Προς το περιεχόμενο

αναρχοτρομοκρατες ετων 20 με γερα πορτοφολια!


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ντροπή  στην  ΕΛ.ΑΣ που δεν φέρθηκε στα ενήλικα καλόπαιδα με τα Καλάσνικοφ με στοργή και Proderm

ε ναι, στον μαλακα με το καλασνικοφ ριχνεις μπουνιες, δεν ριχνεις σφαιρες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 799
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ο τεταρτος για ποιο λογο δεν εχει ουτε γρατζουνια?

Ρωταω αυτους που λενε οτι οι μπατσοι δειρανε για να "ξεμπουκωσουν" κομπλεξ και χρυσαυγιτισμο πανω στα 20χρονα παιδακια. Στην ιδια συλληψη δεν ηταν και ο 4ος? Τι διαολο βρηκε καμια τρυπα και κρυφτηκε οσο τρωγαν τις "αδεσποτες" οι "ατυχοι"?

 

Και κατι ψιλοασχετο: Ο (νεος) νομος προβλεπει ισοβια για εγκληματιες με βαρυ οπλισμο τυπου καλαζνικοφ αν δεν απατωμαι ετσι? Οχι επειδη ειναι γονοι πλουσιων και γνωστων οικογενειων να φανε καμια 10ετη φυλακιση και να βγουν στα 5. Διοτι οι κακομοιρηδες οι Αλβανοι που συλλαμβανονται με καλασνικοφ θα τρωνε ισοβια τη στιγμη που τα πλουσιοπαιδα θα εχουν διαφορετικη τυχη. Αν μη τι αλλο αυτο το θεμα περιμενω να το θιξουν αυτοι που διαφημιζουν τα ανθρωπιστικα τους ιδεωδη σε καθε ευκαιρια (λεγε με αναρχικοι, πιο αριστεροι απτους αριστερους κλπ). Ελπιζω να μην δουμε κωλοτουμπα, αλλα να ευχηθουν για την τυπικη εφαρμογη του νομου ασχετα με το (υψηλο) κοινωνικο στατους των οικογενειων τους. Ειναι και καπιταλοτετοιοι (ξερετε εσεις πως τα λετε αυτα, εγω δε θυμαμαι), δηλαδη ωρες-ωρες δεν καταλαβαινω την νοητη υποστηριξη τους, κανονικα θα πρεπε να λετε να αγιασει το χερι των μπατσων που βουλωσε τα ματια των πλουσιοπαιδων και γονων μεγαλοεπιχειρηματιων κλπ... Αλλα κατι δεν καταλαβαινω παλι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι ψιλοασχετο: Ο (νεος) νομος προβλεπει ισοβια για εγκληματιες με βαρυ οπλισμο τυπου καλαζνικοφ αν δεν απατωμαι ετσι? Οχι επειδη ειναι γονοι πλουσιων και γνωστων οικογενειων να φανε καμια 10ετη φυλακιση και να βγουν στα 5. Διοτι οι κακομοιρηδες οι Αλβανοι που συλλαμβανονται με καλασνικοφ θα τρωνε ισοβια τη στιγμη που τα πλουσιοπαιδα θα εχουν διαφορετικη τυχη. Αν μη τι αλλο αυτο το θεμα περιμενω να το θιξουν αυτοι που διαφημιζουν τα ανθρωπιστικα τους ιδεωδη σε καθε ευκαιρια (λεγε με αναρχικοι, πιο αριστεροι απτους αριστερους κλπ). Ελπιζω να μην δουμε κωλοτουμπα, αλλα να ευχηθουν για την τυπικη εφαρμογη του νομου ασχετα με το (υψηλο) κοινωνικο στατους των οικογενειων τους. Ειναι και καπιταλοτετοιοι (ξερετε εσεις πως τα λετε αυτα, εγω δε θυμαμαι), δηλαδη ωρες-ωρες δεν καταλαβαινω την νοητη υποστηριξη τους, κανονικα θα πρεπε να λετε να αγιασει το χερι των μπατσων που βουλωσε τα ματια των πλουσιοπαιδων και γονων μεγαλοεπιχειρηματιων κλπ... Αλλα κατι δεν καταλαβαινω παλι...

Αυτό με τα ιδεώδη και την εφαρμογή του νόμου με μπερδεύει. Σαν να λέμε, πως αν προβλεπόταν θανατική ποινή θα έπρεπε οι ανθρωπιστές να απαιτήσουν εφαρμογή του νόμου, αλλιώς είναι κωλοτούμπες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα ιδεώδη και την εφαρμογή του νόμου με μπερδεύει. Σαν να λέμε, πως αν προβλεπόταν θανατική ποινή θα έπρεπε οι ανθρωπιστές να απαιτήσουν εφαρμογή του νόμου, αλλιώς είναι κωλοτούμπες;

Λεω απλα οτι οι φιλοι λαθρομεναστες για τους οποιους παρουσιαζονται καποιοι υπερευαισθητοι, αν πιαστουν με καλαζνικοφ θεωρητικα τρωνε ισοβια και καληνυχτα. Αυτο λεει ο νομος, καλως η κακως (πολυ καλως κατα την δικη μου κριση).

