Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα εγώ παρήγγειλα 14/12 και η παραγγελία μου ήρθε 18/12 απόγευμα (15-16 ήταν σ/κ κιόλας). 215 ευρό με μεταφορικά, 12 τεμάχια. Αυτά είναι ότι πήραμε http://prntscr.com/n3zx0 .

 

Τα 5 ζευγάρια παπούτσια ήταν σε όλους μας κομπλέ σε νούμερο. Ίσως τα lee cooper ήθελαν ένα νούμερο μικρότερο αλλά και αυτά που τα έχω φορέσει 3-4 φορές μια χαρά μου φαίνονται τελικά.

 

Η ζακέτα kangool πολύ καλή και ζεστή αλλά σε μένα είναι κλικ μεγάλη (δεν κάνει μπαμ, απλά στο σώμα μου το νιώθω). 1.82 και 65 κιλά εγώ. Το μπουφάν kangool πολύ καλό στο μέγεθος, το φοράει ένα παλικάρι στο ίδιο ύψος με μένα αλλά καμιά 20 κιλά παραπάνω και του είναι κομπλέ.

 

Επίσης πλήρωσα με paypal κανένα πρόβλημα, το tracking number κομπλέ έβλεπα συνεχώς την εξέλιξη της παραγγελίας μου.

 

Ότι άλλο θέλετε και μπορώ να βοηθήσω, ευχαρίστως.

 

ΥΓ στις αρχές του νέου χρόνου θα παραγγείλουμε ξανά :)

H ζακέτα αυτή http://www.sportsdirect.com/kangol-mixed-fabric-lined-knitted-jacket-mens-552058 που πήρες φίλε σε τι μέγεθος την πήρες και σου παει καλα? ειναι λίγο μεγαλύτερη σε μήκος ή σε φάρδος που λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ζακέτα αυτή http://www.sportsdirect.com/kangol-mixed-fabric-lined-knitted-jacket-mens-552058 που πήρες φίλε σε τι μέγεθος την πήρες και σου παει καλα? ειναι λίγο μεγαλύτερη σε μήκος ή σε φάρδος που λες?

 

 

Η ζακέτα είναι large. Βασικά θα προσπαθήσω να στο εξηγήσω όσο καλύτερα μπορώ. Από μέσα έχει αυτό το ζεστό βαμβακερό - μάλλινο. Αλλά δεν είναι ραμμένο με την εξωτερικη πλευρά της ζακέτας αυτό που φαίνεται στην φώτο. Με αποτέλεσμα, εμένα που μου κάνει λίγο μεγάλη, να ανοίγει προς τα έξω. Ουστιαστικά αυτό είναι το πρόβλημα.. Επίσης τα μανίκια δεν έχουν αυτό το βαμβακερό :/ αλλά και πάλι είναι ζεστή.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα... αν όχι πες μου να ξανά προσπαθήσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ζακέτα είναι large. Βασικά θα προσπαθήσω να στο εξηγήσω όσο καλύτερα μπορώ. Από μέσα έχει αυτό το ζεστό βαμβακερό - μάλλινο. Αλλά δεν είναι ραμμένο με την εξωτερικη πλευρά της ζακέτας αυτό που φαίνεται στην φώτο. Με αποτέλεσμα, εμένα που μου κάνει λίγο μεγάλη, να ανοίγει προς τα έξω. Ουστιαστικά αυτό είναι το πρόβλημα.. Επίσης τα μανίκια δεν έχουν αυτό το βαμβακερό :/ αλλά και πάλι είναι ζεστή.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα... αν όχι πες μου να ξανά προσπαθήσω!

ευχαριστώ για το κοπο καταχρήν. εγω ειμαι 1.80 και 76 κιλά, λες να μου κανει το medium? απο θεμα παχους σου κανει η ειναι μεγαλο λιγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω το καλυτερο ειναι να μετρησεις την περιφερεια στηθους γιατι αν ειδες ολα τα μεγεθη μετριουνται κατα ενα μερος με αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για το κοπο καταχρήν. εγω ειμαι 1.80 και 76 κιλά, λες να μου κανει το medium? απο θεμα παχους σου κανει η ειναι μεγαλο λιγο?

