Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn [MMORPG][2013]


Stavros_ff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η μεγαλυτερη σχεση που εχω με το Lore σε ολα τα παιχνιδια ειναι το Esc :)

 

Θεωρω οτι το παιχνιδι με μερικες διορθωσεις ειναι ισως οτι καλυτερο σαν συνδοιασμος mmo-rpg-pve. Χανει σε μερικα πραγματα συγκρινομενο με αλλα mmo's, αλλα στους βασικους τομεις ενος mmorpg οπως ειναι τα classes, professions, open world content, grp content κλπ ειναι κορυφη. To ακομα θετικοτερο ειναι πως βγαινει expansion σε μερικους μηνες, το οποιο ειναι το πρωτο και αναμενονται αρκετες προσθηκες και βελτιωσεις.

 

Εν παση περιπτωση θεωρω οτι αν καποιος θελει ενα περισσοτερο RPG mmo, απ οτι για παραδειγμα ενα mmo το οποιο δεν εχει βαθος ουτε στα classes, ουτε στα professions, ουτε στο open world & grp content, τοτε ας του ριξει μια ματια αφου εχει free trial.

φιλε μου κανε υπομονή οσο αναφορά την δυσκολία . Το   game έχει την απόλυτη ισορροπία μεταξύ hardcore players , casual players ...kai ''noob'' players ...περίμενε να φτάσεις στα extreme fights kai στα coils και θα αλλάξεις άποψη...πολλά rage Quit . Το παιχνιδι ειναι φτιαγμένο έτσι ώστε να σε παίρνει χερι χερι και να σε μαθαίνει αν είσαι άπυρος παίχτης  ...βέβαια εχει αρνητικο αντίκτυπο  για κάποιον έμπειρο που περιμένει να δυσκολέψει το παιχνίδι ...το Πολύ δύσκολα fights ξεκινάνε αργότερα ...αρκετα αργότερα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά ...ημουν σχεδόν σίγουρος οτι ειδα αναφορα για την δυσκολία του παιχνιδιού ...
το πιο αστειο ειναι οτι η μονη αναφορα που εγινε απο την πλευρά σου ηταν ακριβώς οτι γραφω ...οτι η δυσκολία ανεβαίνει όσο προχωράς ...και το χειροτερο ειναι οτι κανένας Άλλος δεν αναφέρει πουθενά κάτι αρνητικό  σχετικά με την δυσκολία του παιχνιδιού...

το πόρισμα : οτι το φαντάστηκα ολο αυτό . 

Οσο περνάει ο καιρός χειροτερεύει η κατάσταση μου :(
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα το βρηκα, μην ανησυχεις δεν εισαι τρελος :) Σ ενα αλλο ποστ ειχα πει οτι τα dungeons οσο μεγαλωνουν τα lvl και η δυσκολια, τοσο καλυτερα γινονται. Απλα προφανως απαντησες σε αλλο ποστ απ αυτο που ηθελες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά αν είναι να το πάρεις 1) ψάξε από ιντερνετ(kinguin/g2play/g2a)υπάρχουν κ κουπόνια 3-5 %.

2)κάποιος να σε κανει refer γιατί παίρνετε και οι 2 ένα καπέλο με 20% exp boost μέχρι τα 25 lvl(ισχύει κ για craft) κ θα σε βοηθήσει όταν θα πρέπει να κάνεις lvl up τα άλλα classes.

 

Λέω να το δοκιμάσω. Μπορεί κάποιος να με κάνει ref ώστε να πάρω το boost?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να το δοκιμάσω. Μπορεί κάποιος να με κάνει ref ώστε να πάρω το boost?

.Τώρα δεν ξέρω σε ποιον server θα παίξεις εγώ είμαι phoenix.(Αν κ από ότι έμαθα παίζει ελληνικό guild ,αν ψάξεις τα ποστ θα βρεις λεπτομέρειες.)Αν και καλύτερα να σε κάνει κάποιος άλλος από εδώ που παίζει για να πάρει κ αυτός το bonus(εγώ το έχω).Αν δεν βρεις κανένα από εδώ Δεν έχω θέμα να σε κάνω ref.Αν κ ο Mamatereza πιστεύω ότι θα είναι καλυτερη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαχαχαχα εχεις δικιο Fulgore μ αυτο που ειπες σε αλλο ποστ, δεν ξερουμε πια τι να πρωτο-παιξουμε!

 

Wildstar δεν παιζω πριν το Drop 4 και ESO παρολο που το αγορασα θα περιμενω το B2P ωστε να μπουν κι αλλα παιδια να εχω παρεα. FF εχω ακομα 10 μερες συνδρομη και θα δω τι θα κανω μολις ληξει, αφου παρολο που το βρισκω διασκεδαστικο δεν θελω να μπω ξανα σε farming mode dungeons, raids, itemlvl κλπ οπως εκανα τοσα χρονια. Κουραστικα. Παρολα αυτα θα περιμενω με ανυπομονησια το expansion το οποιο βγαινει κατα πασα πιθανοτητα το Μάιο.

 

Προς το παρων GW2 casual και FF μεχρι να ληξει η συνδρομη και βλεπουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω φτιάξει λογαριασμό με ψεύτικο όνομα και επώνυμο και μόλις είδα ότι δε μπορώ να τα αλλάξω. Ξέρετε εάν στείλω μήνυμα στο support αν γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι αν αυριο-μεθαυριο μου κλειδωθει κανας λογαριασμος κ μου ζητησουν καμια ταυτοτητα θα τρεχω και δε θα φτανω που ο λογαριασμος θα λεει μπουρδες. Πφ. ;/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...