Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα δηλαδή συνοψίζοντας, μετά το Brexit οι παραγγελιες έρχονται πλεον μέσω Ολλανδίας όπου εκτελωνιζονται μέσω κάποιας ειδικής συμφωνίας που έχουν κάνει οι Άγγλοι και εμείς δεν πληρωνουμε επιπλέον χρήματα για εκτελωνισμο (βέβαια έχουν ανεβασει και τις τιμές τους). Σωστά , η υπάρχουν ακόμη σκοτεινα σημεία ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, molot12 είπε

Άρα δηλαδή συνοψίζοντας, μετά το Brexit οι παραγγελιες έρχονται πλεον μέσω Ολλανδίας όπου εκτελωνιζονται μέσω κάποιας ειδικής συμφωνίας που έχουν κάνει οι Άγγλοι και εμείς δεν πληρωνουμε επιπλέον χρήματα για εκτελωνισμο (βέβαια έχουν ανεβασει και τις τιμές τους). Σωστά , η υπάρχουν ακόμη σκοτεινα σημεία ; 

εμένα δεν πέρασε από πουθενά, κατευθείαν Ελλάδα. ακόμα δεν ξέρουμε τι έχουν κάνει. οκ η DHL να το καταλάβω ότι μπορεί να έχει αναλάβει τα έξδοα εκτελωνισμού, χλωμό αλλά πες ότ έγινε. Ο φόρος εισαγωγής 24% ? ποιος τον πλήρωσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, molot12 είπε

Άρα δηλαδή συνοψίζοντας, μετά το Brexit οι παραγγελιες έρχονται πλεον μέσω Ολλανδίας όπου εκτελωνιζονται μέσω κάποιας ειδικής συμφωνίας που έχουν κάνει οι Άγγλοι και εμείς δεν πληρωνουμε επιπλέον χρήματα για εκτελωνισμο (βέβαια έχουν ανεβασει και τις τιμές τους). Σωστά , η υπάρχουν ακόμη σκοτεινα σημεία ; 

Εμένα έγινε ακριβώς όπως ειπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που θα παει...θα βγάλουμε άκρη 🤔

Θερμή παρακληση οποιος άλλος τολμηρός έχει παραγγειλει από μέσα Φεβρουαρίου και μετά (που λογικά ομαλοποιηθηκε η κατάσταση με το Brexit) και έχει παραλαβει, ας ενημερώσει. 

Προσωπικά υποπτεύομαι κάποια συμφωνία για φτηνό εκτελωνισμο μέσω Ολλανδίας αντιστοιχης του Βanggood. Μέσα στα κόλπα οι Ολλανδοί 😄

Επεξ/σία από molot12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/3/2021 στις 3:05 ΜΜ, molot12 είπε

Άρα δηλαδή συνοψίζοντας, μετά το Brexit οι παραγγελιες έρχονται πλεον μέσω Ολλανδίας όπου εκτελωνιζονται μέσω κάποιας ειδικής συμφωνίας που έχουν κάνει οι Άγγλοι και εμείς δεν πληρωνουμε επιπλέον χρήματα για εκτελωνισμο (βέβαια έχουν ανεβασει και τις τιμές τους). Σωστά , η υπάρχουν ακόμη σκοτεινα σημεία ; 

Εμένα βρίσκεται στην Ολλανδία, όταν έρθει Αθήνα και παραλάβω θα σας πω αν πλήρωσα έξτρα για εκτελωνισμό.

Επεξ/σία από dionisis1925
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ας πει κάποιος επίσημα τι ακριβώς γίνεται.

 

Χωρίς SPORTSDIRECT είμαι κλινικά νεκρός στο θέμα VALUE4MONEY αγορές!

 

Σας εκλιπαρώ, όποιος έχει κανει παραγγελία μέσα στο Φλεβάρη ας πει τι γίνεται, αν παρέλαβε, αν άργησε το δέμα, αν είχε έξτρα χρεώση, αν τον ενόχλησαν με τελωνειακά κλπκλπ...

 

Είναι σοβαρό το θέμα, πραγματικά έχω στερητικό σύνδρομο, αλλά δεν θέλω με τίποτα να πληρώσω τελωνεία...

 

Διαβάζω για Ολλανδία, διαβάζω για απευθείας Ελλάδα με DHL, και μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάποιον με πρόσφατη παραγγελία μέσα στο 2021 που να έχει τρελό πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, irakleideas είπε

Παιδιά ας πει κάποιος επίσημα τι ακριβώς γίνεται.

 

Χωρίς SPORTSDIRECT είμαι κλινικά νεκρός στο θέμα VALUE4MONEY αγορές!

 

Σας εκλιπαρώ, όποιος έχει κανει παραγγελία μέσα στο Φλεβάρη ας πει τι γίνεται, αν παρέλαβε, αν άργησε το δέμα, αν είχε έξτρα χρεώση, αν τον ενόχλησαν με τελωνειακά κλπκλπ...

 

Είναι σοβαρό το θέμα, πραγματικά έχω στερητικό σύνδρομο, αλλά δεν θέλω με τίποτα να πληρώσω τελωνεία...

 

Διαβάζω για Ολλανδία, διαβάζω για απευθείας Ελλάδα με DHL, και μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάποιον με πρόσφατη παραγγελία μέσα στο 2021 που να έχει τρελό πρόβλημα...

Κάνω παράθεση σε εσένα μιας και δηλώνεις εθισμένος :P αλλά είναι γενική ερώτηση.