 

 

ευχαριστώ για το κοπο καταχρήν. εγω ειμαι 1.80 και 76 κιλά, λες να μου κανει το medium? απο θεμα παχους σου κανει η ειναι μεγαλο λιγο?

Πιστεύω ότι και το medium θα σου κάνει καλά. Σε μένα είναι λίγο μεγάλο γιατί είμαι και 10 κιλά λιγότερα. Γενικά πιστεύω θα σου είναι καλό το large. Μην σε πάρω στον λαιμό μου όμως... Επίσης η δικιά μου άποψη είναι πως, καλύτερα να είναι λίγο μεγαλύτερο το ρούχο παρά να είναι μικρότερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα..ειμαι ετοιμος να παραγγειλω απο αυτο το σαιτ αλλα εχω μερικες αμφιβολιες για τα νουμερα..αν μπορει καποιος να μου πει τι νουμερακι να επιλεξω :)

 

Καταρχας Link.png Site: http://www.sportsdirect.com/lonsdale-canons-iii-mens-trainers-115167?colcode=11516705">αυτα τα παππουτσια .

 

Με τα ελληνικα δεδομενα φοραω 42,5-43 νουμερο..εδω τωρα ποσο να επιλεξω..?

 

 

Ενα τζιν.Link.png Site: http://www.sportsdirect.com/lee-cooper-riley-jeans-mens-644807?colcode=64480709">Αυτο

Κανονικα φοραω 30 νουμερο.Εδω τι να επιλεξω;

 

Και τωρα στη Ζακετα..Link.png Site: http://www.sportsdirect.com/lee-cooper-sherpa-lined-knitted-hoody-mens-552114?colcode=55211426">Αυτη

Κανονικα φοραω Medium.

 

 

Περιμενω γρηγορες απαντησεις :)

Σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακόμα περιμένω. και να φανταστεί κάποιος ότι έκανα την παραγγελία στις 09 Δεκεμβρίου, ώστε να έλθουν τα πράγματα για την Πρωτοχρονιά. άθλιοι όσο δεν πάει άλλο. έκανα log in στο site sporsdirect, και για την παραγγελία γράφει "ready to ship'.. Δεν βλέπω να γίνεται τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αυτοι που εχουν παραγγειλει και τους εχουν ερθει τα πραγματα τους ηρθαν σε μια παραγγελια ολα μαζι ή σας τα εστειλαν με "δωσεις"?και κατι ακομα οταν ενα ρουχο δεν υπηρχε διαθεσιμο και εσεις το ειχατε πληρωσει μεσο Paypal σας επιστραφηκαν τα χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια ερώτηση..είμαι το παιδί που ποσταρε πριν από κανα 3-4 μέρες για μια παραγγελία που του ήρθε και όλα καλά.

Και κάνω προχτές μια ακόμα παραγγελία η οποία περιέχει μέσα ένα t-shirt το οποίο έλεγε ότι θα ήταν διαθέσιμο στις 31 του δεκέμβρη...εντάξει λέω τι είναι 4 μερουλες παραπανω.Τώρα όμως το ίδιο μπλουζάκι έγινε ξαφνικά "διαθέσιμο" στις 4 του μάρτη με αποτέλεσμα να μπλοκάρει όλη την παραγγελία για 2 μήνες και...!!!

Τους έστειλα mail να το βγάλουν απτην παραγγελία ή να την ακυρώσουν ολόκληρη ώστε να την ξανακάνω χωρίς το συγκεκριμένο μέσα..ξέρει κανένας τι παίζει τώρα?Εχει τύχει τίποτα παρόμοιο σε κανέναν?Παίζει να περιμένω 2 μήνες και για μια παραγγελία με δεσμευμένα τα λεφτά μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αυτοι που εχουν παραγγειλει και τους εχουν ερθει τα πραγματα τους ηρθαν σε μια παραγγελια ολα μαζι ή σας τα εστειλαν με "δωσεις"?και κατι ακομα οταν ενα ρουχο δεν υπηρχε διαθεσιμο και εσεις το ειχατε πληρωσει μεσο Paypal σας επιστραφηκαν τα χρηματα?

