Προς το περιεχόμενο

7" Ainol Novo 7 Fire / Flame (Dual Core, IPS) ~126€


IcemanGr71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το buyincoins έβγαλε πάλι κουπόνι (XMASTOCK) που κόβει 5 δολάρια ανα 50 δολάρια αγοράς.

το Link.png Site: ainol novo fire από $160 πάει στα $145, δηλαδή ~111 ευρόπουλα.

από στοκ δε ξέρω τι παίζει.

 

Φυσικά το κουπόνι λειτουργεί και σε όλα τα υπόλοιπα προϊόντα.

Επεξ/σία από diplo
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 478
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το buyincoins έβγαλε πάλι κουπόνι (XMASTOCK) που κόβει 5 δολάρια ανα 50 δολάρια αγοράς.

το Link.png Site: http://www1.buyincoi...html''>ainol novo fire από $160 πάει στα $145, δηλαδή ~111 ευρόπουλα.

από στοκ δε ξέρω τι παίζει.

 

Φυσικά το κουπόνι λειτουργεί και σε όλα τα υπόλοιπα προϊόντα.

δεν δουλεύει το λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις να πεις ότι αν το αφήσω USD μετά που θα πληρώσω με τις κρατήσεις και την μετατροπή που θα κάνει το paypal ( που πάντα δεν είναι και η καλύτερη) θα πληρώσω λιγότερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξέρουμε και τι λέμε επειδή έχω αγοράσει αρκετές φορές από το κατάστημα και ξέρω.. Και γενικά δεν νομίζω πουθενά να ισχύει αυτό....

Η τιμή είναι όντως διαφορετική

Απλά δεν νομίζω να αλλάζουν την τιμή τους καθημερινά βάση ισοτιμίας...

 

post-225801-0-24799600-1350933169_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξέρουμε και τι λέμε επειδή έχω αγοράσει αρκετές φορές από το κατάστημα και ξέρω.. Και γενικά δεν νομίζω πουθενά να ισχύει αυτό....

Η τιμή είναι όντως διαφορετική

Απλά δεν νομίζω να αλλάζουν την τιμή τους καθημερινά βάση ισοτιμίας...

 

post-225801-0-24799600-1350933169_thumb.png

Βασικα εσυ κανεις το λαθος...Μην αφηνεις το paypal να κανει την μετατροπη αυτο (το εχουμε πει απειρες φορες σε πολλα θεματα τυπου αμαζον κτλ...) αλλα ασε την τραπεζα σου να την κανει (εχει πολυ μικροτερη προμηθεια...)

 

 

Μπες στις επιλογες σου στο paypal και απενεργοποιησε την μετατροπη συναλλαγματος

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οντως, πληρωστε με USD παιδια. :)

Απο 1.253 που βλεπω, θα σας παει 1.28 η μετατροπη. (Σημερινα στοιχεια απο eurobank).

 

Ειναι περιπου 3 ευρω. Γιατι να τους τα χαρισετε;

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εσυ κανεις το λαθος...Μην αφηνεις το paypal να κανει την μετατροπη αυτο (το εχουμε πει απειρες φορες σε πολλα θεματα τυπου αμαζον κτλ...) αλλα ασε την τραπεζα σου να την κανει (εχει πολυ μικροτερη προμηθεια...)

 

 

Μπες στις επιλογες σου στο paypal και απενεργοποιησε την μετατροπη συναλλαγματος

 

 

Και πως ακριβως αλλαζει αυτο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως ακριβως αλλαζει αυτο;

Δες εδω:

 

 

During checkout, did you see the option to change how the currency conversion is handled? There would have been something that looked like this:

 

 

 

original?v=mpbl-1&px=-1

 

 

When you click "Other Conversion Options" it would give you the option to have PayPal convert the currency or have your bank convert.

 

 

 

If PayPal does the currency conversion, the payment details would display the exchange information (like the first payment in your screenshot). If the currency is handled by your bank, they would have to provide that information as banks can vary on currency exchange and exchange fees.

 

 

Επελεξε το

>Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι σωστα, πρεπει κ στα κινεζικα μαγαζια να διαλεγετε $ και στο paypal να εχετε οπωσδηποτε την παραπανω επιλογη "Bill me in the currency listed on the seller's invoice". Ειδαλλως χανετε ζεστο χρημα και απο τα 2 :-)

Σε μικροαγορες λες δεν πειραζει αλλα αν κανεις πολλες, η διαφορα πολλαπλασιαζεται!

