Προς το περιεχόμενο

Forthnet - Nova Christmas offer 2012


vixos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια εμένα ακόμα δεν με πήραν να μου δώσουν το μηχάνημα. Κανείς αλλος που να ειναι στην αναμονή?

 

Και αλλοι ειμαστε στην αναμονη, μην ανησυχεις...

Ποτε εκανες την αιτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ευρω αλλα μονο για το 1 δεν συμφερει αν ηταν κ τα αλλα θα τα εδινα κ εγω

 

αξίζει πιστεύω γιατί  έχει και discovery και national geographic HD , που έχουν άλλο πρόγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχουμε κ αυτα σε hd ξενερωσα ασχημα μιλαμε.αυτα πιστευα οτι θα τα ειχα ουτως η αλλιως.παντως να σας πω την αληθεια προτιμω να παω να βαλω οτε τω με 25 το μηνα κ να τα εχω παρα 5 σε αυτους μονο για 5 καναλια.

θα βλεπω κ ισπανια να τριβω τα ματακια μου οχι τους αμπαλους εδω περα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμουν σιγουρος αλλα ηθελα να ερθω σπιτι να το επιβεβαιωσω .... καλα την παλευουν ; Scart καλωδιο μεσα στο πακετο του δεκτη ; χαθηκε να βαλουν HDMI ?!?!?!? ΕΛΕΟΣ !!! Τι HD Ακριβως θα δω με το scart ?!?!?!? Θα παω να παρω την Δευτερα ενα HDMI .

 

δεν έχω δει ποτέ πακέτο να περιέχει hdmi μέσα. πάντα πρέπει να το παίρνεις extra. εδώ και στο ps3 που το θεωρώ απαραίτητο δεν υπάρχει μέσα στο box hdmi.

 

Ρε παιδια εμένα ακόμα δεν με πήραν να μου δώσουν το μηχάνημα. Κανείς αλλος που να ειναι στην αναμονή?

 

πάρε ένα τηλέφωνο. εγώ ενεργοποίηκα σχετικά γρήγορα σε αυτην την προσφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κανει την αιτηση 7/12, μια μερα μετα που τελειωσαν οι αποκωδικοποιητες στη Θεσσαλονικη. Μας πηραν τηλεφωνο την Πεμπτη 24/1 οτι ηρθε ο αποκωδικοποιητης και την ιδια μερα εκλεισα και ραντεβου με τον τεχνικο. Ο τεχνικος ηρθε την επομενη στις 1 το μεσημερι και εκανε δουλεια περιπου 45 λεπτων. Το καλωδιο για την προσφορα ειναι 30 μετρα. Το υπολοιπο που περισεψε μου το αφησαν. Ενεργοποιησα τα καναλια HD για 2 μηνες αλλα θα πρεπει να παρω νωριτερα για τη διακοπη(2-3 μερες) αλλιως περνανε αυτοματα καθε μηνα με χρεωση.

Ολα καλα. Πιστευω για 5 ευρω παραπανω που εδινα για τηλεφωνο και internet αξιζει η προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω αύριο να έρθει ο τεχνικός για την εγκατάσταση και θέλω κάποιες τελευταίες συμβουλές από όσους την έχετε βάλει τη nova παίδες :P

1) Πρεπει να τους ζητησω να μου ενεργοποιησουν τα hd κανάλια που ειναι δωρεάν για τους 2 πρώτους μήνες?

2)Τα 30 μέτρα καλώδιο είναι από το σημείο που θα βάλουν το πιάτο μέχρι τον αποκωδικοποιητή σωστα?

3)Δεν εχω παραλαβει καποιο πιάτο, το φέρνει ο τεχνικός αυτό να φανταστώ έτσι?

4)Για να έχουν όλες οι τηλεοράσεις του σπιτιού πρόσβαση στα κανάλια της nova χρειάζεται να τους πω κατι ή γίνεται ούτως η άλλως αυτόματα μέσα από το καλώδιο της κεραίας?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω αύριο να έρθει ο τεχνικός για την εγκατάσταση και θέλω κάποιες τελευταίες συμβουλές από όσους την έχετε βάλει τη nova παίδες :P

1) Πρεπει να τους ζητησω να μου ενεργοποιησουν τα hd κανάλια που ειναι δωρεάν για τους 2 πρώτους μήνες?

2)Τα 30 μέτρα καλώδιο είναι από το σημείο που θα βάλουν το πιάτο μέχρι τον αποκωδικοποιητή σωστα?

3)Δεν εχω παραλαβει καποιο πιάτο, το φέρνει ο τεχνικός αυτό να φανταστώ έτσι?

4)Για να έχουν όλες οι τηλεοράσεις του σπιτιού πρόσβαση στα κανάλια της nova χρειάζεται να τους πω κατι ή γίνεται ούτως η άλλως αυτόματα μέσα από το καλώδιο της κεραίας?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!

