Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε Questioner, τι θα γίνει με τα posts μας σήμερα; Μήπως να γράψουμε κανα τζοκερ μαζί;;

 

:lol:  :lol:  :lol:

 

Βάζω για τζόκερ το τελευταίο νούμερο του invoice number της τελευταίας παραγγελίας μου στο SD. Βάλε εσύ τα υπόλοιπα.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ την αγορά σου την έκανες με paypal; Αν καθυστερήσει κι άλλο να αλλάξει το status, κάνε μια ερώτηση στο sportsdirect μέσα απο την σελίδα τους στο facebook ( αν δεν έχεις , χρησιμοποίησε το facebook κάποιου φίλου ).

 

Φίλε Questioner, τι θα γίνει με τα posts μας σήμερα; Μήπως να γράψουμε κανα τζοκερ μαζί;;

Ναι με paypal την εκανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με paypal την εκανα

Ωραία. Τότε είσαι καλυμμένος. Αν χρειαστεί να κάνεις dispute, δεν είναι κάτι δύσκολο κι αν αντιμετωπίσεις δυσκολία κάνε μια ερώτηση στο θέμα του Link.png Site: paypal .  Πάντως είναι ακόμα πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο.

 

 

:lol:  :lol:  :lol:

 

Βάζω για τζόκερ το τελευταίο νούμερο του invoice number της τελευταίας παραγγελίας μου στο SD. Βάλε εσύ τα υπόλοιπα.  :-D

 

Στην πλάκα το είπα, αλλά τι κοστίζει να γράψουμε ένα τζόκερ;; Θα σου στείλω pm με τους αριθμούς χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steff υπομονη

 

1. Λογω εορτων το δεμα μπορει να μην εχει ξεκινησει ακομα

2. Μπορει το δεμα να ειναι ηδη στο δρομο αλλα να μην ενημερωνεται το tracking. Συμβαινει αρκετα συχνα τελευταια.

3. Το πιο απιθανο σεναριο να υπαρχει καποιο προβλημα με το δεμα. Προσωπικα δεν θυμαμαι περιπτωση εδω στο forum που να εχει χαθει δεμα ή και να υπαρχει συμβαινει εξαιρετικα σπανια. Ακομα και αυτο να γινει το sportdirect ειναι κολοσσος με χιλιαδες παραγγελιες καθε μερα. Δεν προκειται να σου φαει τα λεφτα! Ποσο μαλλον οταν εχεις πληρωσει και με paypal.

 

Πονταρω στο 2.

 

ΥΓ. Μην κανεις dispute. Τουλαχιστον οχι ακομα. Το paypal σου δινει δικαιωμα μεχρι 45 μερες αν δεν κανω λαθος. Αν και δεν υπαρχει περιπτωση να χρειαστει κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steff υπομονη

 

1. Λογω εορτων το δεμα μπορει να μην εχει ξεκινησει ακομα

2. Μπορει το δεμα να ειναι ηδη στο δρομο αλλα να μην ενημερωνεται το tracking. Συμβαινει αρκετα συχνα τελευταια.

3. Το πιο απιθανο σεναριο να υπαρχει καποιο προβλημα με το δεμα. Προσωπικα δεν θυμαμαι περιπτωση εδω στο forum που να εχει χαθει δεμα ή και να υπαρχει συμβαινει εξαιρετικα σπανια. Ακομα και αυτο να γινει το sportdirect ειναι κολοσσος με χιλιαδες παραγγελιες καθε μερα. Δεν προκειται να σου φαει τα λεφτα! Ποσο μαλλον οταν εχεις πληρωσει και με paypal.

 

Πονταρω στο 2.

 

ΥΓ. Μην κανεις dispute. Τουλαχιστον οχι ακομα. Το paypal σου δινει δικαιωμα μεχρι 45 μερες αν δεν κανω λαθος. Αν και δεν υπαρχει περιπτωση να χρειαστει κατι τετοιο.

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου :) Θα περιμενω μερικες μερες ακομα γιατι και εγω πιστευω οτι λογω εορτων καθηστερει αλλα μπορει και το 2 ποτε δε ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ειναι το 2ο. Εγω εχω παραγγελια 28/12 και εχει φυγει ηδη απο Βουδαπεστη, δηλαδη αυριο ή μεθαυριο λογικα παραλαμβανω...

 

Εχει συμβει πολλες φορες για αυτο σου το λεω πως κατα πασα πιθανοτητα ειναι το 2ο που σου ειπα. Και εχω βγαλει το συμπερασμα πως σε αυτες τις περιπτωσεις που δεν ενημερωνεται το tracking φταει καθαρα η dhl και οχι το sportsdirect.

 

Ενας φιλος που ειχε το ιδιο προβλημα με εσενα (δεν ενημερωνοταν το tracking) επικοινωνουσε με sportsdirect και του ελεγαν πως την παραγγελια την εχει παραλαβει το courier. Επικοινωνουσε με dhl και του ελεγαν πως δεν εχουν παραλαβει ακομα.

Το δεμα ηρθε τελικα. Την μερα που ηρθε μαλιστα ειχε επικοινωνησει νωριτερα με dhl και του ελεγαν πως ακομα δεν ειχαν παραλαβει!!!

 

Πιστευω πως μπορει να σου ερθει και μεσα στη βδομαδα. Αν δεν ερθει, προς στα τελη της επομενης βδομαδας κανε μια ερωτηση sportdirect τι παιζει...

