Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω παραγγείλει καμιά 10αρια φορές από Καναδά με απλό ταχυδρομείο, και ερχοντουσαν σπίτι μου μετά από 1-2 εβδομάδες περίπου.

Για express δεν μου φαίνονται λίγες οι 7 μέρες.

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

Λογικά το express θα το φέρει το ελτα κουριερ αλλά θα δείξει αρχές της άλλης εβδομάδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω κάνει παραγγελία από aliexpress 03/01...

 

Χθες μου έβγαλε στο tracking "sent to airline".... Έχω κάνει αρκετές παραγγελίες από Κίνα μέσω ebay αλλά δεν αργούν τόσο.

 

Τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μπορεί να είναι λίγο ακύρο το μερός που ποστάρω αλλά πιστεύω ότι έχει άμεση σχέση.Θέλω να πάρω μια οθόνη που έχει σπάσει για το κινητο μου αλλά δεν ξέρω απο που.Και αν την πάρω θα είναι αυθεντική?Κοίταζα στο aliexpress που έχει καλές τιμές αλλά δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μπορεί να είναι λίγο ακύρο το μερός που ποστάρω αλλά πιστεύω ότι έχει άμεση σχέση.Θέλω να πάρω μια οθόνη που έχει σπάσει για το κινητο μου αλλά δεν ξέρω απο που.Και αν την πάρω θα είναι αυθεντική?Κοίταζα στο aliexpress που έχει καλές τιμές αλλά δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι...

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι στις αγορές από alixpress πρέπει να επιλέγουμε τον πωλητή από την αξιολόγησή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παραθέσω και την δική μου εμπειρία απο το laptopscreens.com Τοποθεσία Καναδάς.

 

Το κόστος με τα μεταφορικά 90 ευρώ περίπου.

 

Γνωρίζω οτι οι Αμερικανοί (φαντάστηκα και οι Καναδοί) βάζουν πάντα την πραγματική τιμή στο πακέτο.

Εχουν αυστηρούς νόμους εκεί.

Ετσι δεν μπήκα και στην διαδιακασία να τους ενοχλήσω για μικρότερη αναγραφόμενη τιμή..

Σήμερα παρέλαβα το πακέτο και είχαν δηλωμένη αξία $25 δολλάρια! 

 

Δεν το περίμενα σε καμία περίπτωση ομολογώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει παραγγελία από aliexpress 03/01...

 

Χθες μου έβγαλε στο tracking "sent to airline".... Έχω κάνει αρκετές παραγγελίες από Κίνα μέσω ebay αλλά δεν αργούν τόσο.

 

Τι παίζει;

Να ανοίξω case;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ανοίξω case;

Στείλε μήνυμα στον πωλητή αν το tracking είναι σωστό γιατί δεν φαίνεται να έχει φύγει από Κίνα,

Δοκίμασε το tracking και στην σελίδα των ΕΛΤΑ.

Αν είναι να ανοίξεις case, καλύτερα να περιμένεις λίγες μέρες μέχρι πριν λήξη της προθεσμίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το προσέχεται το aliexpress. Έχει πιο πολλούς απατεώνες απ' ότι το ebay. Αν κ τελευταία κάνουν κάπου 60 μέρες από Κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.mailboxde.com/faq.html

 

When should I pay and how?
  • You pay to our bank account before the start of transport. You can also add funds at any time to your system account. Wire transfer to a bank account in advance in euro within the EU is not charged.

Paypal δεν παίζει στο συγκεκριμένο; Μόνο με απ' ευθείας πληρωμή σε λογαριασμό; Και αν ναι, τα στοιχεία αυτού σου έρχονται στο mail όταν κάνεις εγγραφή;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας

Είμαι πρωτάρης στις αγορές μέσω ίντερνετ και θα ήθελα την βοήθεια σας.
Παρήγγειλα στις 2-2-2015 από e-bay ένα διαγνωστικό για μηχανές θαλάσσης Yamaha το οποίο είχε τοποθεσία San Marino αλλά στο tracking έδειξε ότι είναι στην Κροατία. Ο Πωλητής πάντως έχει feedback 99,8.
Την ίδια μέρα στο έστειλε και μου έδωσε το tracking number. Στο 17track.net εδώ και δυο μέρες (4-2) μου βγάζει (web error [cache]) 

2015-02-04 11:31

CROATIA, ZAGREB 10003, Insert item into bag

2015-02-04 11:30

CROATIA, ZAGREB 10003, Receive item at office of exchange

2015-02-02 21:32

CROATIA, 21705 Split LK, Send item to domestic location

2015-02-02 20:07

CROATIA, 21705 Split LK, Receive item at location

2015-02-02 18:31

CROATIA, 21216 Kastel Stari, Send item to domestic location

2015-02-02 15:53

CROATIA, 21216 Kastel Stari, Receive item from customer

επίσης πιο πάνω έγραφε αυτό: Destination Country - Cache Time:2015-02-04 9:48                                                                  Και στην σελίδα των ΕΛΤΑ η τελευταία ενημέρωση είναι αυτή: 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 04-02-2015 11:30 ΚΡΟΑΤΙΑ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση τα στοιχεία που δίνεις, το δέμα σου φορτώθηκε σε σάκο την 4/2 και θα περιμένεις, λίγες μέρες, να μάθεις από τα ΕΛΤΑ πότε θα μπει στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 28/12 παρελαβα σημερα μια μικρη παραγγελια απο Κινα και δη aliexpress.

Απιστευτα πραγματα, δεν ειχε κανει παραγγελια απο Κινα πανω απο 20μερες ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυαλια ηλιου, καλά-μάρκα, έχει αγορασει κανεις απο το εξωτερικο, αν τα εχουν φτηνοτερα απο Ελλαδα;

Προβληματιζομαι βεβαια για το πως μπορει να 'καθισουν' στο προσωπο.

Δεν μπορεις να τα εχεις ολα.

Αλλα το εχει κάνει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...