Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδία γίνετε σε μεγάλες παραγγελίες να τα κρατήσουν στο τελωνειο?

 

οχι, ερχονται απο αλλο κρατος της ΕΕ

προσπαθησα να πληρωσω με paypal και μου εβγαλε σφαλμα

ξαναπροσπαθησα και παλι τα ιδια

μετα μπαινω στο μειλ και βλεπω δυο απο το paypal οτι χρεωθηκα αλλα κανεναν απτο sportsdirect oτι εγινε η παραγγελια

 

 

την παραγγελία την έκανα μέσω firefox

 

τους εστειλα μειλ να ρωτησω τι γινεται κι αν υπαρχει παραγγελια

μου ζητησαν τα Transaction ID και αφου τους τα εστειλα ακυρωθηκε η παραγγελια κι αποδεσμευτηκαν τα χρηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαγδαληνή και οι υπόλοιποι φίλοι/ες,τα φώτα σας :)

Σε αυτό ακριβώς το σημείο δηλαδή στο ''type of article'' έχω κολλήσει και εγώ που θέλω να επιστρέψω κάποια πράγματα στο sportsdirect.

Αλλά υπάρχουν και κάποια άλλα θεματάκια: αυτή τη  φόρμα τη συμπληρώνεις αλλά μετά τι την κάνεις,πώς τη στέλνεις;Δεν έχει ''ΟΚ'' ή ''Send'' και δε στέλνεται κάπως!Υποθέτω πως απλά αναγράφει τα στοιχεία(ονοματεπώνυμο,transaction ID,ποσό κτλ) που ζητάνε τα οποία μετά εμείς πρέπει να τα αντιγράψουμε σε ένα απλό mail και να τους τα στείλουμε στο [email protected] που αναγράφεται στο τέλος της φόρμας;;

Και εκτός από τα κλασικά αυτά στοιχεία,ζητάνε να τους στείλουμε 3 ακόμα πράγματα: 1.screenshots από το confirmation email που είχε στείλει το paypal όταν έγινε η παραγγελία, 2.φωτογραφία από την απόδειξη που θα πάρουμε από τα ΕΛΤΑ για την επιστροφή του δέματος και 3.φωτογραφία από το ίδιο το δέμα που να δείχνει ότι στέλνεται προς αυτόν τον προορισμό;

 

 

Η φόρμα είναι αρχείο pdf . Το αποθηκεύεις στον υπολογιστή σου, το συμπληρώνεις και το στέλνεις ως συννημένο μαζί με τα υπόλοιπα στοιχεία που ζητάνε.

Για το type of article δεν βρήκα κάπου απάντηση. Τελικά δεν το έψαξα άλλο, γιατί το προιόν που είχα για επιστροφή μου το ζήτησε και το αγόρασε φίλος.

Πάντως αν βγάλεις άκρη, μην ξεχάσεις να το μοιραστείς μαζί μας, για μελλοντικές επιστροφές.

δηλαδή το τελωνείο μπορεί να κρατήσει πράγματα όταν έρχονται απο κάποια χώρα εκτός ΕΕ ?

 

Αν σταματήσει κάτι στο τελωνείο, θα μείνει κάποιες μέρες εκεί, μέχρι να γίνει ο εκτελωνισμός. ΦΠΑ+ δασμοι+ τα εκτελωνιστικά έξοδα.

Πληρώνεις το φέσι που σου φορέσανε και παραλαμβάνεις το δέμα σου. Αν δεν δεχθείς να πληρώσεις επιστρέφει στον αποστολέα ή το κρατάει ο τελωνειακός για πάρτη του.  Μόνο για εκτός ΕΕ ισχύει αυτό.

