Προς το περιεχόμενο

Laser στα μάτια? Απόψεις, κόστος!


Claymore123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, bill tsouk είπε

Καλησπέρα. Ηθελα να ρωτησω. Κατα την διάρκεια της επέμβασης ειχε καθόλου πόνο;

Καλησπέρα. Ένιωσες κάποιον πόνο κατα τη διάρκεια της επέμβασης;;

Απολυτως κανενα πονο .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 4/1/2018 στις 6:11 ΜΜ, Γιάννης Platano είπε

Ετσι ακριβως...Εκανα καταρακτη μολις στα 40 μου χωρις ιδιαιτερο προβλημα αλλα πριν τις σταγονες μου εβαλαν ενδοφλεβια και λιγο χαλαρωτικο .Απο 6,5 βαθμους η μυωπια κατεβηκε στους 4,5 και μετη lasik 10 χρονα μετα στο ενα ματι μηδενηστηκε σχεδον.Στο αλλο οπως εχω ξαναγραψει επιτηδες ο γιατρος μου αφησε 0,75 μυωπια για να "αντισταθμιζει"  την ηδη υπαχουσα πρεσβυωπια και 10 χρονια τωρα ειμαι χωρις γυαλια ουτε για μακρυα , ουτε γα κοντα .

Καλησπέρα, έχω κάποιες απορίες... Γιατί δεν σου μηδένισαν την μυωπία όταν έκανες καταρράκτη? Επίσης μετά από επέμβαση καταρράκτη ισχύει ότι βλέπεις τα χρώματα με μπλε απόχρωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/6/2017 στις 10:42 ΠΜ, Γιάννης Platano είπε

Εχεις pm .

Καλησπέρα σε όλους. Παρακαλώ όσους έχουν ουσιαστικές γνώσεις πάνω στο θέμα να με διαφωτίσουν λίγο καθώς είναι άμεση ανάγκη.
Είμαι 30 ετών με 3.5 βαθμούς μυωπίας και στα 2 μάτια, αλλά θέλω οπωσδήποτε πλέον να ξεφορτοθώ τα γυαλιά.
Μετά από εξετάσεις που έκανα έκλεισα ραντεβού για femto Lasik στη Γλυφάδα την ερχόμενη κιόλας εβδομάδα. Μόλις όμως έμαθα ότι το flap που δημιουργεί η Lasik δεν επανέρχεται ποτέ και μπορεί να βγεί με κάποιο χτύπημα στο μέλλον ανησύχησα και θέλω να ακυρώσω την επέμβαση. Τώρα έμαθα για τη μέθοδο Smile και ψάχνω κάποιον στην Αθήνα για να την κάνω. Δεν ξέρω πολλά για τη μέθοδο αυτή (Smile), αν είναι εντελώς safe και που μπορώ να την κάνω. Όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει. Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από Eradon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να κάνω διόρθωση μυωπίας στο ΒΕΜΜΟ, της Ιατρικής Σχολής στο Ηράκλειο.

Αν υπάρχει κανείς που την έκανε εκεί μπορεί να μου πει πόσο ευχαριστημένος έμεινε, τιμές, διάστημα αναμονής; Εδώ ή σε ΡΜ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, Eradon είπε

Καλησπέρα σε όλους. Παρακαλώ όσους έχουν ουσιαστικές γνώσεις πάνω στο θέμα να με διαφωτίσουν λίγο καθώς είναι άμεση ανάγκη.
Είμαι 30 ετών με 3.5 βαθμούς μυωπίας και στα 2 μάτια, αλλά θέλω οπωσδήποτε πλέον να ξεφορτοθώ τα γυαλιά.
Μετά από εξετάσεις που έκανα έκλεισα ραντεβού για femto Lasik στη Γλυφάδα την ερχόμενη κιόλας εβδομάδα. Μόλις όμως έμαθα ότι το flap που δημιουργεί η Lasik δεν επανέρχεται ποτέ και μπορεί να βγεί με κάποιο χτύπημα στο μέλλον ανησύχησα και θέλω να ακυρώσω την επέμβαση. Τώρα έμαθα για τη μέθοδο Smile και ψάχνω κάποιον στην Αθήνα για να την κάνω. Δεν ξέρω πολλά για τη μέθοδο αυτή (Smile), αν είναι εντελώς safe και που μπορώ να την κάνω. Όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει. Ευχαριστώ.

ΜΟΣΧΟΥ.mp3

Επεξ/σία από gia_nnis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Pankar95 είπε

Σκέφτομαι να κάνω διόρθωση μυωπίας στο ΒΕΜΜΟ, της Ιατρικής Σχολής στο Ηράκλειο.

