Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια... προσπαθω να κανω το κολπο με το balance αλλα δεν πετυχαινει... μηπως δεν μπορω επειδη η καρτα απο την οποια προσπαθω να παρω λεφτα, ειναι η ιδια με αυτη που εχω στον λογιαριασμο του Paypal? Αν ναι τι μπορω να κανω ωστε να πετυχει το κολπο? Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού τόσος κόσμος (κι εγώ μαζί) έχει βάλει χρήματα από την ίδια κάρτα που είναι και στο λογαριασμό του paypal, λέω ότι δεν είναι αυτός ο λόγος.

Ποιός μπορεί να είναι, μοιάζει με κολοκυθιά:

  • Μπορεί να είναι καινούριος ο λογαριασμός σου στην paypal ή
  • μπορεί να είναι καινούρια η κάρτα ή
  • μπορεί να δίνεις λάθος τα στοιχεία της κάρτας (κανονικά βάζεις ό,τι ακριβώς στοιχεία είχες δώσει στην τράπεζα) ή
  • μπορεί η τράπεζα να έκλεισε την τρύπα. :shock:

Σίγουρος τρόπος επιτυχίας δεν υπάρχει, απλώς κάνεις refund το ποσό που ζήτησες και ξαναδοκιμάζεις άλλη φορά, άλλη ώρα, με λίγο διαφορετικό ποσό και... υπομονή. Σε εμένα έπιασε με την τρίτη.


Δηλαδή το sd δέχεται ελληνικές κάρτες;

 
Όχι, διότι
 

edit: Μήπως ισχύει από τις τράπεζες ο περιορισμός για αγορά ρουχισμού από το εξωτερικό μέσω ίντερνετ;


Ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πράγμα ήταν αυτό εχθές με το sportsdirect, βρίσκω τα πράγματα που θέλω, μέχρι να βάλω λεφτά με request, μπουφάν και παπούτσια puma out of stock, μέχρι να βρω άλλα παπούτσια, κάτι παπούτσια της μικρής μου out of stock και ξανά και πάλι!

Ανέβασα πίεση!

Τα μισά πήρα από αυτά που είχα δει!!

 

Οντως, αυτό με τα flashsale που βγάζει πρέπει να είσαι γρήγορος, γιατί τα νούμερα κάνουν φτερά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστώ αλλά τελικά τα κατάφερα! Τώρα όμως έχω αλλο θέμα! Πλεον στο paypal μου βγαζει το εξης : Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. For more information, please go to the 

Resolution Centre.... έκανα κατι λαθος και μου βγαζει οτι πουλησα κατι? εγω απλα εκανα το κολπο που αναγραφεται στο forum...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστώ αλλά τελικά τα κατάφερα! Τώρα όμως έχω αλλο θέμα! Πλεον στο paypal μου βγαζει το εξης : Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. For more information, please go to the 

Resolution Centre.... έκανα κατι λαθος και μου βγαζει οτι πουλησα κατι? εγω απλα εκανα το κολπο που αναγραφεται στο forum...

 

Μήπως έβαλες service αντί για goods ή ο λογαριασμός του paypal σου είναι καινούργιος??

Δύο επιλογές έχεις, πρώτον κάνεις υπομονή 21 ημέρες και δεύτερον, ακυρώνεις την συναλλαγή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά για μια επιστροφή ενός μπουφάν (λάθος νούμερο) να χρησιμοποιήσω dhl ή ελτα? Υποθέτω πως σε κάθε περίπτωση θα γίνει refund από το paypal. Αν όντως ισχύει αυτό τείνω προς dhl. Εσείς τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ thanks, επειδή είμαι και λίγο noob στο θέμα. Στα ελτά σαν συστημένο δέμα το στέλνω ή πρέπει να το ζητήσω κάπως αλλιώς?

 

edit: σαν συστημενη επιστολή βγαίνει στα 11,20 σαν δέμα φτάνει 25. όποτε μάλλον το πρώτο είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.elta.gr/el-gr/%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CF%83%CF%89%CE%BA%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82.aspxκαι βαζει επιστολη,εξωτερικο,α' προτεραιοτητα,συστημενο,ακανονιστο το βαρος και σου βγαζει τα εξοδα.υπολογισε ομως και τον φακελο ή το κουτι απο τα ελτα αν δεν εχεις δικο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτό είδα και γω, στα 11 βγαίνει. Και μια τελευταία ερώτηση αν ξέρεις, πρέπει να ενημερώσω το sportsdirect ότι τα στέλνω πίσω ή  να το στείλω κατευθείαν με τα έγγραφα που ζητάνε?  Το μέγεθος που θέλω υπάρχει σε stock,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω δεν ειναι απαραιτητο αλλα εγω τους ειχα πει γιατι δεν ηξερα τι να γραψω ως δικαιολογια επιστρφης.στα εντυπα της επιστροφης αν εγραψες τον λογο λογικα θα καταλαβουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν τους προειδοποιείς . Επίσης αν θες τα λεφτά σου πίσω βάζεις επιλογή Β, αλλιώς πας στην επιλογή Α που δεν καταλαβαίνω το λόγο να το κάνει κάποιος αλλά οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...