Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 λεπτά πριν, kargiotisv είπε

Πότε έκανες παραγγελία;; εμένα μου βγάζει There are no delivery options available for your address.   από χθες κι έχω τρελλαθεί...

 

 

18/2... κανονικά με είχε αφήσει πάντως δεν είχα κάποιο πρόβλημα,  μήπως έχεις επιλέξει καταλαθος άλλη χώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα και εγω καποια πραγματα στο καρτ και εκανα checkout κανονικα....
Δυστηχως και εμενα το ιδιο μου βγαζει.....

There are no delivery options available for your address.

Ελπιζω να ειναι προσκαιρο και να βρεθει φορμουλα για αποστολες ξανα στη χωρα μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικά προσπάθησα να παραγγείλλω από το ελληνικό, αυτό που γραφει gr.sportsdirect, και στη συνέχεια απευθείας από το Αγγλικό...και στις δύο περιπτώσεις το ίδιο...κάνε μια δοκιμή σήμερα να δούμε τι σου βγάζει κι έσενα...ευχαριστώ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό και εγώ εντυπωσιάστηκα που ήρθαν και δε πλήρωσα κάτι έξτρα... κανονικά κάποιο χαράτσι πρέπει να φάει είτε ΦΠΑ είτε εκτελωνισμό πλέον δυστυχώς η Αγγλία είναι Τρίτη χώρα κάντε λίγο υπομονή μπας και ετοιμάζουν καμία ευρωπαϊκή αποθήκη ή στείλτε μυνημα στο fb απαντάνε συνήθως γρήγορα τώρα οψόμεθα για το μέλλον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν σε αφηνει να προχωρήσεις με τη παραγγελία σου ειναι γιατι εχεις κάποιο προιόν το οποίο δεν μπορεί να σταλεί και ας σε αφήνει να πας στη σελίδα που υπολογίζει τα μεταφορικά.

 

Bug του συστήματος ενω ενα προιόν και ας ειναι ρουχο ή παπουτσι έπρεπε να μπορεί να σταλεί αυτοί το έχουν ως προιόν που δεν μπορεί να μεταφερθεί.

Κανε μια δοκιμη βγαλε τα προιόντα που έχεις στο καλάθι και βάλε μονο ενα παπουτσι πχ να δεις αν προχωράει.

Αυτο θα είναι , το είχα παθει παλιά και εγώ.

Δες και πές μας.

Untitled.png

Επεξ/σία από nebtios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, nebtios είπε

Αν δεν σε αφηνει να προχωρήσεις με τη παραγγελία σου ειναι γιατι εχεις κάποιο προιόν το οποίο δεν μπορεί να σταλεί και ας σε αφήνει να πας στη σελίδα που υπολογίζει τα μεταφορικά.

 

Bug του συστήματος ενω ενα προιόν και ας ειναι ρουχο ή παπουτσι έπρεπε να μπορεί να σταλεί αυτοί το έχουν ως προιόν που δεν μπορεί να μεταφερθεί.

Κανε μια δοκιμη βγαλε τα προιόντα που έχεις στο καλάθι και βάλε μονο ενα παπουτσι πχ να δεις αν προχωράει.

Αυτο θα είναι , το είχα παθει παλιά και εγώ.

Δες και πές μας.

Untitled.png

Ευχαριστώ....αυτό μπορεί να είναι...θα το δοκιμάσω κ θα σας πω...

1 ώρα πριν, stathisgs800 είπε

Κοιτάξτε ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό και εγώ εντυπωσιάστηκα που ήρθαν και δε πλήρωσα κάτι έξτρα... κανονικά κάποιο χαράτσι πρέπει να φάει είτε ΦΠΑ είτε εκτελωνισμό πλέον δυστυχώς η Αγγλία είναι Τρίτη χώρα κάντε λίγο υπομονή μπας και ετοιμάζουν καμία ευρωπαϊκή αποθήκη ή στείλτε μυνημα στο fb απαντάνε συνήθως γρήγορα τώρα οψόμεθα για το μέλλον....

κοίτα να δεις...πλέον έχει καταστήματά σε πολλές ευρωπαικές χώρες...δλδ αυτά που παραγγέλνεις μπορεί να σου τα στέλνει το κατάστημα της Ολλανδίας οπότε κ να μην πληρώνεις κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τους έχω στείλει  mail και γκρινιάζω ουσιαστικα ότι θα πρεπει εφόσον έχουν καταστήματα σε διάφορες ευρωπαικες χώρες να φτιάξουν μια ιστοσελίδα  EU και  αποθηκες για να εξυπηρετουν τους ευρωπαιους πελατες τους δίχως τελωνεία. Πιστευω είναι θέμα χρονου να γίνει αλλά και ο Άγιος φοβερα θέλει 😄 .

