .Περιμενουν και αλλα games που θελω να παιξω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Se ps4 pro ναι .

Το ξερω πως εχει πολυ καλο multi  το παζει ο κολητος μου σε pc  αλλα δεν εχω χρονο να  αφιερωσω  και εκει .Περιμενουν και αλλα games που θελω να παιξω ...

Φίλε έχω 4 παιχνίδια ακόμα που δεν τα έχω αγγίξει συν το god of war που έρχεται αύριο και δεν τα έχω ανοίξει καν λόγω του ότι παίζουμε με την παρέα μόνο αυτό.Ξεκινα το στείλε και ένα friend invite κατά εδώ και θα φας σκάλωμα στο λέω😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

PS4 - ME andromeda, Secret of Mana

Αndromeda αρκετα ωραία γραφικά, καμία σχέση με τα υπόλοιπα της σειράς. Κρίμα που το παράτησαν και δεν βγαλαν DLC.

Secret of mana ωραιο blast from the past. Δυσκολούτσικο αλλα βαρετο για να ανεβασεις lvl

Επεξ/σία από linaki_ath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα τερματίσει το Dead Space πριν καιρό και ήμουν στο ng+, το οποίο δεν ολοκλήρωσα γιατί έπαθα ίωση.. Όντας κάπως καλύτερα πλέον, ξεκίνησα το Ni No Kuni Wrath of the White Witch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος η βασική ιστορία του Xenoblade Chronicles X από εμένα έπειτα από 133 ώρες. Η πρώτη μου επαφή με το τέλος κάπως μου φάνηκε αλλά σκεπτόμενος την ιστορία και το θέμα της υπόθεσης έκαναν πάρα πολύ καλά με αυτό που παρουσίασαν. Για την ακρίβεια θεωρώ ότι καλύτερα δεν γινόταν αλλά όπως και ολόκληρο το παιχνίδι δεν θα αρέσει σε όλους και θα τους φανεί λειψό ή περίεργο. Η προσωπική μου λοιπόν και ολοκληρωμένη άποψη για το παιχνίδι είναι ότι πρόκειται για το καλύτερο Xeno παιχνίδι μέχρι και σήμερα (χωρίς να έχω παίξει το Xeno 2). Απίστευτο σχέδιο χάρτη και εξερεύνηση, τεράστιο βάθος σε τακτικές μάχης που το παιχνίδι δείχνει τα δόντια του και σε ξεβρακώνει κανονικά στις ελλείψεις σου στην σύνθεση και build της ομάδας σου. Ευτυχώς η σύνθεση και το build είναι πάντα και παντού εναλλάξιμα οπότε το παιχνίδι προωθεί τον πειραματισμό και τις δοκιμές. 

Με λίγα λόγια λοιπόν πρόκειται απλά για καταπληκτικό παιχνίδι. Εχει φυσικά τα λάθη του αλλά δεν ενοχλούν και ειλικρινά σε παιχνίδι με τέτοιο μέγεθος, σχεδιασμό και περιεχόμενο είναι απόλυτα νορμάλ. Το σύνολο του όμως και αυτό που πέτυχαν με το συγκεκριμένο πραγματικά δεν έχει προηγούμενο. Ειλικρινά αισθάνομαι ότι έδωσαν τα ρέστα τους στη δημιουργία του και γι αυτό η ομάδα αυτή δούλεψε και στο Breath of the wild. Τα παλικάρια ξέρουν τι κάνουν και αν δεν ξέρουν έχουν σωστή κρίση για το πως να δημιουργήσουν. Εύγε και μπράβο. 

Φέρτε το τώρα στο Switch για να είμαστε έτοιμοι πάντα και παντού.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...