1) Ναι (αν θες και καμιά...τσόντα μην ντραπείς, απλά πέστο! μπορεί να πιάσει) ΥΓ Εγώ πάντως δεν ζήτησα. :rolleyes:

2) Ναι

3) Ναι

4) Αυτό το θέμα δεν το ξέρω, αλλά εδώ μέσα κάπου διάβασα ότι μπορείς να συνδέσεις την έξοδο scart με την είσοδο scart της άλλης σου τηλεόρασης και να βλέπεις το ίδιο κανάλι ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων! αλλιώς πρέπει να αγοράσεις έξτρα αποκωδικοποιητή και να πληρώνεις και παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ναι (αν θες και καμιά...τσόντα μην ντραπείς, απλά πέστο! μπορεί να πιάσει) ΥΓ Εγώ πάντως δεν ζήτησα. :rolleyes:

2) Ναι

3) Ναι

4) Αυτό το θέμα δεν το ξέρω, αλλά εδώ μέσα κάπου διάβασα ότι μπορείς να συνδέσεις την έξοδο scart με την είσοδο scart της άλλης σου τηλεόρασης και να βλέπεις το ίδιο κανάλι ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων! αλλιώς πρέπει να αγοράσεις έξτρα αποκωδικοποιητή και να πληρώνεις και παραπάνω...

για το 4, δηλαδή με μόνο τον αποκωδικοποιητή που μας δινουν μπορείς μόνο να βλέπεις στη τηλεόραση που είναι συνδεδεμένος (hdmi) και σε άλλη μια το πολύ αν συνδεθεί με την έξοδο scart?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι έχω καταλάβει απο το forum. Συν το ότι πρέπει να τραβήξεις και το καλώδιο μέσα στο σπίτι και όσο πιο μακρύ είναι τόσο χειρότερο σήμα θα έχεις (ήδη θα είναι scart)...

Aν δεν είναι έτσι παρακαλω ας με διορθώσει κάποιος γνώστης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που ειδα στο περιοδικο της Nova που μου εδωσαν προχθες που πηγα να παρω τον δεκτη ειναι οτι με 7.5 ευρω παραπανω εχει και αλλη τηλεοραση δικια της nova με δικο της δεκτη και ανεξαρτητα καναλια ( δεν παιζουν και οι 2 αναγκαστικα το ιδιο ) . Το προβλημα ειναι ποσο κανει αυτος ο δεκτης ; Ποιος πληρωνει τον τεχνικο ξανα ; και 2ο καλωδιο απο το πιατο;

Περα απο αυτα με πηρε σημερα ο τεχνικος Πεμπτη 9 το πρωι θα ειναι εδω . Επειδη εγω θα ειμαι στην δουλεια και θα ειναι εδω η γυναικα μου το HD αν δεν του το ζητησουμε δεν θα ενεργοποηθει ; Να της πω αν ειναι να του το πει γιαστι μετα τηλεφωνικα αντε ενεργοποιησε το με το ποση ωρα θα περιμενεις αναμονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα HD μας ρωτησαν εκεινη την ωρα της ενεργοποιησης αν τα θελουμε και μας ενημερωσαν οτι ειναι για 2 μηνες δωρεαν και μετα με χρεωση εκτος αν τα διακοψουμε εμεις νωριτερα αν δεν τα θελουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι παιδια πειτε τους να το κανουν αυτοι ειναι καλυτερα κ πιο γρηγηρα.

επισης εμενα μου εκαναν κ firmware update στην τελευταια εκδοση πριν φυγουν.

οσο αφορα για να βλεπουμε σε αλλη τηλεοραση τους ρωτησα κ μου ειπαν οτι μπορω να τραβηξω κ απο την εξοδο του καλωδιου κεραιας που εχει κ να το βαλω στην αλλη τηλ αλλα θα μπορω να βλεπω μονο οποιο καναλι εχω επιλεγμενο.

αν μπορει ας το δοκιμασει καποιος γιατι ειναι μακρια οι δικες μου κ δεν εχω τοσο μακρυ καλωδιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που ειδα στο περιοδικο της Nova που μου εδωσαν προχθες που πηγα να παρω τον δεκτη ειναι οτι με 7.5 ευρω παραπανω εχει και αλλη τηλεοραση δικια της nova με δικο της δεκτη και ανεξαρτητα καναλια ( δεν παιζουν και οι 2 αναγκαστικα το ιδιο ) . Το προβλημα ειναι ποσο κανει αυτος ο δεκτης ; Ποιος πληρωνει τον τεχνικο ξανα ; και 2ο καλωδιο απο το πιατο;

http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=807 (εχει και οδηγο εγκαταστασης κλπ)

Eλα ντε κι εγω 7,50 θυμομουν, τωρα λεει 9,90? (προσοχη ειναι καθε μηνα η χρεωση και οχι εφαπαξ - το λεω γιατι προσωπικα μου φαινεται πανακριβο, οπως αλλωστε και η συνδρομη του HD --- οχι οτι εχω νοβα ουτως ή αλλως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το περιοδικο το εχω στα χερια μου . 7.50 ευρω λεει . Δεν ξερω αν αλλαξε η τιμη στα 9.90 προσφατα γιατι αυτο φανταζομαι εχει και καποιο καιρο που τυπωθηκε . Μου φενεται ακριβο . Εγω εχω το ιδιο καλωδιο κεραιας φευγει απο την μια τηλεοραση και παει στην αλλη . Θα σας πω την Πεμπτη αν η μεσα τηλεοραση δειχνει nova εστω και το ιδιο καναλι



και κατι ακομα ... ο δεκτης απο πισω εχει LAN και USB . Στο manual γραφει για μελοντικη χρηση . Τι εννοει ο ποιητης ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...