Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικό ΤΣΟΥΦ - προτάσεις για νέο τροφοδοτικό...


.::NikoS::.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 182
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με ένα dremel και μερικά tie-wraps όλα γίνονται :devil:

Σωστά , αλλά αν δεν έχει "αέρα" πίσω το κουτί και τρύπες να κάνεις κάπου θα πρέπει να τα χώσεις και με το τζάμια παρέα φαίνεται πάλι σαν μακαρονάδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ένα dremel και μερικά tie-wraps όλα γίνονται :devil:

 

Αντε και τις ανοιξες τις τρύπες ... χώρο μεταξύ του πίσω καπακιού και του Mobo tray  που θα βρεις για να περάσουν τα καλώδια?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ παλιο κουτι και περα του ότι δνε προσφέρει καμια απο τις ευκολίες των νέων κουτιων οι επιλογες που έχει όσο αφορά το cable managment ειναι μηδαμινές!! 

Βασικά το ξέρω ότι είναι παλιό αφού εγώ το έχω από το 2008. Μπορεί και νωρίτερα δε θυμάμαι και δεν περίμενα να υπάρχει καν προς πώληση ακόμα. Και δεν καταλαβαίνω γιατί η τιμή αυξήθηκε!!! Το έχουν 160 (αν είναι δυνατόν!) εγώ το είχα πάρει 110 νομίζω... έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά , αλλά αν δεν έχει "αέρα" πίσω το κουτί και τρύπες να κάνεις κάπου θα πρέπει να τα χώσεις και με το τζάμια παρέα φαίνεται πάλι σαν μακαρονάδα!

 

Με πρόλαβες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α έχει χώρο ανάμεσα στο πίσω καπάκι και την μητρική. (2 πόντους περίπου) Έστειλα ένα καλώδιο από κει πίσω για να μη φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α έχει χώρο ανάμεσα στο πίσω καπάκι και την μητρική. (2 πόντους περίπου) Έστειλα ένα καλώδιο από κει πίσω για να μη φαίνεται...

Που να δείς σε corsair(Που είναι κατά κόρον για cable management) μιλάμε για 4 πόντους +. Κορυφαίο το c70 που έχει πάρει και η σαύρα από το forum μέχρι και οδηγούς για να κάνεις routing τα καλώδια έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α έχει χώρο ανάμεσα στο πίσω καπάκι και την μητρική. (2 πόντους περίπου) Έστειλα ένα καλώδιο από κει πίσω για να μη φαίνεται...

 

Πανε ρε συ καμια βολτα απο το ''δειξτε το κουτι σας'' και δώσε μας καμια φωτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανε ρε συ καμια βολτα απο το ''δειξτε το κουτι σας'' και δώσε μας καμια φωτο!

άσε θα γίνω ρόμπα! :P Έχω ανοίξει τρύπα στο τζάμι για ανεμιστήρα αλλά αυτή τη στιγμή ούτε ανεμιστήρα δεν έχω. 

 

(καλάα θα βγάλω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

282581_10200200741803814_425219194_n.jpg

 

Χωρις ιδιαιτερο χωρο για καλωδια...

 

Αυριο που θα βγαλω το ελαφι για να βαλω το xfx ελπιζω το αποτελεσμα να ειναι το ιδιο καλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To κάναμε εντελώς offtopic το thread :P

-------------------------

Να ρωτήσω κάτι. Όταν κάηκε το τροφοδοτικό και έβαλα άλλο προσωρινά τα είχε πέξει το PC στην αρχή και ήθελε κάνα δυο reboots για να στρώσουν όλα (καρτα ήχου, συσκευές USB) Στην αρχή νόμιζα ότι θα είχε κάψει και κάτι στη μητρική αλλά μετά δούλεψαν όλα. Γιατί έγινε αυτό, γνωρίζει κάποιος?

Το θυμήθηκα τώρα γιατί τα windows έχασαν την ενεργοποίηση τους για κάποιο λόγο, οπότε συνδύασα αυτό το πρόβλημα με τα κουλά που έκανε αφού έκαψε το τροφοδοτικό.

--------------------------

 

Εμένα και η μητρική είναι κακοσχεδιασμένη.... Σε λάθος σημείο είναι το 24pino 

 

(το fan της gigabyte στην ψήκτρα έκανε σαν τουρμπίνα, για αυτό και το ξήλωσα...)

post-121105-0-83150700-1356051688_thumb.jpg

Επεξ/σία από .::NikoS::.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο που θα βγαλω το ελαφι για να βαλω το xfx ελπιζω το αποτελεσμα να ειναι το ιδιο καλο!

 

Το αποτέλεσμα θα είναι πολύ χειρότερο αλλά αξίζει η αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αποτέλεσμα θα είναι πολύ χειρότερο αλλά αξίζει η αλλαγή.

Συμφωνώ. Το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό με το deer αλλά εκείνο το 4pin είναι η μοναδική παραφωνία. Να δω που θα κρύψει τις πλεξούδες του xfx :P

 

Ίσως κάτω από το Tray των δίσκων βλέπω λίγο χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...