Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικό ΤΣΟΥΦ - προτάσεις για νέο τροφοδοτικό...


.::NikoS::.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα με τα ιδια χρηματα επαιρνες αυτο το "τερατακι" http://www.computerbeast.gr/catalogue?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=140977&category_id=920 με 80 plus efficiency, 80 Watt μεγαλυτερη ισχυ με 45A στη 12V rail, ενα χρονο μεγαλυτερη εγγυηση, (+ πιθανοτατα την καλυτερη ποιοτητα κατασκευης).

 

Τι να το κάνω καμάρι μου αυτό? Βλέπεις να το χρειάζομαι στη σύνθεσή μου? Ο ένας χρόνος παραπάνω εγγύηση καλοδεχούμενος αλλά τα υπόλοιπα τι να τα κάνω, όταν δεν υπάρχει περίπτωση να μου χρειαστούν?

 

Επίσης, περί διαθεσιμότητας τοποθετήθηκα σε προηγούμενα posts.

 

 

* Μα τα αυτονόητα θα λέμε?

 

Η σύνθεσή μου χρειάζεται (βαριά) 300w. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 182
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα οταν στην ιδια τιμη μπορεις να παρεις το Α προιον που σου δινει 10 πραγματα. ή το Β προιον που σου δινει 5, γιατι να μην παρεις το Α και να παρεις το Β?? Με την ιδια λογικη του "τι να το κανω καμαρι μου αυτο", θα επαιρνες ενα τετοιο http://www.skroutz.gr/s/312449/Deer-500W-12CM-FAN.html και θα καθαριζες.. (φτου φτου μακρια απο'μας τα deer και τα οποια deer).   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι κι έτσι, μην είστε των άκρων! 

 

Όχι δεν είναι το ίδιο, γιατί το Aerocool είναι πολύ ανώτερο του ελαφιού που παρέθεσες!

 

* Ελπίζω να μην εξέλαβες ειρωνικά τη φράση. Χιουμοριστικά μιλάω πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, φαινεται κανονικα το τελευταιο post μου? Γιατι μαλλον κατι περιεργο συμβαινει κι εμενα δε μου το δειχνει ολοκληρο, και εχει μπει λινκ στην υπογραφη μου!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ξαναγραψω να ειμαι σιγουρος: Μα οταν στην ιδια τιμη μπορεις να παρεις το Α προιον που σου δινει 10 πραγματα. ή το Β προιον που σου δινει 5, γιατι να μην παρεις το Α και να παρεις το Β?? Με την ιδια λογικη του "τι να το κανω καμαρι μου αυτο", θα επαιρνες ενα τετοιο http://www.skroutz.gr/s/312449/Deer-500W-12CM-FAN.html και θα καθαριζες. (μακρια απο'μας τα deer και τα οποια deer)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι η δική του επιλογή, είναι κόντρα στο ρεύμα, ψαγμένη και άρα η σωστή. Τι πας να βρεις τώρα και συ?

 

Ακριβώς το ίδιο αλλά απ' την αντίθετη προσπαθώ να πω τόση ώρα! Με εξαίρεση το ''σωστή''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην το συνεχίσουμε, δεν έχει νόημα. Και εσύ ξέρεις ότι έχεις άδικο οπότε περνάμε στα όρια του σπαμινγκ από δω και πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για την κουβέντα, εγώ στο plaisio για να πάρω το cx πήγα αλλά ο τύπος εκεί δεν μου το έδινε γιατί επέμενε ότι δεν θα σηκώσει το σύστημα μου!!!!

ακόμα κι όταν σηκώθηκα να φύγω, επέμενε να μου δώσει το turboXXX!!!

 

έφτασα στο σημείο να σκέφτομαι ότι τα corsair τα έχουνε απλά για διακόσμηση, για να μήν τους την λένε που πουλάνε μόνο turboX!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζονται τα τσακαλάνια εκεί στο Πλαίσιο πλέον... Πρέπει να τρώνε τρελό τρέξιμο από τους υπευθύνους για να πουλάνε μόνο τις Κινεζιές τα TurboX... Δεν πάμε καλά...

 

@giokou, βρε παλικάρι μου τα λέγαμε και στα PM. Άκου τι σου λένε η Σαύρα και ο GP7. Είναι απλά τα κόζια. Όταν με τα ίδια χρήματα αγοράζεις κάτι καλύτερο, τρελός είναι κάποιος να πάρει το χειρότερο? Αυτό συζητάμε. Κι ας μην το χρειαστείς με το υπάρχον σύστημά σου. Αύριο κάποιος σου χαρίζει έναν 3930k (ΣΑΥΡΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣ??? :devil:). Ένα καλό PSU θα σε συντροφεύσει χρόνια ;)

 

Με την καμία το Aerocool σου δεν είναι DEER αλλά δεν είναι και ΤΤ-Corsair-FSP-Chieftec-Lepa (βάζω τροφοδοτικά VFM και που τα βρίσκεις εύκολα στα χρήματα που έδωσες).

 

Και πρόσεξε δεν μιλάμε για κόυτί (PC-Case) όπου ο παράγοντας "αισθητική" παίζει μεγάλο ρόλο. Τι να του πω εγώ τώρα κάποιου ότι το Commander της ΤΤ δεν αξίζει τα € του αν αυτός είναι τρελαμένος με τα "looks" του (πολλάκις η συζήτηση αυτή εδώ στο Insomnia για το εν λόγω)? Μεγειά του και χαρά του θα του πω, αν μου απαντήσει "Εμένα μου αρέσει!".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ παίδες, κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Μόλις πριν λίγες ώρες χάλασε το psu που έχει σ' ένα πολύυυυυυ Low budget pc ένας φίλος μου και θα του δώσω το Aerocool το πρωί γιατί επείγεται και εννοείται του κάνει.

 

Οπότε? Θα πάω γι' άλλο και λογικά λίγο καλύτερο. Οι κραυγές σας έπιασαν τόπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ παίδες, κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Μόλις πριν λίγες ώρες χάλασε το psu που έχει σ' ένα πολύυυυυυ Low budget pc ένας φίλος μου και θα του δώσω το Aerocool το πρωί γιατί επείγεται και εννοείται του κάνει.

 

Οπότε? Θα πάω γι' άλλο και λογικά λίγο καλύτερο. Οι κραυγές σας έπιασαν τόπο...

 

Aυτο εφόσον το αντεχεις οικονομικα: http://www.okcomputer.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_css.tpl&product_id=1643&category_id=7&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=56

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...