Πρεπει ολοι ίσοι ενδιαφέρονται απο Ελλάδα να κάνουν το ίδιο , ένα email είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έστειλε η γενική ταχυδρομική μήνυμα στο viber για την αναζήτηση της πορείας της αποστολής, δείχνει Αθήνα οπότε περιμένω τώρα τηλέφωνο τους φαντάζομαι.

Τόσα χρόνια Mono dhl μου τα έφερνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nebtios είπε

Αν δεν σε αφηνει να προχωρήσεις με τη παραγγελία σου ειναι γιατι εχεις κάποιο προιόν το οποίο δεν μπορεί να σταλεί και ας σε αφήνει να πας στη σελίδα που υπολογίζει τα μεταφορικά.

 

Bug του συστήματος ενω ενα προιόν και ας ειναι ρουχο ή παπουτσι έπρεπε να μπορεί να σταλεί αυτοί το έχουν ως προιόν που δεν μπορεί να μεταφερθεί.

Κανε μια δοκιμη βγαλε τα προιόντα που έχεις στο καλάθι και βάλε μονο ενα παπουτσι πχ να δεις αν προχωράει.

Αυτο θα είναι , το είχα παθει παλιά και εγώ.

Δες και πές μας.

Untitled.png

Τελικά είχες δίκιο...ένα αντικείμενιο απο το καλάθι δημιουργούσε πρόβλημα...μόλις το έβγαλα έστρωσε κ παρήγγειλλα...θα σας πω τι παίζει με το τελωνείο κ το ΦΠΑ σε 20 μέρες....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα την παραγγελία από την Γενική Ταχυδρομική χωρίς έξτρα κόστος.

Επεξ/σία από dionisis1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 117 ευρώ μετά απο 1 μήνα μου στέλνουν μήνυμα απο τα ΕΛΤΑ νεας φιλαδέλφειας να πληρώσω εκτελωνισμό 38,03 ευρώ.

Μην αγοράσετε τίποτα η μην μεταφέρετε τίποτα με ΕΛΤΑ.

Μακριά απο sportdirect. Οι παραπάνω που παρέλαβαν χωρίς χρέωση απλά έτυχε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γιατί μπορεί κάποιος να το ελέγξει τελικά αν θα πληρώσει ή με ποιόν θα γίνει η μεταφορά του όταν αγοράζει?

 

Η συμφωνία του sportdirect με τις εταιρίες μεταφορών μπορεί να αλλάζει κάθε μέρα με βάση τις προσφορές χονδρικής....

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Fonda είπε

Παραγγελία 117 ευρώ μετά απο 1 μήνα μου στέλνουν μήνυμα απο τα ΕΛΤΑ νεας φιλαδέλφειας να πληρώσω εκτελωνισμό 38,03 ευρώ.

Μην αγοράσετε τίποτα η μην μεταφέρετε τίποτα με ΕΛΤΑ.

Μακριά απο sportdirect. Οι παραπάνω που παρέλαβαν χωρίς χρέωση απλά έτυχε.

 

Καλημερα φιλε. Με τι εταιρεία σου τα έστειλε το sport direct ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αγαπητε Fonda , μας αναψες φυτιλια πανω που ετοιμαζομαι να φτιαξω παραγγελια μεσα στο σαβ/κο. Ειναι ευκολο να μας μοιραστεις τη διαδρομη του πακετου σου και ειδικοτερα αν εκτελωνιστηκε Ολλανδια;

Παντως, πρωτη φορα ακουω για παραδοση απο ΕΛΤΑ. Χρονια ολοκληρα παραλαμβανα απο DHL και προσφατα απο Fedex.

Στο site τους εχουν αυτο στο θεμα των τελωνειων:

Customs charges and import duties

If you order from us from outside the EU, there might be import duties and taxes to pay to get your parcel. These charges are usually levied when the order reaches the delivery address and you will be responsible for the payment of those.

We have no control over these charges and can't predict their amount. For further information please contact your local customs office before placing your order.

If you need further help, please contact us and we will be happy to help.

 

European Deliveries

You can continue to shop normally at Sports Direct. Brexit has led to some delays moving goods into the EU but we have worked tirelessly since the 1st January to avoid unnecessary delays and additional charges for our customers.

Επεξ/σία από petrost8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...