Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουν περάσει αρκετές μέρες,περίμενε κ την άλλη εβδομάδα επειδή ήταν αρκετά μεγάλη παραγγελία να δεις τι θα γίνει.

Άν δεν έχεις ικανοποιητική απάντηση επικοινώνησε με την τράπεζά σου για τα διαδικαστικά.

Γι'αυτό προτιμούμε paypal σε διαδικτυακές συναλλαγές,ένα από τα πρωτερήματα είναι και το charge back,να πάρεις τα λεφτά πίσω δηλαδή σε περίπτωση όπως η δική σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχουν περάσει αρκετές μέρες,περίμενε κ την άλλη εβδομάδα επειδή ήταν αρκετά μεγάλη παραγγελία να δεις τι θα γίνει.

Άν δεν έχεις ικανοποιητική απάντηση επικοινώνησε με την τράπεζά σου για τα διαδικαστικά.

Γι'αυτό προτιμούμε paypal σε διαδικτυακές συναλλαγές,ένα από τα πρωτερήματα είναι και το charge back,να πάρεις τα λεφτά πίσω δηλαδή σε περίπτωση όπως η δική σου!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Δεν γνωρίζω καθόλου από paypal και charge pack..

Τώρα που έχω πληρώσει με την πιστωτική, γνωρίζεις τι γίνεται?

Έχω την εντύπωση ότι δεν πρόκειται να λάβω κανένα δέμα.. αυτός είναι και ο λόγος που δεν απαντούν στα email που τους στέλνω [η απάντηση που έλεγε ότι η 'αποστολή έχει επιδοθεί στην εταιρία courier για επίδοση' μου φαίνεται αυτοματοποιημένη από το σχετικό contact form που υπάρχει στο site sportsdirect.com].

Αν είχαν όντως δώσει το δέμα στην DHL, θα μου το έλεγαν από την courier [έχω και άλλες φορές λάβει δέματα μέσω DHL από αγορές που έκανα σε άλλα καταστήματα στο internet, και η εν λόγω courier είναι αξιόπιστη και με καλό customer service].. 

Ας περιμένω μέχρι την Δευτέρα και βλέπουμε. Το ανησυχητικό είναι πως συνέχεια εισαγάγω το tracking number στο www.dhl.co.uk και τίποτα δεν αλλάζει στην πορεία της παραγγελίας (γράφει συνέχεια 'shipment information received' εδώ και 10 ημέρες..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε τηλέφωνο την τράπεζα η οποία έχει εκδώσει την mastercard σου κ ζήτα να σε ενημερώσουν για το τι μπορείς να κάνεις.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά φίλε αλλά όπως κ να έχει,μπες να πας πεις την εξέλιξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ειμαι 1,88 και 85 κιλα τα φουτερακια που πειρες θα μου ειναι ενταξει πανω μου?105 cm θωρακα εχω

η ζακετα η everlast θελεις σιγουρα large νομιζω, η lonsdale η φουτερ θα σου κανει αλλα κολλητη μαλλον πιστευω.

 

Για πείτε μεταφορικά για τα 250 ευρώ και για τα 600 ευρώ.

22 ευρώ πλήρωσα εγώ για 15 πράγματα περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ζακετα η everlast θελεις σιγουρα large νομιζω, η lonsdale η φουτερ θα σου κανει αλλα κολλητη μαλλον πιστευω.

 

22 ευρώ πλήρωσα εγώ για 15 πράγματα περίπου.

 

 

εδω λενε για τα everlast ενα νουμερο πιο μικρο απο οτι φορας...large φοραω γενικα ,το Medium δεν θα μπενω μεσα λες?για  την ζακετα εννοω την everlast και το φουτερ everlast.Δεν θελω να χοραω αλλος ενας μεσα..

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lonsdale είναι το φουτερ που πήρα, everlast ειναι 2 ζακετες. Τι να σου, δεν θελω να παρω κανεναν στο λαιμό μου, οι ζακετες οι everlast το medium μου πανε κανονικα εμενα που ειμαι 1.80 και 77 κιλά, τι να σου πω...

το medium ομως στη lonsdale νομιζω θα σου ειναι οκ σιγουρα ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lonsdale είναι το φουτερ που πήρα, everlast ειναι 2 ζακετες. Τι να σου, δεν θελω να παρω κανεναν στο λαιμό μου, οι ζακετες οι everlast το medium μου πανε κανονικα εμενα που ειμαι 1.80 και 77 κιλά, τι να σου πω...

το medium ομως στη lonsdale νομιζω θα σου ειναι οκ σιγουρα ομως.

