Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω δοκιμασει μια 100αδα καψουλες απο ιταλια, μαπα τελειως

 

Προσφατα δοκιμασα κατι απο super market, νομιζω jacobs ηταν, επισης αισχος

 

Εκτος του οτι δεν ηταν καλος ο καφες, δε παιρνουσε απο μεσα και το νερο, για να γεμισει φλυτζανακι εκανε τουλαχιστον 3πλασιο χρονο

 

Δυστυχως οι nespresso μεχρι τωρα ειναι μονοδρομος, και οι 3rd party καψουλες δεν εχουν και ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ διαφορα στην τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@katchos.

Ευχαριστώ!

 

@cayoite2

κατανοητό, ρώτησα όμως μιας και είναι σίγουρο ότι έχετε εμπειρία και έχετε δοκιμάσει (θεωρώ) τις περισσότερες αν όχι όλες τις γεύσεις..

 

Αλήθεια υπάρχει κάποια μάρκα-πρόταση που να είναι ισάξια της γεύσης nespresso σε καλύτερη τιμή τελικά?

 

 

με τόσο υψηλή ποιότητα μάλλον όχι

Αλλά εδω ψάχνουμε για κάτι πιο φτηνό πολλές φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

kondoras άλλαξα την παραγγελία και πήρα στα 79€ με aerocchino!

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει μια 100αδα καψουλες απο ιταλια, μαπα τελειως

 

Προσφατα δοκιμασα κατι απο super market, νομιζω jacobs ηταν, επισης αισχος

 

Εκτος του οτι δεν ηταν καλος ο καφες, δε παιρνουσε απο μεσα και το νερο, για να γεμισει φλυτζανακι εκανε τουλαχιστον 3πλασιο χρονο

 

Δυστυχως οι nespresso μεχρι τωρα ειναι μονοδρομος, και οι 3rd party καψουλες δεν εχουν και ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ διαφορα στην τιμη

 

Αυτές που πουλιούνται στα Σούπερ Μάρκετ, όχι, δεν είναι φτηνότερες.

 

Συμφωνώ μαζί σου για τον καφέ.

Ακόμα δεν βρήκα κάψουλα 3rd party που να μου αρέσει ο καφές και έχω δοκιμάσει αρκετές.

 

Θα κάνω καμιά δοκιμή με e-druckter να δω και αυτόν.

Φίλος στην Γερμανία μου είπε οτι αγοράζει κάψουλες Lavazza στα 20 σεντ το κομμάτι με εξαιρετικό καφέ.

 

Έχει βρει κανείς ελλάδα κάψουλες από Lavazza και αν ναι που και σε τι τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Lavazza εβαζα στην επαναγεμιζομενη. Τον ροσσα. Αλλα δε μαρεσει σαν καφες οποτε δε ξερω. Ισως σε καφεκοπτειο που φτιαχνει. Πχ αυτος στο κολωνακι. 

 

Περιμενω προσφορα απο λιντλ να στοκαρω εγω. Γενικα συνεχιζω με νεσπρεσσο. Για το ουτε 1€ διαφορα απο DE Jacobs δεν αξιζει καν να γλυτωσω χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που με τις 3rd party δε τρεχει καθολου ευκολα το νερο σας το κανει κι εσας;

Δεν τρέχει το ίδιο εύκολα όσο με τις αυθεντικές, ναι. Αλλά και πάλι, τρέχει, δε ζορίζεται πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που με τις 3rd party δε τρεχει καθολου ευκολα το νερο σας το κανει κι εσας;

 

