Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να μου πείτε εάν θεωρείται έγκυρο το παρακάτω site για αγορά από Ελλάδα. Δε βρίσκω πληροφορίες στο internet για το συγκεκριμένο site.

http://www.fancyshop.eu/

Επικοινωνία έχει μόνο μέσω φόρμας στο site.

Μούφα είναι μην ασχολείσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερα παιδια, απο οτι βλεπω, καινουργιο τροπο βρηκαν οι Κινεζοι για αποστολη απο Κινα-Ελλαδα με Turkey Post\PTT.  

Γνωριζει κανεις τιποτα για Τουρκικο ταχυδρομειο απο Κινα-Ελλαδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια, απο οτι βλεπω, καινουργιο τροπο βρηκαν οι Κινεζοι για αποστολη απο Κινα-Ελλαδα με Turkey Post\PTT.

Γνωριζει κανεις τιποτα για Τουρκικο ταχυδρομειο απο Κινα-Ελλαδα?

Δεν νομίζω ότι έχει σχέση με αποφυγή τελωνείου μάλλον τους βγαίνει πιο φθηνά ή δέχεται να στείλει και μπαταρίες, ακόμη και να επανασυσκευάζεται Τουρκία και να αποστέλεται εκ νέου το δέμα ακόμη εκτός ΕΕ θα ειναι.

Δεν έχεις κάποιο όφελος ως προς το τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα κανει λογαριασμο στο amazon.de,και οταν εκανα την πρωτη μου αγορα μου κληδωσανε το λογαριασμο.περσαε ενας μηνας σχεδον και δεν μου εχει απαντησει κανενας στα emnail που εστειλα.εφτιαξα νεο λογαριασμο και θα βαλώ τα ιδια στοιχεια καρτας που ειχα βαλει.λετε να εχω προβλημα;επισης τα στοιχεια της καρτας μου τα συμπληρωνω με greeklish Η με μεταφραση; π.χ. pireaus i pireas;ρωταω μηπως ειχα κανει κανα λαθος στα στοιχεια της καρτας και μου ειχανε κληδωσει το λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυουν ακομα τα capita control για τις Ελληνικες προπληρωμενες καρτες;

 

Εδω και πολύ καιρό ολες οι κάρτες δουλευουν κανονικά δεν θα έχεις θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iherb, sportdirect και στα κινεζικα site ειμαι ανετος; Προπληρωμενη Πειραιως. Και συνδεδεμενη με paypal.

 

Στα Ελληνικα e-shop περνανε κανονικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα,

 

Παρήγγειλα έναν 3d printer από Gearbest-Κίνα με Priority Line - Eu Express πληρώνοντας τα έξτρα. Το θέμα είναι ότι το μόνο status για το tracking που μου δόθηκε, εμφανίζει το εξής και δεν έχει αλλάξει εδώ και μια εβδομάδα..

 

https://tracking.dpd.de/parcelstatus?query=15505995067156&locale=en_D2

 

17.07.2017 03:13 DPD data centre

Order information has been transmitted to DPD.

 

 

και από http://www.17track.net/en/track?nums=5995067156

 

 

2017-07-16 11:10

Southall, Your parcel is on its way

 

H παραγγελία έπεσε στις 01/07, και η παραγγελία έγινε shipped στις 17/07.Γνώριζα ότι θα καθυστερήσει λόγω αδυναμίας κάλυψης της ζήτησης από το εργοστάσιο.

Το θέμα είναι ότι μόνο τα παραπάνω έχω σαν tracking και δεν το βλέπω να κινείται από τ'οτε. 

Έχει κανένας ιδέα τι παίζει και πως τα αντικείμενα προωθούνται με Priority Line - DPD από Κίνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογω διακοπών δεν εχω παρακολουθήσει τις σελιδες απο την 299 και μετα. Απλα θελω να αναφέρω οτι ηρθε σημερα δεματακι απο Κινα χωρις χρεωση 3ευρω. Το δεμα περιείχε 5 ανταπτορακια απο US σε EU πριζα και κοστιζαν 90 cents.

