Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/5/2018 στις 11:43 ΜΜ, najinblue3 είπε

και εγω ξεκινησα παλι Destiny 2, ελεω Warmind, το παιχνιδι μπηκε σε τροχια σωστη καμια σχεση με το CoO expansion, με σωστες αλλαγες στο pvp κυριως 

δοκιμασα χθες το καινουργιο lair και φυγανε πολλαπλα wipes, αρκετα ομορφο 

ειπα να ανεβασω και titan, hunter και μου φαινεται οτι ο main μου τουλαχιστον για τωρα θα ειναι ο hunter, εχει ενα απο τα πιο σιχαμενα exotics στο παιχνιδι 

Destiny 2 κι εγώ, έχω κλείσει τις 120 ώρες συνολικά. Το Warmind πολύ καλό expansion και με πολλά πράγματα να κάνεις και να grindaρεις. 

Αλήθεια, σε ποιο exotic αναφέρεσαι?

Επεξ/σία από a_pascal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, a_pascal είπε

Destiny 2 κι εγώ, έχω κλείσει τις 120 ώρες συνολικά. Το Warmind πολύ καλό expansion και με πολλά πράγματα να κάνεις και να grindaρεις. 

Αλήθεια, σε ποιο exotic αναφέρεσαι?

To Helmet, dodge = hp regen 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, a_pascal είπε

Χρησιμοποιώ προς το παρόν το Raiden Flux chest γιατί έχω arcstrider... φοβερό για bosses

το Wormhusk ειναι για το pvp, δεν εχω παιξει ακομα pve εκτος απο 1 nightfal για να το τσεκαρωl, δεν εχω πολυ χρονο δυστηχως ακομα 346L ειμαι xD

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

το Wormhusk ειναι για το pvp, δεν εχω παιξει ακομα pve εκτος απο 1 nightfal για να το τσεκαρωl, δεν εχω πολυ χρονο δυστηχως ακομα 346L ειμαι xD

Ετοιμάσου για το Escalation Protocol. Είναι κόλαση, χάος, θεϊκό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, a_pascal είπε

Ετοιμάσου για το Escalation Protocol. Είναι κόλαση, χάος, θεϊκό!

I kno, τα σπαει αλλα θελει και 380+, αν προλαβω το σ/κ θα κανω το raid, αλλα θελω να grindaro το Iron Banner 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 23/5/2018 στις 10:25 ΜΜ, DaftRose είπε

Παίζω και ευχαριστιέμαι το Dead Island (PS3). Παρακαλάω το αγόρι μου να παίξουμε μαζί co-op αλλά αυτός θέλει να το παίξει στο Xbox360.. Ναι, υπάρχει και αυτή η περίπτωση..

Μα, προέχει το Gears of War 3!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το Uncharted 4. Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο uncharted. Κοντράρεται μόνο με το 2 βέβαια για μένα. Είναι όμως, σίγουρα, το πιο polished uncharted.

Όλα τα στοιχεία του gameplay είναι από λίγο έως πολύ βελτιωμένα. Το shooting είναι αρκετά καλό πλέον και ορισμένα όπλα δίνουν ωραίο feel και κάποια άλλα ίσως ήθελαν λίγο περισσότερη δουλειά. Έγινε σίγουρα καλύτερη προσπάθεια Stealth με λίγο πιο μεγάλους χώρους και επιλογές να κινηθείς τριγύρω.

Έχει νομίζω λιγότερο shooting γενικά από τα υπόλοιπα παιχνίδια της σειράς και περισσότερο platforming. Οι γρίφοι όπου υπάρχουν κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους, χωρίς να κολλάς ιδιαίτερα σε κάποιον ώρα.

Από τεχνικό τομέα το παιχνίδι είναι χωρίς δεύτερη σκέψη ότι πιο όμορφο έχω δει. Μπορείς βέβαια να παρατηρήσεις σε σημεία κάποιες χαμηλής ανάλυσης σκιάσεις και κάποια χαμηλά textures εδώ και εκεί αλλά δεν χτυπούν σε καμία περίπτωση άσχημα στο μάτι. Καθόλου aliasing και το μόνο που θα ήλπιζα ήταν να ήταν το ps4 pro πιο δυνατό για να μπορούσε να σηκώσει το παιχνίδι σε 4K (διάβασα ότι η μηχανή που χρησιμοποιεί η ND είναι τόσο απαιτητική σε μνήμη που τους είναι αδύνατο να αυξήσουν την ανάλυση πάνω από 1440p). Αν είχαμε όντως native 4K θα έφευγα καρφί για 4K TV και PS4 Pro :P

Οι ερμηνείες των ηθοποιών νομίζω είναι οι καλύτερες που έχω δει σε video game. Οι μόνες που πλησιάζουν είναι του The last of us και αυτό οι πρωταγωνιστές μόνο. Τρομερή γραφή διαλόγων και άριστη μεταβίβαση από gameplay σε cutscenes και αντίστοιχα χωρίς να χρειάζεσαι μονοκάμερο, όπως έχει δοξάσει (χωρίς ιδιαίτερο λόγο κατ εμέ) ο κόσμος το god of war. Όλα τα cutscenes τρέχουν σε real-time με την engine του παιχνιδιού και δεν είναι pre-rendered όπως τα προηγούμενα games της ND.

Μουσική περίμενα λίγο περισσότερα η αλήθεια είναι και δεν συγκράτησα πολλά πράγματα.

Και τέλος νομίζω είχε πολύ καλό κλείσιμο για τη σειρά και δεν πρέπει να συνεχίσει άλλο. Έχουν τα προσόντα όλοι εκεί στη Naughty Dog να εστιάσουν σε ένα νέο IP και να προσφέρουν νέες ιδέες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το  παιχνίδι (το mgs v) θα μπορούσε να είναι υπερφανταστικό αν ήταν κανονικά τελειωμένο 

 

έχει σίγουρα το πιο ενδιαφέρον gameplay αλλά η γενικότερη ροή της ιστορίας είναι λίγο αντέ γεια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς παραμένει ένα ημιτελές παιχνίδι με κακή δομή και σημαντικά φάουλ, συγκριτικά με το παρελθόν της σειράς...αλλά το gameplay του είναι εξαιρετικό, το όλο stealth του είναι υποδειγματικό... πραγματικά κρίμα που δεν βγήκε σωστά γιατί θα μπορούσε να είναι σταθμός για την σειρά... πάρα ταύτα, το απολαμβάνω 100% ακόμα και έτσι και περνάω καλά όταν παίζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...