Στην περιπτωση που τα παιδια αυτα (γονοι πλουσιων οικογενειων, προφανως με αλλου τυπου διασυνδεσεις και γνωριμιες ο μπαμπας) φανε μια 10ετη και βγουν στα 5 χρονια θα υπαρξει διαμαρτυρια για την ανισοτητα απεναντι στους νομους? Θα δουμε διαμαρτυρια για το παραδικαστικο? Για τους πουλημενους δικαστες που βολευουν τους ημετερους? Ερωτημα πρωτο.

Και ερωτημα δευτερο, επειδη καταλαβαινω που το πας: Θα υπαρξει εστω διαμαρτυρια για τα ισοβια που φαγαν οι λαθρομεταναστες, ενω θα πρεπε (κατα την κριση πχ την δικη σου) να τιμωρηθουν με 10?

 

Και ξερεις οτι η ερωτηση που κανω ειναι προφητικου τυπου, διοτι ισοβια, δεν θα φανε ουτε μια στο τρισεκατομυριο. Νταξει αν ηταν παιδια τιποτα φτωχομπινεδων τα ειχαν στο τσεπακι τα ισοβια, αλλα τωρα δεν μιλαμε για τετοια περιπτωση.

 

Διοτι, ωρες ωρες μου δινεται η εντυπωση οτι καποιους δεν τους αντιμετωπιζετε σαν γονους ευπορων οικογενειων (παροτι ειναι σημαια ολοκληρης της ιδεολογιας τα περι κεφαλαιου κλπ), αλλα σαν συντροφους. Οχι τιποτα αλλο, απλα θεωρω πολυ οδυνηρο αυτον τον εσωτερικο πολεμο τυπου: "Ειμαι αριστερος και δε χωνευω τους πλουσιους, αλλα ετουτοι ειναι πλουσιοι και επαναστατες, τι να πω εγω τωρα..."

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω απλα οτι οι φιλοι λαθρομεναστες για τους οποιους παρουσιαζονται καποιοι υπερευαισθητοι, αν πιαστουν με καλαζνικοφ θεωρητικα τρωνε ισοβια και καληνυχτα. Αυτο λεει ο νομος, καλως η κακως (πολυ καλως κατα την δικη μου κριση).

Στην περιπτωση που τα παιδια αυτα (γονοι πλουσιων οικογενειων, προφανως με αλλου τυπου διασυνδεσεις και γνωριμιες ο μπαμπας) φανε μια 10ετη και βγουν στα 5 χρονια θα υπαρξει διαμαρτυρια για την ανισοτητα απεναντι στους νομους? Θα δουμε διαμαρτυρια για το παραδικαστικο? Για τους πουλημενους δικαστες που βολευουν τους ημετερους? Ερωτημα πρωτο.

Και ερωτημα δευτερο, επειδη καταλαβαινω που το πας: Θα υπαρξει εστω διαμαρτυρια για τα ισοβια που φαγαν οι λαθρομεταναστες, ενω θα πρεπε (κατα την κριση πχ την δικη σου) να τιμωρηθουν με 10?

 

Και ξερεις οτι η ερωτηση που κανω ειναι προφητικου τυπου, διοτι ισοβια, δεν θα φανε ουτε μια στο τρισεκατομυριο. Νταξει αν ηταν παιδια τιποτα φτωχομπινεδων τα ειχαν στο τσεπακι τα ισοβια, αλλα τωρα δεν μιλαμε για τετοια περιπτωση.

 

Διοτι, ωρες ωρες μου δινεται η εντυπωση οτι καποιους δεν τους αντιμετωπιζετε σαν γονους ευπορων οικογενειων (παροτι ειναι σημαια ολοκληρης της ιδεολογιας τα περι κεφαλαιου κλπ), αλλα σαν συντροφους. Οχι τιποτα αλλο, απλα θεωρω πολυ οδυνηρο αυτον τον εσωτερικο πολεμο τυπου: "Ειμαι αριστερος και δε χωνευω τους πλουσιους, αλλα ετουτοι ειναι πλουσιοι και επαναστατες, τι να πω εγω τωρα..."

Άρχισα να διαβάζω την απάντηση, είχα κάτι στο νου μου να πω, αλλά με πρόλαβες στην τρίτη παράγραφο :P

Κατά τη δική μου γνώμη, τα ισόβια είναι πολλά για κάποιον που μπορεί να μην ακούμπησε ούτε μύγα (πόσο μάλλον να κλέψει λεφτά που πληρώνει ο λαός αλλά πηγαίνουν στις τράπεζες).

Και φυσικά διαμαρτυρίες υπήρχαν και υπάρχουν, τουλάχιστον από τον

χώρο. Τώρα αποκλειστικά για τον κάθε κρατούμενο διαμαρτυρία, δεν νομίζω να έχει γίνει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τρομοκράτες με τα καλάσνικοφ μέσα. και οι τρομοκράτες με τις γραβάτες έχουν τόσα φράγκα που δεν πρόκειται να μπουν ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τρομοκράτες με τα καλάσνικοφ μέσα. και οι τρομοκράτες με τις γραβάτες έχουν τόσα φράγκα που δεν πρόκειται να μπουν ποτέ.