 

Ωστόσο το αλλο μου δεμα είναι ακομα ακινητο με PostNL και δεν έχει μπει ακομα τελωνείο. Στις 27 του μηνός ληγει η μεγιστη προθεσμία παραλαβης του ebay οποτε θα ανοιξω θεμα και θα γραψω οτι ζηταω απο τον πωλητη να ζητησει αιτημα ευρεσης του δεματος απο το ταχυδρομιο της χωρας του (ετσι μου ειπαν τα ΕΛΤΑ οτι είναι η διαδικασια). Dispute θα ανοιξω γιατι ο πωλητής δεν εχει απαντησει στα μηνυματα μου εδω και μερες.

 

Οντως πλεον το ebay μαλλον δινει περιθώριο 30μερες μετα την τελευταια ημερα που γράφει για παραλαβη. Παλια θυμαμαι ειχε 90μερες απο ημερομηνια αγορας... Δε ξερω γιατι ξαφνικά διαχωρισανε το paypal με το ebay. Μου ερχονταν κατι εμαιλ απο το ebay οτι αλλαζανε καποιοι οροι μεταξυ paypal και ebay αλλά ποτε δε τα διάβασα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παρέλαβα ενα δεμα 22 ευρω χωρίς αναγραφόμενη στο φακελο, το δέμα έμεινε στο τελωνείο ~10 (με χιλιάδες αγορές πρώτη φορα είδα κατι τέτοιο) λεω δεν την γλυτώνω το λιγότερο τα 3 ευρω τα εχω στο τσεπάκι, και ομως παρέλαβα κανονικά χωρίς καμία χρέωση

 

 

Με τρομάξατε!!!

 

2017-07-18 08:27 KALLITHEAS

2017-07-17 15:15 M.D. KALITHEAS, ITEM IN CONTA M.D. KALITHEAS

2017-07-17 08:11 M.D. KALITHEAS, ITEM TO BE DELIVERED

2017-07-17 08:09 M.D. KALITHEAS, NOTICE

2017-07-17 06:45 M.D. KALITHEAS, ITEM ARR M.D. KALITHEAS

2017-07-17 05:15 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2017-07-16 09:52   KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2017-07-16 07:52 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2017-07-07 20:49 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-06-16 09:01 CHINA, SEND ITEM ABROAD

2017-06-15 17:14 CHINA, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER


  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "... OFFICE OF EXCHANGE" σημαίνει ότι ο σάκος ανοίχθηκε και καταγράφηκε το δικό σου πακέτο. Δεν πήγε καθόλου τελωνείο.

Αν πήγαινε, κάποια χρονική στιγμή θα έγραφε κάτι σχετικό "... HANDED OVER TO CUSTOMS ...".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογω διακοπών δεν εχω παρακολουθήσει τις σελιδες απο την 299 και μετα. Απλα θελω να αναφέρω οτι ηρθε σημερα δεματακι απο Κινα χωρις χρεωση 3ευρω. Το δεμα περιείχε 5 ανταπτορακια απο US σε EU πριζα και κοστιζαν 90 cents.

Θελω και εγω τετοια, που τα βρηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω και εγω τετοια, που τα βρηκες?

m.ebay.com/itm/112082428396

Δε τα είδα απο κοντά βέβαια γιατι είμαι εκτος, τα παρέλαβε η μανα μου και μου στείλε μια φωτό κουνημενη :P καλα φανηκαν στη φωτο αλλα δε σου εγγυομαι τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παρέλαβα ενα δεμα 22 ευρω χωρίς αναγραφόμενη στο φακελο, το δέμα έμεινε στο τελωνείο ~10 (με χιλιάδες αγορές πρώτη φορα είδα κατι τέτοιο) λεω δεν την γλυτώνω το λιγότερο τα 3 ευρω τα εχω στο τσεπάκι, και ομως παρέλαβα κανονικά χωρίς καμία χρέωση

 

 

Με τρομάξατε!!!

 

2017-07-18 08:27 KALLITHEAS

2017-07-17 15:15 M.D. KALITHEAS, ITEM IN CONTA M.D. KALITHEAS

2017-07-17 08:11 M.D. KALITHEAS, ITEM TO BE DELIVERED

2017-07-17 08:09 M.D. KALITHEAS, NOTICE

2017-07-17 06:45 M.D. KALITHEAS, ITEM ARR M.D. KALITHEAS

2017-07-17 05:15 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2017-07-16 09:52   KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2017-07-16 07:52 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2017-07-07 20:49 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-06-16 09:01 CHINA, SEND ITEM ABROAD

2017-06-15 17:14 CHINA, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

  

 

Δεν φαίνεται πουθενά να μπήκε τελωνείο το πακέτο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...