Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειχα παραγγειλει απο shopto.net ενα παιχνιδι το οποιο εκανε να ερθει 8 εργασιμες κανονικα κανει 3-5 μερες τωρα περιμενω αλλο ενα game και εχει ξεπερασει τις 5 εργασιμες μηπως εχει θεμα η royal mail ειναι first class εννοειται. Μαλιστα ποα ebay περιμενω εδω και 1 μηνα δεμα απο Αγγλια ουτε αυτο εχει ερθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ειχα παραγγειλει απο shopto.net ενα παιχνιδι το οποιο εκανε να ερθει 8 εργασιμες κανονικα κανει 3-5 μερες τωρα περιμενω αλλο ενα game και εχει ξεπερασει τις 5 εργασιμες μηπως εχει θεμα η royal mail ειναι first class εννοειται. Μαλιστα ποα ebay περιμενω εδω και 1 μηνα δεμα απο Αγγλια ουτε αυτο εχει ερθει

Γενικώς να ξέρεις ότι τα δέματα από αγγλία κάνουν συνήθως 4-8 εργάσιμες. Για αυτό που έχει περάσει ένας μήνας άνοιξε dispute στο paypal να στο ξαναστείλουν ή να σου επιστρέψουν το ποσό γιατί μάλλον χάθηκε. Μου είχε συμβεί και σε εμένα μια φορά από αγγλία και μου το ξαναστείλαν και την 2η φορά ήρθε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλασε και η Αγγλια καποτε σε 3-5 ερσιμες τα ειχαμε τα πραγματα

Δεν νομίζω να φταίει η Αγγλία αλλά τα ΕΛΤΑ που οι υπάλληλοι στα κέντρα διανομής ή στα ταχυδρομεία/ταχυδρόμοι που κάνουν ότι τους καπνίσει στην κυριολεξία όμως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.Έχω κανει μια παραγγελία απο Asos .Το δέμα σύμφωνα με τις ημερομηνία που μου έδωσαν αρχικά ως ημέρα παραλλαβής έπρεπε να το είχα λάβει σήμερα.Επειδή το κατάστημα δίνει σαν tracking number μόνο τα ψηφία και όχι τους 4 λατινικούς χαρακτήρες επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ , τα οποία με την σειρά τους παρέπεμψαν στην ACS , oπου δεν βρήκαμε άκρη.Έστειλα μύνημα στο κατάστημα και μου απάντησαν οτι ενδεχομένως να χάθηκε κατα την μεταφορά το πακετάκι , και θα ξαναστείλουν αυτή την φορά με express delivery για να φτάσει γρηγορότερα το δέμα. Υπάρχει περίπτωση να βρίσκεται το πακέτο στα ΕΛΤΑ ή την ACS της περιοχής μου , και απλά να μην μπορούν να το εντοπίσουν ; Είναι κρίμα να μπλέκουμε εκ νέου με αποστολές δεμάτων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.Έχω κανει μια παραγγελία απο Asos .Το δέμα σύμφωνα με τις ημερομηνία που μου έδωσαν αρχικά ως ημέρα παραλλαβής έπρεπε να το είχα λάβει σήμερα.Επειδή το κατάστημα δίνει σαν tracking number μόνο τα ψηφία και όχι τους 4 λατινικούς χαρακτήρες επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ , τα οποία με την σειρά τους παρέπεμψαν στην ACS , oπου δεν βρήκαμε άκρη.Έστειλα μύνημα στο κατάστημα και μου απάντησαν οτι ενδεχομένως να χάθηκε κατα την μεταφορά το πακετάκι , και θα ξαναστείλουν αυτή την φορά με express delivery για να φτάσει γρηγορότερα το δέμα. Υπάρχει περίπτωση να βρίσκεται το πακέτο στα ΕΛΤΑ ή την ACS της περιοχής μου , και απλά να μην μπορούν να το εντοπίσουν ; Είναι κρίμα να μπλέκουμε εκ νέου με αποστολές δεμάτων .

Τον  αγγλικό αριθμό αποστολής τον έχεις? Εάν τον έχεις βάλτον εδώ

https://gls-group.eu/EU/en/gls-partner-greeceκαι μετά από την αναζήτηση πάρε τον αριθμό αποστολής που θα λέει ACS Packet Number κάπως έτσι και μετά μπες στην acs βάλε τον αριθμό αποστολής της acs και κανόνισε την πορεία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς φίλε μου , το eshop του Αsos , δίνει μονο τον order number χωρίς τους 4 λατινικούς αριθμούς ( 2 στην αρχή και 2 στο τέλος ) , και δεν το δέχεται στο λινκ που μου παρέθεσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς φίλε μου , το eshop του Αsos , δίνει μονο τον order number χωρίς τους 4 λατινικούς αριθμούς ( 2 στην αρχή και 2 στο τέλος ) , και δεν το δέχεται στο λινκ που μου παρέθεσες.