Σε "μεγαλες" αγορες, δεν το συζητω, ειναι μαλ@#$α.

 

Πολλοι χρηστες (κ εγω οταν εχω χρονο) οταν βρισκουμε κατι πχ στο ebay, το ψαχνουν αντιστοιχα και σε αλλα ebay για ακομη καλυτερη τιμη με βαση την ισοτιμια. Αυτην την περιοδο συμφερει το Αυστραλιανο ebay.

Οποιος θελει κανει τις σχετικες δοκιμες σε site νομισματικων ισοτιμιων.

 

Υ.Γ. Πειτε και κανα ευχαριστω (ή πατηστε 'μου αρεσει') στα παιδια που μπηκαν στον κοπο να τα εξηγησουν αναλυτικα παραπανω, τζαμπα ειναι, να ειστε σιγουροι τα ζητηματα αυτα εχουν ξαναπαρουσιαστει σε διαφορα θεματα εδω κ ειναι βαρετο να ξαναπαρουσιαζονται ομως αφιερωσαν χρονο για να τα ξαναπουν. Αυτο ειναι βεβαια το καλο με τα φορουμς, μαθαινει κανεις πολλα...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παρελαβα το καινουριο μου iPad3. Ειχα το 1, μετά το 2 και το πουλησα για να παρω το 3 για να μην χαλασω την παραδοση :-D

 

Κανοντας streaming ακριβως τις ιδιες ταινιες και στο Ainol Fire και στο iPad3 εχουμε και λεμε:

 

Στο Fire παιζουν ακομα και οι 1080p μεσω LAN wifi ενω στο iPad3 σερνονται ακομα και οι 720p και επισης μερικες φορες κανει μεσα παρασιτα οπως οταν δεν εχεις τους σωστους codecs. :mad:

 

Μου αρεσει που ελεγαν οτι η GPU ειναι πολυ πιο δυνατη απο του Acer Iconia. Να μην εκφραστω... :devil:

 

Μεγαλη ξεφτιλα για την Apple να την πατανε για πλακα tablets των 100-120€ σε επεξεργαστικη ισχυ...

 

Αυτα προς ενημερωση μονο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παρελαβα το καινουριο μου iPad3. Ειχα το 1, μετά το 2 και το πουλησα για να παρω το 3 για να μην χαλασω την παραδοση :-D

 

Κανοντας streaming ακριβως τις ιδιες ταινιες και στο Ainol Fire και στο iPad3 εχουμε και λεμε:

 

Στο Fire παιζουν ακομα και οι 1080p μεσω LAN wifi ενω στο iPad3 σερνονται ακομα και οι 720p και επισης μερικες φορες κανει μεσα παρασιτα οπως οταν δεν εχεις τους σωστους codecs. :mad:

 

Μου αρεσει που ελεγαν οτι η GPU ειναι πολυ πιο δυνατη απο του Acer Iconia. Να μην εκφραστω... :devil:

 

Μεγαλη ξεφτιλα για την Apple να την πατανε για πλακα tablets των 100-120€ σε επεξεργαστικη ισχυ...

 

Αυτα προς ενημερωση μονο.

 

 

Εντάξει για media και codecs πρέπει να υπερτερεί το Aino όσον αφορά την Cpu ακόμη και απο το Ipad 3 ( το Samsung tab 10.1 tegra 2 χάνει σαφέστερα ) , αλλά η Gpu ( καρτα γραφικών ) του Ipad 3 πρέπει να είναι καλύτερη από όλα , όχι μόνο σε Benchmarks αλλά και βλέποντας 2 ίδια παιχνίδια στις πλατφόρμες , διαπιστώνεις οτί στο Ipad 3 είναι σαφώς καλύτερα . Το έχω διαπιστώσει στα Horn . Max Payne , Wild Blood ...

 

Αν συνυπολογίσεις και την 3Χ ανάλυση του ipad τα πράγματα γίνονται σοβαρά ! (2048 x 1536 Vs 1280 x 800 ).

 

Μεγειά και στα 2 !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...