 

ΥΓ. Ουπς λαθος. 28/12 μου εδωσαν tracking. Η παραγγελια η δικια μου εγινε 24/12. Αρα ειναι αρκετα πιο πισω η παραγγελια σου απο την δικια μου... Δυσκολακι να παραλαβεις αυτη τη βδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω νεο μελος ειμαι αλλα ειχα την ορεξη και εκατσα 3 ωρες και διαβασα το θεμα απο την αρχη, αυτο θα κανεις και εσυ, οι δικαιολογιες ειμαι νεος κτλπ ειναι για παιδια του δημοτικου, οι αποριες σου ειναι απαντημενες σε προηγουμενες σελιδες, αν ενδιαφερεσαι θα τις βρεις, ξεχωριστη απαντηση δεν θα παρεις εχει γεμισει το θεμα με τις ιδιες ερωτησεις επειδη μερικοι βαριεστε να κουνησετε το χερακι σας.

Συμφωνω απολυτα.Ολο τα ιδια και τα ιδια  λενε οι περισσοτεροι.Εχει καταντησει το topic της dhl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα. Μια ερωτηση: Διαβασα μερικες σελιδες πιο πισω οτι μπορει μεν να εχεις κανει την παραγγελια αλλα το προιν να εξαντληθει. (μπορει και να το καταλαβα λαθος) Γινεται πραγματι αυτο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα την πρώτη μου παραγγελία από το site

Όλα κομπλέ, αν εξαιρέσεις ένα ζευγάρι παπούτσια που 43 είναι μόνο στα χαρτιά.....για 45 τα κόβω :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα. Μια ερωτηση: Διαβασα μερικες σελιδες πιο πισω οτι μπορει μεν να εχεις κανει την παραγγελια αλλα το προιν να εξαντληθει. (μπορει και να το καταλαβα λαθος) Γινεται πραγματι αυτο? 

Γίνεται, απλά το συγκεκριμένο δεν θα βρίσκεται μέσα στο συνολικό πακέτο που θα σου σταλεί και θα σου επιστραφεί η αξία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τσίμπησα ένα sleeping bag που έψαχνα στο νετ και μου το έβγαλε σε χαμηλότερη τιμή και με το κουπόνι (TAKE20) βγήκε 38€ ήταν ήδη χώμα η τιμή και χωρίς μεταφορικά οπότε :D

Καλή Χρονιά 

Τελικά τσίμπησα @@ μου έκαναν ακύρωση και επιστροφή στο paypal 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ την αγορά σου την έκανες με paypal; Αν καθυστερήσει κι άλλο να αλλάξει το status, κάνε μια ερώτηση στο sportsdirect μέσα απο την σελίδα τους στο facebook ( αν δεν έχεις , χρησιμοποίησε το facebook κάποιου φίλου ).

 

Φίλε Questioner, τι θα γίνει με τα posts μας σήμερα; Μήπως να γράψουμε κανα τζοκερ μαζί;;

Οχι ακυρο τελικα,μπερδευτηκα.Με mastercard prepaid την εκανα τη παραγγελια.

Αλλαζει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τελικα ηταν ολο λαθος της Sports Direct....μου εδωσαν λαθος tracking number και εγω τοσο καιρο εβλεπα οτι το δεμα δεν ειχε ξεκινησει καν.Τηλεφωνησα σημερα το πρωι στη DHL,τους εδωσα τον αρχικο tracking number ο οποιος ηταν λαθος και μου ειπαν οτι δεν εχουν λαβει τετοια παραγγελια.Στελνω μηνυμα αργοτερα στη sport direct στο facebook και μετα απο λιγες ωρες μου απαντανε και μου λενε να τους στειλω το tracking number,τους το στελνω και μου λενε ειναι λαθος και μου εστειλαν το σωστο...αυτη τη στιγμη το δεμα βρισκετε αθηνα και μαλλον αυριο το πρωι θα ειναι σπιτι μου :D

Τελικα krom281 τιποτα απο τα 3 δεν ηταν,δεν υπαρχει κανενα προβλημα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά, πήρες επιστροφή των μεταφορικών απο Paypal;

Πρέπει να κάνω μια επιστροφή.

Στην Link.png Site: φόρμα της επιστροφής, τι γράφουμε εκει που λέει Type of article ;

Μαγδαληνή και οι υπόλοιποι φίλοι/ες,τα φώτα σας :)

Σε αυτό ακριβώς το σημείο δηλαδή στο ''type of article'' έχω κολλήσει και εγώ που θέλω να επιστρέψω κάποια πράγματα στο sportsdirect.

Αλλά υπάρχουν και κάποια άλλα θεματάκια: αυτή τη https://www.paypal.eu/uploadedFiles/wwwpaypaleu/Campaigns/FreeReturnShipping_2014_EU_en/PayPal_Refunded_Returns_form.pdf'> φόρμα τη συμπληρώνεις αλλά μετά τι την κάνεις,πώς τη στέλνεις;Δεν έχει ''ΟΚ'' ή ''Send'' και δε στέλνεται κάπως!Υποθέτω πως απλά αναγράφει τα στοιχεία(ονοματεπώνυμο,transaction ID,ποσό κτλ) που ζητάνε τα οποία μετά εμείς πρέπει να τα αντιγράψουμε σε ένα απλό mail και να τους τα στείλουμε στο [email protected] που αναγράφεται στο τέλος της φόρμας;;

Και εκτός από τα κλασικά αυτά στοιχεία,ζητάνε να τους στείλουμε 3 ακόμα πράγματα: 1.screenshots από το confirmation email που είχε στείλει το paypal όταν έγινε η παραγγελία, 2.φωτογραφία από την απόδειξη που θα πάρουμε από τα ΕΛΤΑ για την επιστροφή του δέματος και 3.φωτογραφία από το ίδιο το δέμα που να δείχνει ότι στέλνεται προς αυτόν τον προορισμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...