Είμαστε off topic όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα επιστρέψει ένα ελαττωματικό προϊόν (5/12/14) και παράλληλα έστειλα και την απόδειξη από τα ΕΛΤΑ για να με αποζημιώσουν κια για τα έξοδα που έκανα για την επιστροφή. Τα χρήματα που αναλογούσαν στο ελαττωματικό προϊόν (μια ξηλωμένη μπλούζα) επεστράφησαν ταχύτατα με τη παραλαβή του δέματος απο το SD. Τα έξοδα αποστολής όμως δεν έχουν επιστραφεί ακόμα....Τούς έστειλα μήνυμα μέσω fb και περιμένω να δω τι θα απαντήσουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, σκεφτομαι να παραγγειλω τα παρακατω παπουτσια και ηθελα να δω αν τα εχει παρει καποιος για να με κατευθυνει με τα νουμερα. Φοραω 44 ή 10 στα περισσοτερα παπουτσια πχ all star.

http://www.sportsdirect.com/giorgio-stitch-mens-pumps-246264?colcode=24626418

 

http://www.sportsdirect.com/firetrap-charlie-mens-canvas-shoes-246035?colcode=24603518

Ευχαριστω πολυ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πάρει κανείς αυτή τη ζακέτα lonsdale?

Link.png Site: http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripe-large-logo-zip-hoody-mens-535015?colcode=53501550

 

Ειμαι 1,73 - 70 κιλά με λίγο κοιλίτσα! Απο τα σχόλια καταλήγω σε small αλλά το νούμερο αυτό μου κάνει εντύπωση.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πάρει κανείς αυτή τη ζακέτα lonsdale?

Link.png Site: http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripe-large-logo-zip-hoody-mens-535015?colcode=53501550">http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripe-large-logo-zip-hoody-mens-535015?colcode=53501550

 

Ειμαι 1,73 - 70 κιλά με λίγο κοιλίτσα! Απο τα σχόλια καταλήγω σε small αλλά το νούμερο αυτό μου κάνει εντύπωση.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος??

Ειμαι 1,76 και 67 κιλα την παρελαβα την Παρασκευη και μου ειναι ανετη μην παρεις medium θα κολυμπας :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα επιστρέψει ένα ελαττωματικό προϊόν (5/12/14) και παράλληλα έστειλα και την απόδειξη από τα ΕΛΤΑ για να με αποζημιώσουν κια για τα έξοδα που έκανα για την επιστροφή. Τα χρήματα που αναλογούσαν στο ελαττωματικό προϊόν (μια ξηλωμένη μπλούζα) επεστράφησαν ταχύτατα με τη παραλαβή του δέματος απο το SD. Τα έξοδα αποστολής όμως δεν έχουν επιστραφεί ακόμα....Τούς έστειλα μήνυμα μέσω fb και περιμένω να δω τι θα απαντήσουν

 

Εχθές το βράδυ τους έστειλα μήνυμα μέσω fb και σήμερα το πρωί είχα απάντηση και μέσω fb και μέσω email καθώς επίσης και refund!!!!

Έχει πάρει κανείς αυτή τη ζακέτα lonsdale?

Link.png Site: http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripe-large-logo-zip-hoody-mens-535015?colcode=53501550

 

Ειμαι 1,73 - 70 κιλά με λίγο κοιλίτσα! Απο τα σχόλια καταλήγω σε small αλλά το νούμερο αυτό μου κάνει εντύπωση.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος??

 

1.80 78 και η small μου είναι "λίγο εφαρμοστή"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , δεν ξερω αν ειμαι off topic αλλα δεν το εχω ξαναδιαβασει στο τοπικ. Εκανα μια παραγγελια την πρωτοχρονια , κι ενω μου εδωσαν το tracking code την πεμπτη 8/01(ειχε φτασει μεχρι την Βουδαπεστη τοτε κι εφυγε την ιδια μερα )σημερα αναφερει 

Shipment on hold TURKU - FINLAND

που ειναι πολυ περιεργο , εχει συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φινλανδία; Έχει παρατηρηθεί παρόμοιο λάθος αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχε γίνει. Στείλε μήνυμα στο SD να τους ενημερώσεις ο,τι το δέμα σου έχει πάει αλλού για αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κανει μια παραγγελια και τα πραγματα μου ηρθαν σημερα αλλα θελω να αλλαξω μια μπλουζα (λαθος νουμερο) και ενα ζευγαρι παπουτσια (λαθος χρωμα). Και στις 2 περιπτωσεις το λαθος ειναι δικο μου και οχι δικο τους. Επιστρεφονται τα πραγματα οταν ειναι δικο μου λαθος? Αξιζει το κοπο να πληρωσω τα μεταφορικα οταν η αξια και των 2 ειναι 45 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...