Προς το περιεχόμενο

αναρχοτρομοκρατες ετων 20 με γερα πορτοφολια!


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέφτω από τα σύννεφα! Η αστυνομία πάντα έλεγε την αλήθεια. Αποκλείεται να είχε κάνει κάτι και να μην το ομολογήσει. Αν λένε τώρα ότι δεν ήταν ξυλοδαρμός, ε, δεν ήταν. Τέρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 799
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

που την την ανθρωπια και την αλληλεγγυη απο την ακρα αριστερα οταν σπαει μαγαζια και ευχεται να πτωχευση η επιχηρειση του πατερα μου λεγοντας κατω το κεφαλαιο

Κάτω το κεφάλαιο == πτώχευση. Wait, wat?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μαλλον την ανθρωπια και την αλληλεγγυη την εννοει μεσω των γκουλαγκ,και της αντιμετωπισης που ειχαν οι τοτε αντιφρονουντες και εχουν μεχρι και σημερα σε ολα αυτα τα καθεστωτα.Ακροδεξια-ακροαριστερα ειναι το ιδιο φασιστικες -αυταρχικες απλα αλλαζει το χρωμα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μαλλον την ανθρωπια και την αλληλεγγυη την εννοει μεσω των γκουλαγκ,και της αντιμετωπισης που ειχαν οι τοτε αντιφρονουντες και εχουν μεχρι και σημερα σε ολα αυτα τα καθεστωτα.Ακροδεξια-ακροαριστερα ειναι το ιδιο φασιστικες -αυταρχικες απλα αλλαζει το χρωμα.

Ελευθεριακός κομμουνισμός == Σταλιν.

Πρέπει να κάνω συλλογή από ατάκες σήμερα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελευθεριακός κομμουνισμός == Σταλιν.

Πρέπει να κάνω συλλογή από ατάκες σήμερα :P

Πριν κανεις συλλογη ,μαθε πως κρινουμε μονο οτι εφαρμοστηκε στην πραξη ,το αλλο που φαντασιωνεσαι ειναι μονο στο μυαλο σου,δεν μπορουμε να το κρινουμε τουλαχιστον σε ορθολογικη βαση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Ακροδεξια-ακροαριστερα ειναι το ιδιο φασιστικες -αυταρχικες απλα αλλαζει το χρωμα.

Μπα...συμφωνώ με τον Φωτη...κανας φουρνος θα γκρεμίστηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στο καλό; Θα πάω να παίξω τζόκερ μου φαίνεται, πρέπει να είμαι πολύ τυχερός. Τόσα χρόνια, δουλεύοντας κάθε μέρα στο κέντρο έχω ζήσει δεκάδες απεργίες, συμπλοκές, επεισόδια κτλ. από πολύ κοντά. Στους γύρω δρόμους είναι μονίμως μπάτσοι και ασφαλίτες. Όσες φορές και να πέρασα από δίπλα τους ή ανάμεσά τους δεν έφαγα ποτέ ξύλο ούτε μου επιτέθηκε κανένας στα καλά καθούμενα.

 

Με αυτά που διαβάζω πρέπει να οφείλεται σε θαύμα, δεν εξηγείται. Δεν μπορεί να τους σαπίζουν όλους στο ξύλο αναίτια άσπρους, μαύρους, κίτρινους και εμένα να με έχουν αφήσει έτσι.

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231229982

 

Πρώτα η ενημέρωση, μετά η κατανόηση, μετά η ειρωνεία.

Αλλιώς είτε μιλάς, είτε ξερνάς, το ίδιο μυρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231229982

 

Πρώτα η ενημέρωση, μετά η κατανόηση, μετά η ειρωνεία.

Αλλιώς είτε μιλάς, είτε ξερνάς, το ίδιο μυρίζει.

Μια η Guardian, μια η Washington Post, μια το BBC. Έχουμε πιάσει μια μια τις μπατσοφοβικές φυλλάδες, πως να πειστεί ο άνθρωπος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231229982

 

Πρώτα η ενημέρωση, μετά η κατανόηση, μετά η ειρωνεία.

Αλλιώς είτε μιλάς, είτε ξερνάς, το ίδιο μυρίζει.

Λάθη συμβαίνουν πάντα όπως και το να πέσεις σε βλάκες σε κάθε έκφανση τη ανθρώπινης δραστηριότητας. Φυσικά και δεν είναι σωστό και πρέπει να τιμωρείται σε περιπτώσεις όπως αυτές που λίνκαρες αλλά μιλάμε για μεμονωμένα περιστατικά και δεν χρειάζεται υα υπερβάλουμε.

