Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Επειδή το πιθανότερο είναι να με γράψουν και απλά να στείλω το κινητό και μετά από 3 μήνες να το παραλάβω πάλι με πρόβλημα,

Ειδικά για το vickmall θα έλεγα ότι το πιθανότερο ΔΕΝ είναι να σε γράψουν. Ειλικρινά είναι η πρώτη φορά που διαβάζω να έχει κάποιος παράπονο από το after sales του συγκεκριμένου μαγαζιού. Περίμενε να δεις τι θα σου απαντήσουν. Αν πάντως συμβεί αυτό που λες τότε δύσκολα να κάνεις κάτι γιατί έχουν περάσει 9-10 μήνες όπως είπες άρα ούτε το 6μηνο του paypal σε πιάνει πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειδικά για το vickmall θα έλεγα ότι το πιθανότερο ΔΕΝ είναι να σε γράψουν. Ειλικρινά είναι η πρώτη φορά που διαβάζω να έχει κάποιος παράπονο από το after sales του συγκεκριμένου μαγαζιού. Περίμενε να δεις τι θα σου απαντήσουν. Αν πάντως συμβεί αυτό που λες τότε δύσκολα να κάνεις κάτι γιατί έχουν περάσει 9-10 μήνες όπως είπες άρα ούτε το 6μηνο του paypal σε πιάνει πια.

 

Μα κι εγώ δεν είμαι κακόπιστος και ξέρω πως το vickmall είναι αξιόπιστο ΑΛΛΑ στην συγκεκριμένη περίπτωση τους έστειλα ένα χαλασμένο κινητό και μου επέστρεψαν ένα χαλασμένο κινητό.

Και τώρα θα πρέπει να περιμένω άλλο ένα 3μηνο και να πληρώνω μεταφορικά.

Τους είπα να το ελέγξουν προσεκτικά πριν το στείλουν αλλά μου το στειλαν χαλασμένο.

 

Η οθόνη αλλάχθηκε οπότε ακόμη και με νέα επισκευή δεν βλέπω το συγκεκριμένο κινητό να δουλέψει σωστά και θα έχω απλά πετάξει τα λεφτα μου.

 

Δυστυχώς απ ότι φαίνεται αυτό που θα μου προσφέρει το vickmall είναι το να το ξαναστείλω.

Αυτή η λύση όμως δεν είναι πλέον σοβαρή λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει παρόμοια περίπτωση που για να μην χαθεί χρόνος με το πήγαινε-έλα μεταξύ Ελλάδας και Κίνας, το vickmall είπε στον πελάτη να στείλει πίσω το κινητό και μόλις το ταχυδρόμησε και τους έδωσε το τράκινγκ νάμπερ του έστειλαν ένα ίδιο καινούριο από την ευρωπαική αποθήκη μέσα σε 3-4 μέρες.

Επίσης για τα έξοδα αποστολής που πλήρωσες για να το στείλεις πίσω την πρώτη φορά, δες μήπως τα πάρεις πίσω απο εδώ:

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει παρόμοια περίπτωση που για να μην χαθεί χρόνος με το πήγαινε-έλα μεταξύ Ελλάδας και Κίνας, το vickmall είπε στον πελάτη να στείλει πίσω το κινητό και μόλις το ταχυδρόμησε και τους έδωσε το τράκινγκ νάμπερ του έστειλαν ένα ίδιο καινούριο από την ευρωπαική αποθήκη μέσα σε 3-4 μέρες.

Επίσης για τα έξοδα αποστολής που πλήρωσες για να το στείλεις πίσω την πρώτη φορά, δες μήπως τα πάρεις πίσω απο εδώ:

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns/

 

Θυμάσαι ποια ήταν αυτή η παρόμοια περίπτωση να την διαβάσω?

Την πρώτη φορά τα πήρα τα λεφτά από το paypal.

Την 2η αναγκαστικά θα τα δώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, είχα παραγγείλει κινητό από το minideal.

Η παραγγελία έγινε 13/10

Μου δώσανε tracking No στις 17/10.

το Tr No το βάζω στη σελίδα των ΕΛΤΑ ή και αλλού;

Προς το παρών δεν μου εμφανίζει κάτι. Δεν θα έπρεπε να έχει έρθει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοούσα με ποια μεταφορική.

Από 17/10 είναι μεν κάποιος χρόνος, για μερικές εταιρείες, αλλά γνωρίζω ότι και άλλοι περιμένουν από τότε.

Θα αρχίσεις να ψάχνεσαι από την άλλη βδομάδα.

Πως πλήρωσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...