Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, petrost8 είπε

European Deliveries

You can continue to shop normally at Sports Direct. Brexit has led to some delays moving goods into the EU but we have worked tirelessly since the 1st January to avoid unnecessary delays and additional charges for our customers.

έχουν απόλυτο δίκιο, τα δικά μου είχαν φτάσει σε 5 μέρες, οι δικοί μας έκαναν 1 μήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω υποθετω οτι τα εξτρα λεφτα που ζητησαν στον Fonda ηταν τα τελωνειακα εξοδα που χρεωσαν τα ΕΛΤΑ, ενω η Γενικη Ταχυδρομικη ή DHL δεν τα χρεωνει. Μονο εκει παει το μυαλο μου...

Επεξ/σία από petrost8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα με sd και μου ειπαν οτι τα επιπλεον εξοδα λογω brexit συμπεριλαμβανονται στην τιμη πριν πληρωσεις.Δε μπορω να καταλαβω τι εγινε στην περιπτωση πιο πανω..

και για τον κουριερ τους ειπα και μου ειπαν οτι δεν εχει αλλαξει κατι σε σχεση με πριν.

βεβαια απο τα ποστ εδω μεσα αλλα βλεπω.

 

Anyway,οποτε υπολογιζουμε οτι θα κανουν ενα μηνα να ερθουν αντι για τις 10 μερες που καναν παλιοτερα?

Και δεν στα φερνουν σπιτι πια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παρελαβε γνωστος μου, πακετο αξιας περιπου 40€, μεσω FedeX και Γενικης Ταχυδρομικης. Καμια εξτρα χρεωση.

Λιγακι αργουν. 3-4 εβδομαδες. Νομιζω κανονικα στο σπιτι στα φερνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτημα e-mail που τους εστειλα και η απαντηση τους:

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hello! 

I would like to know if there will be additional customs charge for delivery in Greece
If you assure me that there aren't any ,but instead I get charged with customs , will you refund the additional costs?
 
Thank you 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Thank you for your email.
 
You should not incur any charges after the order has been placed. If there are customs charges, please contact us so we can liaise with the courier. If you pay the custom charges yourself, we will not reimburse you, please let us know and we will take care of it.
 
However, you should not incur any charges anyway. 
 
Please let me know if you have any future queries.
 
Kind regards
 
Elliott
Customer services
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, coyote2 είπε

το είπε το παλικάρι

θα τα κανονίσουν αυτοί

 

Σιγά μη βγάλουν άκρη με τα ΕΛΤΑ, λίγο διφορούμενη η απάντηση....🤔

Μου άρεσε το κομμάτι που λέει ότι αν πληρωσουμε τα χρήματα σε πιθανο τελωνειακο έλεγχο δεν προκειται να τα επιστρέψουν 😄  Εδώ από προσωπικη εμπειρία δεν αναγνώριζαν λάθος υπαλλήλου τους που έβαλε στο σωστό μεν  κουτί λάθος νουμερο παπουτσια να πληρωσουν τα ταχυδρομικα έξοδα επιστροφής!  Να'ναι καλά το PayPal. 

Προσωπικά θα περιμενω λίγο ακόμη να κατασταλαξει η υπόθεση διανομέας... Δεν μπορεί τη μια να χρησιμοποιουν τα ΕΛΤΑ, σε άλλη περιπτωση την Γενική ταχυδρομικη, η την DHL. Κάτι δεν κολλάει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα η παραγγελια ξεκινησε με fedex και στις περισσοτερες πληροφοριες για τρακινγκ με πεταει στο σαιτ της γενικης ταχυδρομικης. ελπιζω να μην εχω καμια ιδιαιτερη έκπληξη με τελωνειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ παήγγειλα στις 10 Μαρτίου. στις 15 π΄ήγε Ολλανδία και από τις 18 του μήνα είναι στο Venlo.λογικά έρχεται αεροπορικώς από εκεί...έει δύο tracking number. ¨ενα της Fedex κι ένα με τη Γενικλη μεταφορική...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το tracking number στην ουσια ειναι ενα.

Η FedEx αναλαμβανει να το φερει απο Αγγλια ως Ελλαδα και η Γενικη Ταχυδρομικη αναλαμβανει το υπολοιπο κομματι ως το σπιτι μας.

Εχω κανει και εγω παραγγελιες και αναμενω. Το ζητημα ειναι να εκτελωνιστουν στην Ολλανδια. Αν γινει αυτο, τοτε η χωρα εισαγωγης ειναι η Ολλανδια, δλδ Ε.Ε., οποτε μηδεν τελωνειο και εξτρα χρεωσεις.

 

JohnnyX, ενδιαφερον αυτο που γραφεις οτι 9 στα 10 τα επιστρεφεις. Νομιζα οτι γυρω στα 20€ στοιχιζει να στειλεις δεμα στην Αγγλια. Οποτε δεν συμφερει. Να τα επεστρεφες δωρεαν με χρεωση του SportsDirect, λιγο χλωμο να υποθεσω.

Επεξ/σία από petrost8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις τσεκαρα το τρακινγκ περασε απο ολλανδια χτες και αναφερει customs cleared οποτε λογικα ολα κομπλε. γνωριζει κανενας ποσο περιπου κανει μεχρι να παραδωθει απο γενικη ταχυδρομικη απο κει και περα;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σίγουρα μεχρι στιγμηςείναι:

- Δεν πληρωνουμε τελωνειο μιας κ ο εκτελωνισμος γινεται στην Ολλανδια. Απο την αλλη το SD εχει τσιμπησει λιγο τις τιμες για να καλυψει αυτο το κοστος ή εστω ενα μερος αυτου.

- Υπαρχει μεγαλη καθηστερηση στην παραλαβη των δεματων. Ξεχαστε το 5-7 μερες που ειχαμε παλια. Αυτη τη στιγμη ειμαστε περιπου στις 15+ μερες απο τη στιγμη της παραγγελιας.

- Κανουν περισσοτερες φορες partial shippment με διαφορετικα tracking No. Ακομα και αν φυγουν τα πακετα με διαφορα 2 ωρων το πιθανοτερο ειναι να μην φτασουν μαζι στην πορτα σας.

"Good afternoon,
Thank you for your email.
I do apologise for any inconvenience caused.
There is a current delay with parcels being delivered in Europe."
 
Ας ελπισουμε να βρουν συντομα μια λυση στο θεμα γιατι ετσι που παει το θεμα θα φτασουμε παραλαβες στις 30 μερες κ θα λεμε κ ευχαριστω.......
 
Και το ebay δεν παει πισω παντως....... 20 μερες απο Αγγλια με GSP. Η Υπομονη ειναι αρετη! χαχαχαχα
 
Επειδη ψωνιζω πολλα χρονια απο SD, ελπιζω καποια στιγμη να ερθει και στην Ελλαδα, οχι ομως με τις τιμες που ηρθε το decathlon.......
 
Γενικα παντως η αγορα απο εξωτερικο ειναι μονοδρομος. Καλυτερες τιμες, ποικιλια, εξυπηρετηση και ΣΕΒΑΣΜΟΣ στον πελατη, οχι οπως εδω που σου λενε Εκπτωσεις (που στην ουσια δεν εχουμε ΠΟΤΕ!!!!) και μας κορουδευουν!!!!!
 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...