Προς το περιεχόμενο

Laser στα μάτια? Απόψεις, κόστος!


Claymore123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, splanis είπε

Αύριο μπαίνω για prk. Wish me luck :P ,προσπαθώ να μην αγχώνομαι αλλά τώρα αγχώθηκα. Πόσο θα μείνω μακριά απ το pc; 😂

Δεν θέλει καθόλου άγχος . εγώ σε Cross Linking τις πρώτες 2 ημέρες ήθελα ησυχία και κοιμόμουν αρκετά. Η καλύτερη ανάρρωση είναι η ξεκούραση .

Υπολογιστη δοκίμασα μετά απο 3 ημέρες αλλά είδα οτι ήταν ενοχλητικό και το παράτησα καλό μου έκανε η απομάκρυνση για 1 εβδομάδα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Δεν θέλει καθόλου άγχος . εγώ σε Cross Linking τις πρώτες 2 ημέρες ήθελα ησυχία και κοιμόμουν αρκετά. Η καλύτερη ανάρρωση είναι η ξεκούραση .

Υπολογιστη δοκίμασα μετά απο 3 ημέρες αλλά είδα οτι ήταν ενοχλητικό και το παράτησα καλό μου έκανε η απομάκρυνση για 1 εβδομάδα.

Πριν 12 χρονια που εκανα εγω την ιδια μερα ειχα μπει σε αναλογο θεμα σε adsl.gr αλλα ιο πολυ απο εμπειρια καταφερα να γραψω κατι .Την αλλη μερα δεν ειχα προβλημα.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3η μέρα. Καλά πρέπει να πήγε :P. Η πρώτη μέρα ηταν αρκετά χάλια, πόναγε αρκετά δεν με πιάσε και το ζαναξ και δνε κοιμήθηκα καλά, η δεύτερη ήταν καλύτερη χωρίς πόνο άλλη με πολλή φωτοευαισθησια. Σήμερα δεν έχει πόνο και δεν έχω τόσο θέμα με το φως αλλά βλέπω αρκετά θολά.

 Prk η επέμβαση, κόστισε 1050 ευρώ(600 ο γιατρός και 450 το ομμα)

 

Επεξ/σία από splanis
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, splanis είπε

3η μέρα. Καλά πρέπει να πήγε :P. Η πρώτη μέρα ηταν αρκετά χάλια, πόναγε αρκετά δεν με πιάσε και το ζαναξ και δνε κοιμήθηκα καλά, η δεύτερη ήταν καλύτερη χωρίς πόνο άλλη με πολλή φωτοευαισθησια. Σήμερα δεν έχει πόνο και δεν έχω τόσο θέμα με το φως αλλά βλέπω αρκετά θολά.

 Prk η επέμβαση, κόστισε 1050 ευρώ(600 ο γιατρός και 450 το ομμα)

Υπομονη...Απο οτι λενε η prk θελει τον χρονο της.

Πολυ οικονομικα  σου βγηκε ..

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, splanis είπε

3η μέρα. Καλά πρέπει να πήγε :P. Η πρώτη μέρα ηταν αρκετά χάλια, πόναγε αρκετά δεν με πιάσε και το ζαναξ και δνε κοιμήθηκα καλά, η δεύτερη ήταν καλύτερη χωρίς πόνο άλλη με πολλή φωτοευαισθησια. Σήμερα δεν έχει πόνο και δεν έχω τόσο θέμα με το φως αλλά βλέπω αρκετά θολά.

 Prk η επέμβαση, κόστισε 1050 ευρώ(600 ο γιατρός και 450 το ομμα)

Ευχομαι απροβληματιστη οραση!!!! Ακομα ειναι νωρις για να βγαλεις συμπερασματα οξυτητας-ποιοτητα ορασης..

Μακαρι να μπορουσα να εκανα και γω! Εχω θεμα με τον κερατοειδη...😭

5 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Υπομονη...Απο οτι λενε η prk θελει τον χρονο της.

Πολυ οικονομικα  σου βγηκε ..

Γιαννη ειμαι απο τους ανθρωπους που πιστευει στην ελευθερη αγορα.. και οχι οτι πληρωνεις-παιρνεις αλλα το δοκιμασμενο!

Επεξ/σία από gia_nnis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Ευχομαι απροβληματιστη οραση!!!! Ακομα ειναι νωρις για να βγαλεις συμπερασματα οξυτητας-ποιοτητα ορασης..

Γιαννη ειμαι απο τους ανθρωπους που πιστευει στην ελευθερη αγορα.. και οχι οτι πληρωνεις-παιρνεις αλλα το δοκιμασμενο!