Αν υπάρχει κανείς που την έκανε εκεί μπορεί να μου πει πόσο ευχαριστημένος έμεινε, τιμές, διάστημα αναμονής; Εδώ ή σε ΡΜ

Ηράκλειο Κρήτης εννοείς ; Πρόσφατα έκανα εγώ σε γιατρό που έχει καταγωγή από Ηράκλειο . Χειρουργεί στη Αθήνα δεν ξέρω ίσως και στο Ηράκλειο. Εγω έκανα επέμβαση κερατοκωνου. Εάν θες στείλε μήνυμα , ώστε να πάρεις και από τον ίδιο μια γνώμη 

Καλά λόγια έχω ακούσει για το ΠΑΓΝΗ

Επεξ/σία από meletis_m
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2020 στις 5:05 ΜΜ, Eradon είπε

Καλησπέρα σε όλους. Παρακαλώ όσους έχουν ουσιαστικές γνώσεις πάνω στο θέμα να με διαφωτίσουν λίγο καθώς είναι άμεση ανάγκη.
Είμαι 30 ετών με 3.5 βαθμούς μυωπίας και στα 2 μάτια, αλλά θέλω οπωσδήποτε πλέον να ξεφορτοθώ τα γυαλιά.
Μετά από εξετάσεις που έκανα έκλεισα ραντεβού για femto Lasik στη Γλυφάδα την ερχόμενη κιόλας εβδομάδα. Μόλις όμως έμαθα ότι το flap που δημιουργεί η Lasik δεν επανέρχεται ποτέ και μπορεί να βγεί με κάποιο χτύπημα στο μέλλον ανησύχησα και θέλω να ακυρώσω την επέμβαση. Τώρα έμαθα για τη μέθοδο Smile και ψάχνω κάποιον στην Αθήνα για να την κάνω. Δεν ξέρω πολλά για τη μέθοδο αυτή (Smile), αν είναι εντελώς safe και που μπορώ να την κάνω. Όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει. Ευχαριστώ.

Απ' όσο ξέρω, SMILE υπάρχει μόνο στη Θεσσαλονίκη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, DrNick είπε

Απ' όσο ξέρω, SMILE υπάρχει μόνο στη Θεσσαλονίκη. 

Αυτο ηθελα να του πω και γω.. Αθηνα κανει ο Κανε...λος αλλα πρεπει να εχεις πορτοφολι VIP!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Αυτο ηθελα να του πω και γω.. Αθηνα κανει ο Κανε...λος αλλα πρεπει να εχεις πορτοφολι VIP!!!

Αν δεν κάνω λάθος, είχε το μηχάνημα για ένα διάστημα, αλλά όχι πια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, DrNick είπε

Αν δεν κάνω λάθος, είχε το μηχάνημα για ένα διάστημα, αλλά όχι πια.

Δεν το ηξερα...Με οτι μπορει να σημαινει αυτο οτι δεν το εχει πια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gia_nnis είπε

Τι μας λέει εδώ ο κύριος Μόσχου; Ότι το flap σηκώνεται πολύ εύκολα; Γιατί εγώ έχω διαβάσει περί του ακριβούς αντιθέτου, ότι είναι αρκετά δύσκολο να σηκωθεί ανοιγμένο flap.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Δεν το ηξερα...Με οτι μπορει να σημαινει αυτο οτι δεν το εχει πια....

Σημαίνει ότι τη δεδομένη στιγμή επέλεξε να μην επενδύσει στη συγκεκριμένη τεχνολογία. Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο σε τέτοιες αποφάσεις και όχι μόνο αν η τεχνική είναι καλή. Οικονομικά, "εμπορικά", άλλα σχέδια, ανταγωνισμός κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην Ινσομνιοκοινώτητα. 

Παιδιά, θέλω την γνώμη σας. Μέχρι το καλοκαίρι, αποφασίσαμε να κάνουμε την επέμβαση με laser στα μάτια της συζύγου μου. Έχει μεγάλη μυωπία, νομίζω στο ένα μάτι είναι 7,5 και στο άλλο 4,5. Έχει κουραστεί η καημένη συνέχεια με τα γυαλιά. Είχαμε ρωτήσει πριν από 10 χρόνια τους τοπικούς μας οφθαλμίατρους ( Κομοτηνή ), και οι τιμές που μας είχαν πει ( από 2500 μέχρι 3000 ευρώ) , δεν ήταν για την τσέπη μας. Μετά από τόσα χρόνια, έχω ακούσει ότι έχουν πέσει αρκετά οι τιμές, και εκτός απ'αυτό, οι οφθαλμίατροι της πόλης μας, που μας είχαν πει για την επέμβαση, απ'ότι κατάλαβα είχαν καθαρά συμβουλευτικό ρόλο, και την εγχείρηση θα την πραγματοποιούσαν άλλοι χειρούργοι σε κάποια οφθαλμολογικά κέντρα της Θεσσαλονίκης. Βέβαια με τον συμβουλευτικό έστω ρόλο, ο/η γιατρός θα λάμβανε κανονικά το ποσοστό του/της επί της πληρωμής για την επέμβαση. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κάποια καλή κλινική στην Θεσσαλονίκη, με λογικές τιμές και αν μπορούμε να απευθυνθούμε άμεσα σ'αυτήν. Χωρίς μεσάζοντες γιατρούς. Και αν γνωρίζετε σε τι τιμές έχουν πέσει οι τιμές. 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας, και καλοδεχούμενη κάθε συμβουλή σας,

Καλό βράδυ σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμες οντως εχουν πεσει 

 

Για Θεσσαλονικη δυστυχως δεν ξερω 

Αθηνα εχουμε κανει εγω , η κορη μου και η γυναικα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...