Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα συμφωνήσω με τον πάνθηρα ότι ενώ όντως το συγκεκριμένο σάιτ σού λύνει τα χέρια, είναι κρίμα να μην υπάρχει κάτι αντίστοιχο εντός παιχνιδιού και να πρέπει να κάνεις alt+tab για να βρίσκεις αυτό που θέλεις σε κάποιο σάιτ. Κατ' αρχάς, καταστρέφει το immersion. Δεύτερον, είναι ψιλοcheating, αφού στον κόσμο του παιχνιδιού πώς υποτίθεται ότι βρήκες αυτές τις πληροφορίες. Γενικά ο Galaxy Map είναι τρομερά δύστροπος και δύσχρηστος, με αποκορύφωμα τη γραφική απεικόνιση των εμπορεύσιμων αγαθών από την οποία προσωπικά δεν καταλαβαίνω απολύτως τίποτα. Πιστεύω θέλει διαγραφή και επανασχεδίαση από μηδενική βάση, γιατί είναι λάθος η λογική του εξ αρχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

 αφού στον κόσμο του παιχνιδιού πώς υποτίθεται ότι βρήκες αυτές τις πληροφορίες

 

Μα φυσικά στο www.insomnia.gal(axy), Μπλα Μπλα section, "Μα πού στο καλό θα βρω τα commodities που θέλω;"

 

:P :P (είμαι κρυωμένος και λέω χειρότερες μκίες απ' ότι συνήθως)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκεί που το παιχνίδι μου τις πρώτες 22 ώρες ήταν τελείως χαλαρό, και ήμουν έτοιμος να αποκτήσω το πρώτο μου εκατομμύριο, ξαφνικά βρίσκομαι σε έναν σταθμό για αποστολή courier, όπου μόλις βγώ και μπώ σε superspeed, κατευθείαν με κάνει ένας NPC interdict, το οποίο για κάποιο λόγο είναι αδύνατον να το αποφύγω ακόμα και αν είμαι συνέχεια στο escape vector και εν συνεχεία με σκοτώνει με συνοπτικές διαδικασίες.

 

Παίζει να με σκότωσε 10 φορές μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν σε κάνουν interdict και δεν το έχεις με το escape vector, βάλε throttle στο 0 να κάνεις submit. Φορτώνει πιο γρήγορα η FSD.

 

Επίσης αν διαλέξεις να κάνεις hyperspace jump σε άλλο σύστημα, δεν σε πιάνει το mass lock.

 

Στην τελική, cancel την αποστολή αν είναι πολύ πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρόβλημα είναι ότι ο NPC δεν έχει σχέση με την αποστολή, απλά έχει στήσει καρτέρι έξω από το σταθμό...

 

Update: Εχεις δίκιο, τελικά ο τύπος είναι της αποστολής. Για μιά μεταφορά των 40Κ χάσαμε 300Κ στις καταστροφές του σκάφους.....

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες θελω τα φωτα σας γιατι δεν εβγαλα ακρη...Εχω παρει ενα mission να καθαρισω εναν terrorist και μπλα μπλα μπλα. Αρχικα πρεπει να κατεβω σε καποιο outpost και να "interact" με  το comms array ετσι ωστε να μαθω τη τοποθεσια του στοχου μου. Βρισκω το outpost, κατεβαινω, βγαζω το srv βλεπω οντως ενα comms array το οποιο ειναι targetable αλλα μονιμα inactive με αποτελεσμα να μη μπορω να κανω τιποτα. Αμα πλησιασω στη βαση περισσοτερο με χτυπανε τα παντα ολα και ψοφαω. Το θεμα ειναι οτι πλησιαζω σε αποσταση που ειναι in range το scan και χωρις να εχω κανει trespassing στη βαση απλα δεν μπορω να κανω τιποτα γιατι ειναι inactive.....Εχει κανεις καμια ιδεα πως το κανουμε activate????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ξέρω για inactive, μου κάνει εντύπωση, αλλά συνήθως πρέπει να πας κοντά, ναι.

 

Είναι σίγουρα το σωστό μέρος;

 

Τι σε χτυπάει; Έχει skimmers; Αν είναι μόνο αυτά. 1-1 ψοφάνε εύκολα σε max range. Αν έχει σκάφη...kind of hard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα αυτο με προβληματιζει οτι ειναι inactive. Πηγα κοντα και φυσικα εχασα το srv χωρις να αλλαξει κατι. Ειμαι σιγουρος οτι ειμαι στο σωστο μερος. Εχει δυστυχως 3-4 κανονικα σκαφη που περιπολουν και δεν ειναι ευκολο να τα φας γιατι ειναι μεγαλα και επιπεδο dangerous και πανω. To googlara και λιγο αλλα δεν βρηκα κατι αντιστοιχο...Θα ξαναπαω μια βολτα να ριξω μια ματια μπας και αλλαξει τιποτα αλλα μαλλον για abandon τη κοβω. Ασε που θα ληξει και απο μονη της (αλλο κακο αυτο με το time limit για τα missions...)

 

Τουλαχιστον ειναι ωραιο το μερος :P

 

Screenshot_0104_zpsvivpds7f.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To optimization που έχει γίνει για χειρισμό με gamepad είναι πραγματικά υποδειγματικό. Το πιλοτάρισμα με 2 αναλογικά είναι απόλαυση.

 

Ήθελα όμως να αναβαθμίσω την εμπειρία μου και σκεφτόμουν για ΗΟΤΑS flight stick. Δυστυχώς για το X52 pro και γενικά για τα προϊόντα της Saitek διαβάζω για σοβαρά θέματα Quality Control και longevity των προϊόντων τους.....

 

Σκεφτόμουν να πάρω το Thrustmaster T16000 για το δεξί χέρι και να το συνδυάσω με το Razer Nostromo, που το έχω στο κουτί του και δεν το χρησιμοποίησα ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμένα κρατάει (φτου φτου) ακόμα το X52 Pro, αλλά ναι, τσέκαρα λίγο και επειδή αγοράστηκε πρόσφατα από την Logitech, καλό είναι να περιμένεις αν θες για Saitek, μέχρι να φτιαχτούν support, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει πάρα πολύ περίμενε Ghost, να αναλάβει η Logitech, να ξεσκαρταριστούν οι παλιές παρτίδες κλπ κλπ

 

Φρέσκα προϊόντα χωρίς θέματα υπολογίζω σε κάνα χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

I see...

 

Δεν ξέρω για T16000 και Razor Nostromo (το αγόρασες ή στο έκαναν δώρο; :P). Εγώ προσωπικά προτιμώ να έχω Joystick στο ένα χέρι και Throttle στο άλλο, αλλά είναι φυσικά τι βολεύει τον καθένα (και την τσέπη του κυρίως ;) ).

 

Δυστυχώς σαν Saitek-άκιας, δεν έχω τσεκάρει καθόλου άλλα HOTAS, οπότε δεν έχω και κάτι να προτείνω...

 

@Ektelion

 

Πότε θα μας κάνεις review του πρώτου Elite για Amiga; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...