 

Η Αθήνα είναι μια πόλη με κάθε καρυδιάς καρύδι τεράστο πληθυσμό και εξαιρετικά μεγάλη αστυνομική δύναμη. Πάντα θα βρεθούν και βλάκες για να κάνουν τα παραπάνω.

 

Προσωπικά στην Αθήνα τρεις φορές με σταμάτησαν για εξακρίβωση στοιχείων τις δυο είχα πάνω μου ταυτότητα κα δεν υπήρξε πρόβλημα στην 3η την είχα ξεχάσει σπίτι και απλά πήγα στο ΑΤ Δάφνης και ξεμπέρδεψα μετά από 1 ώρα περίπου.

 

Ούτε με κοπάνησε κανείς ούτε με απείλησαν ούτε με τρομοκράτησαν και μου συμπεριφέρθηκαν τυπικότατα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@balander , σαφώς όταν ζεις σε τέτοια πόλη δεν ειναι και πολύ δύσκολο να τραβηχτείς στα Τμήματα. Το θέμα είναι ότι έτσι πως είναι η κατάσταση στην Αθήνα στην οποία έχω ζήσει μόλις 4 μήνες , ο καθένας θεωρείτε ύποπτος έξω πράγμα το οποίο δεν θα πρεπει να συμβαίνει. Η πρόληψη του εγκλήματος δεν ειναι να σταματάς μια οικογένεια ή έναν παππού και να τους αραδιάζεις όλο το αυτοκίνητο έξω.

 

Οσο για το θέμα των 16 και 20 χρονων και καλά τρομοκρατών θα πω τέσσερις λέξεις "Αριστούχοι αλλά οχι ανθρωποι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθη συμβαίνουν πάντα όπως και το να πέσεις σε βλάκες σε κάθε έκφανση τη ανθρώπινης δραστηριότητας. Φυσικά και δεν είναι σωστό και πρέπει να τιμωρείται σε περιπτώσεις όπως αυτές που λίνκαρες αλλά μιλάμε για μεμονωμένα περιστατικά και δεν χρειάζεται υα υπερβάλουμε.

 

Η Αθήνα είναι μια πόλη με κάθε καρυδιάς καρύδι τεράστο πληθυσμό και εξαιρετικά μεγάλη αστυνομική δύναμη. Πάντα θα βρεθούν και βλάκες για να κάνουν τα παραπάνω.

 

Προσωπικά στην Αθήνα τρεις φορές με σταμάτησαν για εξακρίβωση στοιχείων τις δυο είχα πάνω μου ταυτότητα κα δεν υπήρξε πρόβλημα στην 3η την είχα ξεχάσει σπίτι και απλά πήγα στο ΑΤ Δάφνης και ξεμπέρδεψα μετά από 1 ώρα περίπου.

 

Ούτε με κοπάνησε κανείς ούτε με απείλησαν ούτε με τρομοκράτησαν και μου συμπεριφέρθηκαν τυπικότατα.

 

Έχω βάλει πάνω από 5 λινκ "μεμονωμένων περιστατικών" σε αυτό το τοπικ (και όλα ηταν φρέσκα, τουλάχιστον του τελευταίου μήνα). Θα έκανα τον κόπο να βάλω περισσότερα (δεκαπλάσια τουλάχιστον) μόνο από φέτος, αλλά δεν βρίσκω τον λόγο, μιας που θα προσπεραστούν όπως και τα προηγούμενα (και είναι αρκετό ζόρι να τα ξαναβρίσκω ένα ένα).

Κατανοώ πως οι απόψεις και η ιδεολογία δυο ποστερς μπορεί να διαφέρουν, άλλα όταν δεν δέχεσαι σαν αληθή τεκμηριωμένα άρθρα και καταγγελίες, κάτι δεν κάνεις καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@balander , σαφώς όταν ζεις σε τέτοια πόλη δεν ειναι και πολύ δύσκολο να τραβηχτείς στα Τμήματα. Το θέμα είναι ότι έτσι πως είναι η κατάσταση στην Αθήνα στην οποία έχω ζήσει μόλις 4 μήνες , ο καθένας θεωρείτε ύποπτος έξω πράγμα το οποίο δεν θα πρεπει να συμβαίνει. Η πρόληψη του εγκλήματος δεν ειναι να σταματάς μια οικογένεια ή έναν παππού και να τους αραδιάζεις όλο το αυτοκίνητο έξω.