Δεν διαφωνω βασικα αλλα οταν βλεπω σε κατι τιμη με διαφορα πανω απο 20-30% εχω επιφυλαξεις .Οχι βεβαια οτι σωνει και καλα ειναι πιο χαμηλης...ποιοτητας.

Το δοκιμασμενο σιγορα ειναι ενα αξιοπιστο κρητηριο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξεεω παιδια, δνε είχα προσωπικό οφθαλμίατρο οπότε τους πήρα σβάρνα όλους ώστε να βρω ρην καλύτερη τιμή. Ο συγκεκριμένος με εξέτασε δωρεάν και μου φάνηκε έμπιστος οπότε και την έκανα σ αυτόν. Θα δούμε πως θα παει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύχομαι και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά. 

Εγώ απλά σε τέτοιες επεμβάσεις που αφορούν τα μάτια μας δεν θα πήγαινα σε κάποιον χωρίς συστάσεις με μόνο κρητηριο το κόστος. 

Είναι κάτι που κάνουμε μια φορά στη ζωή μας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, splanis είπε

3η μέρα. Καλά πρέπει να πήγε :P. Η πρώτη μέρα ηταν αρκετά χάλια, πόναγε αρκετά δεν με πιάσε και το ζαναξ και δνε κοιμήθηκα καλά, η δεύτερη ήταν καλύτερη χωρίς πόνο άλλη με πολλή φωτοευαισθησια. Σήμερα δεν έχει πόνο και δεν έχω τόσο θέμα με το φως αλλά βλέπω αρκετά θολά.

 Prk η επέμβαση, κόστισε 1050 ευρώ(600 ο γιατρός και 450 το ομμα)

Τόσα είχα δώσει και εγώ το 2016..

Θέλει υπομονή η PRK και μην απογοητευτείς..την μια μέρα μπορεί να βλέπεις καθαρά την επόμενη θολά..έτσι θα σε πάει λογικά τον πρώτο μήνα,τουλάχιστον αυτό έγινε σε εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dionisis1925 είπε

Τόσα είχα δώσει και εγώ το 2016..

Θέλει υπομονή η PRK και μην απογοητευτείς..την μια μέρα μπορεί να βλέπεις καθαρά την επόμενη θολά..έτσι θα σε πάει λογικά τον πρώτο μήνα,τουλάχιστον αυτό έγινε σε εμένα.

ξερω, ο γιατρος μου ειπε στον μηνα θα φτασει το 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, splanis είπε

Δεν ξεεω παιδια, δνε είχα προσωπικό οφθαλμίατρο οπότε τους πήρα σβάρνα όλους ώστε να βρω ρην καλύτερη τιμή. Ο συγκεκριμένος με εξέτασε δωρεάν και μου φάνηκε έμπιστος οπότε και την έκανα σ αυτόν. Θα δούμε πως θα παει

Θα ήθελα τα στοιχεία του με μήνυμα αν μπορείς. Σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, splanis είπε

Δεν ξεεω παιδια, δνε είχα προσωπικό οφθαλμίατρο οπότε τους πήρα σβάρνα όλους ώστε να βρω ρην καλύτερη τιμή. Ο συγκεκριμένος με εξέτασε δωρεάν και μου φάνηκε έμπιστος οπότε και την έκανα σ αυτόν. Θα δούμε πως θα παει

Τον θελω και γω να μου γιατρεψει τον κερατοκωνο!🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5ή μέρα και νομίζω πάει πολύ καλά μέχρι τώρα, 10-1/10 και 10-2/10 τα μάτια, ελπίζω να φτάσω το 10/10, και να φτιάξει και αυτή η θολούρα που υπάρχει (να ανέβει λίγο το sharpness δηλαδή :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, splanis είπε

5ή μέρα και νομίζω πάει πολύ καλά μέχρι τώρα, 10-1/10 και 10-2/10 τα μάτια, ελπίζω να φτάσω το 10/10, και να φτιάξει και αυτή η θολούρα που υπάρχει (να ανέβει λίγο το sharpness δηλαδή :P )

Τους φακούς πότε θα τους βγάλεις? Η θολούρα θέλει μέρες ακόμα,σταγόνες να βάζεις full.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dionisis1925 είπε

Τους φακούς πότε θα τους βγάλεις? Η θολούρα θέλει μέρες ακόμα,σταγόνες να βάζεις full.

τους φακούς τους έβγαλα σήμερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...