Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικό ΤΣΟΥΦ - προτάσεις για νέο τροφοδοτικό...


.::NikoS::.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερε γλέντια.... αυτο καταλαβες ότι επρεπε να κανεις εσυ απο όλα αυτα που σου είπαν....

 

Δεν αντέχω αλλο θα πηδηχτώ απο το παραθυρό!!

Ε κάντο πια!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

*** Παίδες υπολόγισα χωρίς τον ξενοδόχο. Πήγε ο αθεόφοβος και πήρε ένα καινούριο νωρίς το πρωί. Δεν τον πρόλαβα καθώς σίγουρα θα πήρε κάποιο κατώτερο απ' το Aerocool. Δεν ξέρω ακριβώς ποιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 182
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ ακόμα περιμένω το XFX..... 2 - 3 εργάσιμες λένε, την 3η θα το φέρουν. Δεν τους πιστεύω κάτι καταστηματάρχες πως σκέφτονται... Λες και δεν πηγαίνει  καθημερινά φορτηγό από την αποθήκη στο κατάστημα και δε μπορούν να το βάλουν μέσα στο αμάξι να μεταφερθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάνω που βγήκανε τα CX μοντέλα της corsair και είναι και Modular(πιστεύω ότι θα πουληθούν τρελά , αν δεν έχουνε πάνω απο 10-15 ευρώ διαφορά από τα κανονικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είδα κι εγώ από το πρωί. Η ίδια η Corsair τα πουλάει στο site της το CX-430M 60 δολάρια (και ξέρουμε πως οι τιμές αυτές είναι οι προτεινόμενες λιανικές, Αμερική θα πωλείται γύρω 50$ στα sites)

http://www.corsair.com/us/cx-series-cx430m-modular-atx-power-supply-430-watt-80-plusr-bronze-certified-modular-psu.html

Και φυσικά δεν θα κάνω αναγωγή $->€ αφού ξέρουμε στην Ευρώπη έρχονται περίπου 1:1

 

Να δούμε πόσο θα έρθει εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το επόμενο μου θα είναι σίγουρα modular... Δεν αντέχω άλλο. 45 λεπτά να φτιάξω τα καλώδια και να βολέψω 3-4 αχρείαστες πλεξούδες. Εντωμεταξύ τα κάνουν σαν σκουλήκια με αυτό το διχτάκι που τα τυλίγουν και δε βολεύονται εύκολα...

 

αα btw στο xfx ο ανεμιστήρας σταματάει ποτέ;   :P Δεν ακούγετε καν βέβαια απλά λέγατε ότι σταματάνε και από περιέργεια το παρακολουθώ λίγη ώρα να δω τι κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι ότι αντί να πληρώσεις το καπέλο για το modular, δίνεις το ποσό της διαφοράς για κουτί και έχεις περισσότερα οφέλη. Υπάρχουν κουτιά που δεν σου κάνει απολύτως καμία διαφορά το modular τροφοδοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χώρο στο κουτί έχω εντάξει τα βόλεψα απλά μου σπάνε τα νεύρα. 

 

Κάτι λάμπες νέον που έχω αλλά δεν τις ανάβω σχεδόν ποτέ, να τις συνδέσω η δεν κάνουν καλό; :P (καινούριο τροφοδοτικό φοβάμαι να κάνω πολλά πολλά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χώρο στο κουτί έχω εντάξει τα βόλεψα απλά μου σπάνε τα νεύρα. 

 

Κάτι λάμπες νέον που έχω αλλά δεν τις ανάβω σχεδόν ποτέ, να τις συνδέσω η δεν κάνουν καλό; :P (καινούριο τροφοδοτικό φοβάμαι να κάνω πολλά πολλά)

Πετυχες κουτι για cm... ουτε κατα διάνοια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είδα κι εγώ από το πρωί. Η ίδια η Corsair τα πουλάει στο site της το CX-430M 60 δολάρια (και ξέρουμε πως οι τιμές αυτές είναι οι προτεινόμενες λιανικές, Αμερική θα πωλείται γύρω 50$ στα sites)

http://www.corsair.com/us/cx-series-cx430m-modular-atx-power-supply-430-watt-80-plusr-bronze-certified-modular-psu.html

Και φυσικά δεν θα κάνω αναγωγή $->€ αφού ξέρουμε στην Ευρώπη έρχονται περίπου 1:1

 

Να δούμε πόσο θα έρθει εδώ...

Tο 200R ας πούμε το δίνει 59.99$ και εδώ κάτω από 70 ευρώ δεν το έχω δει , ίδωμεν ! Αλλά θα ψιλοσυμφωνήσω με την σαύρα , αν το κουτί σου κάνει θαύματα με ότι να ναι τροφοδοτικό είσαι μια χαρά. Αν και στις μέρες μας το πιο σπαστικό κατά την γνώμη μου σε όλα τα τροφοδοτικα είναι τα molex. Θα θέλα να δω τροφοδοτικό χωρίς γραμμή Molex , στα πιο πολλά πισί που έχω στήσει μόνο ένα dvd -έναν, δύο δίσκους στήνω και έτσι μένουνε για πάντα :P

 

Υ.Γ. Έβγαλε και νέες entry σειρές , και ξεκινάνε από 350W ότι πρέπει για τον server του σπιτιού :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετυχες κουτι για cm... ουτε κατα διάνοια!!

Μετέφρασε το μου λίγο! (τόοοοτε που πήρα το κουτί ήμουν μικρούλης και ήθελα περισσότερο ωραία εμφάνιση χαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ παλιο κουτι και περα του ότι δνε προσφέρει καμια απο τις ευκολίες των νέων κουτιων οι επιλογες που έχει όσο αφορά το cable managment ειναι μηδαμινές!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...