 

Οσο για το θέμα των 16 και 20 χρονων και καλά τρομοκρατών θα πω τέσσερις λέξεις "Αριστούχοι αλλά οχι ανθρωποι"

Κοίταξε κανονικά και έλεγχος ταυτότητας στον δρόμο, αν και καλύπτονται νομικά, είναι γκρι ζώνη και υπό νορμαλ συνθήκες δεν θα έπρεπε να γίνεται.

 

Αλλά οκ το κάνουνε και αν είσαι και εσύ τυπικός σπάνια θα υπάρξει πρόβλημα τουλάχιστον προς Ελληνες. Προς αλλοδαπούς υπάρχει τρομερή προκατάληψη αυτή τη στιγμή και όχι μόνο από αστυνομικούς.

 

Τωρα περιστατικά όπως τα παρσπάνω δεν μου προκαλούν έκπληξη έχω δει και εγώ live ξύλο σε παράδρομο της Νομικής σε πρεζάκι που ναι μεν πήγε γυρεύοντας (τους έβριζε ακατάπαυστα) αλλά δεν δικαιολογούσε τόσο ξύλο το περιστατικό. Απλά έπρεπε να τον συλλάβουν.

 

Έχω βάλει πάνω από 5 λινκ "μεμονωμένων περιστατικών" σε αυτό το τοπικ (και όλα ηταν φρέσκα, τουλάχιστον του τελευταίου μήνα). Θα έκανα τον κόπο να βάλω περισσότερα (δεκαπλάσια τουλάχιστον) μόνο από φέτος, αλλά δεν βρίσκω τον λόγο, μιας που θα προσπεραστούν όπως και τα προηγούμενα (και είναι αρκετό ζόρι να τα ξαναβρίσκω ένα ένα).

Κατανοώ πως οι απόψεις και η ιδεολογία δυο ποστερς μπορεί να διαφέρουν, άλλα όταν δεν δέχεσαι σαν αληθή τεκμηριωμένα άρθρα και καταγγελίες, κάτι δεν κάνεις καλά.

Φυσικά και τα δέχομαι ως αληθινά δεν τα αμφισβητώ σε καμία περίπτωση και τα κατακρίνω κατηγορηματικά.

 

Απλά έχοντας ζήσει πολλά χρόνια και στο εξωτερικό δεν μου προκαλούν έκπληξη ή δεν με σοκάρουν γιατί έχω δει και χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και τα δέχομαι ως αληθινά δεν τα αμφισβητώ σε καμία περίπτωση και τα κατακρίνω κατηγορηματικά.

 

Απλά έχοντας ζήσει πολλά χρόνια και στο εξωτερικό δεν μου προκαλούν έκπληξη ή δεν με σοκάρουν γιατί έχω δει και χειρότερα.

Είναι νομίζω όμως λογικό να καταδικάζεις και τα δικά μας, ας είναι και..... light. Σε αντίθετη περίπτωση, είναι σαν να λες σε γυναίκα θύμα βιασμού "έχω μια γνωστή που τη βιάσανε και μετά της κόψανε τα χέρια, εσύ καλά πέρασες, δεν είναι τίποτα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νομοθεσία για να γνωρίζεις προβλέπει έλεγχο κανονικά στο δρόμο με ταυτότητα. Αυτό που είναι παράτυπο ειναι να προσάγεσαι σε τμήμα ενώ έχεις την ταυτότητα πάνω σου , ακόμα και αν βρίσκεσαι σε περιοχή με έντονη εγκληματική δραστηριότητα. Το θέμα δεν ειναι αυτό όμως. Η προκατάληψη πριν απο κάθε έλεγχο ειναι , που αμα πεις και καμοιά κουβέντα παραπάνω για την υπερβολική τυπικότητα που ίσως δείξει ενας Αστυνομικός , μπορεί να τις αρπάξεις κιόλας. :confused:   Προσωπικά δεν κόπτομαι και ιδιαίτερα για τα περιστατικά καταγγελιών τα οποία αν δεν φτάσουν στα δικαστήρια δεν θα εκφέρω γνώμη. Αυτά που ειναι που ειναι "χτυπητά"  , υπάρχουν αποδέιξεις και τηλεοπτικά κλπ , φυσικά και μου προκαλούν εμετό.

Από την άλλη όμως αυτοί οι πολίτες ειμαστε , δεν σεβόμαστε τίποτα οπότε αυτό το κράτος αξίζουμε , αυτήν την Αστυνομία αξίζουμε , τα Νοσοκομεία κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...