Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εύχομαι μόνο να μην αντιμετωπίσεις τα ίδια προβλήματα με εμένα, που ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη με το εάν μου έστειλαν την παραγγελία [ημ/νια 09.12.2012] και δεν μπορώ με τίποτα να έλθω σε επαφή μαζί τους [δεν απαντούν σε κανένα email και το τηλέφωνο τους είναι στο αυτόματο τηλεφωνητή, το ίδιο και το customer help που έχουν στο site τους, ούτε και εκεί απαντούν]..

=======================================================================================

Ξέρεις, έκανα επίσημη καταγγελία στην δίωξη διαδικτυακού εγκλήματος της Αγγλίας [www.actionfraud.police.uk] όπου και κατήγγειλα την υπόθεση προς διερεύνηση  Γιατί διάβασα και άλλες παρόμοιες περιπτώσεις σε ξενόγλωσσα forum στο internet, και κατάλαβα ότι κάτι συμβαίνει με την sportsdirect, πιθανόν να τσεπώνουν τα χρήματα και να μην αποστέλλουν ορισμένες παραγγελίες!

με paypal την εκανεσ την παραγγελεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

me credit card [Citibank Mastercard]..

Αλλά έχω όλα τα στοιχεία της συναλλαγής καταχωρημένα, και τα 'έδωσα' στην αστυνομία Αγγλίας..

 

για δοκίμασε το tracking numbet στο http://www.dhl.de

 

 

Παιδια νουμερα στα παπουτσια σε μαρκες lee cooper ,kangol,everlast ξερουμε τι παιζει;εγω που φορα 45 να παρω το 10 η να παρω 11?η μαρκες αυτες συνβαδιζουν με τα νουμερα που λενε?

 

 

κάτι μποτάκια lee cooper σε στυλ all star converse που είχα πάρει  είναι μισό νούμερο πιο μεγάλα από το ίδιο νούμερο σε all star 

 

all star uk 8,5 eu 42

lee cooper uk 8,5 eu 42,5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δοκίμασε το tracking numbet στο http://www.dhl.de

 

 

 

 

 

κάτι μποτάκια lee cooper σε στυλ all star converse που είχα πάρει  είναι μισό νούμερο πιο μεγάλα από το ίδιο νούμερο σε all star 

all star uk 8,5 eu 42

lee cooper uk 8,5 eu 42,5

Σε ευχαριστω φιλε σημαντικη η πληροφορια σου,θα εχω το νου μου γτ ελεγα να τα παρω ενα νουμερο μεγαλητερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο jean παιδια εχει παρει κανενας?γιατι ειναι ρισκο...τι μαρκα εχετε παρει;συνβαδιζουν τα νουμερα με εδω?καποιος που φοραει 32 να παρει 32?γενικα ποιες μαρκες απο το site εχουν θεμα με το μεγεθος;μονο στην londsdale εχω διαβασει παραπονα..απο lee cooper ,everlast slazenger?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δοκίμασε το tracking numbet στο http://www.dhl.de

 

--- Το δοκίμασα, πληκτρολόγησα τον αριθμό αποστολής: 5170185436 και το www.dhl.de δεν αναγνώρισε τον αριθμό αυτόν, ενώ στο www.dhl.co.uk γράφει απλώς 'shipment information received' με ημερομηνία 10 Δεκεμβρίου 2012 και τοποθεσία "Leeds - UK".

Το θέμα είναι ότι δεν έχουν παραδώσει κανένα δέμα στηνDHL, τους πήρα τηλέφωνο και το διαπίστωσα. Μόνο τους ζήτησαν [από την sports direct] να καταχωρήσουν έναν αριθμό φορτωτικής. Και έτσι, όταν τους ρωτήσεις 'που είναι η αποστολή μου' σου απαντούν 'την έχουμε δώσει στην εταιρία courier για αποστολή' [έτσι γράφουν τα αυτοματοποιημένα email που μου στέλνουν ως απάντηση στα ερωτήματα μου]. ---------------------------------------------------------

Διάβασε εδώ την απάντηση που στέλνουν αυτόματα:

  ===================================================================================================================

RE: 3069702047 - Where is my order?

 

Dear Konstantinos Tompros

 

Thank you for your query. 

 

Your order has been collected by our courier. Your unique tracking reference number is 5170185436 which will enable you to track the progress of your delivery. Please click the tracking reference to trace your delivery. 

 

 

Kind Regards 

 

Customer Service

FieldAndTrek.co.uk

EMAIL DISCLAIMER

1. This email and any attachments are confidential and protected by copyright. If you are not the intended recipient dissemination or copying of this email is prohibited. If you have received this in error, please notify the sender by replying by email and then delete the email completely from your system.

2. All statements made in this email, including in the attachments, are subject to contract.The contents are not to be regarded as a contractual offer or acceptance unless expressly stated otherwise.

3. SportsDirect.com Retail Ltd cannot accept any responsibility for the accuracy or completeness of the contents of this email or its attachments as it has been transmitted over a public network and internet communications are not secure. If verification is required, please request a hard copy.

