Προς το περιεχόμενο

7" Ainol Novo 7 Fire / Flame (Dual Core, IPS) ~126€


IcemanGr71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με DHL θελεις τρελη τυχη για να μην περασει τελωνειο. :)

 

Ε, ήμουν 3 φορές τυχερός :devil:

 

Δηλωμένο σαν Gift, με απόδειξη/Invoice 30$ ως Digital Photo Frame, και δεν πέρασε τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 478
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ έβαλα την Flambe V15 και το pop δεν έφυγε. Ο ήχος ήταν κανονικός και από πριν (όχι πολύ δυνατός, αλλά κανονικός στο Full ένταση). Επίσης η αυτόματη φωτεινότητα δούλευε από πριν.

 

Είχα Feiyu 20120921.tm και είμαι όπως είπα στην Flambe V15-tm και INCe V15-tm, που είναι σαν "update" στην V15.

 

Είμαστε εν αναμονή για το fix του Popping sound στην Flambe V16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτεινοτητα το ξερω οτι δουλευει αλλα δεν δουλευει σωστα μερικες φορες.Αυτο το pop λογικα ειναι θεμα software.Μακαρι να φτιαξει...Αυτη η ρομ που εβαλες σου εβγαλε ολες τις κινεζικες εφαρμογες που ειχε;βελτιωσε χαλασε κατι;δωσε σε παρακαλω καποιο λινκ

 

Εχει σκοπο καποιος να παραγγειλει απο ipadalternative;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δεις εδώ το forum post του developer της Flambe που έχω περάσει, και εδώ τον οδηγό πώς να την περάσεις στο tablet σου.

 

Τα σημαντικότερα και πιο κρίσιμα βήματα είναι δύο: να σιγουρευτείς αν έχεις την έκδοση TM ή QM, και να έχεις μια εύκαιρη microSD.

 

Για το πρώτο, πηγαίνεις Settings > About Tablet > κάτω κάτω, έχει έναν κωδικό τύπου 2012xxxx.TM ή .QM Κατεβάζεις την αντίστοιχη έκδοση της Flambe για το tablet σου, διαφορετικά θα καταστραφεί η οθόνη.

 

Επίσης, την SD πρπ να την φορμάρεις σε FAT(σκέτο) με Cluster size 32kilobytes και όχι σε FAT32.

 

Αν δεν ξέρεις να κάνεις κάποια από τα βήματα, καλύτερα ρώτα πρώτα, γιατί υπάρχει κίνδυνος να μείνεις με συσκευή-φυτό. Έχω διαβάσει μπολικες ιστορίες με κολλημένα tablets που τα επέστρεψαν για "hard factory reset".

 

Για ότι άλλο θες, εδώ είμαστε. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαίνεις Settings > About Tablet > κάτω κάτω, έχει έναν κωδικό τύπου 2012xxxx.TM ή .QM

 

Στα Downloads, έχει τις V15-tm και V15-qm. Αν στο About tablet είχε τον κωδικό 2012xxxx.TM, κατεβάζεις την Flambe V15-tm, διαφορετικά την άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαίνεις Settings > About Tablet > κάτω κάτω, έχει έναν κωδικό τύπου 2012xxxx.TM ή .QM

 

Στα Downloads, έχει τις V15-tm και V15-qm. Αν στο About tablet είχε τον κωδικό 2012xxxx.TM, κατεβάζεις την Flambe V15-tm, διαφορετικά την άλλη.

2xxxxtm εχω ..ποια η διαφορα ρε φιλε στην οθονη εχουν οι 2 αυτες εκδοσεις?ερχοντε με 2 διαφορετικα πανελ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααακριβώς. Το νεότερο πάνελ (και αυτό με το περισσότερο μέλλον στις ROM) είναι το TM, που έχουμε εμείς.

 

Απλώς ακόμη δεν υπάρχει πολλή κινητικότητα, γιατί κυκλοφόρησε πρόσφατα το ΤΜ. Πιο πολύ καιρό έδιναν τις QM, και όπως είναι λογικό, οι περισσότερες ROMs υποστηρίζουν αυτά τα πάνελ. Τώρα που πωλούνται μόνο ΤΜ, θα αναπτυχθούν και οι αντίστοιχες ROM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παρέλαβα κι εγώ κι εκ πρώτης όψεως είναι ΟΚ. Ένα θέμα μόνο....

Μπήκα στο play store συνδέθηκα με τον λογαριασμό μου google και πήγα να κατεβάσω εφαρμογές. Όποια κι αν προσπαθούσα να κατεβάσω δεν κατέβαινε. Κολλούσε στο download και δεν έκανε τίποτα άλλο. Ακόμα και την πιο ελαφριά εφαρμογή. Τι παίζει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παρέλαβα κι εγώ κι εκ πρώτης όψεως είναι ΟΚ. Ένα θέμα μόνο....

Μπήκα στο play store συνδέθηκα με τον λογαριασμό μου google και πήγα να κατεβάσω εφαρμογές. Όποια κι αν προσπαθούσα να κατεβάσω δεν κατέβαινε. Κολλούσε στο download και δεν έκανε τίποτα άλλο. Ακόμα και την πιο ελαφριά εφαρμογή. Τι παίζει?

δεν ειχα κανενα θεμα με το μαρκετ δουλεψε κατευθειαν μωλις εβαλα τον υπαρχον κωδικο που ειχα..

 

Ααακριβώς. Το νεότερο πάνελ (και αυτό με το περισσότερο μέλλον στις ROM) είναι το TM, που έχουμε εμείς.

 

Απλώς ακόμη δεν υπάρχει πολλή κινητικότητα, γιατί κυκλοφόρησε πρόσφατα το ΤΜ. Πιο πολύ καιρό έδιναν τις QM, και όπως είναι λογικό, οι περισσότερες ROMs υποστηρίζουν αυτά τα πάνελ. Τώρα που πωλούνται μόνο ΤΜ, θα αναπτυχθούν και οι αντίστοιχες ROM.

φιλε πως το βλεπει ειναι πιο καλο δουλευουν ολα;ειναι πιο σταθερο;να την περασω και εγω η να περιμενω για jb;τι κερδισες και τι εχασες;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούριο λογαριασμό στο gmail? Αν κάνω καινούριο λογαριασμό χάνω ότι έχω (συγχρονισμούς κτλ)

Κάτι άλλο πρέπει να κάνω μάλλον.

Κατέβασα δύο εφαρμογές από το PC και τις έριξα μέσα στο tablet μέσω USB και από κει τις εγκατέστησα κανονικά! Κάτι συμβαίνει με το μάρκετ μάλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...