Τι vfm έχει το sportsdirect ? Πέραν απο κάτι adidas φόρμες που εδώ δεν έβρισκα δεν μπόρεσα ποτέ να βρώ κάτι άλλο.Α και κάτι everlast φάση που είναι σαν τα nike της λαικής εν τέλη :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα έφυγαν με fed ex παραγγελία 230 ευρώ έγινε έλεγχος στο τελωνειο της Ολλανδίας έφυγε μετά και σήμερα με πήραν από γενική ταχυδρομική να περάσω να παραλάβω χωρίς να πληρώσω τίποτα έξτρα.... παραγγείλτε άφοβα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,εκανα μια παραγγελια 147 ευρω 12/2/2021,με ενημερωση για την εξελιξη απο SD εως οτου το εστειλαν για αποστολη στην εταιρεια Skynet (ελπιζω να μην μου το παραδωσει ο Σβαγγος),μπαινω στο site της εταιρειας να δω που ειναι το δεμα μου αλλα δεν αναγνωριζει οθτε το κωδικο αποστολης ουτε το reference number απο SD,λογικα δεν εχει περασει ακομα στο σηστημα η Skynet το πακετο ή απο την SD με δουλευουν κανονικα οτι το εστειλαν στο courier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chocobo είπε

Κάνω παράθεση σε εσένα μιας και δηλώνεις εθισμένος :P αλλά είναι γενική ερώτηση.

Τι vfm έχει το sportsdirect ? Πέραν απο κάτι adidas φόρμες που εδώ δεν έβρισκα δεν μπόρεσα ποτέ να βρώ κάτι άλλο.Α και κάτι everlast φάση που είναι σαν τα nike της λαικής εν τέλη :P

Κουβεντα να γίνεται , πηρα ενα σετ βαλίτσες hard case νομιζω κανα 40 τη μία αλλα μεγάλες και καλές. Εχω κανει απο τότε 7 , 8 πηγαινε ελα με αεροπλάνο δεν έχουν πάθει τπτ.
Εκτος αυτού παιδικά ρούχα και καλή ποιότητα με το κιλό !!

Μετα εχει διάφορα αλλα συμφέρει να τα έχουν σε προσφορά + να στέλνουν Ελλάδα.
Ειχα βρεί ενα αυτοκίνητο 12v απο αυτα που μπαίνει μέσα ο μικρός σε πολύ καλή τιμή αλλα δεν το έστελνε Ελλάδα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μεγαλώσει 2 παιδιά και πάρα πολλούς φίλους με το μαγαζί αυτό

Δεν είναι της λαικής φίλε... πχ μαγιο. Μια χαρά είναι οι μάρκες του. Φορμες για το σχολείο... 

Ο δικός μου έκατσε μία περίοδο που ήθελε να γίνει διάσημος τερματοφύλακας...  Πάνε οι φόρμες. Μία το μήνα ήθελε

Επίσης χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο σταμάτησα να πολυψωνίζω και ψωνίζω στις 70% ευκαιρίες των ελληνικών...

Εχει και στην Ελλάδα με παραλαβή από το κατάστημα πολλές ευκαιρίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Προσπαθώ να παραγγείλλω σήμερα από το sd αλλα όταν φτάνω στο σημείο που βάζεις διεύθυνση μου πετάει το εξής μήνυμα :   There are no delivery options available for your address.    

Ξέρουμε κάτι;;; δε στέλνει πια στην Ελλάδα;;;; Έχασα κάτι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/3/2021 στις 11:25 ΠΜ, irakleideas είπε

Παιδιά ας πει κάποιος επίσημα τι ακριβώς γίνεται.

 

Χωρίς SPORTSDIRECT είμαι κλινικά νεκρός στο θέμα VALUE4MONEY αγορές!

 

Σας εκλιπαρώ, όποιος έχει κανει παραγγελία μέσα στο Φλεβάρη ας πει τι γίνεται, αν παρέλαβε, αν άργησε το δέμα, αν είχε έξτρα χρεώση, αν τον ενόχλησαν με τελωνειακά κλπκλπ...

 

Είναι σοβαρό το θέμα, πραγματικά έχω στερητικό σύνδρομο, αλλά δεν θέλω με τίποτα να πληρώσω τελωνεία...

 

Διαβάζω για Ολλανδία, διαβάζω για απευθείας Ελλάδα με DHL, και μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάποιον με πρόσφατη παραγγελία μέσα στο 2021 που να έχει τρελό πρόβλημα...

https://brexit.gov.gr/koini-anakoinosi-mfa-aade/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά! Παρέλαβα σήμερα η αποστολή έγινε με p2p fedex Ολλανδία πέρασε τελωνειο το δέμα ήταν ανοιγμένο κανονικά και είχε αυτοκόλλητο ότι είναι εντάξει 230 ευρώ η παραγγελία δε πλήρωσα τίποτα έξτρα την έχει βρει την άκρη το sportdirect και έχει κάνει κάποια συμφωνία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stathisgs800 είπε

Καλημέρα παιδιά! Παρέλαβα σήμερα η αποστολή έγινε με p2p fedex Ολλανδία πέρασε τελωνειο το δέμα ήταν ανοιγμένο κανονικά και είχε αυτοκόλλητο ότι είναι εντάξει 230 ευρώ η παραγγελία δε πλήρωσα τίποτα έξτρα την έχει βρει την άκρη το sportdirect και έχει κάνει κάποια συμφωνία!

Πότε έκανες παραγγελία;; εμένα μου βγάζει There are no delivery options available for your address.   από χθες κι έχω τρελλαθεί...

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...