4. Although SportsDirect.com Retail Ltd has taken steps to ensure that this email and any attachments are free from any viruses we advise that, in keeping with good computing practice, the recipient should run a check using up to date anti-virus software to ensure that they are actually virus free.

5. SportsDirect.com Retail Ltd is a private limited company incorporated in England (Company No 3406347) with its registered office at Unit A, Brook Park East, Shirebrook, NG20 8RY.

====================================================================================================================

Βλέπεις ξεκάθαρα τι γράφουν στο email τους..

 

κάτι μποτάκια lee cooper σε στυλ all star converse που είχα πάρει  είναι μισό νούμερο πιο μεγάλα από το ίδιο νούμερο σε all star 

 

all star uk 8,5 eu 42

lee cooper uk 8,5 eu 42,5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί ήρθε και η δικιά μου παραγγελία η οποία είχε γινει την προηγούμενη Τρίτη..245 ευρώ μαζί μετα μεταφορικά...

5 φούτερ,3 ζευγάρια παπούτσια,2 σορτσάκια,1 τι σερτ,2 φόρμες κάτω μέρος,μια σαγιοναρα CK που την είχε εξευτελιστική τιμή λόγω εποχής,4 εσώρουχα,τρία snood για τον λαιμό,2 σκουφάκια,ένα εσωθερμικό.
Πρώτη φορά που παρήγγειλα online  αν και αγόραζα πολύ συχνά όταν έμενα Σκωτία απο το μαγαζί...απόλυτα ικανοποιημένος..όλα τα μεγέθη τέλεια..παπούτσια νούμερα 9 μπήκαν σαν γάντι.Φούτερ,εσώρουχα,φόρμες όλες Large ήταν τέλειες..ούτε κολλητά ούτε σακουλιάσματα..για τα ίδια πράγματα Ελλάδα θα έδινα τουλάχιστον 500-600 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις πρόβλημα πες μας ύψος και βάρος και προϊόντα για να βοηθηθούν και άλλοι στα νούμερα.

Εγώ χτες έκανα παραγγελία και περιμένω και θα ενημερώσω όταν έρθουν.

Με courier τα στέλνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί ήρθε και η δικιά μου παραγγελία η οποία είχε γινει την προηγούμενη Τρίτη..245 ευρώ μαζί μετα μεταφορικά...

5 φούτερ,3 ζευγάρια παπούτσια,2 σορτσάκια,1 τι σερτ,2 φόρμες κάτω μέρος,μια σαγιοναρα CK που την είχε εξευτελιστική τιμή λόγω εποχής,4 εσώρουχα,τρία snood για τον λαιμό,2 σκουφάκια,ένα εσωθερμικό.

Πρώτη φορά που παρήγγειλα online  αν και αγόραζα πολύ συχνά όταν έμενα Σκωτία απο το μαγαζί...απόλυτα ικανοποιημένος..όλα τα μεγέθη τέλεια..παπούτσια νούμερα 9 μπήκαν σαν γάντι.Φούτερ,εσώρουχα,φόρμες όλες Large ήταν τέλειες..ούτε κολλητά ούτε σακουλιάσματα..για τα ίδια πράγματα Ελλάδα θα έδινα τουλάχιστον 500-600 ευρώ.

Φιλε πεσμας υψος κιλα για να υπολογισουμε και εεμισ που εχουμε σκοπο να παρουμε και αν μπορεις βαλε κανενα λινκ απο μερικα απο τα πραματα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εγώ παρήγγειλα 14/12 και η παραγγελία μου ήρθε 18/12 απόγευμα (15-16 ήταν σ/κ κιόλας). 215 ευρό με μεταφορικά, 12 τεμάχια. Αυτά είναι ότι πήραμε http://prntscr.com/n3zx0 .

Τα 5 ζευγάρια παπούτσια ήταν σε όλους μας κομπλέ σε νούμερο. Ίσως τα lee cooper ήθελαν ένα νούμερο μικρότερο αλλά και αυτά που τα έχω φορέσει 3-4 φορές μια χαρά μου φαίνονται τελικά.

Η ζακέτα kangool πολύ καλή και ζεστή αλλά σε μένα είναι κλικ μεγάλη (δεν κάνει μπαμ, απλά στο σώμα μου το νιώθω). 1.82 και 65 κιλά εγώ. Το μπουφάν kangool πολύ καλό στο μέγεθος, το φοράει ένα παλικάρι στο ίδιο ύψος με μένα αλλά καμιά 20 κιλά παραπάνω και του είναι κομπλέ.

Επίσης πλήρωσα με paypal κανένα πρόβλημα, το tracking number κομπλέ έβλεπα συνεχώς την εξέλιξη της παραγγελίας μου.

Ότι άλλο θέλετε και μπορώ να βοηθήσω, ευχαρίστως.
 
ΥΓ στις αρχές του νέου χρόνου θα παραγγείλουμε ξανά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...