Στείλε ένα e-mail για να σου δώσουν τον αριθμό αποστολής! Είσαι σίγουρος ότι είναι συστημένο και όχι απλό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!! Σκέφτομαι να αγοράσω απο Κίνα κιν. τηλ. και είμαι στην σκέψη αποστολής, να προτιμήσω απλό ταχ. ή EMS και αν ναι θα πληρώσω τελωνείο κτλ. Κάπου διάβασα ότι η EMS συνεργάζεται με ΕΛΤΑ. Ευχαριστώ πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!! Σκέφτομαι να αγοράσω απο Κίνα κιν. τηλ. και είμαι στην σκέψη αποστολής, να προτιμήσω απλό ταχ. ή EMS και αν ναι θα πληρώσω τελωνείο κτλ. Κάπου διάβασα ότι η EMS συνεργάζεται με ΕΛΤΑ. Ευχαριστώ πολύ...

 

Ασε την EMS. Εχεις 50% πιθανότητες να περάσει τελωνείο, κι αν σταματήσει εκεί, θα καθυστερήσει πάρα πολύ να φτάσει στα χέρια σου. H EMS συνεργαζεται με ΕΛΤΑ courier.

Θα επιλέξεις το απλό ταχυδρομείο όπου οι πιθανότητες να σταματήσει τελωνείο είναι ελάχιστες εως μηδενικές. 

Θα σου δώσουν tracking number και ετσι θα παρακολουθείς το δέμα σου. Και κάνε υπομονή, γιατί όλες οι αποστολές απο Κινα έχουν μεγάλες καθυστερήσεις τον τελευταίο καιρό, πόσο μάλλον τώρα που είναι και εορταστική περίοδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Μήπως από την εμπειρία σας ξέρετε από πού μπορούμε να αγοράσουμε παπούτσια για παιδάκι 2 ετών φίρμες και οικονομικά χωρίς τρελά έξοδα αποστολής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι διαφορετικό αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Θέλω να παραγγείλω προϊόν σχετικά μεγάλης αξίας περίπου 1000$ από Αμερική και ο μόνος τρόπος αποστολής είναι us post. Η αποστολή Θέλω να γίνει σε ξενοδοχείο Αμερική για να το πάρει από εκεί φίλος μου, να μου το φέρει. Μέχρι εδώ καλά το δέχονται. Το πρόβλημα είναι ότι χρειάζονται 2 βδομάδες για παράδοση περίπου και δεν μπορούν ακόμα και αν η παραγγελία γίνει ένα μήνα πριν να παραδώσουν σε συγκεκριμένη ημερομηνία που θα είναι ο φίλος μου εκεί για 3-4 μέρες.

Υπάρχει κάποια υπηρεσία από αυτές που έχουν αναφερθεί ή κάποια άλλη που θα μπορούσα να δώσω εκεί διεύθυνση και αυτοί μετά με την σειρά τους να παραδώσουν σε ξενοδοχείο στην Αμερική σε συγκεκριμένη ημερομηνία;

 

Αν δώσω διεύθυνση Ελλάδα κούτα σχετικά μεγάλη με βάρος περίπου 5 κιλά και αναγραφόμενη αξία 1000$ (ειδικευμένο προϊόν όχι ηλεκτρονικό pc κλπ) και αποστολή us post, θα πληρώσω μόνο ΦΠΑ και η όλη διαδικασία γίνεται αυτόματα στα ΕΛΤΑ λόγο του ότι μένω επαρχία νησί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος που να εχει αγορασει απο ebay, αντικειμενο με χωρα αποστολης αμερικη, με προπληρωμενα τα import charges? (Καποιοι πωλητες δινουν αυτη τη δυνατοτητα). 

 

Αν ναι, εχει τυχει σε κανενα να του ζητησουν παραπανω απο αυτα που εχει πληρωσει?

 

 

Συγγνωμη για το διπλο ποστ και σε αλλο thread. Αν εμπιπτει μονο σε μια κατηγορια να σβηστει. ευχαριστω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχουμε τίποτα πληροφορίες γιαυτό το κατάστημα http://ledbadges.com

Είναι αξιόπιστο; Ο γνωστός μου έκανε κατάθεση με westernunion

Λέτε να να έχασε τα λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...