Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια ειχα παραγγειλει ενα ζευγαρι παπουτσια στις 29/12/14 και πριν απο 4 μερες μου εστειλαν ενα email με τον track-code και ενα λινκ που με πηγαινει στη σελιδα της DHL αλλα λεει ακομα οτι βρισκετε στο Leeds,UK και γραφει επισης Οι πληροφορίες αποστολής έχουν μεταδοθεί ηλεκτρονικά στην DHL...ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.Εχω αρχισει να ανησυχω γιατι παρολο που τα παρηγγειλα χριστουγεννα δε μου εχουν στειλει καποιο email για να με ειδοποιησουν για το τι γινετε.Τι πρεπει να κανω??ειλπιζα οτι αυτη τη παρασκευη θα ειναι εδω τα παπουτσια :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια ειχα παραγγειλει ενα ζευγαρι παπουτσια στις 29/12/14 και πριν απο 4 μερες μου εστειλαν ενα email με τον track-code και ενα λινκ που με πηγαινει στη σελιδα της DHL αλλα λεει ακομα οτι βρισκετε στο Leeds,UK και γραφει επισης Οι πληροφορίες αποστολής έχουν μεταδοθεί ηλεκτρονικά στην DHL.....Μονο αυτο.Εχω αρχισει να ανησυχω γιατι παρολο που τα παρηγγειλα χριστουγεννα δε μου εχουν στειλει καποιο email για να με ειδοποιησουν για το τι γινετε.Τι πρεπει να κανω??ειλπιζα οτι αυτη τη παρασκευη θα ειναι εδω τα παπουτσια :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στειλτο αλλες 10 φορες θα ερθουν πιο γρηγορα τα ρουχα, προηγουμενα μηνυματα να μην διαβαζεις θα παθεις τιποτα. Προς υπολοιπους που σεβονται παραγγελια 23/12 απο αγγλια εφυγαν 29/12 και αθηνα παραλαβη στις 2/1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διονυση προφανως ειμαι καινουργιος στο forum και δε ξερω πως λειτουργει ακομα γιαυτο τις εξυπναδες σου αλλου...τωρα αν θες να απαντησεις κατι τουλαχιστον ας ειναι κατι που θα με βοηθησει.Οπως πχ.αν η παραγγελια εχει κολλησει στο Leeds μια βδομαδα+ επειδη επεφταν οι γιορτες ή αν ειναι κατι παραξενο και πρεπει να επικοινωνησω με το sports direct η την DHL.ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω νεο μελος ειμαι αλλα ειχα την ορεξη και εκατσα 3 ωρες και διαβασα το θεμα απο την αρχη, αυτο θα κανεις και εσυ, οι δικαιολογιες ειμαι νεος κτλπ ειναι για παιδια του δημοτικου, οι αποριες σου ειναι απαντημενες σε προηγουμενες σελιδες, αν ενδιαφερεσαι θα τις βρεις, ξεχωριστη απαντηση δεν θα παρεις εχει γεμισει το θεμα με τις ιδιες ερωτησεις επειδη μερικοι βαριεστε να κουνησετε το χερακι σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο που εγω δεν εχω τοσο ελευθερο χρονο και ειναι τοσο δυσκολο να μου δωσεις μια απλη και σαφης απαντηση αφου τα εχεις διαβασει ολα??

 

Για να τελειώνει αυτή η ιστορία. ΣΚ και αργίες δεν ενημερώνεται το status στην σελίδα της DHL. Απο αύριο να αρχίσεις να ανησυχείς, αν δεν αλλάξει η κατάσταση της παραγγελίας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τελειώνει αυτή η ιστορία. ΣΚ και αργίες δεν ενημερώνεται το status στην σελίδα της DHL. Απο αύριο να αρχίσεις να ανησυχείς, αν δεν αλλάξει η κατάσταση της παραγγελίας σου.

 

Εγώ σήμερα είχα update στο tracking προφανώς γιατί το δέμα μου δεν έχει πατήσει ακόμα Ελλάδα που έχουμε επίσημη αργία.

 

 

Πριν ποστάρω αυτή την απάντηση είχαμε ακριβώς τον ίδιο αριθμό posts :-D 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στειλτο αλλες 10 φορες θα ερθουν πιο γρηγορα τα ρουχα, προηγουμενα μηνυματα να μην διαβαζεις θα παθεις τιποτα. Προς υπολοιπους που σεβονται παραγγελια 23/12 απο αγγλια εφυγαν 29/12 και αθηνα παραλαβη στις 2/1.