Τώρα με τέτοια γενική ερώτηση και όταν υπάρχουν 500 διαφορετικές 3rd party τι μπορεί να σου απαντήσει ακριβώς κάποιος? κάποιες τρέχουν τόσο καλά όσο και οι αυθεντικές για μένα και κάποιες δεν έχουν ροή καν .. όπως έχω πει πχ και άλλες φορές (μην βαριέστε πριν ρωτήσετε να διαβάσετε έστω 4-5 σελίδες πιο πίσω σε ένα θέμα) lidl και από e-dructer (jacobs δεν θυμάμαι) έχουν πολύ καλή ροή ενώ οι DE μου δημιουργούν πρόβλημα και αν δεν ανοίξεις τις τρύπες πίσω ελαχιστα περισσότερο με μαχαίρι δεν τρέχουν καν πολλές φορές (αν κάνεις την moda βέβαια έχει μετά καλή ροή), από καφεκοπτεία (πχ coffee island κτλ) που φτιάχνουν εκείνη την στιγμή με το χέρι, εξαρτάται ποιος την φτιάχνει και πως και κάψουλα με κάψουλα έχει πάντα διαφορετική ροή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι δεν ειναι θεμα μονο τις καψουλας, γιατι το κουμπωνω και το ξεκουμπωνω 3-4 φορες για να ειμαι σιγουρος οτι θα ανοιξει. Ισως φταιει το παραγεμισμα της καψουλας η οτι ειναι πιο λεπτοκομμενος ο καφες απο οσο πρεπει και δε περναει ευκολα το νερο. Το θεμα ειναι μη κανουμε και καμια ζημια στη μηχανη γιατι την εχω την CitiZ εδω και 6 χρονια και την ειχα χρυσοπληρωσει τοτε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα κάψουλας μόνο (σε αυτές ειδικά που φτιάχνονται με το χέρι) όχι δεν είναι αλλά είναι και θέμα κάψουλας πολλές φορές.

Πχ στις DE είναι καθαρά θέμα κάψουλας το πρόβλημα καθώς όπως είπα είναι άλλου τύπου κοντύτερες για να μην φτάνουν τα "μαχαίρια" της nespresso και όχι 1 προς 1 με τις αυθεντικές, με αποτέλεσμα να έχει από την "μάνα" της έτοιμες περιμετρικά τις τρύπες αλλά τόσο κακοφτιαγμένες που δεν υπάρχει καλή ροή στις 7 από τις 10 σε ένα κουτί (ειδικά στις onyx που έπερνα)

Στις coffee island (και σε άλλα καφεκοπτεία) πχ η κάψουλα δεν έχει θέμα και το κόψιμο του καφέ είναι πάντα ίδιο και σωστό αλλά εκεί αν κάποια δεν έχει σωστή ροή φταίει αυτός που τις έφτιαξε καθώς φτιάχνονται με το χέρι οπότε είτε δεν την γεμίζει σωστά είτε δεν "πατάει" τον καφέ μέσα σε όλες σωστά κτλ.

Σε αυτές που σου είπα ότι έχουν καλή ροή και η κάψουλα είναι 1 προς 1 και ο καφές μέσα σωστός οπότε μια χαρά όλα.

Ζημιά δεν κάνεις.. αν δεις ότι μια μάρκα καφέ δεν είναι σωστή και δεν σώζεται με τίποτα (έστω βοηθώντας εσύ πχ τις τρύπες) τότε δεν επιμένεις και πας σε άλλη κάψουλα.. τώρα αμα βλέπεις πως ένας τύπος κάψουλας δεν παίζει σωστά και εσύ επιμένεις σε αυτόν με την μηχανή να πιέζεται κάθε φορά τότε αλλάζει το πράγμα :) Με την Citiz που λες δεν ξέρω τι παίζει και αν είναι πιο "δύσκολη" και "περίεργη" στις κάψουλες... εγώ έχω την Umilk της Delonghi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζω στην παρέα που ενδιαφέρεται, ότι το Media Markt και ο Κωτσόβολος , βγάλανε πάλι την προσφορά των 49 ευρώ για τις Inissia Nespresso μηχανές .Επίσης θα σας δώσω μία καλή προσφορά απο κάποιον που θέλει να σπρώξει 22 πακέτα "Capsule in " Γαλίας των 100 τεμαχίων  στην τιμή κόστους γύρω στα 6 ευρώ συν ταχυδρομικά (πολύ καλή τιμή) ,θα σας δώσω το κινητό του και το email του , μιλάει αγγλικά και δεν έχει ξαναπουλήσει , τον βοηθάω να ανοίξει paypal για να μην επιβαρύνεται με αντικαταβολές η τιμή.Τώρα άν κάποιος ενδιαφέρεται ας αφήσει εδώ το email του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...