ηρθαν ολα σε μια αποστολη.

και δεν σου επιστρεφει χρηματα γιατι πολυ απλα δεν σου εχει χρεωνει παραπανω.σου δεσμευει τα χρηματα για την αρχικη παραγγελεια και οταν ειναι ετοιμοι να στα στειλουν τοτε χρεωνουν.οτιδηποτε εχει βγει απο την παραγγελια λογο μη διαθεσιμοτητας δεν στο χρεωνουν. αν κοιταξεις το προφιλ σου στο paypal θα δεις οτι δεν εχουν τραβιξει το ποσο που προτο πληρωσες αλλα αυτο που αξιζει η παραγγελια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα μαζί σε μια παραγγελία τα παρέλαβα και εγώ με σακουλάκια όλα κομπλέ.

Χρεώνεσαι μόνο για ότι σου στέλνουν, όπως για παράδειγμα ένα κασκόλ που δεν υπήρχε δε μου το χρεώσανε.

Θα πλείνω τα ρούχα και μετά θα σας πω λεπτομέρειες για τα νούμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια ερώτηση..είμαι το παιδί που ποσταρε πριν από κανα 3-4 μέρες για μια παραγγελία που του ήρθε και όλα καλά.

 

Και κάνω προχτές μια ακόμα παραγγελία η οποία περιέχει μέσα ένα t-shirt το οποίο έλεγε ότι θα ήταν διαθέσιμο στις 31 του δεκέμβρη...εντάξει λέω τι είναι 4 μερουλες παραπανω.Τώρα όμως το ίδιο μπλουζάκι έγινε ξαφνικά "διαθέσιμο" στις 4 του μάρτη με αποτέλεσμα να μπλοκάρει όλη την παραγγελία για 2 μήνες και...!!!

 

Τους έστειλα mail να το βγάλουν απτην παραγγελία ή να την ακυρώσουν ολόκληρη ώστε να την ξανακάνω χωρίς το συγκεκριμένο μέσα..ξέρει κανένας τι παίζει τώρα?Εχει τύχει τίποτα παρόμοιο σε κανέναν?Παίζει να περιμένω 2 μήνες και για μια παραγγελία με δεσμευμένα τα λεφτά μου?

Δε νομίζω να συμβεί αυτό.Ούτως ή άλλως εικάζω ότι από μόνοι τους θα έπαιρναν την πρωτοβουλία και θα σου έστελναν άμεσα τα υπόλοιπα ρούχα και μετά από τρεις μήνες θα σου έστελναν χωρίς να σε χρεώσουν επιπλέον μεταφορικά το t-shirt.Τώρα που τους έστειλες mail να μην το συμπεριλάβουν και που το λάθος/ανακρίβεια είναι δικό τους,η λογική λέει ότι υπάρχει ένας παραπάνω λόγος να μη λειτουργήσουν σαν ελληνική δημόσια υπηρεσία δηλαδή καθαρά γραφειοκρατικά αλλά να πράξουν το προφανές που σημαίνει αποστολή των υπολοίπων προϊόντων και refund για το μπλουζάκι ή δέσμευση των χρημάτων και αναμονή μέχρι το Μάρτη για αποστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δεν πάνε καλά..μου στείλανε από αυτά τα αυτοματοποιημένα mail λέγοντας μου ότι η ο προμηθευτής τους άλλαξε την ημερομηνία που θα έρθει το μπλουζάκι με αποτέλεσμα να καθυστερήσει όλη η παρεγγελία 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ!!!!έλεος..πάνε καλά ρε οι λακαμάδες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δεν πάνε καλά..μου στείλανε από αυτά τα αυτοματοποιημένα mail λέγοντας μου ότι η ο προμηθευτής τους άλλαξε την ημερομηνία που θα έρθει το μπλουζάκι με αποτέλεσμα να καθυστερήσει όλη η παρεγγελία 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ!!!!έλεος..πάνε καλά ρε οι λακαμάδες??

Και δεν δεχονται αλλαγες, και απο τι στιγμη που παρουν την παραγγελια παει τελιωσε.

εγω εχω παραλαβει εδω και 2 εβδομαδες.. και μου απαντησαν σε Mail πριν 2 μερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...