Η dhl τι είναι .....? :-):-)

Χρόνια πολλά

 

 

Ποδήλατα στέλνουν....λογικα. Αφού έχουν και review απο Ελληνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποδήλατα στέλνουν....λογικα. Αφού έχουν και review απο Ελληνες

Είχα φτάσει την παραγγελία στο σημείο πληρωμής του PayPal και σκέφτηκα τι να το κάνω αλλο ενα ποδήλατο...οπότε λογικά στέλνουν. Αν δεν έστελναν θα μου την είχε μπλοκάρει νωρίτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σήμερα είχα update στο tracking προφανώς γιατί το δέμα μου δεν έχει πατήσει ακόμα Ελλάδα που έχουμε επίσημη αργία.

 

 

Πριν ποστάρω αυτή την απάντηση είχαμε ακριβώς τον ίδιο αριθμό posts :-D 

 

Εμενα λεει οτι ειναι στο Leeds αρα ειναι Αγγλια ομως δεν ενημερωθηκε ακομα.

Παντως διαβασα σε προηγουμενα ποστ και βρηκα ενα παιδι που ειχε ακριβως το ιδιο θεμα δηλαδη ειχαν περασει 10+ μερες και η παραγγελια του βρισκοταν ακομα στο πρωτο σταδιο.Τελικα εκανε Dispute(δεν εχω ιδεα τι ειναι) στη pay-pal και τη επομενη μερα η παραγγελια του ξεκινησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα λεει οτι ειναι στο Leeds αρα ειναι Αγγλια ομως δεν ενημερωθηκε ακομα.

Παντως διαβασα σε προηγουμενα ποστ και βρηκα ενα παιδι που ειχε ακριβως το ιδιο θεμα δηλαδη ειχαν περασει 10+ μερες και η παραγγελια του βρισκοταν ακομα στο πρωτο σταδιο.Τελικα εκανε Dispute(δεν εχω ιδεα τι ειναι) στη pay-pal και τη επομενη μερα η παραγγελια του ξεκινησε.

 

Με το που πάρεις tracking number, περιμένεις κάπου στις 5-7 εργάσιμες μέχρι να έρθουν σπίτι σου. Από εκεί και πέρα αν είναι τόσες μέρες κολλημένο εκεί, ή κάτι έχει παιχτεί με το tracking number ή κάτι έχει παιχτεί με το δέμα σου. Στη θέση σου αύριο θα έπαιρνα πρώτα τηλ στην dhl (210 9890000) και θα τους έδινα το tracking number. Αν δεν έχουν και αυτοί κάποια ενημέρωση, θα έστελνα στο sportsdirect να τους ρωτήσω τι γίνεται με το δέμα μου. Οι ακρότητες του τύπου dispute από τόσο νωρίς δεν βοηθούν κανένα.

 

Tip: Αν δεν έχεις τον χρόνο να διαβάσεις τόσες σελίδες κάτι που είναι σεβαστό, υπάρχει και το search το οποίο θα σε βοηθήσει. Σίγουρα όμως δεν μπορείς να εκμεταλλεύεσαι τον χώρο που δίνει το forum με double/triple posts για το ίδιο θέμα. Όλα αυτά φιλικά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα λεει οτι ειναι στο Leeds αρα ειναι Αγγλια ομως δεν ενημερωθηκε ακομα.

Παντως διαβασα σε προηγουμενα ποστ και βρηκα ενα παιδι που ειχε ακριβως το ιδιο θεμα δηλαδη ειχαν περασει 10+ μερες και η παραγγελια του βρισκοταν ακομα στο πρωτο σταδιο.Τελικα εκανε Dispute(δεν εχω ιδεα τι ειναι) στη pay-pal και τη επομενη μερα η παραγγελια του ξεκινησε.

 

Εσύ την αγορά σου την έκανες με paypal; Αν καθυστερήσει κι άλλο να αλλάξει το status, κάνε μια ερώτηση στο sportsdirect μέσα απο την σελίδα τους στο facebook ( αν δεν έχεις , χρησιμοποίησε το facebook κάποιου φίλου ).

 

Φίλε Questioner, τι θα γίνει με τα posts μας σήμερα; Μήπως να γράψουμε κανα τζοκερ μαζί;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...