 

Οι ζακετες τα μανικια ειναι λιγο πιο μακρια απο το κανονικο σου η λιγο πιο κοντα?πανο σου ειναι εφαρμοστες πολυ η ειναι πιο φαρδιες προς το κανονικο. σου κανω αυτες τις ερωτησεις γιατι δεν θελω να ειναι πολυ φαρδυ και πανω απολα τα μανικια μην μου ειναι κοντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ζακετες τα μανικια ειναι λιγο πιο μακρια απο το κανονικο σου η λιγο πιο κοντα?πανο σου ειναι εφαρμοστες πολυ η ειναι πιο φαρδιες προς το κανονικο. σου κανω αυτες τις ερωτησεις γιατι δεν θελω να ειναι πολυ φαρδυ και πανω απολα τα μανικια μην μου ειναι κοντα

Τα μανίκια μου είναι ακριβώς το μήκος που πρέπει, ουτε μακρια ουτε κοντα. πανω μου δεν ειναι κολλητες. κανονικα με πολυ λιγο προς το φαρδια θα ελεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μανίκια μου είναι ακριβώς το μήκος που πρέπει, ουτε μακρια ουτε κοντα. πανω μου δεν ειναι κολλητες. κανονικα με πολυ λιγο προς το φαρδια θα ελεγα.

 

Ετσι οπως μου τα περιγραφεις σε medium θα παω γτ ειμαι 83 κιλα 6 κιλα πιο πανω απο εσενα και 1,88 .Απλα θα μου ειναι πιο εφαρμοστες απο εσενα...στο μακρος δεν πιστευω να αντιμετοπισω καποιο προβλημα

Αφου εχω 2 polo lodsdale small και φοραω κοντομανικες και μου ειναι κομπλε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε τηλέφωνο την τράπεζα η οποία έχει εκδώσει την mastercard σου κ ζήτα να σε ενημερώσουν για το τι μπορείς να κάνεις.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά φίλε αλλά όπως κ να έχει,μπες να πας πεις την εξέλιξη!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ναι πρέπει να τηλεφωνήσω στην Citibank και να τους πω τι γίνεται..

Ξαναμπήκα στο site www.dhl.co.uk, έθεσα τον αριθμό tracking number στο ανάλογο πλαίσιο αναζήτησης, και ακόμα γράφει το εξής

"Shipment information received" με ημερομηνία Δευτέρα, 10 Δεκεμβρίου 2012 Ω/00.00 και περιοχή: Leeds - UK

Εν ολίγοις, η sportsdirect με δουλεύει κανονικά, καθώς ούτε στο email απαντούν [το customer service έχει διεύθυνση: [email protected] , ούτε τα τηλέφωνα απαντούν [έχουν τον αυτόματα τηλεφωνητή που λέει ότι 'είναι πολύ απασχολημένοι' και κλείνει η γραμμή αυτομάτως}. Το τηλ. είναι: 0044.870.333.94.00 και 0044.845.129.92.30

 

Τουλάχιστον, όσοι προτίθονται να προβούν σε παραγγελία, ας έχουν υπ' όψιν τους τι γίνεται σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια νουμερα στα παπουτσια σε μαρκες lee cooper ,kangol,everlast ξερουμε τι παιζει;εγω που φορα 45 να παρω το 10 η να παρω 11?η μαρκες αυτες συνβαδιζουν με τα νουμερα που λενε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

georsev, επειδή έχω μείνει 5 χρόνια στην Αγγλία -και φοράω νούμερο 45 παπουτσιών- αγόραζα πάντα το 10. Ειδικότερα αυτά που ανοίγουν μου την πίεση και την θερμοκρασία του ποδιού..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

georsev, επειδή έχω μείνει 5 χρόνια στην Αγγλία -και φοράω νούμερο 45 παπουτσιών- αγόραζα πάντα το 10. Ειδικότερα αυτά που ανοίγουν μου την πίεση και την θερμοκρασία του ποδιού..

 

νασε καλα φιλε επειδη θα παρω σε μποτακι θα παρω 10μισο να ειμαι σιγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εύχομαι μόνο να μην αντιμετωπίσεις τα ίδια προβλήματα με εμένα, που ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη με το εάν μου έστειλαν την παραγγελία [ημ/νια 09.12.2012] και δεν μπορώ με τίποτα να έλθω σε επαφή μαζί τους [δεν απαντούν σε κανένα email και το τηλέφωνο τους είναι στο αυτόματο τηλεφωνητή, το ίδιο και το customer help που έχουν στο site τους, ούτε και εκεί απαντούν]..



Πάρε τηλέφωνο την τράπεζα η οποία έχει εκδώσει την mastercard σου κ ζήτα να σε ενημερώσουν για το τι μπορείς να κάνεις.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά φίλε αλλά όπως κ να έχει,μπες να πας πεις την εξέλιξη!

=======================================================================================

Ξέρεις, έκανα επίσημη καταγγελία στην δίωξη διαδικτυακού εγκλήματος της Αγγλίας [www.actionfraud.police.uk] όπου και κατήγγειλα την υπόθεση προς διερεύνηση  Γιατί διάβασα και άλλες παρόμοιες περιπτώσεις σε ξενόγλωσσα forum στο internet, και κατάλαβα ότι κάτι συμβαίνει με την sportsdirect, πιθανόν να τσεπώνουν τα χρήματα και να μην αποστέλλουν ορισμένες παραγγελίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...