Επειδη ομως δε θα φανε ισοβια θελω να ξανακουσω τη γνωμη σου μετα την ετυμηγορια.

Παντως μαζι σου. Αρκει να εννοεις οτι καλως θα φανε (αν φανε) ισοβια οι 4, οπως προβλεπει ο νομος και κακως οι γραβατωμενοι καθονται εξω. Το προβλημα δηλαδη ειναι η μη τιμωρια των γραβατωμενων και οχι η τιμωρια των 4 (που δε θα ειναι τιμωρια, αλλα χαδι, εδω θα 'μαστε).

 

ΥΓ. Μη ξεχνας οτι και οι συγκεκριμενοι "τρομοκρατες" απο φραγκα ουυυ...Να ζησουν και τα τρισεγγονα μου/σου...

ΥΓ2. Και φυσικα μιλαμε για αυριανους γραβατωμενους (λενε οι πιθανοτητες, οπως το σκεφτομαι εγω με τον τιποτενιο μου νου), μιας και θιχτηκε το ζητημα...Αυτο για οσους πιστευουν ως συντροφους τους τυπους που αυριο θα σφαζονται στα δικαστηρια με τα αδερφια τους για την κληρονομια και θα εχουν 4-5 φρουρους εξω απτις βιλλες τους, μιας και μαλλον θα συνεχισουν την "δουλεια" του μπαμπα, αφου προηγουμενως θα εχουν να διηγουνται με υπερηφανεια τα κατορθωματα και τις περιπετειες τους στην δραστηρια φοιτητικη τους ζωη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο (νεος) νομος προβλεπει ισοβια για εγκληματιες με βαρυ οπλισμο τυπου καλαζνικοφ αν δεν απατωμαι ετσι?

 

Αναρωτήθηκα και νωρίτερα. Αν ξέρεις κάτι συγκεκριμένο, πες το σε παρακαλώ, διότι μ' ενδιαφέρει ιδιαιτέρως: Ποιο είναι το point σ' αυτό το νέο;

 

Ότι προστέθηκε και το συγκεκριμένο αδίκημα, μεταξύ όσων επισύρουν ποινή ισόβιας κάθειρξης, με τη λέξη «ισόβια» να σημαίνει στην πράξη ό,τι και μέχρι τώρα (στα 20 ελεύθερο πουλί), ή ότι τα «ισόβια» έγιναν πλέον πραγματικά ισόβια, που σημαίνει ότι πεθαίνεις μέσα;

 

Αν ισχύει το δεύτερο - που το ελπίζω αλλά δεν ξέρω αν το πιστεύω... - ισχύει για όλα τα αδικήματα για το οποία προβλεπόταν η συγκεκριμένη ποινή, ή μόνο για το εν λόγω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτήθηκα και νωρίτερα. Αν ξέρεις κάτι συγκεκριμένο, πες το σε παρακαλώ, διότι μ' ενδιαφέρει ιδιαιτέρως: Ποιο είναι το point σ' αυτό το νέο;

 

Ότι προστέθηκε και το συγκεκριμένο αδίκημα, μεταξύ όσων επισύρουν ποινή ισόβιας κάθειρξης, με τη λέξη «ισόβια» να σημαίνει στην πράξη ό,τι και μέχρι τώρα (στα 20 ελεύθερο πουλί), ή ότι τα «ισόβια» έγιναν πλέον πραγματικά ισόβια, που σημαίνει ότι πεθαίνεις μέσα;

 

Αν ισχύει το δεύτερο - που το ελπίζω αλλά δεν ξέρω αν το πιστεύω... - ισχύει για όλα τα αδικήματα για το οποία προβλεπόταν η συγκεκριμένη ποινή, ή μόνο για το εν λόγω; 

Προφανως -λεω εγω τωρα- αυτο που ισχυει ειναι το πρωτο, αλλα ετσι για την τιμη των οπλων καλασνικοφ, ας ακουσω ενα "ισοβια" για τους 4 (και για τους επομενους 4/14/24) και τιποτα αλλο στον ελλαδικο κοσμο τουτο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τεταρτος για ποιο λογο δεν εχει ουτε γρατζουνια?

Άκουσα στο ραδιόφωνο (κάποιος μαγαζάτορας που ήταν παρόν στην σύλληψη) πως τον έναν τον έπιασαν πολύ εύκολα και με τους άλλους υπήρχε συμπλοκή. Δεν μπόρεσα να το επιβεβαιώσω πως όντως μίλησε κάποιος πολίτης που ήταν παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεφερε καποιος πριν το αρθρο του Κασιματη με θεμα ''Οσοι πιστεύουμε στην δημοκρατία οφείλουμε ένα μεγάλο «ευχαριστώ» στην Χρυσή Αυγή - και σοβαρολογώ απολύτως.''

Δεν το ειχα διαβασει. Μολις τωρα το εκανα και μπορω να πω πως συμφωνω σχεδον σε ολα.

 

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_columns_1_16/09/2012_495776

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...